پرسپولیس در دنیای وارونه؛ 6 دروازه بان و فقط یک مهاجم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2707 ] - چهارشنبه, 26 تیر 1398

پرسپولیس در دنیای وارونه؛ 6 دروازه بان و فقط یک مهاجم!

با جذب تنها یک مهاجم و حفظ بازیکنان فصل پیش، پرسپولیس یک تیم کامل بود. حالا اما تیمی است ناموزون که در یک پست چندین و چند بازیکن هم سطح دارد و در پستی دیگر تن... 5 out of 5 based on 5 ratings.
پرسپولیس در دنیای وارونه؛ 6 دروازه بان و فقط یک مهاجم!

با جذب تنها یک مهاجم و حفظ بازیکنان فصل پیش، پرسپولیس یک تیم کامل بود. حالا اما تیمی است ناموزون که در یک پست چندین و چند بازیکن هم سطح دارد و در پستی دیگر تن...

ارتش سرخ دات كام :

با جذب تنها یک مهاجم و حفظ بازیکنان فصل پیش، پرسپولیس یک تیم کامل بود. حالا اما تیمی است ناموزون که در یک پست چندین و چند بازیکن هم سطح دارد و در پستی دیگر تنها یک بازیکن.
این ناموزونی طوری چشم را می زند که دیگر حتی نیازی نیست به شمارش نفر به نفر و پست به پست بازیکنان. الان دیگر همه می دانند که پرسپولیس بیش از هر بازیکن دیگری به یک گلزن ششدانگ نیاز دارد. این نیازِ فصل پیش تیم برانکو هم بود که نه با گادوین منشا برطرف شد و نه با آمدن ماریو بودیمیر.

در واقع درستش این است که بگوییم بعد از مهدی طارمی، پرسپولیس تنها یک مهاجم داشته؛ علی علیپور، آقای گل لیگ هفدهم که این عنوان را در لیگ هجدهم به رقبای برزیلی اش یعنی کی روش استنلی و لوسیانو پریرا باخت.

او در این دو سال غیر از منشا و بودیمیر، کنار سیامک نعمتی و مهدی ترابی و امید عالیشاه هم بازی کرده اما مشکل اینجاست که هیچکدام از آنها مهاجم نیستند و حتی نتوانستند نقش مهاجم سایه را برای علیپور بازی کنند. نقشی که خودِ او در دو فصل آقای گلی طارمی، به بهترین شکل از پس آن برآمده بود.

حالا اما علیپور در خط حمله پرسپولیس تنهاست و البته پرسپولیس شانس آورد که او را از دست نداد. علی علیپور تنها مهاجم تخصصی تیم فعلی پرسپولیس است و مدیران باشگاه بدون توجه به این موضوع مهم، برای پست های دیگر بازیکن می خرند. البته مهدی شریفی، محمدامین اسدی و سعید کریمی هم هستند برای کمک به او اما تجربه شان آنقدر زیاد نیست که کادر فنی از موفقیت آنها در تیمی به بزرگی پرسپولیس مطمئن باشد.

کما اینکه هر سه بازیکن در تیم برانکو نیمکت نشین بودند و شریفی که باتجربه تر از دو نفر دیگر است، در همان چند بازی هم که به میدان رفت، نقش هافبک راست را ایفا کرد.

باشگاه اما همانطور که به خالی بودن خط حمله بی توجه است، به درخواست های گابریل کالدرون برای جذب مهاجم هم توجهی نشان نمی دهد. سرمربی آرژانتینی پرسپولیس مهاجم خواسته و پیشنهادش هم مهاجم ایرانی است که هماهنگ شدنش با تیم خیلی زمان نبرد اما مدیران باشگاه هر روز یک مهاجم خارجی به او معرفی می کنند. مهاجمانی که البته تا امروز همه رد شده اند.
البته بقیه خریدهای پرسپولیس هم با نظر و تأیید سرمربی نبوده اند که در مورد مهاجم چنین انتظاری داشته باشیم. فعلا مدیران باشگاه با این توجیه که کالدرون تازه به فوتبال ایران آمده و شناخت کافی از بازیکنان ندارد، به سلیقه خودشان بازیکن می خرند و دلیل ناموزون شدن تیم هم همین است. آنها می توانستند با خرید تنها یک مهاجم، پرسپولیس را تکمیل کنند اما در عوض تا توانستند، هافبک خریدند.

پرسپولیس احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، امید عالیشاه، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، آدام همتی، سروش رفیعی و سعید حسین پور را داشت که حالا فرشاد احمدزاده و وحید امیری هم به آنها اضافه شده اند.

بدتر از آن، تلاش عجیب مدیران باشگاه برای خرید دروازه بان است. حال آنکه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند (دروازه بان اول)، بوژیدار رادوشویچ (دروازه بان دوم) و ابوالفضل درویش وند (دروازه بان سوم) دیگر نیازی به دروازه بان ندارد اما در همین چند روز دو دروازه بان خریده! آنها ابتدا ساسان زمانه را که فصل پیش پیراهن استقلال را به تن داشت، به عنوان دروازه بان تیم امید به پرسپولیس آوردند و جالب تر اینکه او را با تیم اصلی به اردوی ترکیه فرستادند. حالا هم آرش شرقی دروازه بان سابق ذوب آهن و سپاهان که مثل درویش وند و زمانه سهمیه زیر 23 سال به حساب می آید، به تمرینات پرسپولیس در اردوگاه کارتپه اضافه شده است.  با وجود بیرانوند، رادوشویچ و درویش وند آیا پرسپولیس واقعا کمبود دروازه بان داشت که دو دروازه بان دیگر هم بخرد؟ سوال دیگر اینکه دروازه بانی که می گویند برای تیم امید خریداری شده چرا باید به اردوی تیم بزرگسالان در ترکیه فرستاده شود؟

پرسپولیسی ها البته انگار هنوز از خرید دروازه بان سیر نشده اند که دیروز یک دروازه بان دیگر را هم جذب کردند. امیرحسین بیات دروازه بان 21 ساله ای است که سابقه حضور در تیم های پیکان و نفت تهران را دارد و با قراردادی سه ساله به فهرست بازیکنان زیر 23 سال پرسپولیس اضافه شده است. البته شاید هدف باشگاه، همچنان رد کردن رادوشویچ است و دارد برای او جانشین جور می کند اما هر چه هست، پرسپولیس در صورت جذب آرش شرقی سه دروازه بان سوم خواهد داشت. همانطور که در وینگر چپ، چهار بازیکن تخصصی دارد و در وینگر راست و دفاع وسط هم شرایطی مشابه خواهد داشت و این در حالی است که گابریل کالدرون هر روز سراغ مهاجم جدید را از مدیران باشگاه می گیرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر ذوب آهن کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 19 آذر 1398 / ساعت : 17:30
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 14 آذر 1398 / ساعت : 17:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی5
2علی علیپور4
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن