یک و دو

سرنوشت خریدهای خودسرانه؛ فقط یک عاقبت بخیر!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 3413 ] - چهارشنبه, 26 تیر 1398

سرنوشت خریدهای خودسرانه؛ فقط یک عاقبت بخیر!

 قراردادهای بدون رضایت مربی در پرسپولیس، معمولا سرنوشت خوبی ندارند. تمرینات پرسپولیس کالدرون وارد فاز سخت تری شده و او در اولین تصمیم جنجالی، دو بازیکن ر... 4 out of 5 based on 3 ratings.
سرنوشت خریدهای خودسرانه؛ فقط یک عاقبت بخیر!

 قراردادهای بدون رضایت مربی در پرسپولیس، معمولا سرنوشت خوبی ندارند. تمرینات پرسپولیس کالدرون وارد فاز سخت تری شده و او در اولین تصمیم جنجالی، دو بازیکن ر...

ارتش سرخ دات كام :

 قراردادهای بدون رضایت مربی در پرسپولیس، معمولا سرنوشت خوبی ندارند.

تمرینات پرسپولیس کالدرون وارد فاز سخت تری شده و او در اولین تصمیم جنجالی، دو بازیکن را بخاطر ناامادگی کنار گذاشته است. بازیکنانی که به نظر می رسد، آخرین خروجی های این تیم نخواهند بود و نام های دیگری هم به آن ها اضافه می شوند. یکی از دو خروجی پرسپولیس، شایان مصلح بود. بازیکنی که این فصل قراردادش به پایان رسید و مدیران باشگاه قبل از ورود سرمربی جدید و تایید او، قراردادش  را تمدید کردند. نتیجه اینکه مربی فعلی باشگاه، مصلح را نمی خواهد و اگر باشگاه نتواند با او به توافق برسد، بابت این قرارداد بدون هماهنگی به دردسر می افتد. مصلح، اولین بازیکن پرسپولیس نیست که بدون نظر مربی و با اصرار مدیران باشگاه قرارداد می بندد. بازیکنانی که در سال های اخیر، معمولا سرنوشت خوبی نداشته اند.

اعتراف رامین
شاید پرحاشیه ترین نمونه بازیکنان تحمیلی به مربی در سال های اخیر را بتوان رامین رضاییان دانست. رضاییان لیگ پانزدهم، ستاره پرسپولیس و یکی از بازیکنان محبوب برانکو بود اما رفتنش به ریزه اسپور، رابطه شان را شکرآب کرد. رضاییان در تغییر مسیری عجیب، تصمیم گرفت به پرسپولیس برگردد و برانکو او را نخواست. اصرار مدیران باشگاه، در نهایت باعث شد مدافع راست تیم ملی پیراهن پرسپولیس را بپوشد. خود رضاییان اخیرا در مصاحبه ای، اعتراف کرده با فشار مدیران باشگاه برگشته و برانکو، راضی به حضور دوباره او نبوده است. رضاییان بازی های زیادی روی نیمکت نشست، هر وقت به زمین رفت تاثیرگذار بود و با این حال، نتوانست دوباره به لیست بازیکنان محبوب برانکو برگردد. قبل از پایان فصل، برانکو بخاطر درگیری با علیپور او را از تیم اخراج کرد و حتی اجازه شرکت کردنش در جشن قهرمانی را هم نداد.

کنار گذاشتن مهندس

لیگ پانزدهم پرسپولیسی ها در نقل و انتقالات دنبال یک بازیساز بودند. محمد نوری، باشگاه را ترک کرد و به قطر رفت و در بازار تابستانی، بازیکنی در سطح او پیدا نمی شد. تنها گزینه باشگاه پس از فعالیت زیاد در بازار نقل و انتقالات، محسن مسلمان بود. مسلمان، بازیکن مورد علاقه برانکو محسوب نمی شد. با این حال باشگاه با او قرارداد بست تا بازیکنی که چند ماه قبل در یک قدمی استقلال قرار داشت را به پرسپولیس برگرداند. برانکو ماه های ابتدایی فصل، مسلمان را روی نیمکت یا سکوها می گذاشت. حتی شایعه قهر کردن او در یکی از بازی ها مطرح شد. فوت نوروزی و مصدومیت و محرومیت چند بازیکن مقابل صبای قم، مسلمان را به ترکیب پرسپولیس اضافه کرد و او به مرور، توانست به یکی از کلیدی ترین بازیکنان برانکو تبدیل شود. با این حال، پایان قصه باز هم خوش نبود. لیگ هفدهم، برانکو از اواسط فصل مسلمان را نیمکت نشین کرد و آخر فصل، به باشگاه اطلاع داد تمایلی برای تمدید قرارداد او ندارد.

تنها نمونه موفق
اولین خرید پرسپولیس در لیگ پانزدهم، جلال حسینی بود. توافق با او، شروع خوبی برای پرسپولیس بعد از یک فصل بد محسوب می شد. با این حال، برانکو روی این توافق خط قرمز کشید و فصل بعد، تیمش را بدون سیدجلال به زمین فرستاد. گل های خورده پرتعداد پرسپولیس روی اشتباهات مدافعان، فصل بعد دوباره باشگاه را به سمت حسینی برد. این بار هم به نظر می رسید، نظر برانکو تغییر نکرده اما باشگاه با سیدجلال قرارداد بست. حتی فصل بعد هم گفته می شد برانکو قصد دارد با ورود شجاع از زوج او و انصاری استفاده کند. با این حال سیدجلال خیلی زود به ترکیب برگشت و دوباره درخشان ظاهر شد. حسینی، تنها نمونه موفق این سبک بازیکنان بود که در سال های اخیر، برای پرسپولیس بازی های فوق العاده ای انجام داده و یکی از ستون های تیم شده است. مدافعی که نقش کاپیتان و ستاره را به یک اندازه خوب بازی می کند.

نمونه جدید
روزهایی که مدیران پرسپولیس حسابی بخاطر جدایی برانکو تحت فشار بودند، سراغ تمدید قرارداد بازیکنان رفتند و اولین نفر، با شایان مصلح قرارداد بستند. بازیکنی که همان زمان هم مشخص بود در صورت باقی ماندن نادری و بازگشت انصاری از مصدومیت، می تواند یکی از کاندیداهای خروج از تیم باشد. همین اتفاق هم افتاد و کالدرون او را کنار گذاشت. حالا پرسپولیسی ها، باید امیدوار باشند مصلح بدون دردسر از باشگاه جدا شود و به باشگاه جدیدی برود. با هزینه و تاوانی معقول، بابت قراردادی که هیچ فایده ای نداشت.

مورد بعدی؟
در بین کاندیداهای خروج از باشگاه پرسپولیس، چند نام بیشتر از همه تکرار می شوند. حسین ماهینی که کالدرون از آمادگی جسمانی او رضایت ندارد و مهدی شریفی و محسن ربیع خواه، که فصل پیش هم زیاد مورد انتقاد بودند. با توجه به کمبود هافبک دفاعی، احتمال قرار گرفتن ربیع خواه در لیست خروج کمتر از سایر گزینه هاست اما اگر او در لیست مازاد کالدرون قرار بگیرد، باشگاه دردسر تازه ای خواهد داشت. ربیع خواه بدون تمدید قرارداد هم فصل آینده، بازیکن پرسپولیس بود و با این حال، مدیران باشگاه تصمیم گرفتند یک فصل دیگر هم قراردادش را تمدید کنند. این یعنی فسخ قرارداد دو ساله او که تازه هم تمدید شده، برای باشگاه آسان نخواهد بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    حالا نمیشد شریفی رو رد کنن بجای سروش.اینهمه گوش داریم..؟!!آدم سرسام میگیره. کاش آقا کریم مشاوره بده به این مربی..

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در سال 98 ؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 1 اردیبهشت 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن