ذخیره های نامرئی؛ برای جنگیدن در سه جام

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2886 ] - جمعه, 11 مرداد 1398

ذخیره های نامرئی؛ برای جنگیدن در سه جام

در شرایطی که لیست بزرگسالان هر تیم فقط برای 18 بازیکن جا دارد، راه ساختن یک تیم رقابتی استفاده از بازیکنان جوان یا چند پسته است. رقابت کردن در سه جام مختلف، ب... 5 out of 5 based on 2 ratings.
ذخیره های نامرئی؛ برای جنگیدن در سه جام

در شرایطی که لیست بزرگسالان هر تیم فقط برای 18 بازیکن جا دارد، راه ساختن یک تیم رقابتی استفاده از بازیکنان جوان یا چند پسته است. رقابت کردن در سه جام مختلف، ب...

ارتش سرخ دات كام :

در شرایطی که لیست بزرگسالان هر تیم فقط برای 18 بازیکن جا دارد، راه ساختن یک تیم رقابتی استفاده از بازیکنان جوان یا چند پسته است.

رقابت کردن در سه جام مختلف، برای پرسپولیس تبدیل به یک عادت شده است. آن ها هر سه فصل گذشته، چنین تجربه ای داشتند و فصل پیش، کارنامه فوق العاده ای هم بدست آوردند. با این حال فشار مسابقات و کمبود بازیکن در نیم فصل اول، حسابی آن ها را اذیت کرد و قهرمانی شان در لیگ هم، در هفته های پایانی به خطر افتاد. پرسپولیس برای فصل آینده، نیاز به یک تیم کامل دارد. با توجه به محدودیت بازیکنان بزرگسال، آن ها یا باید سراغ بازیکنان جوان می رفتند یا یک تیم، با بازیکنان چند پسته می ساختند که در موقع نیاز، به کمک مربی بیایند. خریدهای پرسپولیس، نشان می دهد مثل سال های گذشته انتخاب آن ها گزینه دوم یعنی ساختن یک تیم پرستاره با بازیکنانی بوده که قابلیت بازی در چند پست مختلف را داشته باشند.

سه بعلاوه یک
پرسپولیس فصل را با سه مدافع میانی آغاز می کند. برای تیمی در حد پرسپولیس، شاید چنین تعداد مدافعی قابل قبول نباشد. به خصوص که یکی از این سه مدافع یعنی کنعانی زادگان، سابقه مصدومیت های طولانی دارد و شجاع هم خوب کارت زرد می گیرد و محروم می شود. کالدرون برای این جای خالی، روی مدافعین کناری تیمش حساب کرده است. انصاری مدافع چپ پرسپولیس یک فصل کامل، در کنار سیدجلال مدافع میانی پرسپولیس بود و همراه این تیم رکورد بهترین خط دفاع تاریخ لیگ را شکست. نادری و ماهینی هم قبلا زیاد حضور در پست مدافع میانی را تجربه کرده اند. با حضور آن ها، کالدرون نگرانی بابت کمبود دفاع میانی در تیمش نخواهد داشت.

نقش های متفاوت احمد
لیگ شانزدهم، احمد نوراللهی آنقدر به عنوان ذخیره کامیابی نیا روی نیمکت نشست تا تصمیم به جدایی از پرسپولیس گرفت. نوراللهی فعلی اما، تفاوت زیادی با بازیکن کم تجربه چند سال قبل دارد. فصل پیش او بین همه بازیکنان لیگ، بهترین میانگین نمرات را از تیم آنالیز نود دریافت کرد و نقشی که در قهرمانی پرسپولیس داشت، انکار نشدنی بود. این فصل با بازگشت امیری و احمدزاده و آمادگی کمال، ترافیک خط هافبک پرسپولیس بیشتر شده، با این حال این موضوع نمی تواند باعث نیمکت نشینی نوراللهی بشود. در صورتی که کالدرون تصمیم به بازی با دو هافبک دفاعی بگیرد، نوراللهی زوج کامیابی نیا خواهد بود. اگر با سه هافبک و سه مهاجم بازی کند، او در کنار امیری یا رسن می تواند یکی از دو هافبک میانی پرسپولیس جلوتر از کامیابی نیا باشد. در صورت نیاز هم مثل فصل گذشته، به کناره زمین نزدیک تر می شود و در پست وینگر راست یا چپ قرار می گیرد. کارنامه او، نشان می دهد در پست های مختلف کیفیت بازی اش پایین نیامده است.

حمله با تمام قوا
پرسپولیس بدون احتساب مایگا برای حمله به دروازه حریف بازیکنانی مثل علیپور، امیری، ترابی، نعمتی، عالیشاه و احمدزاده را در اختیار دارد. لیستی که با دو وینگر و یک مهاجم در آرایش محبوب کالدرون، جا برای حضور همه آن ها در ترکیب اصلی نیست. کالدرون می خواهد با تغییر پست، بیشترین استفاده ممکن را از این بازیکنان ببرد. کاری که مقابل نیروی زمینی انجام داد و امیری و عالیشاه، به عنوان هافبک میانی به میدان رفتند. امیری سابقه بازی در این پست را دارد و علاوه بر این دو نفر، رسن هم می تواند در چنین پستی به میدان برود. تغییری که جا برای وینگرهای پرسپولیس را هم باز می کند.

آلترناتیوهای علیپور
پرسپولیس فصل آینده، قرار است با یک مهاجم یعنی علیپور به میدان برود و هیچکس، ذخیره ثابت او نخواهد بود. حتی کالدرون روی مایگا هم به عنوان وینگر حساب کرده است. با این حال هر زمانی که علیپور نتواند به میدان برود، بازیکنان زیادی توانایی پر کردن جای خالی او را دارند. مایگا، اولین و جدی ترین گزینه برای انتقال به پست مهاجم نوک محسوب می شود و علاوه بر او نعمتی، امیری و ترابی سابقه ای طولانی در بازی به عنوان مهاجم دارند. این یعنی عملا، هیچکس در پرسپولیس نیمکت نشین علیپور نیست و در طرف مقابل، هر وقت او نباشد کالدرون سه گزینه برای جانشینی اش خواهد داشت!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

به نظر شما ترکیب پرسپولیس مقابل گل گهر نیاز به تغییراتی دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
سه شنبه, 19 آذر 1398 / ساعت : 17:30
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 14 آذر 1398 / ساعت : 17:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی5
2علی علیپور4
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن