head_1xbet

برانکو گیت

- نظرات : 18 اظهار نظر - بازدید [ 1348 ] - چهارشنبه, 29 خرداد 1398

برانکو گیت

نه آن دورانی که از هفته،هشتم - نهم به بعد لیگ برتر مشخص بود پرسپولیس دیگر شانس قهرمانی ندارد چه پیشترش که باشگاه عملا محل نزاع تشنگان قدرت بود در لباس عاشقان ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
برانکو گیت

نه آن دورانی که از هفته،هشتم - نهم به بعد لیگ برتر مشخص بود پرسپولیس دیگر شانس قهرمانی ندارد چه پیشترش که باشگاه عملا محل نزاع تشنگان قدرت بود در لباس عاشقان ...

ارتش سرخ دات كام :

نه آن دورانی که از هفته،هشتم - نهم به بعد لیگ برتر مشخص بود پرسپولیس دیگر شانس قهرمانی ندارد چه پیشترش که باشگاه عملا محل نزاع تشنگان قدرت بود در لباس عاشقان خدمت.درهیچ دوره ای خیابان شیخ بهایی شمالی، میدان پیروزان، کوچه پانزدهم، چنین جمعیت قابل توجهی را در دل خودش ندیده بود.اینها کیستند؟ مواجب بگیر فلان مدیر یا آدم های قلچماق آن یکی مربی؟ نزدیک می شوی و از فاصله یکی دو متری آنها را می بینی؛ هیبت شان کوچکترین تشابهی به "اجیر" شدگان ندارد.نه نام دایی را فریاد می زنند نه خواهان یحیی، قطبی و فلان مربی خارجی هستند.از هیچکس هیچ چیز نمی خواهند جز حفظ سرمربی ای که طبق قانون محکم فیفا، با پرسپولیس قرارداد رسمی دارد. مگر این مربی کیست و چه کرده؟ بهار 94 که آمد تیمی را تحویل گرفت که 7فصل تمام رنگ قهرمانی را به خود ندیده بود و جالب تر از همه به واسطه عملکرد شرم آور، درخشان و دایی حتی احتمال سقوطش به  لیگ یک وجود داشت!  این مربی ده سال قبل به بدترین شکل ممکن در پایان جام جهانی آلمان، از ایران رفت و 10 سالی می شد که هرسال  سازمان امور مالیاتی یک نامه به فدراسیون فوتبال می نوشت که تکلیف مالیات سرمربی تان چه شد؟ کدام فدراسیون؟ دیگر نه اثری از دادگان بود نه اعوان و انصارش.بعدی ها هم کلا همه چیز را گردن آن مربی انداختند و او هم از ترس ممنوع الخروج شدن در این 10 سال حتی برای هدایت تیمش (الاتفاق سعودی) حاضر نشد مقابل استقلال در تهران حاضر شود و تیمش را از پای تلویزیون کوچ کرد؛ باخت و حذف هم شد.

آن مرد سرانجام بهار 94 آمد و مالیاتش هم به هر نحوی پرداخت شد.اگر آن روز یک نفر به هواداران پرسپولیس می گفت؛ در طول چهارسال آینده تا بهار 98 تیم شما سه بار متوالی قهرمان لیگ برتر می شود، به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رود، فاتح جام حذفی و سه دوره متوالی سوپر جام است تازه آن یک دوره هم که قهرمان نشده تنها به واسطه تفاضل گل، دوم می شود، طبیعتا واکنش آن هوادار چیزی جز تحویل یک خنده معنادار نبود.

حتی خود برانکو هم باور به چنین تحولی تاریخی آن هم در تیم همیشه پر حاشیه پرسپولیس نداشت.سال 94 را فراموش کنید.اگر بهار 97 درست یکسال قبل در چنین روزی همان آدم به شما می گفت؛ پرسپولیس با وجود محرومیت از خرید بازیکن جدید  و همچنین جدا شدن پنج مهره موثر( طارمی، امیری، مسلمان، محرمی و احمدزاده) نه تنها قهرمان لیگ که فاتح جام حذفی  و فینالیست آسیا هم خواهد شد، واکنش تان چه بود؟ طبیعتا کمتر کسی این حجم از موفقیت را باور می کرد. این سطح از پیروزی آنقدر غیرقابل باور بود که هنوز هواداران رقیب با اعتقاد راسخ می گویند؛ این جام ها حاصل نمی شد جز با کمک وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال. اتهامی که وقتی از آنها خواهان جزئیات می شوید نهایتش با جوک هایی مثل چرایی پخش فینال لیگ قهرمانان در مدارس یا ترمیم سرویس بهداشتی ورزشگاه آزادی در فینال آسیا مواجه می شوید.وقتی جزئیات برای ادعای این فرضیه می خواهید چند اشتباه داوری که به نفع تیم برانکو بوده را مثال می زنند اما از آن سو نمی گویند که تنها اشتباه بزرگ و نابخشودنی بازی حساس و سرنوشت ساز نیمه نهایی جام حذفی، بین سپاهان و پرسپولیس، اعلام ضربه پنالتی اشتباه برای زردها در دقیقه 115 بود! توپی که گل نشد و باقی ماجرا.

اطلاق "تیم حکومتی" تنها توجیه رقبا برای این کارنامه باورنکردنی بود.تو گویی تا قبل از برانکو ،پرسپولیس طبق قانون، زیر مجموعه وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی وقت نبود! گویی اصلا استقلال چنین موقعیتی ندارد.گویی اصلا پول های فراوان وزارت صنایع به جیب زردهای اصفهان نمی رفت. این وضعیت کاملا یکسان در فوتبال ایران است و چه تیمی می تواند بگوید من هرگز ربطی به دولت و حکومت نداشتم؟حتی همین تراکتورسازی و زنوزی تا همین 4 هفته قبل از قانون سرباز فوتبالی نهایت استفاده و بهره را بردند. فوج فوج ستاره بود که برای کارت پایان خدمت به تبریز رفت از حاج صفی(دور اول حضورش) تا سروش رفیعی و بختیار رحمانی و خیلی از ستاره های دیگر.

به موضوع اصلی بازگردیم.برانکو رفته اما جمعیتی که هر روز مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس در حال شعار است، مقصر را مدیران می داند نه برانکو.اما چرا برانکو رفت؟ سوال مهمتر اینکه برانکو چگونه موفق شد با وجود داشتن قرارداد رسمی برود؟ برای واکاوی قضیه راه دوری نروید. هفته های پایانی لیگ هجدهم بود که برانکو در نشست های خبری اش دیگر محافظه کاری 4 سال قبلش را نداشت و صراحتا از مشکلات بی پایان مالی حرف می زد.در یکی از همین نشست های خبری صراحتا گفت معلوم نیست فصل بعد در کجا باشد. یکی پرسید شما قرارداد دارید و برانکو خیلی صریح گفت در فوتبال شما قراردادها تعین کننده نیست.او همان روز کد اصلی را داد. مدیریت پرسپولیس و بالاتر از آنها مدیران وزارت ورزش که فعلا مالک حقیقی و حقوقی سرخابی ها هستند، مقصر بزرگ به حساب می آیند. چرا؟ چون برانکو قراردادی دارد که در آن عنوان شده اگر تا فلان تاریخ مقرر، باشگاه به تعهداتش عمل نکند او از 17 ژوئن یا هر تاریخی که ذکر شده، می تواند قرارداد سال دوم را بدون پرداخت هیچ غرامتی فسخ کند. عرب صراحتا یک هفته تمام می گوید پول در چمدان آماده است. می گوید شماره حسابی که برانکو از دخترش داد ایراد داشت. اینها هیچکدام برای فیفا محکمه پسند نیست.سوال اصلی این است؛ باشگاه پرسپولیس و مدیرش و وزارت ورزش که به خوبی می دانستند چنین بندی وجود دارد چرا بی جهت روی مرام و تعصب یک مربی خارجی حساب بیجا باز کردند؟ تامین یک میلیون یورو برای یک باشگاه که حالا عملا میلیون ها هوادارش را پریشان کرده آنقدر سخت و ناشدنی بود که عرب و رفقا نتوانستند تا قبل از پایان لیگ و حذفی آن را انجام دهند و همان چمدان لعنتی را در تهران به برانکو بدهند؟ آخر داستان می شود همان سناریوی تیام. استقلال یک میلیون یورو به او نداد و پس از شنیدن فحش علیه وزیر در هفته های اولیه لیگ قبل، برای جبران دو برابر خرج بازیکنانی مثل ایسما، منشا، تبریزی،گرو، مایر و پاتوسی کرد که فقط همین آخری خوب از آب در آمد که سرنوشتش حالا شبیه برانکو شده است. به همین راحتی در فوتبال ما هم پول داده می شود، هم شلاق خورده می شود و هم پیاز.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  تو موفقیت یه تیم صد تا عامل دخیله که مربی فقط یکی از دلایل( البته یکی از مهمترین دلایلشه)
  کسایی که برای رفتن برانکو سینه چاک میکنندجواب من رو بدن چرا همین تیم تو ده تا بازی اول لیگ چهار سال قبل با 5 تا باخت و 4 تا مساوی و فقط یه برد ، تو رده 16 جدول بود اونم با همین مربی ؟
  نمیتونید بگید تیم رو خودش نبسته بود در حالی که چند بازی آخر فصل قبلش تیم رو تحویل گرفته بود و تو آخرین بازی با گل علیپور استقلال رو برده بود و بعدش تیم رو خودش بسته بود . مگه همین مربی نگفته بود سید جلال پیره و نمیخوامش و مسلمان به من تحمیل شده و بیرونش گذاشت و نتیجش 16 جدول بود ؟؟؟ چرا دقیقه 24 هوادارا نوروزی رو صدا میزنیم ؟ مگه خدابیامز هادی نوروزی با جونش تیم رو زنده نکرد ؟؟؟ چطور بعد مرگ نوروزی وقتی مسلمان به ترکیب اومد پرسپولیس چقدر موفقت تر بازی کرد که اگر زودتر به ترکیب اومده بود و فقط یه باخت با مساوی تموم میشد آخرفصل جام رو با تفاضل گل به استقلال خوزستان نمیدادیم . چرا برانکو بعد بازیهای خوب مسلمان نگفت همین بازیکن تحمیلی بوده و انتخاب اون نبوده ؟؟؟؟
  چرا یه بار از خودتون نمیپرسید که این مربی کار بلد چطور بازیکنای چاق اوکراینی رو برای پرسپولیس گل چین کرد ؟ منشا رو به بهانه گل نزدن بیرون کرد و اون هموطن الدنگش رو با القاب درنده و جر دهنده اورد تو ترکیب که یا مصدوم بود یا تو زمین قدم میزد و کلا تو یه نیم فصل 1 گل زد و الانم نقشه شکایت میکشه
  ما ایرانیا آدمای احساساتی هستیم و فکر میکنیم هر که باهامون بخنده داداشمونه نه بابا این برانکو و کی روش و ... الکی مهندس و پرفسور نشدن . انقدر مار خوردن که افعی شدن .
  حرفای وکیل مهدی طارمی رو بخونین تا پی به کثیفی همین مربی به اصطلاح جنتلمن ببرید .
  این بی شرف در حالی که قرارداد داشت و باید میموند با پیشنهاد پول بیشتر همه تیم و هواداراش و این مملکت رو مثل آب بینی برون ریخت و رفت و تنها هدفش بهونه گرفتن برای توجیه رفتنشه تا هوادارا رو و یه مشت رسانه ها و پیشکسوتای یا غافل و یا معاند رو رو در روی مدیران تیم کنه تا هم رفتنش رو توجیه کنه و هم تیم رو بهم بریزه که پرسپولیس سال بعد نتیجه نگیره و با نتیجه نگرفتن تیم هم خودش محبوب تر بشه و هم یه راهی برای برگشتن به تیم بعد از اخراج احتمالیش از تیم عربسانی داشته باشه و شما بشینید هی آه و ناله و گریه کنید و برای رفتنش مرثیه بخونید
  یه بار از خودتون پرسیدید که اگه بهونش نگرفتن پولش بود چرا تو این مدت هر وقت باشگاه پول دستش میومد چرا میگفت اول پول بازیکنا رو بدید بعد من ؟؟؟حالا یهو پول لازم شد ؟؟؟ حالا که تا 28 خرداد مهلت داد که پولش آماده بشه و قبلش هم پولش آماده نشد چرا رفت ؟؟؟؟
  حالا سوال اساسی ، همونطور که پرسپولیس با برانکو موفق شد و به قول شما بهش مدیونه (نظر من این نیست چون وظیفه مربی در قبال پولی که میگیره موفقیت تیمه ) پرسپولیس هم برای برانکو سکوی پرتاب شد و مدیون پرسپولیس و هواداراشه که الان میتونه میلیون میلیون پول عرب ها رو به جیب بزنه و الا قبل اومدن برانکو به پرسپولیس چرا یه مدت نسبتاً طولانی بیکار بود و هیچ تیمی برای مربی گری انتخابش نمیکرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به قول رئیس جمهور آمریگا ، عربستان گاو شیرده خوبیه برای دوشیدن . جناب برانگو این گاو شیرده رو بدوش ولی ایران و ایرانی رو احمق فرض نکن که به موقش جواب این کارت رو میدیم و ضرب شست محکممون رو بهت میزنیم . این تیم و هواداراش خدایی دارن که باهاش نیاز به هیچ چیز دیگه ای ندارن و چوبش صدا نداره ولی دردی داره که تا عمق جونت رو میسوزونه و باید جواب دل شکسته هواداریی که از پلشون بالا رفتی و حالا اون بالا داری هوای تازه و خونک تنفس میکنی رو بدی
  از همین الان منتظرت تیمت تو مسابقات آسیایی هستیم جناب به ظاهر جنتلمن
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  حالاهمه برای من تحلیل گروآنابیزور شدند
  بخواب بابا
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  متن شما مصداق کامل نمک خوردن و نمکدان شکستن است...هیچکس نمی تواند ادعا کند که امام کارهای برانکو درست است چون نبوده اما آنچه که مهم است کارنامه ی درخشان وی در طول چهارسال اخیر است که پاسخ روشنی هست به هذیانگویی های جنابعالی...واقعن در حیرتم از اینهمه بی انصافی و ...
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  حرف حساب چواب نداره ولی خدمات برانکو رو نباید نادیده گرفت و زمان برانکو پرسپولیس بدلیل مدیریت خوب طاهری و کمک مالی هواداران مشکلات مالی کمتری داشت و جا افتاد وهم پرسپولیس و هم برانکو نفع بردن ولی مردم ما احساساتی و در مواردی بی منطق هستند بعضی ریالی از خودشان جدا نمکنند و انتظار معجزه از بقیه تیم دارند ،ایا زمان مربیان قبلی تیم هر ستاره ای رو میتونست بخره ولی برانکو تقریبا از جوانان و نوجوانان ستاره ای تربیت نکرد و آینده ای
  برای تیم متصور نیست و ترس هوادار از همین جهت است . حداقل دایی طارمی و احمدزاده و... را به تیم تزریق کرد . بهر حال او را بخیر و ما رو به سلامت هر چه شلوغ کاری کنید تیم دیرتر جمع میشه و فصل از دست میره .
 • علیرضا مزرعه ملایی
  علیرضا مزرعه ملایی :
  اگه برانکو تونست با هر تیمی غیر پرسپولیس جز4تا تیم اول آسیا بشه من تا آخر عمر ازش معذرت خواهی میکنم
  خیلی خوب شد که برانکو رفت تا عیار مربی گریش مشخص بشه و یه عده هوادار ساده بفهمن پرسپولیس برانکو بزرگ کرد نه برانکو پرسپولیس و
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  ساده خودتی
  کجای تاریخ پرسپولیس ده سه سال هفت جام آورده بود؟
  کجای تاریخ پرسپولیس به فینال آسیارسیده بود؟
  مثل اینکه یادت رفته برای بقادرلیگ بازیکنان مون سجده شکرمیکردند.
  نمک نشناسانی ازقماش شما لیاقت داشتن برانکوراندارند
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  برانکو پرست چرا اینجوری نمیگی که برانکو کجا بجز پرسپولیس تونسته بود تو چهار سال هفت تا جام بیاره ؟
  افتخارایی که برانکو به لطف پرسپولیس و هواداراش کسب کرد تو هیچ خراب شده ای تو دنیا نمیتونه کسب کنه
  پرسپولیس قبل برانکو هم قهرمان آسیا شده بود و بارها هم تا نیمه نهایی آسیا رسیده بود برانکو شق القمر نکرد تیم رو دوم کرد
  بله تو 10 بازی اول لیگ چهار سال پیش و قبل از اینکه هادی نوروزی با مرگش پرسپولیس رو زنده کنه با همین مربی آخرین تیم جدول بودیم یادمونه
  ما نمک نشناس نیستیم . برانکو نمک نشناس بود که اینجوری با نامردی و داشتن قرارداد رفت و تیم رو لنگ تو هوا نگه داشت
  اگه 15 روز پیش میگفت لااقل گل محمدی و بازیکنای مدنظرش با تیمای دیگه قرارداد نبسته بودن
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  برانکوپرستی خیلی خیلی خیلی خیلی شرافتمندانه ترازآفتاب پرستیه.آقای آفتاب پرست این همه سال کجابودید؟چراجرات یک کامن تمنفی نداشتید؟حالابرای من تحلیل گرشده اید؟
  سوابق برانکوراببینی پرازموفقیته .تادلت بخواد.یه نگاهی به دیکی پدیاهم بکنی حساب دستت میاد.
  دلی 7جام در3سال به دیت نیامده.اگرفوتبالی باشی احتمالابدانی که پپ در4سال بابارسا13جام به دست آورد.چنین توفیقی رانه دربازن آوردنه درسیتی .آیااینکه جنین توفیق به دیت نیاورده پپ راکوچک میکنه ؟نه.پپ ایبابت رکوردبی نظیرش درهمه دنیا تحسین میشه.رکودردجاودانه برانکووتوفیقات بی نظیرش درتاریخ خواهدماتند
  پرپسولیس هرگزدرجام باشگاه های آسیا قهرمان نشده بود.یک باردرجام درجام باشگاه های آسیاقهرمان شده بود که جام کم اعتبارتری است.اگراطلاعات فوتبالی تان کافی نیست مجبوربه حرلف زدن نیستید.ضمناسطح فونبال باشگاهی آسیا اصلاوابداقابل قیاس باآن سال هانیست.
  پرسپولیس هرگزهرگز سه بارپی درپی قهرمان لیگ نشده بود.
  فقط یک آدم خرافاتی وفوتبال نفهم قهرمانی تیم رابه مرگ مرحوم هادی نسبت میده .پیشرزفت پرسپئلیس ازقبل ازهادی نیز مشهودبود.تیم درشال اول ازسقوط نجات بافتودرسال دوم قهرمان می شدامابه خاطرناداوری ها ت=نایب قهرمان شد .وفصل بعدنوبی قهرمانی بود.حتی اگرهادی زنده بود.
  اگرنمک نشناس نبودید دربرابر کسی که همه رکوردهارابرای تیم مان به ارمغان آودراقلامودب تربودند.البته احتمالاذاتابی اب هستید که درآن صورت کاری ش نمیشه کرد.
  شمنا من صفت نمک نشناسی رابه آقای علیرضا مزرعه ملای نسبت داده بود.شما چرابه خودگرفتید؟ آهافهمیدم .شمایک تفریدبا دوآی دی متفاوت. مردباشید بانام خودواردشویدومردانگی صفت خوبیه .
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  دوست گرامی
  قیل ازآمدن برانکو 15دوره لیگ برتربرگزارشده بود.پرسپولیس چنددوره قهرمذان شده بود؟دودوره
  سپاهان چنددوره ؟آفرین 5دوره
  استقلال چنددوره ؟آفرین 4دوره
  وقتی براکو آمد چی؟استقلال راردکردیم وبه رکوردسپاهن هم رسیدیم .ضمنادرسال اول برانکو اگ
  رداوران 16 انتیازمسلم مان رانخورده بودند الان سپاهان راهم ردکرده بودیم
  حالااگراین افتخارات به لطف پرسپولیس وهوداراش بودچرادرطول آن 15 دوره لیگ برتربه دست نیامده بود؟چرا ؟دران 15 دوره پرسپولیس وهوادارن لطف نداشتند ؟
  جواب منطقی میخواهم اگروجودش راداری.
 • امیرحسین قربانی
  امیرحسین قربانی :
  استقلال 2 دوره.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  نخیرداداش .من البته 4دروه رااشتباه نوشته ام .دودوره هم نیست.استقلال سه دوره قهرمان لیگ برترشده
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  برانکو کارنامه ش مشخص و درخشان هست و بیشتر جاهها موفق بوده ...
  اما الان که رفته و بحث کردن فایده ایی نداره .. از برانکو به خاطر همه ی زحماتش تشکر می کنیم و برایش تندرستی و موفقیت آرزو داریم ..
  الان دیگه باید حرف ما فقط درباره اینده تیممون باشه نه گذشته .
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  تمام
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  سلام .
  باید منطقی به قضیه نگاه کرد ..برانکو این مربی موفق ما ، قبل از ما در لیگ چین قهرمان شده ، در کرواسی قهرمان شده ، دستیار بلاژویچ بوده و اونجا با تیم ملی کرواسی سوم جهان شده ، تیم المپیک ما رو در بازی های آسیایی 2002 قهرمان کرد ، تیم ملی مون رو به جام جهانی برد ...
  عیارش مشخصه رفیق !!!
  اما هیچ نامی از پرسپولیس بزرگتر نیست ،
  چاره کار هم این است که آرامش به تیم برگرده با انتخاب مربی کارآمد و سپس حمایت از اون
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  این یه رابطه ی دو طرفه است...همه با هم کمک کردیم که این اتفاق بیفته راستش قلبم هم همه باهم می خواستیم که این اتفاق قهرمانیهای متعدد بیفته چرا نمی افتاد؟!جواب این سوال پارادوکس ذهن شما رو حل می کنه
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  برانکو دچار تردید ماندن یا رفتن شده بود و خوب رفتار متناقض مالی و معنوی مدیریت ایشون رو به سمت رفتن هل داد چه اگه مطالبات به موقع پرداخت می شد ایشون نمی تونست یکطرفه فسخ کنه و بره اما به هر حال دوران برانکو تمام شده امیدوارم مدیریت که بی کفایتی خودش رو در مساله ی حفظ برانکو نشان داد کمینه در ادامه راه درست حرکت کنه که پرسپولیس دچار چالش کمتری بشه...اگرچه اونهم از این هیات مدیره بی بخار دیده نمیشه فعلن امیدوارم اتفاقهای خوبی برای پرسپولیس بیفته

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن