مجله ارتباط

    melibet

مایگا در نقش مهدی طارمی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2408 ] - شنبه, 12 مرداد 1398

مایگا در نقش مهدی طارمی

بی شک علی علیپور به تنهایی نمی تواند همه بار پرسپولیس در خط حمله را به دوش بکشد و نیاز به کمک دارد. مودیبو مایگا در آستانه ملحق شدن به تیم پرسپولیس است. به جای... 5 out of 5 based on 5 ratings.
مایگا در نقش مهدی طارمی

بی شک علی علیپور به تنهایی نمی تواند همه بار پرسپولیس در خط حمله را به دوش بکشد و نیاز به کمک دارد. مودیبو مایگا در آستانه ملحق شدن به تیم پرسپولیس است. به جای...

ارتش سرخ دات كام : بی شک علی علیپور به تنهایی نمی تواند همه بار پرسپولیس در خط حمله را به دوش بکشد و نیاز به کمک دارد.


مودیبو مایگا در آستانه ملحق شدن به تیم پرسپولیس است. به جای بودیمیر، مهاجمی که کل نیم فصل فقط یک گل زد و حتی معمولی هم نبود و مشخص بود با رفتن برانکو، او هم باید تهران را ترک کند. باشگاه برنامه ای برای جذب مهاجم جدید نداشت. به این خاطر که می خواهد دلار های ذخیره شده را برای برانکو خرج کند و مانع شکایت او به فیفا شود. باشگاه برای متقاعد کردن کالدرون گفت علی علیپور را دارد. محمدامین اسدی به زودی خود را پیدا خواهد کرد. وحید امیری قابلیت بازی به عنوان مهاجم را هم دارد و...، اما کالدرون اذعان کرد مودیبو را می خواهد. اصرار کالدرون طبیعی بود. پرسپولیس بعد از از دست دادن مهدی طارمی، بودیمیر را به ترکیب اضافه کرد و حال که بودیمیر تهران را ترک کرده باید مهاجم دیگری جایگزین او شود.

علی علیپور به تنهایی نمی تواند همه بار تیم در خط حمله را به دوش بکشد. ضمن اینکه بازی علیپور دور از دروازه قوی تر از داخل محوطه است و هر مهاجمی کنار او بازی کند صاحب موقعیت های خوبی خواهد شد و مودیبو اگر بودیمیر نباشد این فصل پرسپولیس در خط حمله بهتر عمل خواهد کرد. معدل گلزنی پرسپولیس در فصل گذشته 1/2 بوده که این آمار بی تعارف آمار ضعیفی است و شاید این فصل باعث قهرمانی تیم نشود.

مودیبو مایگا که بالای 30 سال سن دارد در حالی به تهران آمده که عقبه خوبی دارد. او در تیم های سوشو و متس فرانسه و همچنین کوئیز پارک رنجرز و وستهم کارنامه قابل دفاعی داشته و با پشتوانه بازی در این تیم ها به تیم پرسپولیس می آید و با تجربه ای که دارد در خط حمله پرسپولیس می تواند ضربات هدف داری به توپ بزند. از همه مهمتر تلاش های علیپور در نوک خط حمله می تواند به نفع مودیبو تمام شود. چراکه علیپور دونده است و به خوبی موقعیت می سازد و اگر کالدرون تصمیم به بازی با سیستم 2-4-4 بگیرد این زوج می تواند تبدیل به یک زوج خوب و خطرناک شود.

حضور این مهاجم در پرسپولیس می تواند البته تبعات منفی هم به همراه داشته باشد. دستمزد 450 هزار دلاری می تواند توازن دستمزد ها در تیم را به هم بزند. به خصوص که شنیده می شود باشگاه می توانسته او را با رقم ارزان تری جذب کند، اما اصرار کالدرون به جذب او موجب شده تا آژانس نقل و انتقالات برای باشگاه تخفیفی در نظر نگیرد. البته مودیبو گران تر از این قیمت است، اما بابت فسخ قرارداد خود با بوریرام پول خوبی گرفته است.

تجربه تلخ پرسپولیس از جذب بودیمیر و همچنین چالش های تهیه دلار پرسپولیس را نسبت به آینده نگران کرده و فقط گلزنی های مودیبو می تواند این دغدغه ها را شیرین کند. به یقین عملکرد خوب او می تواند درآمد های دلاری برای تیم به همراه داشته باشد. این را هم باید اضافه کرد افزایش قیمت دلار در برابر ریال اتفاقی است که تنها در کشور ما رخ داده است و دلاری که بازیکن خارجی از تیم های ایرانی می گیرد همان قدرت خرید گذشته را در آن سوی مرز ها دارد. به واقع برای بازیکن خارجی دلار 12 هزار تومانی همانند همان دلار 3 هزار تومانی است و این ارقام به ریال است که زیاد می شود.

مهاجمان اسبق تیم ملی و پرسپولیس پاسخ می دهند: آیا خرید مودیبو مایگا می تواند در فاز تهاجمی به پرسپولیس کمک کند؟

ناصر محمدخانی: آوردن مهاجم بالای 30 سال خیانت به پرسپولیس است
 مهاجم پرسپولیس در دهه 60 در این خصوص گفت: جذب بازیکن خارجی که بالای 30 سال سن دارد و فقط به خاطر پول به ایران می آید خیانت به پرسپولیس است. مودیبو در سال های اخیر هرگز موفق نبوده و حتی در تیم های درجه چندم آسیایی بد کار کرده، خدا می داند در پرسپولیس چه کار می خواهد بکند. در صورت ناکامی مودیبو چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ من که می گویم کسانی که این کار را انجام داده اند به پرسپولیس خیانت کرده اند. فقط مانده بود بروند از لیگ تایلند برای پرسپولیس بازیکن بیاورند.

عباس کارگر: شاید مایگا خوب از آب درآمد
 مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: من هیچ شناختی از مایگا ندارم، فقط شنیده ام در تیم های خوبی، چون وستهم، سوشو، متز و... بازی کرده است. قطعاً او برای پرسپولیس مثل هندوانه در بسته است و شاید خوب از آب درآمد و یا شاید عملکرد مثبتی نتوانست مثل بودیمیر ارائه بدهد. اگر چه شنیده ام مسئولان باشگاه پرسپولیس نظری روی این مهاجم نداشته اند و شخص کالدرون خواهان جذب او شده است. به هر حال باید به سرمربی تیم اعتماد کرد و امیدوار باشیم که تصمیم خوبی برای پرسپولیس گرفته باشد.

مرتضی کرمانی مقدم: مایگا دیگر از کجا آمده است؟
 مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص گفت: من شناختی از مایگا ندارم و نمی دانم از کجا آمده است. فقط سرمربی تیم توانایی های او را می شناسد و اصرار داشته مایگا را برای پرسپولیس بخرند. راستش نمی دانم سرنوشت این مهاجم چه خواهد شد. فصل قبل بودیمیر با یک پول کلان به پرسپولیس آمد و در حد یک بازیکن درجه دومی ظاهر شد و حالا هم از پرسپولیس شکایت کرده است. خدا کند حداقل مایگا که مورد تأیید فنی کالدرون است اشتباه نکرده باشد چرا که در این صورت دودش به چشم پرسپولیس و هوادارانش خواهد رفت.

فرشاد پیوس: کاش به جای مودیبو یک جوان ایرانی را می آوردند
 آقای گل پیشین پرسپولیس و کاپیتان این تیم گفت: در این سال ها هیچ گاه حضور این بازیکنان درجه چندم خارجی به سود پرسپولیس نبوده و حتی در اکثر مواقع بسیار ضرر هم کرده ایم. بهتر بود به جای بازیکن بی کیفیت خارجی به بازیکنان جوان ایرانی میدان داده می شد و قطعاً پاسخ مثبتی هم دریافت می کردیم. مسئولیت آوردن مودیبو به پای کالدرون است و او باید ضمانت دهد که مهاجم مورد علاقه اش قطعاً در پرسپولیس در گلزنی موفق خواهد شد.

غلامرضا فتح آبادی: نظر من هم روی مهاجم ایرانی بود
 مهاجم اسبق پرسپولیس در این خصوص به ما گفت: نظر من هم این بود که اگر یک مهاجم خوب داخلی می آوردیم بهتر جواب می داد. من مودیبو مایگا را نمی شناسم و کالدرون او را تأیید کرده و اصرار به آوردنش داشته است. شاید او توانست در فاز تهاجمی مشکلات پرسپولیس را حل کند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. یادتان باشد بودیمیر به عنوان یک مهاجم گلزن قهار از لیگ کرواسی به پرسپولیس آمد، اما آنقدر ضعیف بود که ما پیشکسوتان اگر جای او بازی می کردیم بیشتر گل می زدیم.

*امیرعباس واسعی

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار
چيدمان به ترتيب :
  • رادوین پرسپولیسی قشقایی
    رادوین پرسپولیسی قشقایی :
    اندرسون برزیلی بهتر و آماده تر از مایگاس..البته توانایی های مایگاهم بالاس ولی فعلا آماده نیس..کاش میشد هردو میومدن که بترکونن..آمار گل اندرسون بهتره

نظرسنجی

با توجه به قیمت دلار؛ موافق تمدید قرارداد بشار رسن هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30
نساجی
نساجی
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی
داور مسابقه : حمید حاج ملک
شنبه, 11 مرداد 1399 / ساعت : 19:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن