bahrami_head

خلیل زاده: اگر داوری مشکل داشت، مرا محروم کنند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 640 ] - یکشنبه, 12 خرداد 1398

خلیل زاده: اگر داوری مشکل داشت، مرا محروم کنند

تلخ تر از دعواهای نیمه اول، اتفاقاتی بود که در پایان بازی سپاهان و پرسپولیس رخ داد و شجاع خلیل زاده آن را حاصل قهرمانی های تیم برانکو می داند. او که خودش هم ی... 5 out of 5 based on 2 ratings.
خلیل زاده: اگر داوری مشکل داشت، مرا محروم کنند

تلخ تر از دعواهای نیمه اول، اتفاقاتی بود که در پایان بازی سپاهان و پرسپولیس رخ داد و شجاع خلیل زاده آن را حاصل قهرمانی های تیم برانکو می داند. او که خودش هم ی...

ارتش سرخ دات كام :

تلخ تر از دعواهای نیمه اول، اتفاقاتی بود که در پایان بازی سپاهان و پرسپولیس رخ داد و شجاع خلیل زاده آن را حاصل قهرمانی های تیم برانکو می داند. او که خودش هم یک پای درگیری های نیمه اول بود، پیش بینی کرده که اگر به قهرمانی هایشان ادامه بدهند، به زودی کشته هم می دهند: «فکر می کنم چون قهرمان می شویم اینطور با ما برخورد می کنند، شیشه اتوبوس مان را می شکنند و چشم هوادارمان را درمی آورند. یعنی اینقدر که زحمت می کشیم، نباید قهرمان شویم؟ می ترسم فصل بعد که قهرمان شدیم، کشته بدهیم!» حالا اما مهم تر از آن بازی و قهرمانی، حفظ ستاره های پرسپولیس است که شجاع را هم باید یکی از آنها به حساب بیاوریم. او البته خیلی وقت پیش برای تمدید قرارداد اعلام آمادگی کرده و حالا نشسته منتظر تماس باشگاه که برای امضا دعوتش کنند.

*بازیکنان پرسپولیس انگار روزه سکوت گرفته اند. نه کسی حرفی می زند و نه واکنشی پیرامون اتفاق های بازی در اصفهان می بینیم. چرا بازی نیمه نهایی با این حواشی همراه شد؟
اول از همه باید بگویم که مردم اصفهان، مردم شریف و خوبی هستند. به شخصه خاطرات خوبی از آنها دارم اما نمی دانم این هواداران از کجا آمده بودند که به ما رحم نکردند. قبل از آغاز بازی و هنگام گرم کردن، چیزی جز فحاشی از آنها نشنیدم. حتی بین دو نیمه با امیر قلعه نویی حرف زدم و به او گفتم که دارند به من فحش می دهند که او گفت خودت را کنترل کن. من به خاطر موفقیت پرسپولیس هیچ عکس العملی نشان ندادم و فقط فوتبال بازی کردم. متأسفانه بعد از بازی هم دیدید که چه اتفاق هایی افتاد و چند نفر آسیب دیدند.

*البته این اتفاق ها نظیر فحاشی در تمام شهرها رخ می دهد اما در اصفهان تصاویری دیدیم که هرگز به چشم مان نخورده بود.
من هم فقط اصفهان را نمی گویم. در همه ورزشگاه ها فحاشی است اما می خواهم بدانم به چه قیمتی. آیا کسی که سمت هوادار 13 ساله سنگ پرتاب کرده و او چشمش را از دست داده، هنگام بازگشت به منزل خوشحال است؟ یکی را با قمه می زنند و یکی را کور می کنند. من می دانم آنهایی که به ورزشگاه می آیند فقط یک دلیل برای حضورشان دارند.

*چه دلیلی؟
به خاطر فحاشی، دعوا و قمه کشی می آیند و در نهایت هم به هواداران حریف حمله می کنند. من یک مصاحبه خواندم که گفته بودند چرا فقط با پرسپولیس این برخوردها انجام می شود؟ منظورشان این بود که حتما پرسپولیسی ها شیطنت می کنند که چنین برخوردهایی هم نصیب شان می شود. می دانید چرا فقط مقابل پرسپولیس از این حرکات انجام می دهند؟ چون ما مدام قهرمان می شویم و تیمی که به موفقیت می رسد دشمن زیاد دارد. پرچم ژاپن به ورزشگاه می آورند، می دانید چرا؟ چون ما به فینال رفته بودیم و آنها نه. بارسلونا قهرمان اسپانیا می شود و من سیتی در انگلیس یک قدرت است اما آیا چنین جوی علیه شان می سازند؟

*یعنی معتقدی به خاطر موفقیت های پرسپولیس است که به هر شهری می روید، مورد فحاشی قرار می گیرید؟
صد در صد. شما نظر دیگری دارید؟

*شاید قضاوت ها هم دلیلی باشد برای اینکه همه علیه پرسپولیس موضع بگیرند و این تیم را تحت فشار قرار بدهند. نمی گویم داوری ها به سود شما بوده اما در فضای مجازی القابی چون تیم حکومتی را به شما می دهند و همین ناخودآگاه تحت فشارتان قرار می دهد.
این جوی است که هواداران حریفان پرسپولیس درست می کنند. حاضرم 10 بار فیلم بازی سپاهان - پرسپولیس را با هم ببینیم. اگر داوری به سود ما بود، مرا از فوتبال محروم کنند. سپاهان تیم خوبی است و بزرگترین مربی ایران را در اختیار دارد. امیر قلعه نویی تیم فوق العاده ای ساخته اما بپذیریم که آن روز، روز سپاهان نبود. ما بهتر بازی کردیم و در نهایت به فینال رسیدیم. فوتبال برد و باخت دارد اما درست نیست به خاطر شکست، چشم هوادار را دربیاورند. اینکه فوتبال نمی شود. اصلا مگر خودشان ناموس ندارند که به همه فحاشی می کنند؟

*من می گویم یک هوادار نوجوان به ورزشگاه آمده تا بازی تیم مورد علاقه اش را ببیند و کلی لذت ببرد. هوادار 13 ساله ای که چشمش آسیب دیده، برود خانه و چه بگوید؟ پدر و مادرش چه احساسی خواهند داشت؟ مساله مهم بعد از فحاشی ها همین است.
هواداری که 40 یا 50 سال دارد، برای بچه 13 ساله قمه می کشد. آخر این مردانگی است؟ باز هم تأکید می کنم، منظور من فقط اصفهان نیست. در قریب به اتفاق شهرها فحاشی و این اتفاق ها را می بینیم. ما بازی می کنیم تا مردم لذت ببرند، اصلا دوست داریم قهرمان شویم، آیا ایرادی دارد؟ آیا باید هوادارمان را کور کنند؟

*البته برخی حرکات شما هم هواداران حریف را تحریک می کند. به عنوان نمونه خوابیدن در کنار جام.
چه تحریکی؟ جام را گرفتیم و می خواهیم با خودمان به رختخواب ببریم. به کسی چه ربطی دارد؟ اصلا همه جا می خواهیم با جام برویم. این شادی ها را هم برای هواداران انجام می دهیم تا از موفقیت پرسپولیس لذت ببرند و کیف کنند چون جام می گیریم و قهرمان می شویم، باید فحش بخوریم؟

*به نظر تو مقصر این اتفاق ها چه شخصی و یا چه ارگانی است؟
منشأ 90 درصد این اتفاق ها فضای مجازی است. مثلا در صفحه های هواداری می نویسند که بروید و هواداران حریف را کتک بزنید. برخی را جو می گیرد و به ورزشگاه می آیند تا به حریف آسیب برسانند. چه دلیلی دارد که شیشه اتوبوس ما را می شکنند؟ مگر ما حق نداریم قهرمان شویم؟ نیم فصل با 11 بازیکن آن نتایج را گرفتیم و فصل را هم با قهرمانی به پایان رساندیم. زحمت کشیدیم، دو برابر سایر تیم ها تمرین کردیم و سختی ها را به جان خریدیم. نتیجه این سختی ها را هم با قهرمانی دیدیم. اگر به من فحش بدهند، چه چیزی به آنها می رسد؟ جام را تقدیم شان می کنند؟ هرگز. فقط همه این ناسزاها به خودشان برمی گردد.

*اما باز هم تأکید می کنم که بازیکنان دو تیم - شاید هم سپاهان - در وقوع این اتفاق ها دخیل بودند.
من دوست دارم وقتی گل می زنم خوشحالی کنم. با پرسپولیس قرارداد دارم و به این تیم متعهد هستم. به هر تیمی که گل بزنم بیشترین شادی ها را انجام می دهم. این اما نباید باعث شود تا علیه من موضوع بگیرند.

*نیمه اول هم با سیاوش یزدانی درگیر شدی. ماجرا چه بود؟
فوتبال است دیگر. این اتفاق ها در زمین طبیعی است. یک بازیکن زیر گوش دیگری می زند اما در نهایت داور است که تصمیم می گیرد. قبل از بازی همین داور را بهترین گزینه برای قضاوت می دانستند اما بعد از بازی نظرشان درباره او تغییر کرد. مگر در بازی چه اتفاقی افتاد که علیه داور موضع گرفتند و از او انتقاد کردند؟ زاهدی فر بهترین سوت ها را زد، آیا باید فحش بشنود؟ من به عنوان بازیکن شاید از کوره در بروم و بحث کنم اما داور چه گناهی کرده که به او ناسزا می گویند. ما هم مثل داور هستیم، می آییم تا همراه تیم مان موفق باشیم اما آیا حق مان شنیدن فحش ناموسی است؟

*نگفتی چرا با سیاوش یزدانی درگیر شدی؟
گفتم که فوتبال است. اسم نمی آورم اما در بازی رفت، یکی از بازیکنان سپاهان با آرنج به صورتم زد اما نه داور دید و نه دوربین های تلویزیونی. فیلمش اما به دست من رسید که با موبایل شکار شده بود. باید چه عکس العملی نشان می دادم؟ دعوا می کردم یا فحاشی؟ شاید بازیکن حریف زیر گوش من هم بزند اما آدمی نیستم که موضوع بگیرم. در نهایت هم گفتم مساله خاصی نبوده و در فوتبال از این دست اتفاق ها پیش می آید.

*دوست صمیمی تو، سروش رفیعی هم از بازی اخراج شد.
می خواستم همین را بگویم. سروش چه حرفی زد که اخراج شد؟ اصلا دیدید که مصاحبه کند و موضع بگیرد؟ ما بردیم، چون شایسته پیروزی بودیم. باید یاد بگیریم که در چنین شرایطی فحش ندهیم و اعصاب خودمان را کنترل کنیم.

*در چند صحنه با کی روش استنلی هم برخورد کردی. یکی از آنها حرکت غیرورزشی او بود.
فوتبال، پینگ پنگ نیست که درگیری نداشته باشد. بازیکنان در زمین با هم برخورد می کنند اما کی روش استنلی با آرنج به سینه من زد که اخراج مستقیم داشت اما شاید داور آن صحنه را ندید. اینها اما دلیل نمی شود که هواداران به بازیکن حریف ناسزا بگویند و به خانواده او فحاشی کنند.

*عکس هواداران مصدوم را دیدی؟
 دیدم و در صفحه شخصی ام هم منتشر کردم. این اتفاق ها، البته با شدت کمتر در آزادی افتاد و کسی جلویش را نگرفت. رفت اصفهان و به این فاجعه تبدیل شد. آیا کسی پاسخی برای چشم های از دست رفته دارد؟ چند روز دیگر همه فراموش می کنند که چه اتفاق هایی رخ داده. به نظر من اگر فرهنگ سازی نشود، فصل بعد قهرمانی پرسپولیس کشته هم می دهد.

*کارت زرد گرفتی و از حضور در فینال محروم شدی. ناراحت نیستی؟
ناراحت که چرا اما همراه تیم به اهواز رفتم تا اگر قهرمان شدیم در جشن شرکت کنم. نباید داماش را دست کم بگیریم و مغرور بازی کنیم. در اهواز هم فقط یک هدف داریم، قهرمانی و کسب یک افتخار دیگر برای پرسپولیس.

*در پرسپولیس می مانی؟
من برای تمدید قرارداد با باشگاه صحبت کردم اما فعلا جوابی به من نداده اند. حتی خودم به باشگاه رفتم و پیشنهاد دادم که قراردادم تمدید شود. هنوز که خبری نشده.

*یعنی احتمال جدایی ات از پرسپولیس وجود دارد؟
اولویت من پرسپولیس است اما شاید مرا نخواهند.

*باز هم به تیم ملی دعوت نشدی. دلیلش چیست؟
همه می دانیم که فهرست تیم ملی همان فهرست جام جهانی و جام ملت های آسیا است. به همین دلیل فعلا تلاش می کنم تا بتوانم نظر ویلموتس را جلب کنم و به تیم ملی دعوت شوم. او مربی خوبی است که می تواند نتایج درخشانی همراه تیم ملی به دست بیاورد. برای تیم ملی هم آرزوی موفقیت می کنم.

گفت و گو از امیر اسدی

مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن