melbet_head

اپیدمی قرارداد بالاتر در پرسپولیس

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2257 ] - سه شنبه, 15 مرداد 1398

اپیدمی قرارداد بالاتر در پرسپولیس

پرسپولیس اگر برای چند سال پیاپی موفق بوده است، مجموعه ای از عوامل B، دلیل آن بود. فقط مسایل فنی فوتبال در این امر نقش داشتند. میل به خواستن، خود برتر بینی تیم... 5 out of 5 based on 5 ratings.
اپیدمی قرارداد بالاتر در پرسپولیس

پرسپولیس اگر برای چند سال پیاپی موفق بوده است، مجموعه ای از عوامل B، دلیل آن بود. فقط مسایل فنی فوتبال در این امر نقش داشتند. میل به خواستن، خود برتر بینی تیم...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس اگر برای چند سال پیاپی موفق بوده است، مجموعه ای از عوامل B، دلیل آن بود. فقط مسایل فنی فوتبال در این امر نقش داشتند.

میل به خواستن، خود برتر بینی تیمی، اخت شدن با پیروزی و موفقیت، مسایل روانی، حذف شدن عوامل مزاحم از ترکیب نفرات، حمایت هواداران و صد البته اتحاد و انسجام که به راحتی به دست نمی آید ولی به آسانی می تواند از بین برود.

برای رسیدن به اتحاد و انسجام تیمی در جایی مثل پرسپولیس باید، مسایل فراوانی را لحاظ کرد و برای حفظ آن باید مراقب همه آن موارد بود.

برانکو ایوانکوویچ تا وقتی در پرسپولیس حضور داشت به عنوان یک اصل اعتقاد داشت که در جریان جذب بازیکنان نباید فاصله معنی داری بین دستمزد بازیکنان هم سطح وجود داشته باشد.

باشگاه پرسپولیس بنابر اجرای این اصل، در سال های گذشته، بارها از جذب بازیکنان مورد نظر خود بازماند. بازیکنانی که برانکو در فهرست خرید خود قرار داده بود و بارها شاهد بودیم وقتی که باشگاه به وی اعلام می کرد، بازیکن مورد نظر او، رقم خاصی را مطالبه کرده است به عنوان سرمربی از انجام این انتقال انصراف می داد. این رفتار برانکو ایوانکوویچ از شناخت وی نسبت به اخلاق ایرانی ها از جمله بازیکنان ایرانی ناشی می شد.

برانکو ایوانکوویچ می دانست، بسیاری از ایرانی ها دارای این روحیه هستند که با نداشته های خود به راحتی کنار می آیند اگر مطمئن باشند که دیگران هم از آنچه آنها از داشتتنش بی بهره هستند، محروم خواهند بود.

همچنین می دانست، ما بسیاری اوقات دارایی ها را حق خود می دانیم فقط به خاطر آن که دیگری از آن بهره می برد و توجهی نداریم، آن داشته در چه شرایطی حاصل شده است.

او می دانست بازیکن ایرانی، آنقدر حرفه ای نیست که سرش در کار خودش و حساب و کتاب خود باشد.

و اما امروز با یک پدیده نگران کننده در پرسپولیس روبرو هستیم. نه اینکه قبل از این نبود ولی حتما بسیار گسترش پیدا کرده است که به چشم آمده است تا درباره آن صحبت شود.

شاید طرح این موضوع برای بازیکنان پرسپولیس خوشایند نباشد ولی ناچار از تذکر آن هستیم، چون می خواهیم مراقب باشند تا ناخواسته به سمت و سویی کشیده نشوند که هم خودشان و هم پرسپولیس لطمه ببیند.

نه اینکه بخواهیم بگوییم تمام آن بحث هایی که مطرح می شود، درست نیست چه بسا که حق هم بگویند، اما گفتن این حق و توجه به آن خودش ناحق باشد.

اگر چنین مسایلی بخواهد آرامش و تمرکز بازیکنان را به هم بریزد، قطعا یک آفت خواهد بود.

وقتی یک بازیکن پرسپولیس با صراحت و بدون پرده پوشی می گوید: فلان تعداد بازیکن تیم، دستمزد بیشتری نسبت به من می گیرند. باید نگران شد. قبل از ما و هواداران این ایرج عرب و گابریل کالدرون به عنوان مدیرعامل و سرمربی تیم هستند که باید نگران شوند. این حرف یک نشانه است. نشانه ای از اینکه چشم بازیکنان دنبال قراردادهای یکدیگر است و این اصلا خوب نیست. شاید خود گوینده با توجه خصلت های ذاتی از آن دست بازیکنان باشد که این موارد تاثیری روی  عملکردش نگذارد ولی همه از نظر فکری و روانی به یک شکل نیستند. این حرف یعنی چنین مباحثی در داخل تیم رواج زیادی دارد. شک نکنید دلایل ما برای طرح این مسایل فقط به طرح موضوع در یک مصاحبه مربوط نمی شود.

مدیران پرسپولیس در هفته های گذشته، با این مساله بسیار درگیر بودند. بازیکنانی که از رقم قراردادهای خود راضی نبودند، نه فقط به خاطر افزایش غیر قابل تصور هزینه هایی که دارند. نه فقط برای اینکه از نظر فنی به سطح بالاتری ارتقا یافته اند، بلکه یکی از دلایل شان هم این بود که نفر کناری آنها به مراتب بیشتر می گیرد، در حالی که آن ها بازیکن موثرتری هستند. همانطور که گفتیم حرف بی منطقی نیست، اما مساله این است که آیا چنین نگاهی درست است؟

همچنین باید اعتراف کرد که در فوتبال ایران قیمت بازیکنان بیش از حد متاثر از تبلیغات در اطراف آنها، مسایل رسانه ای و قدرت دلال هاست. در فوتبال مدرن این مسایل تاثیرگذار هستند ولی قطعا نه به میزانی که در ایران شاهد هستیم.

آنچه ما را نگران می کند این است که چنین حرف و حدیث هایی رفته رفته روح و روان و فکر بازیکنان را مخدوش کند و انرژی و انگیزه و توانمندی آنها را دچار نقصان سازد.

نگرانی از این است که مبادا بازیکن پرسپولیس احساس کند در حق او اجحاف شده و این اجحاف به مرور زمان باعث کاهش عملکردش شود.

تجربه به ما می گوید، همیشه اوضاع مثل امروز نیست که رقابت سنگین برای رسیدن به ترکیب بازی، عامل محرک شود.

از طرفی هیچگاه اینطور نیست که بازیکنی عامدانه بخواهد کم بگذارد.

به طور قطع هیچ یک از بازیکنان پرسپولیس، چنین روحیه ای ندارند. اینجا فشار هوادار و رسانه و سنگینی نام خود پرسپولیس به قدری زیاد است که بازیکنان در اکثر موارد، بیش از توان معمول انرژی می گذارند.

با این اوصاف حتما می پرسید پس نگران چه چیز هستیم و پاسخ این است که نگران 2 نکته: قبل از هر چیز باید گفت چنین تاثیرهایی غیر مستقیم است. در واقع بازیکن می خواهد تمام توان خود را در زمین بگذارد، اما این توان چقدر است؟ عوامل زیادی هستند که می توانند روی میزان این توان تاثیر بگذارند و بسیاری اوقات خود بازیکن هم متوجه این مساله نیست. او حتی وقتی به ناگاه از سوی سرمربی کنار گذاشته شده و در فهرست فروش قرار می گیرد، متوجه نمی شود در واقع اسیر چه اتفاقی شده است. به زمین و آسمان ایراد می گیرد. تند می شود. حق به جانب صحبت و توهین می کند ولی زمان برای او به عقب برنمی گردد.

نکته دوم حس و حال خود بازیکنان نسبت به یکدیگر است. درباره روابط آنها با هم صحبت نمی کنیم. درباره حس درونی آنها نسبت به یکدیگر و انرژی هایی که با هم رد و بدل می کنند، حرف می زنیم. اتفاقاتی که در ناخوداگاه ما روی می دهد و باید مراقب آن باشیم، امروز از این جهت مشکل نداریم. هواداران بدانند که جدای از مباحث معمول، در زمان کنونی از این ناحیه مشکل نداریم. ما درباره آینده و مراقبت هایی که لازم است سخن می گوییم.

صحبت از این نیست که بازیکنان برای انجام مسوولیت خود به آب و آتش بزنند، بلکه می گوییم از روز اول تا روز آخر لیگ شاهد باشیم که بازیکنان برای جبران اشتباهات یکدیگر تا سر حد جان پیش بروند.

از این که احساس مثبتی نسبت به همبازی خود، تیم و خودشان و همچنین شرایط شان داشته باشند. این احساس خوب نسبت به خود و شرایط خیلی مهم است ولی نگران می شویم وقتی سوال آن یکی چقدر می گیرد؟ در تیم زیاد می شود.

این یک بیماری خطرناک و واگیردار است و باید مراقبش بود.


برچسب ها : پرسپولیس perspolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    مقاله بسیار جالبی بود ... و این مسائل در تیمی مثل پرسپولیس از مسائل فنی و تاکتیکی هم مهمتر است . ایکاش این شناخت را زودتر به کالدرون هم میدادند. شناختی که برانکو در طول دو مقطع حضور در ایران بدست آورد .
    البته ممکن است واقعا اختلاف قراردادها شایعه باشد که اگر نباشد بی لیاقتی و بی هنری عرب بیشتر مشخص میشود . حالا اگر این اتفاق افتاده باشد بهتر است در فضای رسانه ای به آن دامن نزنیم چرا که همانطور که نویسنده محترم مقاله اشاره کردند بسیار آفت بد و مخربی است .

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پاختاکور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
پاختاکور
پاختاکور
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : ادهم مخادمه (اردن)
چهارشنبه, 9 مهر 1399 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن