اکسید هد

بررسی عملکرد کالدرون؛ حداقل تغییرات و رویکرد تهاجمی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1868 ] - شنبه, 12 مرداد 1398

بررسی عملکرد کالدرون؛ حداقل تغییرات و رویکرد تهاجمی

پرسپولیس با گابریل کالدرون رویکردی به مراتب تهاجمی تر نسبت به فصل گذشته داشته و اضافه شدن چند بازیکن جدید نیز دست این سرمربی آرژانتینی را در بازی تهاجمی باز گ... 5 out of 5 based on 5 ratings.
بررسی عملکرد کالدرون؛ حداقل تغییرات و رویکرد تهاجمی

پرسپولیس با گابریل کالدرون رویکردی به مراتب تهاجمی تر نسبت به فصل گذشته داشته و اضافه شدن چند بازیکن جدید نیز دست این سرمربی آرژانتینی را در بازی تهاجمی باز گ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس با گابریل کالدرون رویکردی به مراتب تهاجمی تر نسبت به فصل گذشته داشته و اضافه شدن چند بازیکن جدید نیز دست این سرمربی آرژانتینی را در بازی تهاجمی باز گذاشته است.

سرخ ها قهرمان سه دوره اخیر لیگ برتر هستند و این روزها در تلاش هستند تا در نوزدهمین دوره از لیگ برتر نیز موفقیت های خود را تکرار کنند. در این مسیر، گابریل کالدرون آرژانتینی جانشین برانکو ایوانکوویچ کروات شده است. کالدرون کار دشواری برای پر کردن جای برانکویی دارد که در مدت حضور خود در پرسپولیس جام های فراوانی با این تیم کسب کرده و به نوعی بهترین دوره فوتبالی این باشگاه را رقم زده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به عملکرد کالدرون در مدت حضور خود در پرسپولیس؛

تغییرات در لیست بازیکنان

سرخ ها بیش از هر تیم لیگ برتری دیگری در کادر بازیکنان خود ثبات داشته اند. تنها 4 بازیکن بزرگسال به همراه 3 بازیکن جوان در لیست خروجی پرسپولیس بوده اند. شریفی، رفیعی، مصلح، کریمی، درویشوند و طاهرخانی با نظر کالدرون جدا شده اند و بودیمیر نیز مدت ها پیش جدایی خود را قطعی کرده است. حفظ تمام نفرات کلیدی و اضافه شدن بازیکنانی چون احمدزاده، کنعانی زادگان، امیری، روستایی و چند جوان دیگر به همراه خرید خارجی این تیم، مودیبو مایگا، باعث شده بازیکنان باکیفیت بسیاری در اختیار کالدرون باشد تا جایی که با اضافه شدن مایگا، این تیم در هر پست حداقل دو بازیکن باکیفیت در اختیار خواهد داشت.
 
رفت و آمد در کادر فنی

با جدایی برانکو تغییرات زیادی در کادر فنی پرسپولیس رخ داد. سرمربی فصل گذشته پرسپولیس نفراتی چون زلاتکو ایوانکوویچ، ایگور پانادیچ و مارکو را همراه با خود به الاهلی برده و فرزاد حبیب الهی دیگر عضو کادر فنی پرسپولیس نیز از این تیم جدا شده تا کریم باقری تنها بازمانده کادر فنی این تیم باشد. کالدرون از دو دستیار خارجی در کادر فنی خود استفاده کرده و محسن سیدی مربی فصل گذشته سپیدرود به عنوان مربی دروازه بان ها و مهرداد خانبان به عنوان آنالیزور به کادر فنی این تیم اضافه شده اند.

جوان گرایی؟ ظاهرا که خبری نیست
میانگین سنی خریدهای پرسپولیس تنها چند ماه کمتر از بازیکنان خروجی این تیم است و عملا پرسپولیس از این نظر چندان جوان نشده است. با این حال کالدرون علاقه زیادی به بازی بازیکنان جوان دارد و در حال حاضر بازیکنان جوانی چون روستایی، اسدی و حسین پور توجه این سرمربی آرژانتینی را جلب کرده اند و به احتمال فراوان در فصل جاری شانس بالایی برای بازی در ترکیب پرسپولیس خواهند داشت. اتفاقی که سال گذشته کمتر شاهد آن بودیم و حال به رغم آنکه کادر بازیکنان پرسپولیس چندان جوان نشده با این حال به احتمال فراوان پرسپولیس در فصل پیش رو با ترکیب جوان تری به میدان برود.

آرایش پایه؛ رویکرد تهاجمی با 3-3-4

تقریبا تمام حریفان دوستانه پرسپولیس به رویکرد تهاجمی تر این تیم در مقایسه با تیم تحت هدایت برانکو تاکید داشته اند. کالدرون از آرایش پایه 2-4-4 خطی و 3-3-4 طی روزهای اخیر بهره برده و به نظر می رسد بازی با 3 مهاجم برنامه اصلی پرسپولیسی ها در فصل جدید باشد. کالدرون در انتخاب 3 هافبک میانی روی نفراتی چون نوراللهی، کامیابی نیا، امیری، احمدزاده، رسن، عالیشاه و حسین پور حساب کرده و در خط حمله، ترابی، علیپور، مایگا، نعمتی، روستایی و اسدی در اختیار وی خواهند بود.

دورنمای پرسپولیس با کالدرون چیست؟

چهارمین قهرمانی متوالی لیگ هدف نخست پرسپولیس با کالدرون خواهد بود. برانکو و دستیارانش تنها جداشده های شاخص پرسپولیس در تابستان امسال بوده اند و بازیکنان جدا شده همگی با نظر کادری فنی از این تیم کنار گذاشته اند کما اینکه این نفرات در دوران حضور برانکو نیز جایی در ترکیب اصلی نداشتند. در سوی مقابل با اضافه شدن نفرات ملی پوشی چون کنعانی زادگان و امیری و بازگشت مهره خلاقی چون احمدزاده در کنار حضور مایگا پرسپولیس تیم قوی تری نسبت به سال گذشته در اختیار دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  به نظر من کالدرون در مجموع مربی کاملتری نسبت به برانکو است . امسال تیمی تهاجمی با فوتبال زیبا خواهیم دید ولی قبلا گفتم زمانی که شما هجومی بازی میکنید چالش اصلی فضاهایی است که برای ضد حمله و واکنش حریف بوجود می آید . ذاتا فوتبال تهاجمی اینگونه است و بهترین تیمهای دنیا فوتبال تهاجمی بازی میکنند ولی این تیمها با چالش فضاها بخوبی مقابله کرده اند . بعنوان مثال بارسلون و رئال مادرید را ببینید که آمار گل خورده زیادی هم ندارند . اما قطعا پرسپولیس و یا هر تیم دیگری که در ایران بخواهد با تعداد نفرات بالا حمله کند نمیتواند بطور کامل با این چالش بسازد و فقط در بلند مدت میتواند آنرا بهبود بدهد. چرا؟ به این دلیل که خوب توان بدنی و ذهنی بازیکنان آسیایی مثل بازیکنان تاپ بین المللی نیست . نگاهی به توانایی بازیکنان بارسلون یا رئال مادرید بیندازید . از نظر مهارت و خلاقیت نسبت به بقیه تیمهای هم سطح خود فاصله زیادی دارند. به این معنی که در روش بازی فول تهاجمی قبل از چالش دفاعی مساله ای که باعث برتری آنها میشود توان تهاجمی و مهارتهای فردی بازیکنان این تیمها است . درصد خطای کم در زمان تصاحب توپ اصلا مجالی زیادی برای طرح ضدحمله نمیدهد . در ضمن پوشش و پرس هم شدیدترین سطح و بیشترین راندمان انجام میشود که در فوتبال درجه 3 مثل ایران به طور کامل امکان پذیر نیست.
  پس کالدرون اولا می بایست مهره های خوبی ( بسیار بهتر از زمان برانکو ) چه در خط هجوم و چه در خط عقب داشته باشد تا بتواند هم نتایج پرگل بدست آورد و هم کمتر غافلگیر شود .
  در مجموع فوتبال تهاجمی و زیبا برای فوتبال ما نتایج ارزشمندتری در پی خواهد داشت . خوشبختانه امسال تیم ملی ، پرسپولیس ، تراکتور و استقلال به این سبک روی آورده اند که برای فوتبال ما یک فرصت است .
  پس از هواداران میخواهم که کالدرون را با برانکو مقایسه نکنند . باید به او فرصت داد. برانکو هم سال اول قهرمان نشد . و 10 - 12 بازی اولش هم ناامید کننده بود. ولی ما هواداران پرسپولیس فرهنگ و فهم فوتبالی خودمان را با حمایت از او نشان دادیم .
  لطفا همان قدر که از برانکو حمایت کردید از کالدرون هم حمایت کنید
  امسال از لحاظ ضعف مدیریت و حاشیه ها هم وضعیت خوبی نداریم
  پس پشت کالدرون را خالی نکنید
  این را با اطمینان میگویم که " کالدرون بزرگترین مربی است که به پرسپولیس آمده "

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
صنعت نفت
صنعت نفت
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی آبادان
داور مسابقه : امیر عرب براقی
شنبه, 16 اسفند 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
سایپا
سایپا
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : سید رضا مهدوی
دوشنبه, 11 اسفند 1399 / ساعت : 17:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری2
4مهدی عبدی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن