melbet_head

هنر عرب؛ تبدیل مربی به طلبکار

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 2298 ] - پنجشنبه, 10 مرداد 1398

هنر عرب؛ تبدیل مربی به طلبکار

مدیرانی که برانکو از همراهی و ادامه همکاری با آنها گریخت و حالا کالدرون را مقابل خود می بینند. شاید تصورشان این بود که مرد آرژانتینی به اندازه ایوانکوویچ یکدن... 4 out of 5 based on 3 ratings.
هنر عرب؛ تبدیل مربی به طلبکار

مدیرانی که برانکو از همراهی و ادامه همکاری با آنها گریخت و حالا کالدرون را مقابل خود می بینند. شاید تصورشان این بود که مرد آرژانتینی به اندازه ایوانکوویچ یکدن...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرانی که برانکو از همراهی و ادامه همکاری با آنها گریخت و حالا کالدرون را مقابل خود می بینند. شاید تصورشان این بود که مرد آرژانتینی به اندازه ایوانکوویچ یکدنده نیست و چون محبوبیت او را هم ندارد، به آسانی می توانند کنترلش کنند و خواسته های خودشان را به کرسی بنشانند. گابریل کالدرون اما خریدار هیچکدام از توصیه های مدیران باشگاه نیست و تبعات پرداخت نشدن حق و حقوقش را هم به آنها گوشزد کرده. هر چند تا امروز جز وعده، سهمی از قراردادش نداشته. راستی مگر قرار نبود پولی را که ایرج عرب می گفت برای برانکو در گونی ریخته اند، به جانشین او بدهند؟ پس چه شد که کالدرون هنوز حتی پیش پرداخت قراردادش را هم نگرفته؟

درست وسط خردادماه بود که باشگاه پرسپولیس جذاب ترین خبر نقل و انتقالاتی اش را منتشر کرد. با این تیتر: «با اجرای توافق بر سر پرداخت مطالبات؛ ادامه قرارداد سرمربی حداقل برای یک فصل دیگر.»

توضیح خبر هم این بود: «در پی شایعات منتشر شده در روزهای اخیر درباره شرایط کار برانکو ایوانکوویچ و ابراز نگرانی های هواداران، این باشگاه در راستای اطلاع رسانی دقیق و شفاف به هواداران عزیز و رسانه های محترم، اعلام می دارد همانطور که پیش از این مورد تأکید بود، آقای برانکو ایوانکوویچ به مدت یک فصل دیگر تحت قرارداد با باشگاه پرسپولیس است. این مدت قرارداد با اجرای توافق رسمی دو طرف مبنی بر پرداخت معوقات و مطالبات به ایشان، به اجرا در خواهد آمد. اقدامات باشگاه در این راستا در حال انجام است و هواداران از این بابت نگران نباشند.»

و بعد همان حرف های تکراری در مورد امضای قرارداد بلندمدت و از این حرف ها. خبر بعدی سایت رسمی باشگاه پرسپولیس از این هم جالب تر بود و راوی ادامه همکاری با مرد کروات. این یکی را 5 روز بعد از خبر اول و با تیتر «پیش پرداخت قرارداد جدید پرداخت شد، برانکو در پرسپولیس ماند» منتشر کردند. با این توضیحِ ایرج عرب: «باشگاه پرسپولیس طبق توافق با برانکو و با تأمین اعتبار مورد نیاز، پیش پرداخت فصل جدید را به وی پرداخت نمود و مطالبات وی در فصل گذشت را نیز تسویه کرد.»

توضیح تکمیلی سایت باشگاه اما با حرف های مدیرعامل همخوانی نداشت و در واقع نقض می کرد ادعای او را در مورد پرداختی ها به برانکو: «باشگاه پرسپولیس در نامه ای به برانکو ایوانکوویچ ضمن اعلام مطلب فوق از وی خواست برای دریافت این مبلغ، شماره حسابی معتبر که امکان انتقال پول به آن با توجه به شرایط مالی کشور وجود داشته باشد را به باشگاه اعلام کند یا دوشنبه هفته آینده 27 خرداد، خود یا نماینده قانونی وی که معرفی می شود، برای دریافت وجوه، در باشگاه حضور پیدا کند.»

بعد از آن، اطلاعیه باشگاه پرسپولیس را خواندیم که در پاسخ به درخواست برانکو برای فسخ قرارداد منتشرش کرد و تأییدی بود بر ادعای عرب مبنی بر تهیه ارز: «در پی موافقت آقای برانکو ایوانکوویچ مبنی بر تسویه حساب قرارداد فصل 98 – 97 و وصولی پیش پرداخت فصل 99 – 98 حداکثر تا تاریخ 28 خردادماه 1398، این باشگاه آمادگی خود را برای پرداخت مبلغ مورد توافق در زمینه مطالبات فصل خاتمه یافته و پیش پرداخت فصل آتی (بر اساس قرارداد معتبر فی ما بین) اعلام و ارز مورد نیاز را نیز تهیه کرد. لازم به توضیح است که باشگاه بیشتر از 60 درصد اصل قرارداد ایشان را قبلا پرداخت نموده است. مابقی اصل قرارداد، پاداش های تعهد شده در قرارداد و پیش پرداخت فصل بعد هم آماده پرداخت بوده و کتبا نیز به ایشان اعلام گردیده است.»

حالا بگذریم که به خودِ برانکو گفته بودند تنها 620 هزار یورو از مطالبات خود او را تهیه کرده اند و مابقی را به همراه پاداش ها و پیش پرداخت قرارداد جدید و همینطور مطالبات دستیاران پیش از شروع فصل تازه پرداخت خواهند کرد. حتی اگر این وعده را نشنیده بگیریم و ادعای مدیران باشگاه در مورد تهیه کل مطالبات برانکو و پیش پرداخت او را باور کنیم، باز ایرج عرب است که متهم می شود چرا که پول داشته و از سرمربی جدید پرسپولیس یک طلبکار عصبانی ساخته است.

به کالدرون گفته بودند پیش پرداخت قرارداد 700 هزار دلاری اش را در تهران پرداخت خواهند کرد و وعده بعدی این بود که در ترکیه، پیش پرداخت را به حساب او واریز خواهند کرد. نزدیکان باشگاه اما در پایتخت شایعه کرده بودند که 300 هزار دلار از قرارداد مرد آرژانتینی به عنوان پیش پرداخت در اختیار او گذاشته شده و دروغ شان وقتی افشا شد که عرب به ترکیه رفت و کالدرون سراغ پولش را از او گرفت. هر چند مدیرعامل آن روز هم یک وعده تازه گذاشت کف دست او و گفت که در بازگشت پرسپولیس به تهران قسط اول قراردادش را پرداخت می کند.

حال آنکه تا امروز حتی یک دلار هم به کالدرون و دستیارانش که البته هر کدام قراردادهایی جداگانه امضا کرده اند، پرداخت نشده و دلیل عصبانیت آقای سرمربی هم تکرار همین بدقولی هاست.

بدقولی مدیرانی که دروغ اول شان در مورد پرداخت 300 هزار دلاری به کالدرون را از یاد برده اند که امروز از پرداخت قسط اول قرارداد او حرف می زنند. حتما نمی دانستند که سرمربی جدید پرسپولیس به اندازه برانکو صبور نیست. تا الان اما باید کالدرون را خوب شناخته باشند و بدانند که اولتیماتومش خیلی جدی تر از تصور آنهاست.

همین چند روز پیش بود که آقای سرمربی پرداخت نشدن حقوقش را برای دومین بار به مدیرعامل باشگاه یادآوری کرد و خیلی جدی تذکر داد که بدقولی های اینگونه را هرگز تحمل نخواهد کرد. هر چند فرقی هم نمی کرد که اولتیماتوم بدهد یا نه چرا که این بار هم چیزی جز وعده دستگیرش نشد.

ایرج عرب وضعیت مالی باشگاه را برای کالدرون توضیح داد و اعلام کرد که پرداخت بخش اول قرارداد های او و دستیارانش در اولویت قرار گرفته و بلافاصله پس از تأمین بودجه، به آنها پرداخت خواهد شد. بعد هم در شهر جار زدند که قرار است تا چند روز آینده پولی به حساب باشگاه پرسپولیس بیاید و آن را گذاشته اند برای مربیان و بازیکنان خارجی .

حالا که حرف به اینجا رسید، بد نیست بدانید نه طلب 140 هزار دلاری بشار رسن پرداخت شده و نه پرداخت مطالبات بوژیدار رادوشویچ واقعیت داشت. واقعیت این است که بازیکنان خارجی پرسپولیس ماه هاست هیچ پولی از باشگاه دریافت نکرده اند که به همین دلیل، ماریو بودیمیر شکایت کرد و رسن و رادو هم ترجیح دادند بمانند و همین جا پول شان را بگیرند.

حالا که کالدرون هم مثل آنها از پرداخت نشدن پول قراردادش عصبانی است، شاید بهترین زمان باشد برای اینکه از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بپرسیم پولی که برای برانکو تهیه کرده بودید و دل تان نیامد بعد از رفتنش به او پرداخت کنید، کجا خرج شد که نه خودِ برانکو نصیبی از آن داشت و نه به کالدرون رسید؟ پاسخی که می شنویم، حتما این است که آن پول برای تسویه حساب با بازیکنان هزینه شده اما کدام بازیکنان وقتی خیلی از آنها هنوز طلبکارند و شاکی هستند از پرداخت نشدن مطالبات شان؟

ایرج عرب اگر راست می گفت که کل بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو و دستیارانش و همینطور پیش پرداخت قرارداد فصل آینده آنها را تهیه کرده، باید الان هم پاسخی داشته باشد برای این پرسش که آن همه پول کجا خرج شد که حالا گابریل کالدرون به خاطر بدحسابی و بدقولی باشگاه بر سر مدیرعامل فریاد می کشد؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  داداش شاید هنوز قرارداد رسمی امضا نشده بخاطر اینکه برانکو هم مث اینکه رسمی امضا نکرده..شاید جریان اینه..صبرکنن قرارداد برانکو اول رسانه ای شه..البته شاید..
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  هوادار عزیز لطفا خوب توجه کن ...
  چند روز قبل گفتم که هواداران می بایست برای هر حرکت و اهمال مدیران پرسپولیس تجمع کنند و اولتیماتوم بدهند چون تنها راه همین است. نگاه کنید که چگونه بعد از چند تجمع و اعتراض دست بکار شدند و سرمربی انتخاب کردند. آنها بدون داشتن فلسفه بدنبال ارزان ترین مربی رفتند که از قضا کالدرون مربی بزرگی از کار در آمد ( شاید بر خلاف خواست آنها) که واقعا بدرد پرسپولیس میخورد . درست مثل نژاد فلاح که درک فوتبالی نداشت و شانسی برانکو را انتخاب کرد که خیلی خوب از کار درآمد.
  ما خیلی در مورد کالدرون و اینکه او از برانکو هم فنی تر و بزرگتر است صحبت کردیم و آینده تیم را بسیار خوب دیدیم ولی این به شرطی است که کالدرون حداقل تا آخر فصل بماند چون با این اوضاعی که ما می بینیم او را دارند خدای ناکرده به سمت فسخ پیش میبرند . علت اینکه می گویم فسخ این است که کالدرون با کسی شوخی ندارد . از زمان شروع به کار کالدرون به عنوان یک مربی بزرگ و صاحب سبک متاسفانه نه تنها خواسته هایش در ارتباط با اردو ؛ بازی تدارکاتی و خرید بازیکن محقق نشده بلکه گاهی اوقات روی اعصاب او رفته اند . این کار به نظر مشکوک می آید . یا عرب مشکوک است و یا توان مدیریت ندارد که در هر دو صورت دارد کارشکنی میکند . او فکر کرد که با انتخاب سرمربی کارش تمام شده و صدای هواداران را خوابانده ولی اینطور نیست آقای عرب ....
  بارها گفتم اینها فقط از هوادار میترسند . پس ای هواداران تیم بزرگ پرسپولیس اگر موفقیت دوباره پرسپولیس را میخواهید باید تجمع کنید ... اینها دارند تیم را نابود میکنند . خدائیش امسال خیلی داریم با حاشیه شروع میکنیم . به خدا کالدرون از برانکو هم بهتر میتونه کار کنه اگر آقایون اجازه بدن.
  فقط باید کمپین اعتراضی راه بندازین و بعد تجمع ....
  # پول مربیان پرسپولیس را پرداخت کنید ....

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پاختاکور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
پاختاکور
پاختاکور
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : ادهم مخادمه (اردن)
چهارشنبه, 9 مهر 1399 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن