نوراللهی بدون کمال یا ربیع خواه افت می کند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 884 ] - یکشنبه, 13 مرداد 1398
نوراللهی بدون کمال یا ربیع خواه افت می کند؟

احمد نوراللهی که با بازوبند کاپیتانی مقابل پیکان بازی کرد با انتقال به مرکز میدان کار بسیار دشواری نسبت به فصل گذشته خواهد داشت. نوراللهی که حالا در نقش یک مل...

ارتش سرخ دات كام :

احمد نوراللهی که با بازوبند کاپیتانی مقابل پیکان بازی کرد با انتقال به مرکز میدان کار بسیار دشواری نسبت به فصل گذشته خواهد داشت.

نوراللهی که حالا در نقش یک ملی پوش برای پرسپولیس بازی می کند و با سابقه 5 فصل حضور در پرسپولیس جزو قدیمی های تیم به حساب می آید فصل قبل و حتی فصل قبل تر از آن در سیستم  2-4-4 بیشتر به عنوان هافبک کناری به میدان می رفت اما با ترافیک شدیدی در کناره های خط میانی از این به بعد تنها در میانه میدان بازی خواهد کرد. البته نوراللهی با بازی در این پست اصلاً غریبه نیست و اساساً پست تخصصی او هافبک میانی است اما اگر قرار باشد تنها عضو تدافعی خط میانی باشد یا تنها هافبک دفاعی ترکیب باشد کار بسیار دشواری خواهد داشت.

در واقع اگر او در چنین موقعیتی قرار بگیرد و مثلاً یکی مثل کمال کامیابی نیا یا محسن ربیع خواه - که در امور تدافعی و جارو کردن فضای مقابل خط دفاع تجربه دارند - را کنارش نداشته باشد کار بسیار دشواری خواهد داشت. در واقع همه می دانند نوراللهی در بخش رو به جلوی خط میانی و امور تهاجمی موثرتر و قدرتمندتر عمل می کند و غیر از کارهای ترکیبی و پاسوری، بعضاً تیم برای به گل رسیدن از قدرت شوتزنی او هم می تواند بهره ببرد اما در نقطه مقابل او در توپگیری، خراب کردن بازی هافبک های بازیساز حریف و جارو کردن فضای مقابل خط دفاعی تیمش به اندازه کافی مهارت ندارد.

در این حال اگر قرار باشد در سیستم 2-4-4 خطی یا لوزی یا حتی سیستم 1-4-1-4 او تنها هافبک دفاعی تیمش باشد کار بسیار دشواری خواهد داشت و فشار زیادی روی این بازیکن وارد می شود که می تواند برای خط دفاع پرسپولیس خطرناک باشد.

کالدرون در بازی های تدارکاتی اخیر بعضاً یکی مثل وحید امیری یا امید عالیشاه را کنار تنها هافبک دفاعی تیمش قرار داده و البته از دو هافبک دفاعی کنار هم نیز استفاده کرده است که طبعاً یکی شرح وظایف دفاعی تر خواهد گرفت و دیگری رو به جلوتر بازی می کند. این حالت دوم برای نوراللهی می تواند بهترین حالت ممکن باشد اما اگر قرار باشد او پشت سر یکی مثل امیری، عالیشاه یا بشار بازی کند کار بسیار سختی خواهد داشت.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل پارس جنوبی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن