آشوبی: کالدرون خودش را به پرسپولیس تحمیل کرده است

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1288 ] - شنبه, 19 مرداد 1398

آشوبی: کالدرون خودش را به پرسپولیس تحمیل کرده است

هافبک سابق پرسپولیس معتقد است کالدرون وارث تیمی شده که مربی بزرگ و پرافتخاری به نام برانکو شده و انتظارات از او بالاست و باید به او زمان بدهیم تا بتواند تیم ر... 5 out of 5 based on 4 ratings.
آشوبی: کالدرون خودش را به پرسپولیس تحمیل کرده است

هافبک سابق پرسپولیس معتقد است کالدرون وارث تیمی شده که مربی بزرگ و پرافتخاری به نام برانکو شده و انتظارات از او بالاست و باید به او زمان بدهیم تا بتواند تیم ر...

ارتش سرخ دات كام :

هافبک سابق پرسپولیس معتقد است کالدرون وارث تیمی شده که مربی بزرگ و پرافتخاری به نام برانکو شده و انتظارات از او بالاست و باید به او زمان بدهیم تا بتواند تیم را به جایگاهی که می خواهد برساند.

فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس معتقد است کالدرون در این مدت کوتاهی که به ایران آمده توانسته خودش را به تیم پرسپولیس تحمیل کند و فضا را به سمتی که خواسته خودش بوده ببرد اما برای قضاوت در مورد کار او هنوز زود است.

*در این مدتی که کالدرون در پرسپولیس مشغول به کارشده عملکرد او را چطور دیدید؟
فکر می کنم در همین مدت کوتاهی که آمده علی رغم اینکه جانشین مربی بزرگ و پرافتخاری به نام برانکو شده اما حضورش را در تیم تحمیل کرده و فضا را به سمتی که خواسته خودش بوده برده است. در بازی های دوستانه پرسپولیس روند روبه جلو و مثبتی داشته است که نکته مثبتی است. مهم ترین مسئله حفظ بازیکنان تأثیرگذار و کلیدی تیم است و رفتن برانکو باعث نشد شاکله تیم دستخوش تغییرات زیادی شود و این مسئله کار مربی جدید را برای موفقیت راحت تر می کند.

*کالدرون بازیکنانی مثل رفیعی، مصلح و شریفی را کنار گذاشت. در این رابطه چه نظری دارید؟
اختیار فنی هر مربی است که بر اساس دیدگاه فنی و سلیقه خودش بازیکنانش را انتخاب کند اما موردی که بازیکنان را اذیت کرد و در بحث سروش و شایان هم شاهد بودیم این بود که باشگاه درحالی که تیم بدون مربی بود اقدام به جذب یا تمدید با بازیکنان کرد درحالی که می طلبد مدیران ما با دقت بیشتری تصمیم بگیرند.

*پرسپولیس به جز علیپور مهاجم دیگری ندارد. این مسئله مشکل ساز نمی شود؟
من با این جمله مخالفم و کلا این جمله را رد می کنم که تیم به غیراز علیپور مهاجم ندارد. شاید مهاجمان دیگر تیم اسم بزرگی نداشته باشند اما بازیکنان جوان و خوبی هستند و کالدرون آن ها را پسندیده است. پرسپولیس در آسیا حضور دارد و نیاز به مهاجم بزرگ دارد که اگر کالدرون تشخیص بدهد جذب می کند اما در غیر این صورت از نفرات جوانی که دارد رضایت داشته باشد استفاده می کند و نباید ایشان را برای جذب مهاجم جدید سرزنش یا تحت فشار قرار داد.

*حضور مربیانی مثل کالدرون، دنیزلی و استراماچونی چه تأثیری روی لیگ ما خواهد داشت؟
مشخصاً لیگ جذاب تری را شاهد خواهیم بود. دنیزلی یک مربی است که بسیار مدیر و روانشناس است که علاقه زیادی به بازی هجومی دارد. استراماچونی هم در تیم بزرگی مثل اینترمیلان کارکرده و کالدرون هم کارنامه قابل دفاعی دارد و حضور آن ها کمک به جذابیت لیگ ما می کند و باعث می شود مواردی که بازیکنان ایرانی به آن آشنایی ندارند با آن آشنا شوند. امسال لیگ جذابی خواهیم داشت و امیدوارم فقط نتایج ملاک نباشد و عملکرد فنی تیم ها را ملاک قرار بدهیم و شاهد رشد فنی تیم ها باشیم.

*امسال می توانیم از پرسپولیس کالدرون انتظار قهرمانی داشته باشیم؟
این سؤالی نیست که به راحتی بشود جواب آن را داد به خصوص در شرایط فعلی و باید صبورتر باشیم چون تغییرات بزرگی در پرسپولیس شاهد بودیم و باید به کالدرون فرصت خودنمایی بدهیم و نباید صرفاً قهرمانی را ملاک عملکرد ایشان قرار داد و نیاز به زمان بیشتری هست تا با اطمینان بیشتری نسبت به دانش ایشان صحبت کرد.

*لیگ هم معلوم نیست چه زمانی شروع می شود. در این رابطه چه نظری دارید؟
این از آن اتفاقات نادر است که به آن عادت کرده ایم و شاهد آن هستیم. اینکه فدراسیون فوتبال الزامات حرفه ای را برای باشگاه ها لحاظ کرده رویکرد خیلی خوبی است به شرطی که این رویکرد صرفاً موارد قانونی را لحاظ کند و تماس هایی که با فدراسیون گرفته می شود از دیدگاه خودشان عقب نشینی نکنند. این اتفاق باید بیفتد و باشگاه ها باید حرفه ای شوند و اگر روی رویکرد خودشان بمانند عالی است اما فکر می کنم با یک سری تغییرات جزئی همه چیز تمام می شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس
چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    کالدرون به شناخت نسبی رسیده ولی برای شناخت کامل پرسپولیس به نیم فصل زمان نیاز داره برای همین موضوع در فاز دفاع باید با کمترین تغییر و ریسک بازی کنه. در بازیهای دوستانه اینطور به نظر میرسه که کنعانی بازیکن فیکس باشه که کار بسیار پرریسک و اشتباهی است. ترکیب سیدجلال و شجاع در خط دفاع نباید دست بخوره. سیدجلال قدرت رهبری داره. شجاع معمولاً سوتی میده و عصبی نشون میده و نیاز به کنترل داره. حالا اگه با کنعانی هم بازی کنه که تجربه فشار بازی در پرسپولیس را نداره ممکنه فاجعه به بار بیاره. خواهشاً این موضوع را به گوش کریم باقری برسونید تا به کالدرون مشورت بده و از نیمکت نشین کردن سیدجلال جلوگیری کنه. کالدرون باید توسط کریم باقری توجیه بشه دست زدن به ترکیب دفاعی چه کار پرریسک و خطرناکی است.

نظرسنجی

به نظر شما ترکیب پرسپولیس مقابل گل گهر نیاز به تغییراتی دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
سه شنبه, 19 آذر 1398 / ساعت : 17:30
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 14 آذر 1398 / ساعت : 17:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی5
2علی علیپور4
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن