پرسپولیس؛ دلبستگی ها و هوای تازه

- نظرات : 9 اظهار نظر - بازدید [ 1523 ] - پنجشنبه, 13 تیر 1398

پرسپولیس؛ دلبستگی ها و هوای تازه

پرسپولیس چهار فصل فوق العاده را با همین ترکیب سپری کرده است اما با رفتن برانکو به نظر می رسد این تیم نیاز به تغییراتی دارد. اگر برانکو می ماند آیا چهره پرسپول... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پرسپولیس؛ دلبستگی ها و هوای تازه

پرسپولیس چهار فصل فوق العاده را با همین ترکیب سپری کرده است اما با رفتن برانکو به نظر می رسد این تیم نیاز به تغییراتی دارد. اگر برانکو می ماند آیا چهره پرسپول...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس چهار فصل فوق العاده را با همین ترکیب سپری کرده است اما با رفتن برانکو به نظر می رسد این تیم نیاز به تغییراتی دارد.

اگر برانکو می ماند آیا چهره پرسپولیس تغییر می کند. کمتر کسی لیستی که برانکو داده بود را جدی پیگیری کرد چرا که موضوع رفتن یا ماندنش بود با این وجود اما روش کاری او براساس الگوریتمی بود که می شد تا حدودی برنامه هایش را حدس زد. او همانطور که شنیده می شد قصد داشت اسکلت اصلی تیمش را که در این چهارسال با اضافه و کم کردن محدود مهره ها ساخته بود را حفظ کند. مهره هایی مثل بیرانوند، سیدجلال، شجاع، کامیابی نیا، بشار رسن، علیپور و ترابی تقریبا ستون فقرات تیم پرسپولیس در فصل گذشته بودند. برانکو همچنین مربی بود که نسبت به بازیکنان روی نیمکت برنامه ریزی دقیق داشت. با این وجود در لیست او جذب یک مهاجم و یک مدافع وسط وجود داشت.

اینکه با وجود شجاع، سیدجلال و انصاری و حتی بازیکنانی مثل ربیع خواه، ماهینی و نادری که توانایی بازی در دفاع میانی را دارند پرسپولیس به دنبال جذب یک مدافع وسط بود می تواند حاوی نکته مهمی باشد. اینکه برانکو با علم به اینکه لیست این تیم پر خواهد شد به دنبال کم کردن از نیروهای تدافعی اش بوده است. همه می دانند که اصولا برانکو مربی است که تیم شلوغ را دوست ندارد و تمرکزش را بر روی شانزده بازیکن اصلی تیم می گذارد.

در خط حمله پرسپولیس برانکو با بودیمیر قراردادی یک سال و نیمه بست و این یعنی اگر می ماند قصد داشت او را حفظ کند. بودیمیر، امیری و یک مهاجم دیگر که مرد کروات نام مهدی طارمی را در اولویت قرار داده بود. درواقع برانکو قصد داشت بازیکنان میانی تیمش را حفظ کرده و یک مهره کلیدی را به خط حمله اش اضافه کند.

لیست پرسپولیس
در حال حاضر تنها گزینه ای که هنوز تکلیفش برای فصل آینده این تیم مشخص نشده بشار رسن است. پرسپولیس با جذب فرشاد احمدزاده اما حالا اگر بشار هم بماند عملا جای خالی برای جذب بازیکن جدید بزرگسال نخواهد داشت. ضمن اینکه الان لیست این تیم پر از بازیکنانی است که در این چهار سال و حضور در تورنمنت های مختلف و تمرینات پرفشار تیم آماده بازی هستند و در این شرایط ممکن است کاملا پشت خط بمانند.

پرسپولیس باید از دلبستگی ها و احساساتش گذشته و تصمیماتی منطقی بگیرد و در این بین باشگاه می تواند با رفتاری حرفه ای بهترین اتفاق را برای بازیکنان و تیم پرسپولیس رقم بزند. آن ها باید بازیکنانی که در پرسپولیس تجربه و اعتبار کسب کرده و شانس بازی ندارند را به تیم های دیگری بفرستند که شانس بازی داشته اند و در این راه باید از وابستگی هایش بگذرد. این تیم در سال های اخیر به چنان انسجام و ثباتی رسیده که اکنون این فرضیه وجود دارد که نبود هرکدام از این بازیکنان می تواند به معنای از دست رفتن قدرت تیم باشد. اما این یک ذهنیت احساسی و برگرفته از عادتی است که به مرور زمان شکل گرفته است. این لیست پرسپولیس به تنفس و هوای تازه احتیاج دارد و چاره ای جز این نیست که خروجی ها و ورودی هایی داشته باشد.
مدیریت پرسپولیس می تواند در جا به جایی این بازیکنان نقش بازی کرده و آن ها را به مقاصدی بفرستد که کاملا به سود طرفین باشد.

 

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رادوین پرسپولیسی قشقایی
  رادوین پرسپولیسی قشقایی :
  با بشار تمدید کنید و یه مهاجم 4چوب شناس عالی خارجی بانظر گابریل جذب کنید و تمام
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  فوتبال حرفه ای خیلی کاری با احساسات نداره
  بالاخره بزرگترین بازیکنای دنیا هم یا آخرسر از تیمشون میرن یا دیگه ته تهش دوران فوتبالشون تموم میشه
  یه سری از بازیکنای پرسپولیس به وضوح بعد قهرمانیای اخیر پرسپولیس دنبال قدم های بزرگترن و واقعا شاید فوقش یه سال دیگه بشه به زور نگهشون داشت
  پرسپولیس باید از حالا به بازیکنای جوونی فکر کنه که تابحال قهرمانی ندیدن و تشنه قهرمانی و افتخارسازین
  جوونایی که قهرمانی براشون یه واژه ی تازه باشه
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  بله درسته ..
  اما آمادگی و حرفه ایی گری و عزم بازیکن هم مهم هست ..
  بازیکنی مثل سید جلال همچنان ستون تیم هست .. کاری به احساسات نداریم توانایی ش رو داره ..
  شاید بشه گفت ماهینی رو میشه کنار گذاشت ، چون تا قبل مصدومیت هم کیفیت لازم رو از دست داده بود و یک سانتر موثر نداشت .
 • محمد هادی
  محمد هادی :
  با احترام به نظر همه عزیزان .تا دیروز میگفتیم ربیع خواه خوب نیست همش پاس رو به عقب میده الان میگیم بی حاشیس به نظر من ربیع خواه ادم همتی شریفی نادری باید از لیست خارج بشن یک مهاجم انرژیک مثل طارمی یا اوساگونا یه دفاع مرکزی اینده دار یه هافبک دفاعی مثل اسدی جذب بشه اگر بجای شیری یه دفاع راست هم بیاد بهتر
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  در چند روز گذشته شاهد هستیم که عناصر دفاعی تیم از سید جلال و انصاری و ربیع خواه مورد هجمه قرار رفته اند تا ذهن سرمربی نسبت به آنها تخریب بشه و با حذف یکی از اینها جا برای کنعانی زادگان باز بشه!!!! نکنید آقایان مدیر بی کفایت
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  واقعا درست فرموید ..

  کنعانی زادگان بی وفا رو بگیریم .. انصاری باوفا و موثر و چند پسته رو رد کنیم ؟
  کنعانی زادگان با حاشیه رو بگیریم .. ربیع خواه بی حاشیه و چند پسته رو رد کنیم ؟
  سید جلال رو که اصلا کسی حرفش رو نزنه ..
  امیدوارم ادرس غلط به کالدرون ندهند !
 • غلامحسین نخست
  غلامحسین نخست :
  سلام ب همه عزیزان و زحمتکشان سایت ارتش سرررررخ .
  عرب خودش با اون صلیقه مسخره و تهی از عقل و شعور داره بازیکن میگیره ، فسخ میکنه ، و کلا اسبشو چارنعل میدوونه .
  ای کاش اون تجمع رخ نمیداد . چون عیار هوادار و عطش و خطرش براش معلوم شد و کلا اینجوری بگم ترسش ریخت
  عرب قبلا با دودوزه گری و زیر زیرکی ی کاری میکرد و خیلی از صدای تیفوسیا میترسید ولی الان اون ترسش ریخته شده . مثل دختری ک وحشتناک از پدرش میترسه و اگه ی شب دیر میومد خونه هراس داشت که اگه بواش بفهمه چی میشه و چ بلبشوئی بخواهد شد و حتی ترس ناکوت کردنش داشته ..... ولی وقتی عضب بواش دید که با ی توگوشی زدن و دوتا حارتوپوت میره میشینه . میگه آخییییی راااحت شدم . چون ته و آخر خشم پدرش دید و فهمید این آقا بابای با ی توگوشی خشمش ختم میشه .
  حکایت اون تجمع جلو باشگاه ریختن و هراس عرب از هواداراس .
  پس هررررچی دلش خواست میکنه و به هیچکس گوشش بدهکار نیس و حتی محلم نمیذاره . نمونش کاشتن ربیع خواه در انتظار نمونش بشار نمونش گرفتن احمدزاده و نمونش رفت و آمدهای افراد مشکوک و هیچکاره در دفتر باشگاه .
  از نظر من باید کسی یا کسانی یجورائی گوششو بکشن و بگن اهاااای مردک چیکار داری میکنی و داری پرسپولیسو بکجا میبری و فکر کردی با اوردن ی مربی شدی چگوارا؟؟
  چون میبینم و مقایسه میکنم اون عرب روزای تجمع کجا ، که دنبال ی سوراخ موش بود و این عرب فعلی ک گستاخانه گردن کشی و هیچ کاریش رضایت آور و راضی کننده نیس . پس تنها چاره ب خدا امید وار باشیم که خودش قادرترینه .
  در آخر از همه عزیزان سایت بخاطر زحماتشون تشکر میکنم و اگه امکانش بود مدیریت لطف کنند و ی اطلاعاتی در مورد دوستمون اقای " امیر ایرانی " دهند که آیا هنوز در سایت عضو هستند یا خیر .


  ممنون میشم . یا حق
 • امیر نیکروش
  امیر نیکروش :
  من نمیدانم اگر واقعا محمد نادری قرار است بیاید و انصاری هم تمدید کرده است، دیگر تمدید قرارداد شایان مصلح با کدام منطقی انجام شده است. احمدزاده که نه از لحاظ فنی و نه از لحاظ اخلاقی به کار ما نمی آید جذب شد که باید قراردادش فسخ شود و باید به صورت شفاف معلوم شود جذب احمدزاده با نظر چه کسی بوده و کدام دلال از این راه به پول رسیده است. وقتی تیم مربی نداشته و خط هافبک هم با ترافیک بالایی روبروست به توصیه چه کسی یک هافبک پر حاشیه، منفور و از لحاظ فنی سطح پایین به تیم اضافه شده است. در مورد جذب بازیکن خارجی هم قطعا با این اقتصاد نابسامان ما، جذب بازیکن خارجی ریسک بالایی برای پرداخت دستمزد خواهد داشت و تجربه ثابت کرده اکثر بازیکنان خارجی در لیگ ما جواب نخواهند داد. بدون شک کالدرون نمیتواتد با 1 هفته تمرین دادن تیم بفهمد کدام بازیکن به کارش می آید و کدام نمی آید، لذا عقل حکم میکند همین تیم یک دست که چند سال است با هم تمرین و بازی میکنند حفظ شوند و اگر قرار بر جذب بازیکن جدید باشد، در نیم فصل اقدام گردد. قرارداد بشار هم باید حتما تمدید شود چون بازیکن با شرف، با غیرت و از لحاظ فنی کار آمدیست.
  امیدوادم زودتر دلال ها از تیم دور شوند و در شرایطی که بسیاری از بازیکنان قدیمی ما از مشکلات اقتصادی رنج میبرند از این بازیکنان به جای یک مشت قلچماق، برای کمیته مشوقین استفاده شود
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  سلام .. ادم گاهی از بعضی زمزمه ها نگران میشه و میترسه ...
  1 . نبینم اسمی از سید جلال بیاد
  2 . ما تیممون به غیر از علیپور ، فقط 2 مهاجم دیگه میخواد ، پس حتما الزامی نیست 4 بازیکن از لیست خارج بشه ، دو بازیکن هم کافی هست که از لیست خارج بشه ، ما تیم قهرمان هستیم و اسکلت اصلی تیم باید حفظ بشه ضمن اینکه این موقع از فصل دیگه بازیکن جایگزین مناسب گیر نمیاد
  3 . همه می گنج ربیع خواه باید تو لیست خروج قرار بگیره ! که حرف چندان منطقی نیست ما 2 تا هافبک دفاعی خوب داریم ( کمال و احمد) که یکی شون میتونه وینگر راست هم بازی کنه .. پس به هافبک دفاعی سومی نیاز داریم ( این پست خیلی مهم هست همه به یاد داریم که ماهینی نتوانست در بازی استقلال این وظیفه رو به خوبی انجام بدهد ، و خیلی بازی ها که ربیع خواه در غیاب احمد و کمال خیلی خوب بازی کرد در خیلی از بازیهای قهرمانان آسیا خاطر تون هست ؟ ) ضمن اینکه ربیع خواه توانایی بازی در دفاع چپ و دفاع وسط رو داره که یک بازیکن چند پسته محسوب میشه و کاملا بی حاشیه هست و میتونه یه ذخیره خوب باشه '
  4 . برای امسال چون جایگزین مناسب گیر نمیاد ، نمیشه ربیع خواه رو رد کرد ولی تابستان اینده با توجه به سن و سالش منطقی تر هست .
  5 . شاید بهترین گزینه ها برای خروج آدام همتی و ماهینی و شریفی باشند .
  6 . شایان مصلح به عنوان پدیده لیگ 1 به پرسپولیس پیوست ، انصافا خوب بود و حتی در مواقع حساس در بازی های باشگاههای آسیا برانکو در خط جلو ازش استفاده می کرد که چندین بار کارگشا بود .. پس ایشون به عنوان بازیکن چند پسته میتونه همچنان در پرسپولیس حضور داشته باشه .
  7 . یک رسم خوب در پرسپولیس همیشه وجود داشت و اون هم این بود که به بازیکن خیانتکار اجازه بازگشت نمی دادند ، اجازه ندهید با بازگشت کنعانی این عادت خوب دیرینه نقض شود
  8 . همه میگن کالدرون در صورتی موفق میشه که حاشیه ها رو کنترل کنه ، ایا حفظ بازیکنان بی حاشیه و جلوگیری از آمدن بازیکنان حاشیه ساز ، گام مهمی نیست ؟

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن