bahrami_head

مرور بزرگترین جنجال های اهواز؛ فوتبال در سرزمین عجایب

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1858 ] - دوشنبه, 13 خرداد 1398

مرور بزرگترین جنجال های اهواز؛ فوتبال در سرزمین عجایب

 یک فینال کاملا آرام و بدون هیچ حساسیت خاصی در اهواز، تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال های فوتبال در سال های اخیر شد. برگزاری بازی سرخابی ها در خوزستان همی... 5 out of 5 based on 2 ratings.
مرور بزرگترین جنجال های اهواز؛ فوتبال در سرزمین عجایب

 یک فینال کاملا آرام و بدون هیچ حساسیت خاصی در اهواز، تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال های فوتبال در سال های اخیر شد. برگزاری بازی سرخابی ها در خوزستان همی...

ارتش سرخ دات كام :

 یک فینال کاملا آرام و بدون هیچ حساسیت خاصی در اهواز، تبدیل به یکی از بزرگترین جنجال های فوتبال در سال های اخیر شد.

برگزاری بازی سرخابی ها در خوزستان همیشه با جنجال و حاشیه های زیادی همراه بود. فریم هایی با صورت های خونین و هواداران کوچک و بزرگی که بی جان و کم رمق در گوشه و کنار سکوها افتاده اند و آمبولانس هایی که درحال رفت و آمد هستند. با وجود این فریم هایی که این سال ها از خوزستان دیده بودیم برگزاری فینال جام حذفی به این شهر سپرده شد. اتفاقی که شاید در نگاه اول خیلی نگران کننده نبود. فینال میان پرسپولیس و داماش گیلان نمی توانست حساسیت خاصی داشته باشد و در هر شهری که برگزار می شد می توانست با کمترین حاشیه و درگیری به پایان برسد. این پیش بینی ها اما اشتباه از آب درآمد و مسئولان برگزاری این بازی نه چندان حساس را به یکی از پرحاشیه ترین باز ی های تاریخ فوتبال ایران تبدیل کردند. حاشیه هایی که برای چهارمین بار در طی دو سال اخیر در اهواز رخ می داد.

 سوم اردیبهشت 1395 در هفته بیست و هفتم لیگ پانزدهم پرسپولیس یک بازی مهم با استقلال اهواز داشت. این بازی برای پرسپولیس که با استقلال تهران و استقلال خوزستان در کورس بود اهمیت ویژه ای داشت. از آن سو استقلال اهواز هم در معرض سقوط بود که به حساسیت های بازی اضافه می کرد. مسئولان استقلال اهواز اصرار داشتند این بازی حتما در ورزشگاه تختی برگزار شود. بازی دو تیم به جای ورزشگاه غدیر در ورزشگاه قدیمی و کوچک تختی اهواز برگزار شد. به علت سنگ پرانی در ورزشگاهی که امنیت کامل نداشت چندین تماشاگر مجروح شدند. یک سنگ هم به سر رامین رضاییان برخورد کرد. کار به جایی رسید که برخی تماشاگران برای حفظ امنیت شان راهی زمین شدند اما با این حال تعداد مصدومان این بازی بسیار بالا بود.

 حدود شش ماه بعد دوباره پرسپولیس راهی اهواز شد. قابل پیش بینی بود که با توجه به اتفاقات بازی قبلی و قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ فضای بازی پرتنش خواهد بود. 29 مهر 1395  در حین بازی استقلال خوزستان-پرسپولیس دوباره همان داستان بازی رفت عینا تکرار شد و فاجعه دوم هم رقم خورد. یکی دیگر از اتفاقاتی هم که هیچ تغییری در آن ایجاد نشد و تفاوتی نکرد صحبت های طالقانی رئیس هیات فوتبال استان خوزستان بود. او که در اتفاقات قبلی گفته بود کاری از دستش برنمی آمده و شورای تامین باید امنیت بازی را ضمانت می کرده بعد از این اتفاقات هم گفت: «با توجه به اینکه داوری در زمین مسابقه اشتباهاتی را از خود بروز می دهد، همین باعث می شود که تماشاگران نارضایتی خود را با انجام اعمالی نشان دهند. البته نمی توان گفت این گونه رفتارها طبیعی هستند ولی برخی تماشاگران نمی توانند احساسات خود را کنترل کنند.»

این اتفاقات در 18 مرداد سال گذشته هم مو به مو اتفاق افتاد. همان اتفاقات، همان فریم ها و همان سرهای شکسته و خون های ریخته و البته همان حرف های تکراری آقای طالقانی. البته با یک تفاوت که از مسئولان برگزاری امنیت بازی تشکر کرد: «تمهیداتی که نیرو های بازدارنده در این بازی هم انجام دادند، بسیار منطقی و خوب بود، مخصوصاً نیروی انتظامی که به خوبی برنامه ریزی کرده بود. تشکر می کنم از استاندار خوزستان و همه دستگاه های مراقبتی که با تلاش شان باعث شد در این بازی اتفاق خاصی رخ ندهد. درگیری هایی که در ورزشگاه رخ داد، در سطح خیلی پائین بود و نیرو های امنیتی به خوبی از درگیری های شدید تر جلوگیری کردند.»

چهارمین اتفاق اما با همه اتفاقات قبلی تفاوت داشت. نه خبر از یک تیم خوزستانی در یک سوی میدان بود و نه خبری از یک بازی حساس و پرهیجان. یک فینال کاملا آرام و بدون هیچ حساسیت خاصی. با این حال باز هم مسئولان برگزاری بازی در خوزستان توانستند کار خود را مثل همیشه انجام بدهند. پرشدن کامل ورزشگاه فولاد آره نا در حالی که علاوه بر کل هواداران داماش گیلان، بخشی از هواداران پرسپولیس هم پشت درهای ورزشگاه مانده بودند! با وجود این که مسئولان باشگاه داماش از ساعت 7 در این مورد هشدار داده و خواستار حضور هوادارانشان شده بودند و تهدید کرده بودند که با این شرایط بازی نخواهند کرد اما هیچ تمهیداتی اندیشیده نشد. مسئولانی که گوش شان از این تهدیدهای همیشگی پر است به کار خود ادامه دادند و نمی دانستند که داماشی ها این بار برخلاف بقیه با کسی شوخی ندارند و پای تهدیدشان باقی می مانند. آنها ورزشگاه را پرکردند و مشخص نبود که به اندازه چند ورزشگاه بلیط فروخته بودند. در نهایت این کار به اتفاقاتی که همه دیدند و ساعت ها همه را سرکار گذاشت منجر شد. و اما مصاحبه طالقانی که گویا مانند درگیری ها عضو ثابت هیات فوتبال خوزستان است. کسی که توانسته حتی در فدراسیون 5 ستاره عنوان بهترین هیات فوتبال را هم از آن خود کند: «از مردم عذرخواهی می کنیم و از اینکه وقت آنها گرفته شد پوزش می طلبیم. خوشبختانه در نهایت بازی برگزار شد و امیدوارم همه چیز در پایان به خوبی و خوشی تمام شود!»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
bahrami_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر شاهین چه کسی بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
ماشین سازی
ماشین سازی
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بنیان دیزل
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 20 تیر 1399 / ساعت : 20:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدوحید کاظمی
شنبه, 14 تیر 1399 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی9
2علی علیپور8
3وحید امیری5
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن