head_1xbet

کمیته انضباطی یا کمیته درآمدزایی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 775 ] - چهارشنبه, 19 تیر 1398
کمیته انضباطی یا کمیته درآمدزایی

در این سال ها عادت کرده ایم در آرای صادره جرایم نقدی پررنگ تر از محرومیت ها باشد! گویی یکی از وظایف کمیته انضباطی درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال است. کمیته انض...

ارتش سرخ دات كام : در این سال ها عادت کرده ایم در آرای صادره جرایم نقدی پررنگ تر از محرومیت ها باشد! گویی یکی از وظایف کمیته انضباطی درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال است.


کمیته انضباطی برای تمام فجایع بازی سپاهان و پرسپولیس 478 میلیون تومان جریمه در نظر گرفته است. اتفاقاتی که در این بازی رخ داد، برای اولین بار نبوده و حتماً برای آخرین بار هم نخواهد بود. متأسفانه به صراحت می شود گفت احکام صادره از سوی کمیته انضباطی در مورد اتفاقات تلخی که در زمین فوتبال رخ می دهد، بازدارنده نیست! که اگر بود، باید اتفاقات زشت تکرار نمی شد یا دست کم تخفیف می یافت، اما همیشه شاهد هستیم اتفاقات شدیدتر از گذشته است...

در این سال ها عادت کرده ایم در آرای صادره جرایم نقدی پررنگ تر از محرومیت ها باشد! گویی یکی از وظایف کمیته انضباطی درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال است. در برخی موارد انتظار می رود حداکثر محرومیت برای بازیکن یا مربی خاطی لحاظ شود، اما حداقل محرومیت در نظر گرفته می شود و جریمه نقدی بسیار سنگین!

باز اگر جرایمی که از سوی کمیته انضباطی برای باشگاه ها در نظر گرفته می شود صرف فرهنگ سازی در استادیوم ها شود قابل درک و تحمل است، اما همان طور که اشاره شد این جرایم بیشتر نقش درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال پیدا کرده است و شاید به نوعی بتوان گفت فدراسیون فوتبال از تکرار این حوادث خرسند می شود چراکه به دنبال این حوادث کمیته انضباطی از دم همه را جریمه و کسب درآمد می کند!

احکامی که در آن فدراسیون فوتبال ذی نفع است به راحتی اجرا می شود و این طور نیست که همانند رأی صادره از سوی کمیته انضباطی به سود مربی و بازیکن بی اثر باشد! بازیکن یا مربی تا جریمه را به حساب فدراسیون فوتبال واریز نکند حق ورود به میدان را نخواهد داشت و در مورد باشگاه هم که مستقیم از پول سازمان لیگ آن ها برمی دارند.

آنچه که در بازی سپاهان – پرسپولیس رخ داد، نشان می دهد همه باشگاه ها و فدراسیون دنبال فرهنگ سازی نیستند و از همه مهمتر بازیکنان و کادر فنی نیز ابایی از آرای صادره از سوی کمیته انضباطی ندارند! چون با پول قابل حل است! و این تنها ایراد آرا نیست؛ سپاهان میزبان بود، اما تماشاگران تیم پرسپولیس محروم می شوند و از سویی محرومیت های در نظر گرفته شده که یک جلسه است! قابلیت تجدید نظرخواهی دارد. این در حالی است که به صراحت در آیین نامه انضباطی آمده است محرومیت زیر 3 جلسه قابلیت ارجاع به کمیته استیناف را ندارد و به نظر می رسد اسماعیل حسن زاده برای این بخش از رأی از اختیارات خود استفاده کرده است.

آرا یا تند است یا آهسته. هر آنچه هست، بازدارنده نیست و کمیته انضباطی باید در این باره تجدید نظر کند. نیم میلیارد تومان جریمه نقدی همراه محرومیت های یک جلسه ای به همه نشان می دهد که وجهه درآمدزایی در آرای انضباطی غالب است و قرار به فرهنگ سازی نیست. پس نباید دنبال بازدارندگی هم از کار خلاف بود و خلاصه کلام به زبان عامیانه اینکه؛ پول بده و هر کار دلت خواست بکن! به قول آن «بزرگوار» فوقش جریمه اش را می هی!

کارشناسان و مسئولان پاسخ می دهند: آیا جرایم مالی کمیته انضباطی قدرت بازدارندگی دارد؟

هوشنگ نصیرزاده: جرایم مالی قدرت بازدارندگی دارند
کارشناس حقوقی فوتبال در این خصوص به خبرورزشی گفت: جرایم مالی از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی بسیار هم تأثیرگذار است و این یکی از ابزار هایی است که می شود با آن جلوی برخی مسائل انضباطی را گرفت. من نظری درباره اینکه آیا احکام صادره برای بازی سپاهان و پرسپولیس عادلانه است یا نه ندارم، ولی می گویم جرایم مالی در همه فدراسیون های ورزشی وجود دارد و حتی یکی از منابع درآمد آنهاست و شک نکنید که قدرت بازدارندگی هم خواهد داشت و نمی توان به فدراسیون فوتبال در این خصوص خرده گرفت.

اسماعیل حسن زاده: احکام کمیته انضباطی مطابق با قانون است
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: ما فقط برخی احکام را صادر کردیم و در مورد پرونده پرسپولیس و سپاهان هنوز بخش های دیگری مانده است. از جمله موضوع خسارت های وارده به ورزشگاه و نیز وسایل نقلیه افراد که به زودی صادر خواهد شد. قطعاً این احکام اثرات بازدارنده خود را نشان خواهد داد و البته این طور نیست که حق کسی ضایع شده باشد و محکومان می توانند در کمیته استیناف درخواست تجدید نظر داشته باشند و اعتراضات و مصاحبه های تنش زا در خصوص این احکام خودش می تواند در پرونده ای جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد.

محسن خلیلی: ناعادلانه است و اثر منفی دارد
سرپرست تیم پرسپولیس در این خصوص به ما گفت: به اعتقاد ما حکمی که کمیته انضباطی داده به هیچ عنوان عادلانه به نظر نمی رسد و هرگز هم نمی تواند اثرگذار باشد. آن ها می خواستند وسط ماجرا را بگیرند تا کسی اعتراض نکند و احکام فوق طوری صادر شد که نه پرسپولیسی ها و نه سپاهانی ها حرفی نداشته باشند در حالی که ما به شدت معترض هستیم و کوتاه هم نمی آییم. تمام تصاویر تلویزیونی نشان می دهد نقش سپاهانی ها در حوادثی که رخ داد چقدر بود آن وقت آمده اند ما را هم جریمه و محروم کرده اند و شک نکنید این احکام علیه پرسپولیس عادلانه نیست.

مسعود تابش: این همه جریمه مالی برای چیست؟
مدیرعامل باشگاه سپاهان در این خصوص گفت: واقعاً احکام کمیته انضباطی سنگین است و ما به شدت اعتراض داریم. این همه جریمه نقدی برای چه لحاظ شده است؟ ما معتقدیم این احکام آرامش را به فوتبال بازنخواهد گرداند چرا که عادلانه نیست و من از حق باشگاه سپاهان دفاع می کنم و پس از بررسی جواب به طور رسمی اعتراض خواهم کرد. اول خودشان می گویند کار قلعه نویی قابل تقدیر است سپس او را جریمه و محروم می کنند؟ آیا این تقدیر از قلعه نویی همان جریمه سنگین مالی بود؟ جرایم مالی تعیین شده سنگین و ناعادلانه است.

ناصر نوآموز: جرایم مالی مشکلی را حل نمی کند
تیمسار ناصر نوآموز رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در این خصوص به ما گفت: جرایم مالی هرگز نمی تواند بازدارنده باشد و جلوی حواشی و اتفاقات خاص را در ورزشگاه ها بگیرد! حتی مقدار جریمه را هم چند برابر کنیم باز هم بی اخلاقی رخ می دهد. ما باید کار فرهنگی انجام دهیم و امنیت را با کار فرهنگی به ورزشگاه ها برگردانیم. جریمه نقدی پرسپولیس، سپاهان یا هر باشگاه دیگری قطعاً اثر بازدارندگی ندارد و تا مردم در ورزشگاه ها احساس امنیت نکنند مشکلی حل نخواهد شد و فدراسیون نمی تواند با جریمه نقدی مشکلی را حل کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : پیام حیدری
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 16:15
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن