head_1xbet

برداشت اول از کالدرون: جدی، سختگیر و فعال

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1492 ] - پنجشنبه, 13 تیر 1398

برداشت اول از کالدرون: جدی، سختگیر و فعال

هر آنچه از قهرمانی ها و ناکامی های گابریل کالدرون خوانده یا شنیده اید، فراموش کنید. الان وقتش رسیده که او را جور دیگری بشناسیم. همان گونه که برانکوی تیم ملی ر... 5 out of 5 based on 9 ratings.
برداشت اول از کالدرون: جدی، سختگیر و فعال

هر آنچه از قهرمانی ها و ناکامی های گابریل کالدرون خوانده یا شنیده اید، فراموش کنید. الان وقتش رسیده که او را جور دیگری بشناسیم. همان گونه که برانکوی تیم ملی ر...

ارتش سرخ دات كام :

هر آنچه از قهرمانی ها و ناکامی های گابریل کالدرون خوانده یا شنیده اید، فراموش کنید. الان وقتش رسیده که او را جور دیگری بشناسیم. همان گونه که برانکوی تیم ملی را در پرسپولیس متفاوت دیدیم. وقت آن است که به جای تکرار هر روزه اخراج مرد آرژانتینی از فلان تیم و بهمان تیم، اعتماد را بر جای تردیدهای مان بنشانیم. درست همانطور که بازیکنان پرسپولیس به او اعتماد کردند.

اگر هم چیزی قرار است از گذشته کالدرون به یاد بیاوریم، چه بهتر که شخصیت متفاوت و جالب او در روزهای بازیگر ی اش باشد. همان روزهایی که با قلدری در ترکیب تیم ملی آرژانتین می درخشید و بازی خراب کن لقب گرفته بود. سرمربی امروز پرسپولیس را فوتبالی های دهه 70 و 80 میلادی به شوت ها و ضربه های سرش می شناختند. درست همانطور که کریم باقری خودش را به ما شناساند.

اتفاقا هر دو در پست هافبک بازی می کردند و شوتزنی، چشمگیرترین ویژگی شان بود. هر چند کالدرون را در حمله و حتی دفاع هم زیاد دیده بودیم. چیزی که در نخستین حضورش در تمرین پرسپولیس هم به چشم آمد. آقای سرمربی به همه جای زمین سرک می کشید و لحظه ای را به بیکاری نگذراند.

گابریل کالدرون بدون کنفرانس خبری و امضای رسمی قرارداد سرمربی پرسپولیس شد و نخستین روز کاری اش را در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز کرد. او و دو دستیار اسپانیایی اش از ساعت 7 صبح با لباس های سبزرنگ در محل تمرین حضور یافتند تا مثل بیشتر مربیان خارجی در جه یکی که به ایران آمده اند و البته مثل برانکو، نشان بدهند که به کارشان تعهد دارند.

90 دقیقه بعد از حضورشان تمام موانع در زمین چیده شده بود اما گابریل کالدرون، خوآگین، اینیگو والنسیا، کریم باقری و محسن خلیلی به جلسه رفتند برای طراحی تمرینات و تحویل اطلاعات بازیکنان به سرمربی. ساعت 9:45 بود که آنها در زمین حاضر شدند و در میان شگفت زدگی بازیکنان، شروع کردند به کار با توپ.

آقای سرمربی یک چشمش به دستیارانش بود که چیزی را از قلم نیندازند و چشم دیگرش به ساعت که زمان را از دست ندهد. سر ساعت 10 بازیکنان را فراخواند و بعد از تشریح و توضیح برنامه های خودش و تیم، تمرین با دویدن دور زمین آغاز شد. جالب اینکه خودِ کالدرون و تمام دستیارانش در دویدن بازیکنان را همراهی کردند.

در ادامه، بازیکنان به دوهای کوتاه، عبور از موانع و تمرینات دو نفره روی آوردند و سپس در چهار گروه فوتبال تکضرب بازی کردند. مرحله بعدی تمرین، دوهای سرعتی و جایگیری بود که با سوت کالدرون، بازیکنان مسافت های مشخصی را در طول زمین طی می کردند. تمرین سه به دو بود با هدف گلزنی. اینگونه که دو مدافع باید مانع گلزنی سه مهاجم می شدند. از همین مرحله بود که بوژیدار رادوشویچ و ابوالفضل درویش وند هم از تمرینات اختصاصی بدون مربی دست کشیدند و نوبتی درون دروازه ایستادند.

بعد نوبت به بازی فوتبال رسید. یک فوتبال تحت فشار در نیمی از زمین با دو دروازه که در قالب دو تیم یازده نفره قرمز و سبز به مورد اجرا گذاشته شد. بعد هم بازیکنان با انجام حرکات کششی و نرمشی بدن های شان را سرد کردند و راهی رختکن شدند. در تمام این مدت اما چیزی که چشم مان را گرفت، فریادها و تشویق های مربیان جدید پرسپولیس بود که با تمام توان پای کار بودند و همپای بازیکنان تمرین کردند.

حتی کالدرون 59 ساله با بدنی بدون اضافه وزن و کاملا سرحال حضور فعالی در تمرین داشت و آمادگی بدنی اش بازیکنان را حیرت زده کرد. این آمادگی و انگیزه را در حرکات دستیاران او هم دیدیم و با اینکه سکوها خالی از تماشاگر بود، آنها شور و حال خاصی به تمرین دادند و حتی خود کالدرون در بازی فوتبال شرکت کرد تا بازیکنان هم تشویق و ترغیب شوند به بهتر تمرین کردن.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  برانکو پروفسور...کالدرون فرمانده...ایشالا موفق میشه..ماشالا انرژیش زیاده..میگن ربیع خواه رو رد کرده اگه اینجور باشه از محسن بخاطر بازیهای خوبش تشکر میکنیم..هرجا میره موفق باشه
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  با اعتراضات و پیگیریهای هواداران خوب پرسپولیس که بدنبال اهمال مدیران باشگاه در از دست دادن برانکو شکل گرفت و مدیران باشگاه را وادار به سفر به ترکیه و انتخاب مربی کرد بالاخره مربی انتخاب شد. علیرغم امیدواری در ارتباط با انتخاب کالدرون در باشگاه اخیرا حاشیه ها و هرج و مرج و اهمالهایی وجود دارد که برای تکرار موفقیت کافی نیست . متاسفانه خبرهایی به گوش میرسد که عده ای دلال و فرصت طلب با جاه طلبی به دنبال خواسته های نامتعارف شخصی و باجگیری از باشگاه هستند. پست مشترک بازیکنان پرسپولیس در حمایت اینستاگرامی از یک شخص ناشناخته که ظاهرا پرداختهای شخصی به بازیکنان داشته و این شخص من را بیاد هدایتی و هشدارهایی که در خصوص او دادم و کسی گوش نکرد می اندازد . این فرد یعنی سهند حبیب زاده اخیرا با ایرج عرب اختلاف پیدا کرد و از باشگاه با قهر و دعوا رفت .
  من هنوز هم می گویم پروژه تضعیف پرسپولیس از سال قبل کلید خورده و ابتدا با فراری دادن عامل اصلی موفقیتها یعنی برانکو و بعد با بی ثباتی و ایجاد دو دستگی در مدیریت باشگاه و بازیکنان ادامه دارد. هواداران باید متوجه باشند که تنها انتخاب یک مربی خوب برای تضمین تکرار موفقیت کافی نیست و عوامل زیادی در موفقیت یک تیم دخیل هستند. برانکو البته ویژگیهای خاص شخصیتی داشته و اصولا ضد حاشیه بود و این از شناخت چند ساله او نسبت به فوتبال ایران برمیگشت لذا او غیر از مسایل فوتبالی و فنی بسیاری از ضعفها و اهمالکاریهای مدیریت و باشگاه را در کنترل حاشیه ها خود بر دوش می گرفت و میتوان گفت عامل اصلی ( تاکید میکنم اصلی ) موفقیتهای او در همین موضوع بود. لذا مدیران نالایق پرسپولیس تنها برای بستن دهان هواداران با انتخاب یک مربی اسم و رسم دار از اعتراضات برای مدتی راحت شدند ولی این کافی نیست. کالدرون در صورتی میتواند موفق باشد که این حاشیه ها کنترل شود و ابزار لازم را در اختیار او قرار دهند . لذا در اولین گام هواداران می بایست در خصوص حضور سرخود هدایتی ها در تیم و کسانی که سعی در ایجاد دودستگی دارند مجددا اعتراض کنند و بعد چنانچه اهمال و غفلتی از سوی مدیران مشکوک باشگاه مشاهده کردند دست به اعتراض بزنند چرا که این مسائل از انتخاب سرمربی و خرید بازیکن هم مهمتر است.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن