مجله ارتباط

    melibet

سیدجلال یا کنعانی؟ البته که حسینی!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1625 ] - شنبه, 12 مرداد 1398

سیدجلال یا کنعانی؟ البته که حسینی!

حتی اگر گابریل کالدرون به این نتیجه رسیده باشد که سیدجلال به خاطر شرایط سنی و بدنی اش دیگر توانایی حضور در ترکیب اصلی را ندارد مطمئن باشید زیاد روی تصمیمش نخو... 4 out of 5 based on 3 ratings.
سیدجلال یا کنعانی؟ البته که حسینی!

حتی اگر گابریل کالدرون به این نتیجه رسیده باشد که سیدجلال به خاطر شرایط سنی و بدنی اش دیگر توانایی حضور در ترکیب اصلی را ندارد مطمئن باشید زیاد روی تصمیمش نخو...

ارتش سرخ دات كام :

حتی اگر گابریل کالدرون به این نتیجه رسیده باشد که سیدجلال به خاطر شرایط سنی و بدنی اش دیگر توانایی حضور در ترکیب اصلی را ندارد مطمئن باشید زیاد روی تصمیمش نخواهد ماند و حتماً دیدگاهش را تغییر خواهد داد.

عصر چهارشنبه آنهایی که به ترکیب اولیه بازی دوستانه با پیکان نگاه می کردند بیشتر از هر چیز یک نکته حواس شان را پرت کرده بود. اینکه شایعات درباره نظر کالدرون نسبت به سیدجلال حسینی تأیید شده و انگار قرار نیست کاپیتان پرافتخار و ستون تیم را در ترکیب اصلی ببینیم.

بعضی البته دنبال توجیهاتی برای این نیمکت نشینی رفتند. مثل اینکه سیدجلال مدتی مصدوم بوده و کالدرون نمی خواسته درباره او ریسک کند. از این جهت نه در دو بازی جام شهدا بازی اش داده نه بازی مقابل پیکان.

فردای آن روز یعنی پنجشنبه وقتی حسینی مقابل نفت مسجد سلیمان در ترکیب قرار گرفت رسانه ها برای آن مسابقه تیتر زدند کالدرون با تیم دومش به مصاف تیم تارتار رفت. ترکیبی متشکل از بازیکنان جوان و البته باتجربه هایی مثل بیرانوند و انصاری. این وسط نام سیدجلال در تیم ذخیره ها می توانست تأیید دیگری بر این باشد که مربی آرژانتینی تصمیمش را گرفته و پرسپولیس 98 تیمی است که قلب دفاعش را با زوج کنعانی - شجاع آرایش خواهد کرد.

اما زیاد نگران نباشید چراکه حتی اگر تصمیم نهایی کالدرون این باشد، تغییر خواهد کرد. البته نمی دانم پروسه این تغییر نظر چقدر زمان می برد و چقدر احتمالا به پرسپولیس ضربه می زند اما تجربه می گوید کالدرون نظرش را درباره ترکیب خط دفاعی خود تغییر می دهد.

با احترام به محمدحسین کنعانی زادگان و نیروی جوانی اش، سیدجلال چیز دیگری است. حتی اگر به عناوین و افتخارات او کاری نداشته باشید، حتی اگر از این بگذرید که پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر است، چنانچه یادتان برود او ستون خط دفاع در سه قهرمانی متوالی بوده و یا اصلا مد نظر نگیرید که لیدر تیم است و همه بازیکنان تحت رهبری او قرار دارند، سیدجلال یک مدافع میانی همه چیز تمام است. شماره 4 و بازی هایش را همه دیده اند و تقریباً هیچ کس نیست که بتواند لیستی از اشتباهات تأثیرگذار و کشنده اش را ردیف کند و با قاطعیت بگوید به این دلایل حسینی دیگر نباید در ترکیب اصلی باشد. اگر مسئله سن ملاک باشد می توان گل های تأثیرگذار و بازی های درخشان او را در سال گذشته جلوی چشم آورد. اینکه بازی های خوب و یکدست سیدجلال در قلب دفاع چقدر به بیرانوند کمک کرد تا کمتر گل بخورد و چقدر به کمک برانکو آمد تا بردهایش را با هواداران جشن بگیرد بر هیچ کس پوشیده نیست.

اگر روراست باشیم بدون تعارف می توانیم بگوییم سیدجلال حسینی بهترین یا حداقل یکی از پنج بازیکن برتر پرسپولیس در سه فصل گذشته بوده است. خیلی ها همین حالا معتقدند اگر برانکو در شروع فصل پانزدهم سر لج نمی افتاد و سیدجلال در بازگشت از قطر به نفت تهران نمی رفت حالا برانکو و پرسپولیس یک رکورد استثنایی و غیر قابل تکرار از خود بر جا گذاشته بودند و تنها تیمی می شدند که در قهرمانی های لیگ برتر پوکر (چهارگانه) کرده است.

دیدن سیدجلال حسینی روی نیمکت پرسپولیس در بازی های دوستانه اخیر غریب ترین تصویری است که از بازی های پیش فصل مخابره و ثبت می شود اما یقین داشته باشید این ماجرا قرار نیست ادامه داشته باشد.

واقعیت این است که او همواره در تمرینات سخت بدنسازی پیش فصل هوای خودش را دارد. حتی زمانی که برانکو بود سیدجلال در تمرینات سنگین بدنسازی گاهی کنار می رفت و به قصد استراحت تماشاگر می شد. غیبت او در بازی های اخیر را هم می توان در این راستا توجیه کرد تا تصور کنیم کاپیتان با همان فرمول همیشگی برای یک فصل سنگین دیگر آماده می شود و از آنجا که این فرمول همیشه جواب داده و او در طول فصل و شرکت در جام های مختلف کم نیاورده و بهترین بازی ها را ارائه داده، پس باید به این فرمول احترام گذاشت و هرگز تصور نکرد که او برای شروع فصل آماده نیست.

اما حتی اگر فرمولی و کلکی در کار نباشد و جلال از روی نیمکت لیگ نوزدهم را شروع کند دوری اش از ترکیب پرسپولیس چندان طولانی نخواهد شد. کنعانی زادگان مدافع خوبی است اما به نظر می رسد کالدرون تحت تأثیر عنوان فریبنده «ملی پوش» او را به جلال ترجیح داده در شرایطی که از هر زاویه که به این دو بازیکن نگاه کنید کاپیتان در اولویت قرار می گیرد.

یادتان نرود وقتی شجاع به پرسپولیس آمد با در نظر گرفتن میزان علاقه برانکو به این مدافع و البته درخشش متوالی انصاری در دفاع میانی، گمانه زنی ها برای بیرون رفتن جلال از ترکیب اصلی پرسپولیس قوت گرفت و بسیاری تصور می کردند قرار است با بیرون نشاندن حسینی رنسانسی در خط دفاعی پرسپولیس صورت بگیرد که البته اینگونه نشد. پیش بینی می شود این فصل هم چنین اتفاقی رخ دهد بخصوص که کادر فنی تغییر کرده و احتمالا کالدرون به آنچه سید طی فصل اخیر ارائه داده امتیاز زیادی نمی دهد اما فقط امیدواریم پروسه رسیدن به انتخاب اصلح و بهتر برای مدافع عنوان قهرمانی خسرانی جبران ناپذیر در پی نداشته باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
  • bahram babaei
    bahram babaei :
    کنارگذاشتن جلال حسینی دیوانگی است کنعانی وهزاتا مثل اون نمیتونن کار سید جلال رو بکنن بهتره یکی به این مربی حالی کنه سید جلال خط قرمز پرسپولیسهاست .در ده سال گذشته حسینی تو هر تیمی بوده اون تیم قهرمان شده
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    کنعانی زادگان یارکوب خوبی در نبردهای هوایی است . تکلهای خوبی هم میزند و جنگنده است ولی سرعت عمل خوبی بویژه در برگشتها ندارد و زیاد با فکر بازی نمیکند. واقعا فوتبال ما به یک مدافع وسط مثل سید نیاز دارد. به پرسپولیس پیشنهاد میکنم طاها شریعتی را هر طور شده از سایپا بگیرند. ببینید کی گفتم بهترین مدافع ایران میشه . تریپ بازیش مثل سید جلاله

نظرسنجی

با توجه به قیمت دلار؛ موافق تمدید قرارداد بشار رسن هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن