یک و دو

بیرانوند واقعیتی درباره بهترین بودن

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1949 ] - پنجشنبه, 10 مرداد 1398

بیرانوند واقعیتی درباره بهترین بودن

وقتی او از دل آن روزگار سخت به روزهای ستاره شدن رسید، روایتش از مسیر طی شده اش با دو نوع برداشت مواجه شد. ساده سازی موفقیت در جامعه ای که قد کشیدن در آن سخت ش... 5 out of 5 based on 7 ratings.
بیرانوند واقعیتی درباره بهترین بودن

وقتی او از دل آن روزگار سخت به روزهای ستاره شدن رسید، روایتش از مسیر طی شده اش با دو نوع برداشت مواجه شد. ساده سازی موفقیت در جامعه ای که قد کشیدن در آن سخت ش...

ارتش سرخ دات كام :

وقتی او از دل آن روزگار سخت به روزهای ستاره شدن رسید، روایتش از مسیر طی شده اش با دو نوع برداشت مواجه شد. ساده سازی موفقیت در جامعه ای که قد کشیدن در آن سخت شده و هشدار امیدبخش برای همه، که هنوز می شود جنگید و زندگی را نجات داد. بیرانوند با روایتی ساده از زندگی اش این دو برداشت را ساخت. او می خواست روایت کند و امیدی برای نوجوان هایی در موقعیت نوجوانی خودش بسازد اما تبلیغ مسیرش معنای ساده سازی راه موفقیت هم داشت، و البته معنای امیدسازی هم داشت، یک حس دوگانه که گریزی از هیچ کدامش نبود.

بیرانوند در فوتبال ایران نماد سختکوشی است، نماد ساختن همه چیز از هیچ اما به این جلوه هم باید توجه کرد که فرصت های اینچنینی -حتی با سختکوشی- برای همه ساخته نمی شود. واقعیت این است که با فوتبال نمی توان جریان تمام زندگی های سخت نوجوان های بااستعداد را تغییر داد.

اما هر چه هست، بیرانوند نقشی جذاب از خودش به جا گذاشته، در فوتبالی که تشنه همین داستان هاست، برای اینکه داستانی جذاب تر و رازآلودتر داشته باشد. بیرانوند چیزی برای نقش خود کم ندارد، از سال های سخت کودکی و نوجوانی که روایتش اشک ها را جاری می کند تا سال های درخشان اخیرش که پر از امید و شور است، پر از پروازهای آنچنانی و تماشایی و البته چهره ای دارد که انگار می خواهد همه چیز را درباره بیرانوند در هر خطش توضیح دهد.

بیرانوند در موفقیت های 3 فصل اخیر پرسپولیس نقشی درجه اول داشت، شماره یک فوق العاده ای که پرسپولیس می دانست همیشه با حضورش از هر بازی سختی عبور می کند و دروازه بانش می تواند فرشته نجات باشد. بیرانوند همین نقش را همزمان در تیم ملی هم ایفا کرد. او هم کارلوس کی روش را به وجد آورده بود و هم برانکو ایوانکوویچ. او حالا خیلی زود کالدرون را هم سر ذوق آورده و ویلموتس هم از یک هیولا در تیمش حرف می زند.

بیرانوند کاری کرده که تیم ملی و پرسپولیس بدون نقش او یکی از زیباترین تصویرهای خود را از دست می دهند. واقعیت این است که بعد از احمدرضا عابدزاده هیچ دروازه بانی نتوانسته بود ثبات درخشش بیرانوند را در تیم ملی و پرسپولیس داشته باشد. این ادعای کوچکی نیست اما لازم هم نیست در گفتنش محتاط باشیم. فوتبال همین است، واقعیت هایش را با همه در میان می گذارد، آنچنان که واقعیتی درباره بیرانوند، واقعیتی درباره بهترین بودن.

درباره بیرانوند همه به آینده ای باشکوه خوشبین هستیم، این خوشبینی را بیرانوند ساخته و برای اثبات این خوشبینی لازم نیست خبر رفتنش به تورینو با خواندن یک کتاب و این حرف ها ساخته شود. لازم است مثل خودش باشد و باز هم بدرخشد، بدون نیاز به هیچ خبر و نظری. او به این خبرها بی نیاز است و شاید خودش هم نمی داند که جایگاهش فراتر از چند خط خبر درباره خواندن کتابی درباره باشگاه تورینو است. او در تیم کالدرون از مهم ترین نشانه ها برای تکرار موفقیت های چند سال اخیر پرسپولیس است. او که هست، انگار قرار باشد موفقیت ها تکرار شوند و هیاهوی پرسپولیس زنده بماند. بیرانوند نقشی چنین مهم دارد و بخش مهمی از یک داستان جذاب در پرسپولیس است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

پرسپولیس برابر شهرخودرو به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن