اخبار پرسپولیس

توهم توهین

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1349 ] - سه شنبه, 21 خرداد 1398

توهم توهین

قبل از بازی دوستانه کره جنوبی و ایران، یک شبکه کره ای کلیپی کوتاه از گل های سون هيونگ مين پخش كرده و البته تصاویر معدودی از وقت كشي بازيكنان ايراني و مشت حوال... 5 out of 5 based on 6 ratings.
توهم توهین

قبل از بازی دوستانه کره جنوبی و ایران، یک شبکه کره ای کلیپی کوتاه از گل های سون هيونگ مين پخش كرده و البته تصاویر معدودی از وقت كشي بازيكنان ايراني و مشت حوال...

ارتش سرخ دات كام :

قبل از بازی دوستانه کره جنوبی و ایران، یک شبکه کره ای کلیپی کوتاه از گل های سون هيونگ مين پخش كرده و البته تصاویر معدودی از وقت كشي بازيكنان ايراني و مشت حواله كردن كارلوس كي روش را هم در آن گنجانده است.

مطابق انتظار اما این ویدیو در ایران خیلی سر و صدا کرد و عده زیادی آن را مصداق توهین دانستند. اعتراض ها آنقدر زیاد شد که عذرخواهی رسمی شرکت سازنده را به دنبال آورد؛ لابد یک موفقیت ملی دیگر برای مرز پرگهر!

کلا ملت عجیبی هستیم ما؛ در برخورد با دیگران هیچ خط قرمزی نمي شناسيم، اما تا به خودمان بگویند بالای چشمت ابروست، سینه چاک می دهیم و زمین و زمان را به هم می دوزیم. هزار سال است که با یک کلیشه کلی مبتذل می گوییم: «همه عرب ها ضد فوتبال بازی می کنند» اما کافی است یک شرکت کره ای سه ثانیه از تمارض بازیکن ما را به تصوير بكشد تا خون آریایی مان به جوش بیاید. خودمان آنقدر گل خداداد به استرالیا را نشان دادیم که رنگ و روی فیلم رفت؛ در نقطه مقابل اما همیشه تصویر استراليايي ها را به همان دیوانه ای محدود کرده ایم که تور دروازه ايران را پاره کرد. البته که این کارها برای ما مجاز است، اما کره ای ها اگر می خواهند برای بازی با ایران کلیپ بسازند، لابد باید گل رضا قوچان نژاد در اولسان را پخش کنند!

داخل کشور در هر بازی لیگی صد نفر لت وپار می شوند، ماشین خبرنگاران را به آتش می کشند و با تیغ موکت بری چشم پدر یک دختر سه ساله را در مي آورند، بعد وقتی یکی مثل کوبیاک لهستانی پیدا می شود و می گوید: «مردم ایران آنقدرها هم ميهمان نواز و خونگرم نيستند» قیامت به پا می کنیم که به ما توهین شد. جالب است که همین بازیکن سه سال پیش در صفحه اش سی هزار کامنت فحش از مردم همیشه در صحنه ایران نوش جان کرده، اما امروز انتظار داریم جواب مان را با عزت و احترام بدهد.

دو سال پیش سردار آزمون در میکس زون آزادی سیخ جلوی خبرنگاران بین المللی ایستاد و گفت: «قطری ها غیرت ندارند.» همين ديشب عبدالله ويسي در تلويزيون با لحني تحقيرآميز فرمود: «حتي اگر يك افغاني را هم سرمربي تيم ملي كنند، من حامي او هستم.» اينها اما اشكالي ندارد. از قرار معلوم غیرت و غرور ملي فقط در انحصار ماست؛ ما که حق داریم پرچم آتش بزنيم، لقب هاي زشت بدهيم و در سينما و تلويزيون ركيك ترين شوخي ها را با مردم تايلند انجام بدهيم. البته كه بقيه مردم دنيا فقط وظيفه دارند تا زانو جلوي ما خم شوند. همين!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
 • حماسه ی 6
  حماسه ی 6 :
  چند سالی میشه که یک موج توهم روشنفکری راه افتاده که اصلی ترین حربه و روش روشنفکری رو در کوبیدن و به تمسخر گرفتن خاک سرزمین و نژاد کشور خودمون میدونن.
  در توهم این افراد، توهین به تاریخ، هویت، سرزمین و نژاد ایرانی و ایرانی به نوعی نشانه روشنفکری و متفاوت بودنه.
  سیاه نمایی و بزرگ نمایی ایرادهای موجود در سرزمین خودمون و در عوض قربون صدقه رفتن برای هر آنچه غیر ایرانیست!

  در این شبه خبر، بارها به نمادهای ملی و میهنی تاخته شده و حتی ترکیب «مرز پر گهر» با حالتی سطحی به سخره گرفته شده، دقیقا همان روش و نماد بیان روشنفکری و متفاوت بودن!!!!!!

  البته از کسی که برای رنگ و رو بخشیدن به نوشتار خودش و کوبیدن اسطوره ای مانند علی کریمی حتی در تاریکترین زوایای ذهنی دست به دامن لب خوانی صحبتهای کریمی رو که پشت دروازه در حال گرم کردن بوده (حتی در داخل زمین بازی نیست) رو به عنوان سند و مدرک ارایه میده انتظار بالاتری نداریم!

  به عنوان مثال جالب میتوان به تصویر زیر اشاره نمود :

  http://s4.picofile.com/file/8363248868/0001.jpg

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و یکم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
استقلال
استقلال
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 31 شهریور 1398 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مهدی سیدعلی
دوشنبه, 25 شهریور 1398 / ساعت : 19:45

گلزنان برتر پرسپولیس

محمدحسین کنعانی زادگان
# نام بازیکن تعداد گل
1محمدحسین کنعانی زادگان1
2مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن