یک و دو

از بین کامیابی نیا و نوراللهی یکی بازی می کند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1226 ] - سه شنبه, 15 مرداد 1398

از بین کامیابی نیا و نوراللهی یکی بازی می کند؟

با توجه به احتمال نیمکت نشینی بازیکنان نامداری مثل سیدجلال حسینی و حسین ماهینی در شروع فصل تازه بیشتر رسانه ها به معادلات خط دفاعی مد نظر کالدرون پرداخته اند ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
از بین کامیابی نیا و نوراللهی یکی بازی می کند؟

با توجه به احتمال نیمکت نشینی بازیکنان نامداری مثل سیدجلال حسینی و حسین ماهینی در شروع فصل تازه بیشتر رسانه ها به معادلات خط دفاعی مد نظر کالدرون پرداخته اند ...

ارتش سرخ دات كام :

با توجه به احتمال نیمکت نشینی بازیکنان نامداری مثل سیدجلال حسینی و حسین ماهینی در شروع فصل تازه بیشتر رسانه ها به معادلات خط دفاعی مد نظر کالدرون پرداخته اند اما واقعیت اینجاست که در خط میانی به دلیل ترافیک بازیکن شرایط پیچیده تر است.

بشار رسن بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت، دو سه روزی است در تمرینات پرسپولیس شرکت می کند و سیامک نعمتی که به خاطر شکستگی و جراحی بینی حدود دو هفته از تمرینات و بازی های دوستانه را از دست داد از یکشنبه در تمرین سرخ ها حاضر شد. از طرفی با توجه به اینکه حداقل دو هفته به شروع فصل باقی مانده به نظر می رسد این دو بازیکن بخصوص نعمتی که در تمرینات بدنسازی حضور فعالی داشته به موقع آماده خواهند شد و وارد عرصه رقابت برای حضور در ترکیب اصلی می شوند.

با اضافه شدن نعمتی و رسن، حتی اگر آدام همتی را از جمع هافبک ها کنار بگذاریم و به بخش مدافعان انتقال دهیم (به جهت استفاده از او در دفاع راست طی بازی های تدارکاتی) پرسپولیس 10 بازیکن در خط هافبک دارد که در سیستم 2-4-4 تنها 4 بازیکن از این جمع می توانند به ترکیب اصلی برسند.

با در نظر گرفتن کنار گذاشتن محمد حسینی هافبک زیر 23 سال پرسپولیس حالا امیری، نوراللهی، ترابی، احمدزاده، رسن، عالیشاه، حسین پور، نعمتی، کامیابی نیا و ربیع خواه 10 هافبکی هستند که باید برای حضور در ترکیب اصلی رقابت کنند. البته کالدرون  حتماً میزان آمادگی، سابقه و کارآیی این نفرات را در نظر می گیرد و ارنج نهایی اش را انتخاب خواهد کرد اما تقریباً همه این بازیکنان مدعی حضور در ترکیب اصلی هستند و تشنه بازی اند.

به عبارتی نیمکت نشین شدن برخی از این افراد در بازی های نخست می تواند موجب تعجب هواداران پرسپولیس و رسانه ها شود اما کالدرون فقط 4 نفر از این جمع ده نفره را می تواند به زمین بفرستد.

شاید اگر کالدرون با سیستم 1-3-2-4 یا 3-3-4 تیمش را به میدان می فرستاد 5 نفر از این جمع می توانستند در ترکیب اصلی باشند اما ظاهراً او تصمیمش را گرفته و می خواهد با سیستم 2-4-4 وارد مسابقات شود.

از سوی دیگر بحث جابه جایی های بازیکنان در خط میانی هم موضوع مبهم و پیچیده دیگری است که فعلاً جواب روشنی برایش پیدا نشده است. اینکه مثلاً قرار است برخی وینگرها در میانه میدان به بازی گرفته شوند احتمالی است که وجود دارد و  حتماً باعث تغییر شرح وظایف برخی از این نفرات نسبت به گذشته خواهد شد.

نکته مبهم در مورد خط میانی اینجاست که هنوز مشخص نیست کالدرون قصد دارد در صورت استفاده از سیستم 2-4-4 خطی، در مرکز خط میانی چهار نفره از چه بازیکنانی استفاده کند. در واقع مسأله مبهم چینش نفرات در مرکز خط میانی است به گونه ای که مشخص نیست قرار است او از دو هافبک تدافعی کنار هم بهره ببرد یا یکی از هافبک های تهاجمی اش را کنار یک هافبک تدافعی به میدان بفرستد.

در حالت اول شاید فرصت بازی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا کنار هم پیش بیاید اما چنانچه قرار باشد وحید امیری، عالیشاه یا احمدزاده در میانه میدان بازی کنند یکی از بین کامیابی نیا و نوراللهی باید روی نیمکت بنشیند و البته محسن ربیع خواه هم پشت صف آنها خواهد ایستاد.

کالدرون در بازی های تدارکاتی اخیر حالت های مختلفی را تست کرده و باید دید در دو بازی آینده مقابل فولاد و نساجی نفرات را چگونه ارنج می کند و در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن