خدا کند خود کالدرون خواسته باشد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 3140 ] - چهارشنبه, 26 تیر 1398

خدا کند خود کالدرون خواسته باشد!

آنچه در بازگشت پرسپولیس از سفر 10روزه اش به ترکیه انتظار می کشیدیم خیلی زودتر اتفاق افتاد. خبر کوتاه نبود اما در دنیای قرمزها مثل بمب ترکید. سروش و شایان دیگر... 5 out of 5 based on 10 ratings.
خدا کند خود کالدرون خواسته باشد!

آنچه در بازگشت پرسپولیس از سفر 10روزه اش به ترکیه انتظار می کشیدیم خیلی زودتر اتفاق افتاد. خبر کوتاه نبود اما در دنیای قرمزها مثل بمب ترکید. سروش و شایان دیگر...

ارتش سرخ دات كام :

آنچه در بازگشت پرسپولیس از سفر 10روزه اش به ترکیه انتظار می کشیدیم خیلی زودتر اتفاق افتاد. خبر کوتاه نبود اما در دنیای قرمزها مثل بمب ترکید. سروش و شایان دیگر با پرسپولیس نیستند. اگر نگوییم مازاد، مودبانه اش همانی است که باشگاه در مطلب رسمی اش منتشر کرد؛ در اختیار باشگاه و منتظر تعیین تکلیف تا انتخاب تیم جدید.

درست همان روز و همان ساعاتی که شیری، اسدی و نادری چمدان بستند تا فقط چهار روز و نیم در خنکی ارتفاعات کارتپه تمرین کنند، سروش و شایان در لاین مقابل اتوبان خوش منظره با کلی دلخوری به طرف فرودگاه استانبول برمی گشتند؛ با کلی سوال بدون جواب در ذهن شان و حرف های نگفته که مثل بغضی در یک جمع مردانه باید ته گلویشان حبس می کردند.

خبر کنار گذاشتن سروش رفیعی و شایان مصلح از پرسپولیس به عبارتی هم منطقی هم شوکه کننده بود. وقتی فهرست بزرگسال را نگاه می کردیم مدام از خودمان می پرسیدیم چه کسانی از این فهرست کنار می روند؟ خوشحال بودیم این ماجرا کمی عقب می افتد و حداقل تا وقتی تیم از ترکیه برنگردد مربی آرژانتینی خودکار قرمز را در دست نخواهد گرفت. در این چند روز از خودمان می پرسیدیم چقدر حیف می شود از این تیم که انگار قوی تر و محکم تر از فصل قبل شده دو، سه نفر کنار بروند. اصلا چرا باید بروند؟

گفتیم دیگر مهاجم خارجی نگیرید. گفتیم بس است. تا همین جا هم دوتا بازیکن بزرگسال زیاد دارید. می خواستیم جلوی همین داستان ها را بگیریم. نمی خواستیم به این فکر کنیم که نخواستن دوتا از این بازیکنان حتما صدا می کند. حاشیه دارد. حرف درست می کند.

سروش رفیعی رفت. حالا همه به نحسی شماره 7 اشاره می کنند اما واقعیت ورای این داستان ها است. رفیعی بازیکن محبوب برانکو بود، اما زمستان قبل بعد از اینکه با فولاد به مشکل خورد و چند ماه دور از شرایط مسابقه ماند، برای پرسپولیس بازی کرد و حتی افتش به چشم برانکو هم آمد. سروش تا آخر فصل کمی بهتر شد اما بیایید به کالدرون حق بدهیم اگر نظر فنی روی شماره 7 نداشته و او را نخواسته باشد. رفیعی فوتبالیست فوق العاده ای است؛ باهوش، تکنیکی و مسلط به توپ. از لحاظ اخلاقی و اجتماعی هم عالی است. همین که خوب بلد است حرف بزند خودش را از برخی همقطارانش یک گام بلند جلو انداخته. زبان انگلیسی را هم تا حدودی می داند و بلد است وقتی پست اینستاگرامی می گذارد در جمله هایش از عبارات و لغات درست در جای درست استفاده کند.

اما فکر می کنید همه اینها برای کالدرون کافی است؟ او بدون شناخت و پیش زمینه به پرسپولیس آمده بدون اینکه پس ذهنش دریبل های کشویی سروش و تونل باز کردن هایش پوینتی برای ماندن و جنگیدنش کنار بقیه به حساب بیاید.

راستش را بخواهید از دو هفته پیش از دوستان مطبوعاتی و همکاران مان شنیده بودیم کالدرون مدل بازی سروش را دوست ندارد و حالا باید به او حق بدهیم که او را نخواهد. واقعیت این است که رفیعی بعد از رفتن به قطر دیگر آن سروشی نشد که می شناختیم. کالدرون هم به او گرا داده بود که با این وضعیت جایی در تیمش ندارد.

خود رفیعی اما حرف دیگری دارد. از بی تدبیری مسوولان پرسپولیس می گوید. از ناآگاهی شان نسبت به مسائل اولیه فوتبال و بستن تیم. در فوتبال ما البته اینها چیز غریبی نیست، اما در پرسپولیس همیشه صدا می کند. همیشه عین فاجعه است و نمی شود از آن راحت گذشت. شاید اعتراض سروش یک امر معمول و احساسی باشد چراکه به هر حال او باید دنبال یک مقصر بگردد اما خدا کند تمام این داستان کار کالدرون باشد؛ یعنی خدا کند باشگاه دخلی در آن نداشته باشد. اگر کالدرون خودش به این نتیجه رسیده باشد که رفیعی در تیمش جایی ندارد، حتما منطقی پشتش دارد و باید به تصمیم اش احترام گذاشت وگرنه اینطور که رفیعی کد می دهد و نشانه گذاری می کند انگار عمدا به فهرست بزرگسال اضافه بار وارد کرده اند که دو، سه تا را کنار بگذارند.

این وسط یک مساله فنی را هم باید مطرح کرد؛ این روزها همه از ترافیک خط میانی پرسپولیس می گوییم و می نویسیم اما همه این ترافیک مربوط به کناره ها است و آن وسط خبری نیست. راستش اگر فرشاد احمدزاده را همچنان یک وینگر حساب کنیم رفیعی تنها هافبک میانی بازیساز تیم بود. آیا باشگاه پرسپولیس و کالدرون از برگشتن بشار یقین دارند که اینطور راحت رفیعی را کنار گذاشته اند؟ آیا در سیستم مدنظر کالدرون بازیکنی که هافبک میانی و پاسور باشد و کمی هم فانتزی قاطی بازی اش کند جایی ندارد؟ تیم او نباید چنین بازیکنی داشته باشد؟ تیم هافبک وسط بازیساز نمی خواهد؟

مساله شایان مصلح هم پیچیده است. مصلح در اوایل دوران حضورش در پرسپولیس شبیه بازیکنان لیگ یکی بازی می کرد؛ شلخته و سطحی، اما در ادامه مسیر این تیم و این باشگاه برای او هزینه کرد. پیشرفت شایان در سال دوم حضورش در پرسپولیس مشهود بود. درست بعد از مصدومیت محمد انصاری، مصلح عصای دست برانکو در دفاع چپ شد. آن روزها که خبری از محمد نادری نبود و یکی باید آن جناح را زنده نگه می داشت تا پرسپولیس نیمه جان همان بالا بماند و خودش را به زمستان نجات بخش بکشاند.

مصلح در این سه هفته ای که کالدرون آمده نیمی از روزها را مصدوم بوده و کنار زمین؛ یعنی غیر از این بازی 60دقیقه ای درون تیمی، آن هم با دو جلسه تمرین برای قضاوت درباره یک بازیکن چندان کافی به نظر نمی رسد. با این حال باز هم می گوییم خدا کند تصمیم کنار گذاشته شدن او را خود کالدرون با عقاید فنی اش گرفته باشد.

مصلح بازیکن کارآمدی بود و می توانست با نادری رقابت کند. شاید بگویید با داشتن انصاری و نادری دیگر نیازی به دفاع چپ دیگری نبود اما اگر فهرست بازیکنان پرسپولیس را جلوی رویتان بگذارید شایان در اولویت کنار گذاشته شدن نیست. او همین یک ماه قبل دو سال قراردادش را تمدید کرد و با هزار امید به تمرینات پیش فصل آمد، اما مصدوم شد و بدشانسی آورد. حالا انگار قرار است بدشانسی هایش ادامه داشته باشد اما حتما لبخند از روی لبش نخواهد افتاد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل پارس جنوبی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن