head_1xbet

بیگانه با فوتبال، غریبه با مدیریت

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 2056 ] - سه شنبه, 4 تیر 1398

بیگانه با فوتبال، غریبه با مدیریت

«اینجا پادگان نیست!» این عنوان برگزیده سرمقاله یکی از روزنامه ها به محمد رویانیان چند روز پس از اعطای حکم مدیریت باشگاه پرسپولیس به وی بود. یک سردار که از دل ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
بیگانه با فوتبال، غریبه با مدیریت

«اینجا پادگان نیست!» این عنوان برگزیده سرمقاله یکی از روزنامه ها به محمد رویانیان چند روز پس از اعطای حکم مدیریت باشگاه پرسپولیس به وی بود. یک سردار که از دل ...

ارتش سرخ دات كام :

«اینجا پادگان نیست!» این عنوان برگزیده سرمقاله یکی از روزنامه ها به محمد رویانیان چند روز پس از اعطای حکم مدیریت باشگاه پرسپولیس به وی بود. یک سردار که از دل سیاست و نیروی انتظامی به ورزش آمده و پیش از آن دنیایش در تخلفات رانندگی، برگه های جریمه و کارت سوخت محصور شده بود. مبدع پروژه کارت سوخت که با لباس سفید و درجه های روی شانه به باشگاه پرسپولیس آمد تا بلکه با اقتدار و روحیه نظامی گری اش به اوضاع آشفته پرسپولیس سر و سامانی بدهد و به مدد مسیرهای درآمدزایی که در پلیس راهور و پروژه کارت سوخت آن را فرا گرفته بود، مهمترین باشگاه ایران را از گرداب بی پولی و مصیبت نجات دهد. مردی که تا پیش از حضور در باشگاه پرسپولیس هرگز یک بازی فوتبال را حتی از تلویزیون دنبال نکرده بود و با فوتبال و مشکلات و مصایبش به کل بیگانه بود و در نهایت آنچه بر جای گذاشت، ویرانه ای بود که کوه بدهی هایش به عرش رسید و بزرگترین غرامت تاریخ باشگاه با قرارداد عجیبش با مانوئل ژوزه را به یادگار گذاشت که تا مدتها کابوس پرسپولیس شد و حتی کار را به جمع کردن اعانه برای جلوگیری از تعلیق باشگاه کشاند.

رویانیان فی النفسه چهره منفوری نبود اما عدم آشنایی اش با فوتبال و گلوگاه ها و البته سیاهچاله های آن کار را به جایی رساند که با فاصله لقب بدترین مدیر تاریخ پرسپولیس را از آن خود کند. مدیری که پای ستاره های زیادی را به پرسپولیس باز کرد اما تمامی این ستاره ها پشت این آوار بدهی ها و سومدیریت ها مدفون شدند تا تنها سیاهی از دوره او باقی بماند.

ایرج عرب مدیر فعلی پرسپولیس اگرچه در شخصیت و جایگاه تفاوت های شگرف و اساسی با رویانیان دارد اما دو شاخصه سبب شده تا اون در همان باتلاقی فرو برود که رویانیان در آن غرق شد. عرب همانند رویانیان با فوتبال بیگانه است. مردی که با چراغ خاموش و به عنوان یک چهره ناشناخته و معاون باشگاه پرسپولیس آمد و با جدایی ناگهانی گرشاسبی یک شبه حکم مدیریت گرفت. چهره ای که همانند رویانیان عقبه نظامی دارد و کارمند بخش حراست بوده اما روزمه و اعتبارش به هیچ وجه با آوازه رویانیان قابل قیاس نیست.

عرب نیز همانند رویانیان با فوتبال یک بیگانه تمام عیار است و این ناآشنایی حالا در کلیدی ترین و بحرانی ترین شرایط سالیان اخیر بدل به پاشنه آشیل او شده. در حالیکه نشانه های جدایی برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس از مدتها پیش هویدا بود، عرب با خوش خیالی محض تا روز آخر آن را انکار کرد و حتی بعد از ارسال نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه روی نظریه خود اصرار داشت که برانکو هنوز مربی پرسپولیس است و هیچ اتفاقی رخ نداده!

او تا همین جا به دلیل از دست دادن موفقترین مربی خارجی تاریخ فوتبال ایران و مردی که پرسپولیس را از خاکستر ناکامی به قله موفقیت رساند، به تنهایی شایسته کسب عنوان بدترین مدیر تاریخ پرسپولیس است و از رویانیان پیشی می گیرد اما او در این مسیر سقوط آزاد با سرعتی عجیب پیش می رود. عرب غریبه ایست که نه تنها از فوتبال چیزی نمی داند، بلکه مدیریت را هم بلد نیست و لاجرم مولفه های مدیریت را فرا نگرفته. پس اساسا نمی داند مدیریت بحران چیست و به هنگام بروز بحران چه باید کرد و نتیجه همین می شود که با بروز بحرانی به این بزرگی در پرسپولیس نه از منظر فوتبالی و نه از وجه مدیریتی نمی تواند تصمیمی درست و اصولی گرفته و بحران را مدیریت کند و تلفات را به حداقل برساند.

مدیرعامل پرسپولیس نزدیک به 10 روز با ماجرای جدایی ناگهانی برانکو سرگرم بود و با شوک ناشی از آن و خرج کردن کلیدواژه هایی همچون پرداخت حقوق، بازگشت، شکایت و... وقت را تلف کرد و از ابتدای هفته جاری تصمیم برای استخدام یک مربی جدید گرفت. این تصمیم اما با یک بحران تازه همراه بود؛ ابتدا چند روز به پای مربی تحت قرارداد با باشگاه دیگر تلف شد و پس از آن باشگاه و هیات مدیره منفعل تصمیم گرفتند تا یک مربی خارجی را جایگزین برانکو کنند. اتفاقی که سبب شده تا در این هفته نام نزدیک به 10 مربی حوالی باشگاه پرسپولیس شنیده شود. نام هایی که هر کدام محصول پرزنت کردن یک مدیربرنامه هستند که مدیریت باشگاه را تحت تاثیر خود قرار داده اند.

در شرایطی که تمامی تیم های لیگ برتری سرمربیان خود را شناخته اند و جسته و گریخته تمرینات خود را کلید زده اند، پرسپولیس هنوز مربی ندارد و هر روز یک نام جدید حوالی باشگاه شنیده می شود که همین تشتت نفرات و مانور مدیربرنامه ها قطعا کار را برای یک انتخاب معقول و منطقی دشوار و دشوارتر می کند. بیهوده است اگر انتظار داشته باشیم عرب با آن بیسوادی در حوزه فوتبال و بی تجربگی در حوزه مدیریت یک انتخاب اصولی و درست برای نیمکت پرسپولیس داشته باشد.

پس هواداران پرسپولیس بهتر است با خیال راحت و بدون استرس، چشم بر این بلبشو بسته و سعی کنند در فصل جاری از فوتبال بدون حرص و رقابت لذت ببرند. چرا که با این مدیرعامل و هیات مدیره ظاهرا قرار است پرسپولیس در این فصل به نیت ورزش و برای حفظ سلامتی در لیگ شرکت کند!

*سعید آقایی

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
 • mojtaba perspolisi
  mojtaba perspolisi :
  واقعا حیف که از گرشاسبی رسیدیم به عرب!
  خدا کنه این پروسه رو طول ندن تا حداقل تیم زودتر استارت کار رو بزنه ! ما هم امیدی به این آقای عرب نداریم البته ! معلوم نیست چند روز بمونن ترکیه و هی اسم اضافه شه به لیست !
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  آقا چرا میخواهید ما رو از فصل پیش رو نا امید کنید .
  ناامیدی سم هست و بزرگترین گناه ...
  قطعا هر گزینه ایی جانشین برانکو بشه کار سختی داره
  از چند جهت
  1 . سه سال قهرمان شده ایم و جامعه داوری و دست اندرکاران فوتبال برای اینکه تیم رقیب از این بیشتر ناراحت نشه میخواهند ترمز ما رو بکشند
  2 . مربی تیم تازه وارد خواهد بود و تا اشنایی با تیم و لیگ و فضا کلی زمان خواهد برد
  3 . مربی نقش چندانی در بستن تیمی با تفکرات خود ندارد . چون کسی رو از قبل نمیشناسه
  4 .تمرینات تیم با سرمربی جدید دیر شروع خواهد شد .
  5 . امسال تیم های مثل سپاهان و تراکتور و استقلال و حتی پدیده و فولاد و ذوب آهن حریفان چغرتری خواهند بود
  6 . تیم ها جلوی تیمی که 3 سال قهرمان شده محکم تر از بقیه بازی می کنند ..
  این همه دلیل ...
  اما ما هوادار یه چیز از تیممون می خواهیم .. میخواهیم همچنان با تمام وجود بازی کنند و زیبا بازی کنند .. حمایت می کنیم و لذت می بریم حتی اگر ... (دوست ندارم بگم )
 • omid 110
  omid 110 :
  این فصل سهمیه هم نمیگیریم
 • مریم پرسپولیسی
  مریم پرسپولیسی :
  یه راهکار دیگم آخرش باید مینوشتی اینکه سال دیگه اصلا تو لیگ شرکت نکنیم که با این اوضاع و احوال باشگاه راهکار منطقی تریه
 • بهرام بهرامی
  بهرام بهرامی :
  دقیقا وقتی دولتی حاضر نیست از سرمایه های خود باشگاه سود ببرد و بجای اینان از مردانی چون دادکان و انصاریفرد و پیروانی استفاده کند نتیجه اش همین می شود. امسال هم آمار تماشاچی سقوط دارد هم سکوها بشدت ملتهب است.
 • عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی
  عبدالرحیم جعفرزاده قهدریجانی :
  سلام....... فقط کریم باقری و سید جلال می تونند تیم را نجات بدهند ....چرا ما به خودی خودمون که با عشق هسنتد اعتماد ندایم ...کریم و سید خودشون یه تیم هستند
 • omid 110
  omid 110 :
  مفایسه عرب با رویانیان اصلا درست نیست...رویانیان بهترین بازیکنها رو به پرسپولیس اورد..ماهینی/سید جلال/بنگر/ شهاب گردان/کریم انصاری فرد/خلعتبری و....در زمان رویانیان اومدن...مانوئل خوزه در زمانی که مربی پرسپولیس شد یه مربی عنوان دار و مطرح بود و بارها توی لیگهای اروپا و افریقا نتیجه گرفته بود...مانول خوزه رزومه خوبی داشت..اما عرب کاملا بی عرضه هست...حتی عرضه انتخاب سرمربی هم نداره...نه بازیکن میگیره و نه مربی انتخاب میکنه

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن