head_1xbet

تیر خلاص برانکو به عرب: مدیریت و عواملش رفتار ناپسندی داشتند

- نظرات : 12 اظهار نظر - بازدید [ 1292 ] - دوشنبه, 17 تیر 1398

تیر خلاص برانکو به عرب: مدیریت و عواملش رفتار ناپسندی داشتند

سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت وگویی ا انتقاد از ایرج عرب گفت: مدیریت باشگاه تنها دلیل رفتنم از پرسپولیس بود و در یک سال اخیر فقط از آنها دروغ شنیدم. برانکو ایو... 5 out of 5 based on 14 ratings.
تیر خلاص برانکو به عرب: مدیریت و عواملش رفتار ناپسندی داشتند

سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت وگویی ا انتقاد از ایرج عرب گفت: مدیریت باشگاه تنها دلیل رفتنم از پرسپولیس بود و در یک سال اخیر فقط از آنها دروغ شنیدم. برانکو ایو...

ارتش سرخ دات كام :

سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت وگویی ا انتقاد از ایرج عرب گفت: مدیریت باشگاه تنها دلیل رفتنم از پرسپولیس بود و در یک سال اخیر فقط از آنها دروغ شنیدم.

برانکو ایوانکوویچ فکرش را نمی کرد بعد از کارنامه درخشانی که در پرسپولیس بر جای گذاشت برای گرفتن دستمزد خودش و همکارانش مجبور به شکایت به فیفا شود. برانکو شاید انتظار داشت مدیران پرسپولیس بعد از رفتنش نه تنها مطالباتش را پرداخت کنند بلکه از او تقدیر هم به عمل بیاورند که این اتفاق رخ نداد و او حالا تصمیم گرفته پرونده جدیدی از پرسپولیس در فیفا باز کند.

برانکو که خیلی سعی کرد جدایی اش از پرسپولیس به نوعی با خوبی و خوشی باشد در گفت وگویی با دلخوری از اتفاقات رخ داده سکوتش را شکست و  حرف هایی زد که تا به حال آنها را بر زبان نیاورده بود. او در این مصاحبه به شدت از ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس انتقاد کرده است. متن کامل گفت وگو با برانکو از نظرتان می گذرد.

*قبل از هر چیز می خواهیم بدانیم داستان طلب شما از پرسپولیس به کجا کشید و الان در چه مرحله ای قرار دارید؟
صد بار گفته ام که بهترین دوران مربیگری خود را در تهران داشتم. رابطه خیلی خوبی بین من و هواداران وجود داشت و عشقی که به آنها داشتم باور نکردنی بود. همگی با هم از کادرفنی گرفته تا بازیکنان و دیگر اعضای تیم برای بدست آوردن نتایج درخشان همه توان مان را گذاشتیم. انتظارمان هم این بود که بعد از 4 سال که بهترین نتایج کسب شد، هم من و هم همکارانم به وجه زیبایی از پرسپولیس جدایی شویم اما متاسفانه با رفتار بسیار ناپسند مدیریت باشگاه و دیگر عوامل او مواجه شدیم.

همه تعهداتی که به واسطه قرارداد وجود داشت باید انجام می شد اما این اتفاق رخ نداد. نه تنها 11 ماه به تعهدات شان عمل نکردند بلکه الان هم حاضر به انجام آن نیستند و گردن نمی گیرند. تمایل ندارند نه دستمزد من و نه دستیارانم را بدهند. بیش از 60 درصد از قراردادم را طلبکارم. همکارانم چند ماه از حقوق شان را طلبکارند و بدون اینکه دستمزدشان را بگیرند ایران را ترک کردند. طبیعتا همه آن مهربانی ها و تعریف هایی که انجام می دادند فریب و کذب بود. همه آن موارد که می خواستند به هواداران نشان دهند مایلند من در پرسپولیس بمانم فریب اذهان عمومی بود.

متاسفانه مجبورم از پرسپولیس به فیفا شکایت کنم. تکلیف اصلی آنها در پرسپولیس این بود که من و دیگر خارجی های تیم را هر چه زودتر از باشگاه دور کنند که این کارم انجام دادند. به احتمال خیلی زیاد جدا از من و دستیارانم، بودیمیر و بشار رسن هم برای گرفتن حق شان به فیفا شکایت خواهند کرد. حتی برای فصل آینده که در پیش داریم هم ادعای خسارت خواهیم کرد.

*اما مدیران باشگاه پرسپولیس ادعا دارند که شما به قراردادی که با این باشگاه داشتید متعهد نبودید و به همین خاطر هم قصد ندارند با شما به همین راحتی تسویه حساب کنند.
طبیعتا این ادعا را آنها در فیفا باید ثابت کنند. از 4 ماه قبل چند نامه به باشگاه زدیم و به نوعی به آنها هشدار دادیم که باید به تعهدات شان در قبال ما عمل کنند. حتی رعایت حداقل  موازین را هم در مورد دستیارانم نکردند که پاسخ نامه های آنها را بدهند. آخرین نامه را که نوشتیم به باشگاه 15 روز مهلت دادیم که آن مهلت را هم رعایت نکردند. بسیار غمگین و مایوسم بابت رفتاری که از باشگاه سر زد.

*آیا این نوع برخورد از سوی مدیریت در دوران قبل از حضور ایرج عرب در باشگاه پرسپولیس هم با شما شده بود؟
بارهای قبل هم باشگاه مدام در پرداخت تاخیر ایجاد می کرد اما به هیچ وجه اعتراضی به این مسئله نمی کردیم. همیشه انتظار داشتیم که با رضایت دو جانبه این مشکلات حل شود اما در دوران مدیریت اخیر قول های زیادی به ما داده شد که طبیعتا هیچ یک اجرا نمی شدند و کاملا آگاهانه به ما دروغ گفته می شد.

*بعد از رفتن شما ادعایی مطرح شد مبنی بر اینکه قصد ادامه کار با بازیکنانی چون سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، امید عالیشاه و .... را نداشتید. واقعا همین طور است؟
نه این موضوع اصلا حقیقت ندارد و من نه تنها همه بازیکنانم را می خواستم بلکه درخواست داشتم نفرات معدودی هم به جمع مان اضافه شوند. اینکه خود آنها میل داشتند نفراتی را کنار بگذارند مربوط به خودشان است اما من چنین تصمیمی نداشتم. همه باریکنان تحت قرارداد باشگاه بودند و دلیل نداشت که بخواهیم بازیکنی را کنار بگذاریم. فقط می خواستیم چند بازیکن جذب کنیم.

*با هماهنگی شما بندی در قرارداد اکثر بازیکنان وجود داشت که هر در پایان فصل اگر پیشنهاد داشتند می توانستند بروند؟
در مورد اضافه کردن بندی به قرارداد بازیکنان هیچ صحبتی از سوی مدیریت باشگاه با من نشده بود و از این موضوع بی اطلاع هستم.

*شما میراثی از پرسپولیس بر جای گذاشتید که  شاید هیچ مربی دیگری نتواند آن را تکرار کند، فکر نمی کنید گابریل کالدرون کار خیلی سختی برای تکرار قهرمانی دارد؟
طبیعتا کار راحتی نخواهد بود. نه کالدرون بلکه اگر خود من هم می ماندم تکرار قهرمانی هایی که کسب شد بسیار سخت بود. کالدرون مربی فوق العاده و با سابقه ای بسیار درخشان است. انتظارات هم اکنون از پرسپولیس خیلی بالا رفته و قطعا کالدرون کار سختی پیش رو دارد.

*هنوز برای خیلی از هواداران پرسپولیس جای سوال است که برانکو چرا تصمیم به ترک این تیم گرفت، آیا او از مدیریت باشگاه دلخور بود یا اینکه دیگر اشباع شده بود؟
دلیل اصلی تصمیم من مشکلاتی بود که در باشگاه وجود داشت و اراده ای برای حل آنها وجود نداشت. من و دستیارانم مربیان حرفه ای هستیم و زندگی مان از طریق فوتبال می چرخد. یک سال از پرسپولیس دریافتی نداشتیم و این خیلی بد بود. دلیل دیگری برای ترک پرسپولیس نداشتم.

*یعنی اگر رفتار مدیریت باشگاه پرسپولیس با شما حرفه ای بود و به قول های شان عمل می کردند در این تیم می ماندید؟
طبعتا مشکلات موجود با این مدیریت حل نمی شد. از قرار معلوم طرحی برای کنار گذاشتن ما از پرسپولیس وجود داشت  و این طرح اجرا شد. به طور مثال در روز فینال جام حذفی هیچ یک از اعضای هیئت مدیره و خود مدیرعامل نزد بازیکنان و کادرفنی نیامدند که تبریک بگویند. برای هیچ از اعضای تیم پاداش قهرمانی این جام در نظر گرفته نشد. کار به جایی رسیده بود که من قبل از بازی آخرمان  شخصا از جیبم به بازیکنان پاداش دادم تا با انگیزه بالا به میدان روند.

*حقیقت دارد که یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس قبل از فینال جام حذفی به شما گفته بود نگران پول تان نباشید چرا که او به زودی مدیرعامل خواهد شد و طلب تان را تسویه خواهد کرد؟
واقعیت این است که همه به یک شکل در باشگاه قول می دادند که هیچ یک عملی نشد. زندگی هیچ کس هم با قول و وعده نمی چرخد. همه در طول یک سال قول می دادند که می شود، می شود اما هیچ کدام عملی نشد. در واقع باشگاه به این شکل اداره می شد.

*بحثی مطرح است که برانکو ایوانکوویچ بعد از اینکه پرسپولیس را نایب قهرمان آسیا کرد انتظار داشت فدراسیون او را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی کند اما این اتفاق رخ نداد تا شما دیگر انگیزه چندانی برای ادامه حضور در فوتبال ایران را نداشته باشید.
نه این طور نیست. من اگر انگیزه لازم را برای ادامه کار نداشتم فصل را با کسب دو جام به پایان نمی رساندم. حتی لیست خرید و برنامه اردویی و تمرینی تیم را تحویل باشگاه داده بودم. این موضوع نشان می دهد که از قبل تصمیم به رفتن نگرفته بودم.

*امکانش هست بگویید چه نفراتی در لیست شما بودند؟
بله؛ چرا که نه. من از باشگاه خواستم بازیکنان جوان به تیم های دیگر قرض داده شوند تا بتوانند بازی کنند. ضمن اینکه نعمتی دفاع پدیده، مهدی طارمی، محمدرضا حسینی و یک بازیکن جوان به نام علیرضا آرتا که یک مدافع جوان در مس کرمان بود را می خواستم.

*بازیکنی هم در تیم بود که از شما بخواهد برای فصل بعد راهی یک تیم خارجی شود؟
 نه هیچ بازیکنی از من درخواست جدایی نداشت.

*باشگاه پرسپولیس دستمزدی که برای گابریل کالدرون در نظر گرفته تقریبا 800 هزار دلار است، برخی از هواداران اعتقاد دارند وقتی قرار بود این مبلغ هزینه شود چرا برانکو ایوانکوویچ حفظ نشد در حالی که قرارداد شما کمتر از این مبلغ بود.
این مسئله به من ارتباط ندارد بکه باشگاه باید به این سوال پاسخ دهد. واقعیت این است که در 4 سالی که سرمربی پرسپولیس بودم مبلغ قراردادم ثابت بود و هیچ گاه آن را افزایش ندادند. در تمام این مدت با یک رقم قرارداد کار کردم و حتی قراردادی که برای فصل آینده نوشته بودیم با همان مبلغ سال اول یکی بود.

*در ایران صحبت از این است که برانکو در الاهلی نمی تواند چندان موفق باشد چرا که این تیم نه هواداران زیادی دارد که در همه شرایط پشت تیم باشند و نه بازیکنانی که کیفیت و انگیزه شاگردانش در پرسپولیس را داشته باشند. ضمن اینکه عرب ها خیلی هم صبور نیستند.
 هیچ کس تضمینی برای موفقیت نمی دهد. من به تازگی به الاهلی ملحق شده ام. در ادامه راه خواهیم دید که چه کادر و بازیکنانی در اختیار دارم. ضمن اینکه هنوز قراردادی با این باشگاه امضا نکرده ام. ما تازه 5 روز پیش توانستیم روی خیلی از مسائل به توافق برسیم.

*شما به عنوان سرمربی 4 فصل گذشته پرسپولیس چه توصیه هایی به گابریل کالدرون که جانشین شما شده است، دارید؟
آنچه باید به کالدرون بگویم این است که او تیمی را به دست آورده که کاملا شکل گرفته و در یک فصل دو جام گرفته  راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شده است. بازیکنانش فوق العاده زحمت کش و متعصب هستند. در واقع کالدرون برترین نسل تاریخ پرسپولیس را به دست آورده است. او همچنین یک ارتش بسیار متعصب از هواداران پرسپولیس را پشت خود می بیند.
آنها قطعا در هر شرایطی کادرفنی و بازیکنان راحمایت خواهند کرد تا بتواند به بهترین نتایج برسد. در آخر می توانم به کالدرون پیشنهاد کنم که از همین الان ایجنت های خودش را آماده شکایت از فیفا برای گرفتن دستمزدش از پرسپولیس کند.

*اینکه شما هنوز قراردادی با باشگاه الاهلی امضا نکردید ارتباطی با قرارداد فصل آینده تان با پرسپولیس دارد؟
نه هیچ ارتباطی ندارد. ما زودتر از اینها نتوانستیم بر سر یکسری مسائل به توافق برسیم. از آنجایی که تا تاریخ 26 ژوئن باشگاه پرسپولیس به تعهداتی در قبال من و همکاران عمل نکرده، خود به خود قرارداد فصل آینده ما با پرسپولیس فسخ شده است. من مربی حرفه ای هستم و زندگی ام از فوتبال می گذرد. طبیعتا حق دارم که با باشگا های دیگر مذاکره و حتی قرارداد امضا کنم تا اینکه منتظر بمانم باشگاه پرسپولیس بعد از آن خدماتی که داشتم به تعهداتش عمل کند. اینطور نیست که بیشتر از این منتظر بمانم.

*در روز های اخیر وکیل شما با نمایندگان باشگاه پرسپولیس در استانبول جلساتی داشته است، آیا توافقی بین شما حاصل نشده است؟
امیر علی حسینی مدیر امور بین الملل و ذاکر وکیل باشگاه پرسپولیس به وکیل من در استانبول گفته اند که باشگاه نمی خواهد توافقی صورت بگیرد و دستمزدتان را پرداخت کند. در واقع آنها قصدی برای این کار ندارند.

*فکر می کردید نهایتا با پرسپولیس به این شکل قطع همکاری کنید و با شرایط بوجود آمده تصور اینکه دوباره به این تیم برگردید وجود دارد؟
واقعا انتظار نداشتم جواب زحمات من و همکارانم را به این شکل بدهند. در مورد بازگشتن به پرسپولیس نمی توان در مورد آینده حرف زد. مخصوصا اینکه ما مربیان حرفه ای همیشه چمدان های مان آماده برای سفر است.

*پیامی برای هواداران پرسپولیس دارید؟
تشکر فراوان و بی دریغ از همه آنها که یادشان همیشه در قلبم باقی خواهد ماند. انتظارم از هواداران پرسپولیس این است که همانند قبل پشت تیم باشند و از بازیکنان حمایت کامل کنند چرا که آنها شایسته هر نوع تقدیری هستند. بازیکنانی که متعصب و باهوش هستند و هدف شان سربلندی باشگاه است. آنها هیچ وقت از تلاش برای موفقیت بیشتر دریغ نکردند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  کثافتکاری وگند زدنو آبروریزی از صفات اصلی مدیران بی لیاقت و بیکفایت ایران شده.
  یعنی اگر روزی بایک شرکت ویا شخص خارجی(داخلی پیش کش) اینها بتونن بصورت آبرومندانه تسویه حساب کنن ویا کلا به نعهداتشون عمل کنن«آنروز من یکی از خوشحالی سریعآ خودکشی میکنم!!!
  یعنی محاله_محاله_ محال و غیر ممکنه که دراین نظام«یک چنین اتفاقی بیافته!!!
  واقعا شرمنده برانکو هستیم.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آقای ایرانی
  برادرم
  کجایید؟تواین روزهابایدباشیدونظربدیدتااستفاده کنیم
  اماتوبدترین رورهانیستید
  آقاسربزنید.راهنمایی کنید.نظربدبد
 • روح اله محمد کریمی
  روح اله محمد کریمی :
  امثال ایرج عرب که با هدف خراب کردن پرسپولیس بهشون حکم مدیریت باشگاه رو دادن تا بدین واسطه از استیضاح وزیر ورزش جلوگیری بشه
  فقط چیزی که ذهنمو مشغول کرده اینکه امثال ایرج عرب پولی که بعنوان حقوق از باشگاه میگیرن چطوری سر سفره زنو بچشون میبرن ؟؟ اهو نفرین این هوادارا رو زندگیشون تاثیری نداره ؟؟؟؟
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  این که پرسپولیس دو قرون پول تو حسابش نداره و بی عرضگی مدیریت فعلی کاملا ثابت شدست
  معلومه که باید کاری میکردن که امسال دیگه قهرمان نشیم به خاطر جو ناراحتی سایر تیم ها
  همه اینا درست...
  ولی یه سوال!

  سرمربی الاهلی مگه کیه که به سرمربی پرسپولیس توصیه شکایت از پرسپولیس برای دریافت دستمزدشو بکنه؟!!!!!

  ضمنا! موقعی میشه گفت مشکل شما دستمزدت بود و داشتی تا روزای آخر و به قول خودت تا فینال جام حذفی صبر میکردی که ببینی تکلیف چیه
  شما از 5 ماه پیش به گفته خودت و مدیرای الاهلی با الاهلی به توافق رسیدی! تقریبا از نیم فصل لیگ خودمون!

  ضمنا...دروغگو حافظشم ضعیف میشه...مگه همین یه هفته پیش مصاحبه نکردی گفتی چیزی برای ارائه به پرسپولیس نداشتی و دنبال تجربه جدید بودی؟؟؟

  دوستان واقعیت اینه ایشون دیده پرسپولیس به خاطر تخلف در قرارداد نمیخواد پول مفت بهش بده میخواد از فشار هواداری ساده لوح برا گرفتن پولش استفاده کنه
  اینم کور خوندی حاجی
  شما با پرسپولیس سال ها قهرمان شدی از این بابت ممنون اما اگه قهرمانم نمیشدی الان الاهلی هم میلیون ها دلار پول نمیریخت رو پات
 • مهدی شعبانی
  مهدی شعبانی :
  دقیقاً
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  سلام برآقای علرضاملایی مزرعه
  چه عجب.نبودید
  سعنی دقیقا ازروزی که هویت واقعی شماراعلنی کرده بودم درمحاق غیبت بودید
  بازپیداتان شد.آب هاازآسیاب افتادبه سلامتی؟
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  نمیدونستم نظرم را سانسور می کنید
 • محمد چوبند
  محمد چوبند :
  یا این مصاحبه دروغه یا اینکه برانکو نمک نشناسه . چکونه به خودش اجازه میده مربی فعلی رو تحریک به شکایت کنه .ایا اقای برانکو با مدیریت مشکل داشت یا کلا نظر دارد ما رو به حاشیه ببرد مگه شما با وجود اینکه تیم نداشتی و ما باعث شدیم روی سکوی افتخار بالا بری .این همه از شما حمایت کردیم الان دنبلذاین هستی که خون به چکر بشیم حد اقل برای اخترام به ما هم که باشه نباید این حرفها را می زدی
 • محسن عباسی
  محسن عباسی :
  بابا نمیدونم چرا مدیران احمق پرسپولیس درس عبرت براشون نمیشه و شکایت های قبلی رو نمیبینن؟
  مگه نمیگفتن پول برانکو آماده س پس بهش بدید و شر رو بخوابونید
  حتی اگه برانکو برنامه ریزی شده و با زرنگی کاری کرده که بتونه جدا بشه توی 4 سال 7 تا جام برامون آورده و حداقل حقشه حقوقش رو بگیره
  امیدوارم کاری نکنن مجبور بشیم قرارداد سال بعدش هم رو هم به عنوان جریمه بدیم
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  به جای یک وداع آبرومندانه ونصب تندیس برانکودرباشگاه به عنوان مفاخرتیم کاری می کنیدکه خاطره شکایت وشکایت کشی باقی بمونه
  کینه ازمربی ای که پرپسولیس رابه اوج عزت رسانده یعنی اینقدرعمیقه؟
  آقاپولش رابدهید.این پول خوردن نداره
  یک نفرتواین مملکت درست کارکرده میخواهیداینقدراذستش کنید؟

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن