غوره نشده، مویز نمی شوی پسر جان/ فوتبال بازی انتقام است

- نظرات : 9 اظهار نظر - بازدید [ 3567 ] - سه شنبه, 18 تیر 1398

غوره نشده، مویز نمی شوی پسر جان/ فوتبال بازی انتقام است

رضا شکاری به تراکتورسازی تبریز پیوست. خبری که دیشب مطرح شد و شکاری جوان تکذیبش کرد و امروز رسما اعلام شد. میخواهیم از چند جنبه این انتقال را بررسی کنیم، اتفاق... 5 out of 5 based on 35 ratings.
غوره نشده، مویز نمی شوی پسر جان/ فوتبال بازی انتقام است

رضا شکاری به تراکتورسازی تبریز پیوست. خبری که دیشب مطرح شد و شکاری جوان تکذیبش کرد و امروز رسما اعلام شد. میخواهیم از چند جنبه این انتقال را بررسی کنیم، اتفاق...

ارتش سرخ دات كام :

رضا شکاری به تراکتورسازی تبریز پیوست. خبری که دیشب مطرح شد و شکاری جوان تکذیبش کرد و امروز رسما اعلام شد. میخواهیم از چند جنبه این انتقال را بررسی کنیم، اتفاقی که مسلما چندین و چند مقصر دارد.

اول ایرج عرب؛ مدیرعامل ضعیف، بی عرضه و دست نشانده وزارت کثیف ورزش که در انجام یک انتقال ساده هم ناتوان است اما مدیرعامل بزرگترین و پرافتخارترین باشگاه ایران شده است. عرب برانکو را از عمد فراری داد، با بازیکنان مدنظر دلال های خودش قرارداد بست آن هم بدون توجه به نیاز تیم!

امروز و با انتقال رضا شکاری به تراکتورسازی، عرب رسما نشان داد که چقدر مدیر ضعیف و حقیری است. عرب که مسئول برگزاری فینال جام باشگاه های آسیا در تهران بود، 180هزار دلار پول را به سرنوشت نامعلومی کشانده است که هنوز مشخص نیست آن پول به جیب چه کسی رفته است! حال آنکه وزارت ورزش هم هیچ عکس العملی به این دزدی آشکار پول بیت المال نشان نداد.

دوم وزارت ورزش که دو سالی است تمام تلاشش را جهت تضعیف پرسپولیس و تقویت استقلال انجام می دهد. بیایید بلاهایی که چند وقت اخیر توسط وزارت فاسد ورزش به پرسپولیس تحمیل شده است را مرور کنیم: برکناری گرشاسبی به بهانه بازنشستگی با وجود سرکار ماندن تاج، کفاشیان و ساکت؛ انتصاب ایرج عرب بدون هیچ سابقه مدیریتی به عنوان مدیرعامل پرسپولیس؛ تحمیل اسپانسر مشترک به پرسپولیس و استقلال و دادن سهم اسپانسری پرسپولیس به استقلال؛ چندین مرتبه کمک های ارزی فقط به استقلال برای حل و فصل کردن پرونده های این باشگاه در آسیا (عضو هیئت مدیره استقلال رسما از وزارت ورزش برای کمک 500هزار دلاری تشکر کرده است، کمکی که از بیت المال فقط و فقط برای استقلال صورت گرفته است) و چندین و چند پرونده دیگر که الطاف لایتناهی وزارت ورزش (بخوانید شخص وزیر و جناب اخبارگوی استقلالی) فقط برای استقلال است. تیمی که در هر دوره تاریخی وجودش تیم واقعی حکومت بوده است!

سوال اینجاست استقلال چگونه هر نیم فصل چندین بازیکن خارجی آن هم با هزینه های بسیار گزاف خریداری می کند و بعد از تنها چند ماه با تسویه حساب کامل آن ها را اخراج می کند؟ حالا آن ها با کمک وزارت ورزش، استراماچونی 1.6 میلیون دلاری را به خدمت گرفته اند و به راحتی هر بازیکن با قرارداد و بی قراردادی را به خدمت میگیرند. شاید مانند داستان مرتضی تبریزی، خود وزیر ورزش به سایر تیم ها می گوید تا بازیکنانشان را به استقلال بدهند!

وزارت ورزش و دولت تیم ها را خصوصی نمی کنند تا بتوانند عقده های چندین و چند ساله خود را بر سر تیم مردمی پرسپولیس خالی کنند. وزارت رسما حامی استقلال است و این تیم تبدیل به باشگاه اختصاصی وزارت ورزش شده است. آن ها از نظر هزینه و جذب زوری بازیکن هیچ مشکلی ندارند و جالب اینکه با این وجود همچنان نمی توانند حتی به قهرمانی لیگ نزدیک شوند! در این میان تیم هایی مانند سپاهان که به اسم تیم خصوصی از بیت المال تناول می کند و بدون هیچ محدودیتی دست به هزینه های هنگفت و عجیب می زند. تراکتورسازی نیز که تا چند سال پیش از رانت سپاه و استفاده مجانی از بازیکنان سرباز بهره می برد، امروزه مثلا خصوصی شده اما جناب زنوزی با دریافت ارز دولتی برای خطوط هواپیمای اش، حق دارو و زندگی مردم را خرج تیم بی اصالت تراکتورسازی می کند.

سومین و آخرین مقصر و شاید بهتر بگوییم کسی که بیشترین ضربه را خواهد خورد رضا شکاری 20 ساله است. او با نام پرسپولیس و هوادارانش بازی کرد. او از پرسپولیسی بودن گفت و به تراکتورسازی پیوست.

پسر جان در زندگی هم نباید با احساسات کسی بازی کرد چراکه جوابش بسیار سخت خواهی گرفت و فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. نمونه ها داخلی و خارجی فراوان اند. تو هوادران پرسپولیس را به سُخره گرفتی اما باید بدانی که فوتبال سخت ترین انتقام ها را می گیرد؛ مثل کنعانی زادگانی که بعد از تنها دو بازی! در استقلال رباط پاره کرد و در سایپا برابر پرسپولیس گل به خودی زد یا مثل سیاوش یزدانی که به راحتی هواداران پرسپولیس را تهدید کرد و به آن ها توهین کرد اما دقیقه 120 با پا های خودش همه تلاش های فدراسیون و سازمان لیگ را برای قهرمانی سپاهان در جام حذفی ناکام گذاشت.

کنعانی زادگان ها را به یاد بیاور که چگونه در تیم های خودشان و مقابل پرسپولیس تحقیر شدند و بعد از چند سال با منت هواداران به پرسپولیس آمدند. شاید فرق هواداران پرسپولیس و دیگر تیم ها همین باشد. هواداران پرسپولیس دلی به بزرگی دریا دارند و می بخشند. اسمش را می توان هم نقطه قوت گذاشت و هم نقطه ضعف. در حالیکه هواداران دیگر تیم ها به خصوص تراکتورسازی به بازیکنان خودشان هم رحم نمی کنند، به آن ها توهین می کنند و حتی به صورتشان چک میزنند چه بسا کاپیتان تیم ملی هم باشی!

وضعیت تو مشخص است جناب آقای رضا شکاری 20 ساله. می خواهی غوره نشده، مویز شوی اما افسوس و هزاران افسوس که آینده خودت را به ورطه نابودی می کشی.

*فرزان ایزدشناس

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  شکاری تقصیری نداره. تمام مشکلات از مدیریت بی لیاقت عرب و نبی است. من گفتم جذب نشدن شکاری برام مهم نیست چون همچین آش دهن سوزی نیست ولی اینکه مدیران پرسپولیس مثل پینوکیو گول خوردند به حرفهای سعید آذری اعتماد کردند احساس حقارت می کنم و برام قابل هضم نیست. نبی دنبال برکناری عرب و مدیرعامل شدن خوش هست. برید جلوی وزارت ورزش و خواستار برکنار همه مدیران بشید. عرب و نبی و کاشانی و . . . همه باید بروند.
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  من دیگه نمیتونم این مدیریت را تحمل کنم. عرب و نبی و . . . همه باید بروند. اینا نظر هوادار براشون هیچ اهمیتی ندارد. اینا برای نابودی پرسپولیس اومدند. به صفحه رئیس جمهور بروید و اعتراض کنید. هواداران چرا سکوت کردید!!؟ باید از رئیس جمهور بخواهیم وزیر ورزش را بخاطر این اتفاقات تلخ بازخواست کند.
 • farid abadani
  farid abadani :
  عرب و نبی و کاشانی حرام لقمگان زمانه
 • mis سرخ
  mis سرخ :
  ول کنین این بچه پولکی رو ..
  دنبال یه مهاجم خوب باید باشیم ، کیسه داره شیخ دیابتی رو میگیره ، ما هم باید یه مهاجم خوب خارجی بگیریم
 • jamshid azarkia
  jamshid azarkia :
  از دشمن که رو در رو می جنگد هر چند نا برابر باشد ترسی نیست اما از وجود موریانه در نزدیک خود از دشمنان در لباس دوست از مدیران بله قربان گو از مدیران نادان باید ترسید سناریو این ناملایمتها را بجزء وزیر و اطرافیانش نگاشته اند هوادار پس اگاه باش و دشمن شناس اسطوره ها سکوت جایز نیست
 • omid 110
  omid 110 :
  الان کاشانی فسیل میاد میگه مهم نیست که شکاری نیمده..مهم اینه که باشگاه باشیم و رستوران و سینما داشته باشیم..............
 • علی پیروندی
  علی پیروندی :
  خیلی از بازیکنان گنده تر از ایشون به تراکتور سازی پیوستند در هیچ خبرگذاری مطرح نشدند اما شکاری بواسته شایعه پیوستن به پرسپولیس کلی گنده شده حتی در خبرگذاریهای خارجی هم به آن اشاره شد . پسر خوب تیم داریم تا تیم پرسپولیس حتی در حد شایعه جذب بزیکنی اورا مطرح میکند چه برسه به بازی کردن در تیم
 • امید قربانی
  امید قربانی :
  سایتها و کانالهای هواداری سرخ پر شده از نک و نال تبعیض بین آبی و سرخ که آبی ها میلیارد ها خرج می کنند و وزارت ورزش می دهد و چه چه و سرخها هیچ؛نمی خواهم تابید با تکذیب کنم می خواهم یک سوال بپرسم:حاصل ولخرجیهای میلیاردی آبی ها در این چهار سال چه بوده است ؟!تیم باید تیم باشد حتی با بازیکنان متوسط و جوان و کم تجربه؛بزرگترین درس برانکو برای فوتبال ما همین است تیم بودن حتی در پنجره های بسته حتی با سیزده بازیکن اصلی و جمعی جوان بی تجربه و خام تیم که باشی با همین شرایط تا فینال آسیا هم می روی...بیایید امیدوار باشیم پرسپولیس امسال هم یک تیم واقعی باشد که اگر باشد میلیاردها ی آبی ها و تیمهای دیگر بار دیگر به فنا خواهند رفت
 • ناشناس
  ناشناس :
  آقای فرزان ایزدشناس شما مقاله هات دوزار بار فنی و علمی نداره و کلا فقط مینویسی. مقاله هات پر از بی ادبی و تهمت و توهینه
  اگه نقدی داری به هر کی و هر جا بنویس، ولی چرا توهین میکنی؟؟؟ توهین مال کسیه که نمیتونه حرف حساب بزنه
  بیشتر از اینکه یک مطبوعاتی باشی، انگار لیدر هستی و خیلی هدف دار میخوای تیمو نابود کنی

  میگی که رضا شکاری با هواداران پرسپولیس بازی کرد و اونها رو به سخره گرفت.
  آخه رضا شکاری کی هست که بخواد با هوادارها بازی کنه و مسخرشون کنه.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن