head_1xbet

پرسپولیس در تیررس 2 باشگاه داخلی/ تقلب از بزرگ لیگ

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 3250 ] - چهارشنبه, 19 تیر 1398

پرسپولیس در تیررس 2 باشگاه داخلی/ تقلب از بزرگ لیگ

پرسپولیس یکی، دو انتقال فرصت دارد تا فاصله عرش و فرش را طی کند. باید بپذیریم پرسپولیس همین حالا هم تیم بدی ندارد. حتی باید گفت تیم خوبی داریم. درست یک سال قبل... 5 out of 5 based on 11 ratings.
پرسپولیس در تیررس 2 باشگاه داخلی/ تقلب از بزرگ لیگ

پرسپولیس یکی، دو انتقال فرصت دارد تا فاصله عرش و فرش را طی کند. باید بپذیریم پرسپولیس همین حالا هم تیم بدی ندارد. حتی باید گفت تیم خوبی داریم. درست یک سال قبل...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس یکی، دو انتقال فرصت دارد تا فاصله عرش و فرش را طی کند.

باید بپذیریم پرسپولیس همین حالا هم تیم بدی ندارد. حتی باید گفت تیم خوبی داریم. درست یک سال قبل خودمان را فراموش نکنیم. اشتباه دیگر تیم ها را هم مرتکب نشویم. آنها به قدری نگاه شان به ما بود که جلوی پایشان را نمی دیدند. سکندری خوردند و افتادند. حالا هم اگر نگاه ما به تراکتورسازی و سپاهان باشد، قطعا جلوی پا خودمان را نمی بینیم و…!

رها کنیم این حرف ها را که آنها چه می کنند؟ نهایت امر این است که باید اعتراف کنیم تراکتورسازی قوی ترین و کهکشانی ترین نایب قهرمان فوتبال ایران را جمع می کند. روی هوا هم حرف نمی زنیم. قبل از هر چیزی روی خود همان مصطفی دنیزلی حساب کرده ایم. هیچ نباشد دوبار با خودش کار کردیم و یک بار هم وقتی در پاس بود با او سرشاخ شدیم.

بعد هم روی خود زنوزی حساب کرده ایم. بعضی اوقات گل به خودی های قشنگی می زند. بعد روی پولش حساب کرده ایم که باید برکت داشته باشد. البته حتما برای خودش داشت است، ولی قضیه فوتبال فرق می کند. سرآخر هم روی هواداران تراکتورسازی حساب کرده ایم. آنها که هوادار اصیل تراکتورسازی نیستند و با عالم و آدم دشمنی دارند.

البته باز هم می گویم به آنها نگاه نکنیم، باید ببینیم خودمان چه می کنیم. پرسپولیس همین حالا در همه خطوط پرترافیک و فقط به خط حمله نقد وارد است. ولی در آنجا هم شاید تاپ استارها نباشند، ولی بدون بازیکن هم نیستیم.

با تمام اوصاف اگر قرار نیست روزه شک دار بگیریم، در فاز هجومی بازیکن می خواهیم از نوع طراز اول هم می خواهیم.

در جستجوی استراتژی، سیستم و فلسفه کالدرون برای بازی پرسپولیس
برای اینکه بدانیم در چه وضعیتی هستیم، ابتدا نیاز داریم بدانیم تفکرات، سیستم، فلسفه و استراتژی کالدرون برای بازی پرسپولیس چیست؟ این کلمات مترادف با هم به کار نمی رود. هر یک مفهوم جدایی دارند. این موارد هنوز برای ما معلوم نیستند. شاید برای خود کالدرون هم مشخص نشده باشند. اینکه بگوییم یک مربی به فوتبال تهاجمی اعتقاد دارد یا محتاط است، خیلی کلی است. حتی وقتی صحبت از بازی با یک مهاجم یا 2 مهاجم می شود هم بحث کلی است و تازه همین هم مشخص نیست. تا این موارد مشخص نباشند، نمی توانیم بگوییم ترکیب پرسپولیس نسبت به آنچه که سرمربی آرژانتینی در نظر دارد در چه موقعیتی قرار می گیرد. به نظر می رسد خود کالدرون منتظر است تا با بسته شدن تیم ببیند چه روش، استراتژی و سیستمی برای بازی تیمش طراحی می کند.

حتی معلوم نیست پرسپولیس تیمی خواهد بود که قرار است با پاس های متوالی به دروازه حریف نزدیک شود یا قرار است تیم فرار و ضد حمله باشد. قطعا حالت اول را محتمل تر می دانیم و از تمرینات اینگونه برمی آمد.

کالدرون در نقطه ای قرار دارد که براساس مهره ها برای تیمش بازی طراحی خواهد کرد. آیا فلسفه بازی پرسپولیس مبتنی بر تعداد پاس های بالا خواهد بود. به نظر می رسد علاقه کالدرون این باشد. اصولا این روش برای تیم های بزرگ و پرطرفدار بهتر است. چون حس بهتری به تماشاگر و منتقدان می دهد. غیر ممکن است یک تیم در یک بازی بیش از 400 پاس با درصد درستی بالای 80 درصد داشته باشد و بگویند زیبا بازی نکرد.

امیری یا رسن؟
با این حداقل هایی که می دانیم به یک جمع بندی می رسیم. پرسپولیس تقریبا تکمیل است، اما آن درصد کمی که هنوز کامل نیست بسیار کلیدی و حیاتی است.

در این که سرخپوشان یک مهاجم خوب می خواهند که شاید شک و ابهام و تردید نیست. اما غیر از آن به یک بازیساز به یک بازیکن دونده، به کسی که بتواند هیجان به بازی بدهد هم نیاز داریم.

پرسپولیس هنوز بشار رسن را نگرفته است. بشار برای ما بد نبود، ولی غیر از آن اوایل که به پرسپولیس آمده بود، به شکلی بازی نکرد که الان بگوییم، او همانی است که می خواهیم. سروش رفیعی و به ویژه مهدی ترابی هم خیلی خوب بوده اند ولی هنوز از آن طعمی که که انتظار می رود به بازی بدهند، فاصله دارند. شاید ترکیب وحید امیری با آن ها همان چاشنی باشد که دنبالش می گردیم.

در واقع برای پرسپولیس بی معنی است که هم امیری را بگیرد و هم رسن را. پرسپولیس باید خرج را یکی کند.

پرسپولیس روی مظاهری هم فکر می کرد که تراکتورسازی همان ابتدای امر جذبش کرد، البته قاعدتا با ماندن بیرانوند، جایی برای مظاهری نمی ماند. آنها بازیکنان مورد نظر پرسپولیس را جذب می کنند تا قیمت را بالا ببرند.

به نظر می رسد یک ائتلاف نانوشته بین رقبای پرسپولیس شکل گرفته است، اما اگر خیلی گسترده نیست. برای این است که پرسپولیس اصولا خریدهای زیادی را در برنامه نداشته است، ولی وقتی همین حداقل مشترک می شود، معنی و مفهوم دارد.

یک هیات مدیره همراه
در حال حاضر باشگاه باید استراتژی خود را مشخص کند که چه میزان هزینه را برای جذب این 2 بازیکن مقدور می داند به شکلی که حساسیت سایر بازیکنان برانگیخته نشود. صحبت های روزهای گذشته علی علیپور را هم فراموش نکنیم. قطعا او هم انتظار افزایش رقم قرارداد خود را دارد. چون در کنار و پشت سر او نفراتی بازی می کنند که ارقام قابل توجه تری می گیرند و اینها مشکلات نادیده در انظار عمومی هستند.

در این شرایط همراهی هیات مدیره تعیین کننده خواهد بود تا مدیرعامل بتواند برنامه خود را اجرا کند. وقتی در خبرها می خوانیم عرب مامور جذب امیری شد یعنی خبر را یک عضو هیات مدیره داده است. این خبر از بالا به پایین است که فشار را روی باشگاه و مدیر زیاد می کند. از سوی دیگر افشای خبر هم به خودی خود کار را سخت خواهد کرد، به ویژه که پای رقبایی چون تراکتورسازی و سپاهان در میان است.

جنس جور پرسپولیس با 2 خرید پایانی

وحید امیری بعد از جدایی از ترابوزان بار دیگر در تیررس پرسپولیس قرار گرفته است. اما رقم اگر خیلی بالا باشد، مشکلات دیگری را به وجود می آورد و معلوم نیست سرانجام کار چه بشود. شاید بهتر باشد پرسپولیس در قرارداد امتیازهای دیگری به امیری بدهد تا این مرحله را بگذراند. او قطعا بی دردسر می تواند پول خوبی از تراکتورسازی بگیرد، اما بعد از یک سال بعد در ترکیه بهترین تصمیم برای او چه خواهد بود؟ یک پول خوب و بعد تمام یا یک شروع خوب و فرصت های تازه حتی در این سن و سال؟ بالاخره پرسپولیس هم جذابیت ها و کارکردهای خاص خودش را دارد که به کار بازیکن می آید. وقتی برای برانکو داشت و او را در آستانه بازنشستگی احیاء کرد، قطعا برای امیری هم دارد. وقتی برای سیدجلال حسینی داشت، قطعا برای امیر هم می تواند داشته باشد.

جذب او و انتخاب هوشمندانه یک مهاجم جنس پرسپولیس را جور خواهد کرد.

تمرکز تراکتور و سپاهان روی گزینه های پرسپولیس

البته درباره نقل و انتقالات این فصل نکات خاصی هم وجود دارد که تبدیل به یک قاعده شده اند. پرسپولیس در تیررس 2 باشگاه رقیب خود دارد. به نظر می رسد همین حالا اگر پرسپولیس اعلام کند قصد دارد از محسن خلیلی در جمع بازیکنان استفاده کند، تراکتورسازی با یک پیشنهاد نجومی سراغ وی برود.

آنچه از ابتدای نقل و انتقالات این فصل شاهد بودیم. تمرکز سپاهان و تراکتورسازی روی گزینه های پرسپولیس بوده است. رضا شکاری یک نمونه بود. وحید امیری هم همینطور است.

*سمیه قدیری

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    بشار رسن خیلی از امیری بهتره...هم جوونتره و هم 1سال توی لیگ ترکیه نبوده
  • کریم جهاندیده
    کریم جهاندیده :
    طارمی .اشکان دژاگه.تمام این دو بازیکن جذب شوند یعنی بهترین نقل انتقالات را پرسپولیس انجام داده البته صادق محرمی هم بتونیم مثل نادری بیاریم توهمه پست ها عالی میشیم

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
شاهین بوشهر
شاهین بوشهر
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : مهدوی بوشهر
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 3 آبان 1398 / ساعت : 16:45
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 1
پیکان
پیکان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 28 مهر 1398 / ساعت : 18:00

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی2
2مهدی عبدی1
3احمد نورالهی1
4محمدحسین کنعانی زادگان1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن