head_1xbet

بنگر: از منیریه لباس پرسپولیس خریدم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1816 ] - شنبه, 22 تیر 1398

بنگر: از منیریه لباس پرسپولیس خریدم

محسن بنگر هم از فوتبال خداحافظی کرد. مدافع مازندرانی که افتخارات بسیاری را به دست آورد. پنج قهرمانی با تیم سپاهان در لیگ و جام حذفی، قهرمانی با نفت تهران در ج... 5 out of 5 based on 5 ratings.
بنگر: از منیریه لباس پرسپولیس خریدم

محسن بنگر هم از فوتبال خداحافظی کرد. مدافع مازندرانی که افتخارات بسیاری را به دست آورد. پنج قهرمانی با تیم سپاهان در لیگ و جام حذفی، قهرمانی با نفت تهران در ج...

ارتش سرخ دات كام :

محسن بنگر هم از فوتبال خداحافظی کرد. مدافع مازندرانی که افتخارات بسیاری را به دست آورد. پنج قهرمانی با تیم سپاهان در لیگ و جام حذفی، قهرمانی با نفت تهران در جام حذفی، یک حضور با پرسپولیس در فینال حذفی و دو نایب قهرمانی لیگ با این تیم، قهرمانی غرب آسیا با تیم ملی و حضور در باشگاه های جهان و کاندیدای بهترین بازیکن آسیا در سال 2012 بخشی از افتخارات بازیکن بدون حاشیه فوتبال ایران بوده که حالا تصمیم دارد اندوخته هایش را در اختیار بازیکنان جوان قرار دهد.

*خداحافظی برای ورزشکاران حرفه ای همیشه سخت است. شما با این مساله چطور کنار آمدید. اینکه صبح از خواب بلند شوید و بدانید که قرار نیست به تمرین بروید.
 چون به اجبار از فوتبال خداحافظی نکردم و به هر چیزی که می خواستم دست پیدا کردم خیلی برایم سخت نبود. من حدود 21 سال در سطح اول فوتبال ایران و در تیم های بزرگ بازی کردم. همه روزها برایم خاطره انگیز بود. چه روزهایی که با سپاهان قهرمان شدیم و چه روزهایی که افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشتم.

*حسرت چیزی را نمی خوری؟
 نه.

*اما در همه این روزها خاطرات تلخ هم داشتی.
 بله. دو تا اتفاق تلخ را هیچ وقت فراموش نمی کنم. من خیلی خوب از سپاهان جدا شدم اما یک نفر که در باشگاه پست گرفته بود دروغ هایی را پشت سر من به هواداران گفته بود تا 8 سال زحمت و خاطره خوب من با این تیم از بین برود البته هواداران واقعی سپاهان همه چیز را می دانند. اتفاق دوم مربوط به زمانی بود که به تراکتورسازی رفتم و در نخستین بازی مصدوم شدم و همان ها پشت سرم حرف زدند.

*برای نساجی هم بازی کردی؟
 خیلی ها این سوال را از من می پرسند. زمانی که در شموشک بودم، فوتبال مازندران دو قطب داشت، یکی نساجی و یکی هم شموشک. من هیچ وقت افتخار پوشیدن پیراهن تیم نساجی را نداشتم.

*در همه این سال ها خیلی اهل مصاحبه نبودی.
 بله، برای اینکه هر زمان احساس می کردم باید حرفی بزنم مصاحبه می کردم، در غیر این صورت دلیلی نمی دیدم که هر روز حرف بزنم. اینطوری تمرکزم هم حفظ می شد.

*اگر به گذشته برگردی کدام تصمیمت را نمی گیری؟
 اگر به گذشته برگردم به تیم کارون اروند نمی روم البته فقط به خاطر آدم هایی که اطراف تیم بودند وگرنه همه چیز خوب بود. هواداران فهیم و مربی خوبم آقای افاضلی که در تیم ملی هم افتخار شاگردی اش را داشتم.

*گفتی در فوتبال حسرت چیزی را نمی خوری حتی بازی نکردن در جام جهانی را.
 طبیعی است که هر بازیکنی دوست دارد در جام جهانی بازی کند. در تیم ملی به حقم نرسیدم و بازیکنانی که کنارم بودند همه ثابت های تیم ملی بودند. اما من در جام باشگاه های جهان بازی کردم و یکی از 20 نفر در میان فوتبالیست ها هستم که این افتخار نصیبم شده است.

*کدام بازی هایت را هیچ وقت فراموش نمی کنی؟
 دو تا بازی همیشه در ذهنم باقی می ماند. یکی با پیراهن سپاهان در ژاپن مقابل کاشیما که برنده شدیم و به فینال رفتیم و دومی هم پیروزی در دربی با نتیجه 4-2 که خیلی خیلی خوب بود.
با هواداران استقلال هم در این سال ها مشکلی نداشتی.
 برای اینکه هیچ وقت به آنها بی احترامی نمی کردم. برای همدیگر کری می خواندیم که این هم نمک فوتبال است.

*به عنوان یک مدافع با مهاجمان و بازیکنان زیادی روبه رو شدی، کدام شان تو را اذیت کردند.
 همانطور که گفتید با بازیکنان خوب زیادی مصاف داشتم. آقای علی کریمی، رضا عنایتی، آرش برهانی، میلاد میداودی، مرحوم هادی نوروزی و مرحوم مهرداد اولادی که واقعا بازیکنان بزرگی بودند. زمانی هم که در سپاهان بودم با النصر بازی داشتیم که روبه روی لوکا تونی قرار گرفتم که در آن بازی عملکردم خوب بود.

*با داوران هم برخوردهایی داشتی.
 یک مرتبه این اتفاق در بازی پرسپولیس با ذوب آهن افتاد و آقای فغانی در حالی که توپ به سینه ام خورد برای ذوب آهن پنالتی گرفت و همان موقع بحث های زیادی پیش آمد و مرا اخراج کرد. اما امروز آقای فغانی یکی از بهترین دوستان من هستند.

*به مربیگری هم فکر می کنی؟
 تصمیم دارم در کلاس های مربیگری شرکت کنم. خدا را شکر همین الان هم دو تا پیشنهاد از مربیان بزرگ دارم. خیلی دوست دارم کارم را به عنوان کمک مربی با یک مربی بزرگ شروع کنم.

*با مربیان زیادی کار کردی، با کدام شان راحت تر بودی؟
 از همان روز اول که با آقای میثاقیان شروع کردم از فوتبال لذت بردم. خدا را شکر با مربیان زیاد خوبی کار کردم. آقایان کرانچار، قلعه نویی، کاظمی، بوناچیچ، درخشان، دایی و در سطح ملی هم با آقای شاهرخی و قطبی که از همه این بزرگان چیزهای زیادی یاد گرفتم.

*صادقانه بگو، روزی که فوتبال را شروع کردی فکرش را می کردی پایانی پر افتخار داشته باشی؟
 حقیقتش را بخواهید نه. من 17-16 ساله بودم که برای شموشک بازی می کردم. همان موقع برای آزمایش دادن به پرسپولیس آمدم که اکثر بازیکنانش ملی پوش بودند. بازیکنانی مثل عابدزاده، هاشمی نسب، رهبری فرد، علی کریمی، کریم باقری و... یادم هست رفتم منیریه و یک پیراهن با همان حامی مالی پرسپولیس خریدم و رفتم سر تمرین اما بعد از 4-3 روز گفتند نه.

*اما بالاخره برگشتی؟
 خدا را شاهد می گیرم، به جان بچه ام همان روز گفتم من یک روز برمی گردم و اگر بازوبند کاپیتانی این تیم را نبندم حتما بی عرضگی خودم بوده است. اما خدا را شکر به پرسپولیس هم رسیدم و هر روز برایم خاطره است.

*صحبت پایانی.
 از همه کسانی که برایم زحمت کشیدند و از هواداران تیم هایی که برای شان بازی کردم تشکر می کنم. من در همه این سال ها روز خوب، ضعیف و متوسط داشتم اما وجدانم راحت است که در روزهای بدم هم همه تلاشم را کردم. هیچ وقت زیرآب کسی را نزدم اگرچه بعضی ها این کار را در مورد من کردند. حتی کسی که در سپاهان خیلی علیه ام جو سازی کرد را هم می بخشم. اما نکته آخر درباره هواداران پرسپولیس که واقعا در همین یکی دو روز شرمنده ام کردند که باور نمی کردم. اینقدر به من محبت داشتند که نمی دانم چه پستی بگذارم تا پاسخ محبت های شان را بدهم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس تا به اینجای فصل کدام بازیکن بوده است؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
نفت م.س
نفت م.س
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 1 آذر 1398 / ساعت : 17:30
فولاد
فولاد
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولاد آرنا
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
دوشنبه, 13 آبان 1398 / ساعت : 17:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور3
2مهدی ترابی3
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن