اکسید هد

شماره "10" های پرسپولیس/ سرطلایی، شهریار، آقای گل

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2132 ] - دوشنبه, 7 مرداد 1398

شماره "10" های پرسپولیس/ سرطلایی، شهریار، آقای گل

با وجود اینکه سال ها قبل پیراهن شماره 10 پرسپولیس بر تن بزرگانی بود که برای این باشگاه افتخار آفرینی کردند اما امسال این پیراهن را بازیکنی پوشید که کمتر برای ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
شماره

با وجود اینکه سال ها قبل پیراهن شماره 10 پرسپولیس بر تن بزرگانی بود که برای این باشگاه افتخار آفرینی کردند اما امسال این پیراهن را بازیکنی پوشید که کمتر برای ...

ارتش سرخ دات كام :

با وجود اینکه سال ها قبل پیراهن شماره 10 پرسپولیس بر تن بزرگانی بود که برای این باشگاه افتخار آفرینی کردند اما امسال این پیراهن را بازیکنی پوشید که کمتر برای تیم بازی کرد.

لیگ هجدهم در حالی برای پرسپولیس با قهرمانی به پایان رسید که برخی نفرات در این تیم آنچنان فرصت بازی پیدا نکردند. یکی از همین بازیکنان مهدی شریفی بود که با عقد قراردادش با پرسپولیسی ها، در غیاب فرشاد احمدزاده، شماره 10 تیم را بر تن کرد. او که در روزهای محرومیت پرسپولیس از نقل وانتقالات به تیم اضافه شده بود، با پوشیدن شماره 10 یک نیم فصل را فقط کنار تیم تمرین کرد و در ادامه با صدور مجوز بازی اش، باز هم فرصت چندانی برای حضور در میان مسابقه را پیدا نکرد.

مدیران وقت پرسپولیس در حالی در لیگ هجدهم پیراهن شماره 10 را به شریفی دادند که پیش تر، این پیراهن بر تن بزرگانی بود که افتخار و محبوبیت زیادی را برای  پیراهن شماره 10 قرمزهای تهرانی به دست آورده بودند. با این شرایط این سوال در ذهن ایجاد می شود که مدیران وقت باشگاه، بر اساس چه منطقی پیراهنی را که بر تن بزرگان زیادی بوده به بازیکنی دادند که بیش از اینکه در زمین مسابقه باشد، روی نیمکت نشسته بود؟


در سال های یش از انقلاب و در روزهایی که پرسپولیس تازه تاسیس شده بود، همایون بهزادی، سرطلایی فوتبال ایران پیراهن شماره 10 تیم را به تن می کرد. او در پرسپولیس روزهای طلایی را رقم بزند. بهزادی با پیراهن شماره 10 طی هفت سال در 155 بازی به میدان رفت و توانست 83 بار دروازه حریفان را باز کند.


بعد از آقای سر طلایی، صفر ایران پاک صاحب پیراهن شماره 10 پرسپولیس شد. ایرانپاک که اولین گلزن ایرانی در ورزشگاه آزادی است، طی 10 سال حضورش در پرسپولیس، 74 بار با پیراهن شماره 10 دروازه حریفان را باز کرد و در سه دوره آقای گل لیگ ایران شد. او همچنین هفت گل را وارد دروازه استقلال کرده و از این حیث رکورد دار است.


در سال های بعد از انقلاب، غلام رضا فتح آبادی وارث پیراهن شماره 10 پرسپولیس بود. او بعد از سه سال بازی برای استقلال به پرسپولیس آمد و پیراهن شماره 10 را پوشید. بعدها با آمدن شاهرخ بیانی از استقلال به پرسپولیس، پروین تصمیم گرفت پیراهن شماره 10 پرسپولیس را این بازیکن تازه وارد بپوشد. البته بیانی یک سال بعد قرمزها را ترک کرد.


علی دایی وارث بعدی پیراهن شماره 10 پرسپولیس بود. آقای گل جهان در دوره اول حضورش، طی دو سال با پیراهن شماره 10، 38 بار برای پرسپولیس بازی کرد و توانست 33 گل به ثمر برساند. البته دایی بعدها از این تیم جدا شد و فوتبالش را خارج از ایران دنبال کرد و دوباره در سال 82 به پرسپولیس آمد و پیراهن شماره 10 را پوشید. مهاجم سابق تیم ملی در این سال هم توانست 16 بار برای پرسپولیس گلزنی کند.


با جدایی دایی، حامد کاویانپور به پیراهن شماره 10 پرسپولیس رسید. با وجود اینکه در سال های پیش از این، پیراهن شماره 10 بر تن مهاجمان گلزن پرسپولیس بود اما کاویانپور به عنوان یک هافبک این پیراهن را پوشید و فقط یک بار برای تیم گلزنی کرد.


بعد از کاویانپور هم علیرضا نیکبخت واحدی شماره 10 پرسپولیس لقب گرفت. بازیکنی که پیش از آمدن به پرسپولیس به عنوان یک مدافع چپ پا شناخته می شد، با پوشیدن شماره 10 تیم، در بیشتر بازی ها نقش یک بازیکن هجومی را برای پرسپولیس ایفا کرد و در جریان 85 بازی، 25 بار برای قرمزهای تهرانی گلزنی کرد.


میثم بائو، بازیکن دیگری بود که در فصل نهم لیگ برتر فوتبال ایران، صاحب پیراهن شماره 10 پرسپولیس بود. هافبک جدید پرسپولیس که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را در کارنامه داشت فقط یک سال برای پرسپولیس بازی کرد و نتوانست انتظارات را برآورده کند.


با جدایی بائو غلامرضا رضایی که به عنوان یک مهاجم که از فولاد به پرسپولیس آمده بود، پیراهن شماره 10 را پوشید. او با وجود اینکه 54 بار برای پرسپولیس به میدان رفت، فقط 10 بار دروازه حریفان را باز کرد و از این حیث نتوانست صاحب خوبی برای پیراهن شماره 10 پرسپولیس باشد.


بعد از رضایی، رضا نوروزی به عنوان یک مهاجم تازه وارد پیراهن شماره 10 را پوشید. البته او خیلی زود با مصدومیت رباط سلیبی مواجه شد و نتوانست روزهای خوبی را در پرسپولیس سپری کند و در نهایت هم از این تیم جدا شد.


در ادامه، فرشاد احمدزاده که در دوره سرمربی گری برانکو رابطه بسیار خوبی با این مربی داشت، به عنوان یک هافبک پیراهن شماره 10 را پوشید و فقط توانست 11 بار برای تیم گلزنی کند. احمدزاده با وجود محبوبیتی که میان هواداران داشت، در پایان لیگ هفدهم و با وجود محرومیت پرسپولیس از نقل وانتقلات از این تیم جدا شد و محبوبیت خود را از دست داد.


پیراهن شماره 10 که در همه باشگاه ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است در بیشتر مواقع بر تن یک مهاجم و بازیکن گلزن می شود اما طی سال های اخیر مدیران پرسپولیس نشان دادند که آنقدرها هم ارزش این پیراهن را درک نکرده اند. امسال هم با توجه به جدایی شریفی و حضور احمدزاده، به نظر می رسد باز هم پیراهن شماره 10 تیم به هافبک ارومیه ای تیم خواهد رسید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن