آنالیز گل های خورده پرسپولیس؛ پنالتی،اشتباه و ناهماهنگی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1920 ] - جمعه, 18 مرداد 1398

آنالیز گل های خورده پرسپولیس؛ پنالتی،اشتباه و ناهماهنگی

یکی از عوامل قهرمانی پرسپولیس در سه فصل گذشته و درو کردن جام های متعدد خط دفاعی منسحجم و قدرتمند این تیم بوده است به طوری که معمولا این تیم یا صاحب بهترین خط ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
آنالیز گل های خورده پرسپولیس؛ پنالتی،اشتباه و ناهماهنگی

یکی از عوامل قهرمانی پرسپولیس در سه فصل گذشته و درو کردن جام های متعدد خط دفاعی منسحجم و قدرتمند این تیم بوده است به طوری که معمولا این تیم یا صاحب بهترین خط ...

ارتش سرخ دات كام :

یکی از عوامل قهرمانی پرسپولیس در سه فصل گذشته و درو کردن جام های متعدد خط دفاعی منسحجم و قدرتمند این تیم بوده است به طوری که معمولا این تیم یا صاحب بهترین خط دفاع بوده یا یکی از سه تیم برتر در این زمینه لقب گرفته است.

با این حال شاید دریافت گل در بیشتر بازی های تدارکاتی پیش  فصل تا حدودی هواداران پرسپولیس را از بابت خط دفاع نگران کند بخصوص اینکه در مقایسه با بازی سایپا  و نساجی که پرسپولیس دو گل خورد،در مصاف با فولاد تقریبا نفرات اصلی به میدان رفتند و خبری از جوان های ناپخته و کم تجربه در ترکیب نبود.

البته یکی از گل های خورده مقابل فولاد از نقطه پنالتی به دست آمد که در این خصوص نمی توان درباره ضعف خط دفاعی صحبت کرد اما گل دیگر با ناهماهنگی مدافعان پرسپولیس حاصل شد.

در این صحنه هافبک فولاد با پاس بلند عمقی فضای بین کنعانی زادگان و محمد نادری را نشانه رفت و شیمبا با شوتی سرضرب دروازه رادوشوویچ را باز کرد.در این صحنه کنعانی از مهاجم برزیلی فولاد غافل بود ضمن اینکه نادری فاصله زیادی با او داشت و به نوعی جا مانده بود تا نتواند فضای پشت کنعانی را پوشش دهد و به او کمک کند.

در بازی دوم تدارکاتی آخر هفته پرسپولیس بازهم دو گل خورد.در این مسابقه یک نیمه شجاع کنار سیدجلال بازی کرد و نیمه دیگر احسان محمد حسینی.این بار و در مقابل نساجی باز هم مدافعان پرسپولیس پنالتی دادند و نوبت به شجاع خلیل زاده بود تا با تکلی خشن عباس زاده راکه موقعیت گل داشت سرنگون کند.

گل دوم اما بر اثر اشتباهات خط دفاعی پرسپولیس به ثمر رسید.در این لحظات سیدجلال  و احسان محمدحسین یک زوج متفاوت در قابل دفاع تشکیل داده بودند.سیدجلال 38 ساله کنار یک مدافع 21 ساله که اتفاق ویژه ای بود.

در این بازی و در نیمه دوم سیدجلال یک بار اشتباه بزرگ بیرانوند را جمع کرد و بیرانوند هم در یک صحنه اجازه نداد تا اشتباه بد مدافع جوان سرخ ها تبدیل به گل شود اما در صحنه گل دوم نساجی وقتی انصاری نتوانست تکل مناسبی روی بازیکن پا به توپ برود و محسن ربیع خواه هم در متوقف کردن یا توپگیری از بازیکن حریف عاجز ماند،بازیکن نساجی از مقابل سیدجلال اقدام به شوتزنی کرد که توپ با برخورد به دستان بیرانوند تبدیل به گل شد.

در واقع زنجیره ای از اشتباهات بازیکنان پرسپولیس در یک سوم دفاعی باعث این گل شد که تکرار چنین صحنه هایی در بازی های لیگ برتر می تواند اندوخته تیم را به راحتی بر باد دهد.

با مروری به بازی های پیش فصل و تدارکاتی پرسپولیس مشخص می شود سرخ ها در بیشتر بازی هایشان گل خورده اند  که می تواند نگرانی هایی در خصوص خط دفاعی این تیم به وجود بیاورد.البته فلسفه بازی های تدارکاتی پی بردن به همین نکته ها و جزئیات است تا مسائل و مشکلات تیم در همه خطوط قبل از ورود به مسابقات رسمی حل و فصل شود پس به خاطر این ناهماهنگی یا ضعف نمی توان ایراد و انتقادی متوجه مدافعان پرسپولیس کرد.

در عین حال باید به مدافعان پرسپولیس یادآوری کرد با قوانین جدید داوری هر گونه برخورد توپ به دست در محوطه جریمه پنالتی خواهد بود و باید از این به بعد بشدت مراقب باشند تا اینطوری به حریف شان پنالتی ندهند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    چیزی که من در بازیهای تدارکاتی با سایپا و نیروی زمینی دیدم سخت گیری مناسب در جلو وجود نداشت . در خط دفاعی هم نظم و هماهنگی خوبی نبود . لذا فرصت هایی به حریفان داده شد. نمیتوان از الان اظهار نگرانی کرد چرا که این ابتدای راه است و به نظر میرسد کالدرون در ابتدای امر بدنبال ایجاد یک " ساختار " هجومی است و این برای او در وهله اول خیلی مهمتر از " ساختار دفاعی " تیم است. این موضوع در گزارش تمرینات هم دیده میشود که تمرینات خاص دفاعی مثل " پرس " و تمرینات خاص دفاعی کمتر اجرا میشود .
    یک مساله مهم وجود دارد و آن این است که افزایش توان هجومی در فوتبال نامتعادلی که کالدرون مد نظر دارد باید به اندازه ای باشد که تعداد "موقعیت گل " ما لااقل 3 برابر حریف باشد. چیزی که در گزارش بازیهای تدارکاتی و دو بازی جام شهدا دیدیم این دیده نشد و موقعیتهای گل فراوان نداشتیم و حتی در بعضی از بازیها موقعیت گل ما تقریبا با حریف برابر بوده که امیدوارم تا شروع لیگ حداقل در فاز هجومی با قدرت ظاهر شویم.

نظرسنجی

به نظر شما ترکیب پرسپولیس مقابل گل گهر نیاز به تغییراتی دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
سه شنبه, 19 آذر 1398 / ساعت : 17:30
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 14 آذر 1398 / ساعت : 17:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی5
2علی علیپور4
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن