انتظاری: علیپور نمک روی زخم نباشد و به خودش بیاید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1188 ] - شنبه, 19 مرداد 1398
انتظاری: علیپور نمک روی زخم نباشد و به خودش بیاید

موضوع اعتراض های کشدار و پردامنه بازیکنان پرسپولیس، موضوع اصلی مصاحبه با سهراب انتظاری بود اما بحث به مشکلات خط حمله کشید و جذاب شد. صحبت های مهاجم سابق پرسپو...

ارتش سرخ دات كام :

موضوع اعتراض های کشدار و پردامنه بازیکنان پرسپولیس، موضوع اصلی مصاحبه با سهراب انتظاری بود اما بحث به مشکلات خط حمله کشید و جذاب شد. صحبت های مهاجم سابق پرسپولیس را می خوانید:
 
*داستان اعترض های شدید بازیکنان پرسپولیس از جمله شجاع خلیل زاده به داوران دوباره نگران کننده شده.
 بله این اعتراض ها فصل قبل هم بود. فصل قبل تیم در شرایط قهرمانی بود و شجاع هم اعتراض می کرد که همه به او گیر می دادند اما متأسفانه اعتراض های عجیب و غریب او ادامه پیدا کرد. شجاع بازیکن جوانی نیست اما جوانی می کند. او بازیکن باتجربه ای است و میادین داخلی و آسیایی زیادی را دیده و باید خیلی بیشتر خودش را کنترل کند. او الآن جزو بزرگان پرسپولیس است و باید این کار را از خودش شروع کند و انتقال بدهد به جوان های تیم. انتظار می رود او صبر و حوصله بیشتری در بازی داشته باشد. درست است که مدافعان معمولاً خشن بازی می کنند اما خشن بودن ربطی به عصبی بودن ندارد. به نظر من کسی جز خود شجاع نمی تواند به خودش کمک کند و باید این کار را انجام دهد.

*کمال کامیابی نیا هم کما بیش این خصلت منفی را دارد.
 بله شنیدم در بازی با فولاد اخراج شدند. البته یک چیزی را هم بگویم. الآن بازیکنان در شرایط بدنسازی هستند و فکر کنم این واکنش ها تا حدودی طبیعی باشد. الآن فشار روی آنها زیاد است و صبح و بعد ازظهر تمرین می کنند. یعنی وقتی فشار روی آنها زیاد می شود این واکنش ها طبیعی است. با این حال باز هم دلیل نمی شود بازیکن عصبی شود. اینها باید در شرایط سخت بتوانند خودشان را کنترل کنند چون در لیگ راحت به تیم لطمه می زنند که امیدوارم این اتفاق نیفتد. کمال هم هافبک دفاعی است و پست بازی اش می طلبد خشن باشد اما نباید اشتباهات داوری را بهانه ای برای اعتراض کند. حالا شجاع جوان تر است. کمال سنش بالاتر است و باید به قول فوتبالیست ها هوای خودش را داشته باشد. او باید بر اعصابش مسلط باشد چون انرژی بیشتری صرف خواهد کرد و کارآیی اش کم خواهد شد. این اعتراض ها باید نزد بازیکنان پرسپولیس کم شود چون بعد از تغییر و تحولاتی که رخ داده کار سختی در پیش دارند. الآن بازیکنانی مثل سیدجلال، بیرانوند، کامیابی نیا و شجاع باید کمک کنند و به اعصاب شان مسلط باشند.

*برسیم به خط حمله. الآن همه می گویند پرسپولیس مهاجم نوک خوب خارجی می خواهد. شما هم همین عقیده را دارید؟ چون چند مهاجم خوب جوان دارند که خوب هم کار کرده اند.
 درست است که جوان های خوبی دارند. شکی نیست که خودم هم دوست دارم از نیروی داخلی استفاده شود و وقتی سرمایه داریم باید از آن بهره ببریم اما باید از یک جنبه دیگر هم قضیه را ببینیم . این جوان ها یا تجربه بازی در لیگ برتر را ندارند یا اگر هم داشته باشند شرایط بازی در پرسپولیس فرق می کند. الآن پرسپولیس باید در سه جام شرکت کند. اگر یکسری جوان بی تجربه در خط حمله باشند تیم به مشکل می خورد. این جوان ها باید آرام آرام وارد ترکیب شوند. ما باید از این سرمایه ها خوب استفاده کنیم. این بازیکن الآن نمی داند کجاست و شاید 80 هزار تماشاگر یکجا ندیده باشد. این اگر جلوی 80 هزار تا بازی کند شرایط برایش پیچیده می شود. ما نباید اینها را بسوزانیم. من هم معتقدم باید مهاجم ششدانگ، سرزن و بازیکنی که تمام خصوصیات یک فوروارد خوب را داشته باشد، جذب کنیم. ما باید لج و لجبازی را کنار می گذاشتیم. رفتیم فرشاد احمدزاده را برگرداندیم که در بدترین حالت از تیم رفت اما دنبال طارمی نرفتیم.

*دنبالش رفتند اما می خواست در اروپا بازی کند.
نه اینجوری نیست. باید به چشم خریدار به او نگاه می کردند. باید پول خوب به او پیشنهاد می دادند. من فکر نکنم لیگ پرتغال لیگ قدرتمندی باشد. یعنی هر بازیکنی آنجا رفته، بعد رفته دنبال کار خودش. من نمی گویم از لیگ ایران بدتر است اما بازی در لیگ پرتغال بهتر از بازی در پرسپولیس نیست چون نه انعکاس خبری به اندازه پرسپولیس دارد نه بحث تیم ملی اش مثل اینجا قوی می شود. به نظر من می توانستند طارمی را راضی کنند و پول به او نشان دهند. من فکر می کنم یک داستان هایی هست. در این مقطع که نزدیک به شروع لیگ ها هستیم مهاجم خوب خارجی با قیمت مناسب وجود ندارد چون بازیکنی بیرون نمانده که جذبش کنیم. ممکن است در نهایت بازیکنی سن بالا که در امارات بازی کرده و در حال تمام شدن است بیاید. به نظرم باید زودتر از اینها اقدام می کردند.

*درباره علی علیپور هم صحبت کن. او الآن تنها مهاجم اصلی تیم است که اتفاقاً در بازی های تدارکاتی خوب گل نزده. به نظرت این نگران کننده نیست؟
 چرا هست. به نظرم علی علیپور باید به خودش بیاید. او فصل قبل شرایط خوبی داشت و گل های خوبی هم زد. او هنوز جوان است و نباید مغرور شود. علیپور امسال رقیبی ندارد و خودش را به بی خیالی زده چون می داند چه تمرین کند چه تمرین نکند بازی می کند. الآن در شرایط تمرین هستیم و نمی شود چیزی گفت اما در شرایط مسابقه این مسأله نگران کننده می شود چون تیم روی او حساب می کند. علیپور باید خودش را نشان دهد چون تیم به او نیاز دارد. نباید نمک روی زخم باشد. الآن وقتی علیپور گل نمی زند بهانه دست تماشاگر و سرمربی و باشگاه می دهد که بگویند مهاجم خوب گلزن نداریم. او باید بیشتر گل بزند تا استرس را به دل هوادار راه ندهد. اگر این اتفاق در بازی های رسمی تکرار شود برای تیم گران تمام خواهد شد. البته من شناختی نسبت به این مربی ندارم. زمان برانکو بازیکنان بازی به بازی پرانگیزه تر و با روحیه بهتر وارد میدان می شدند که شاید این مربی آن خصوصیات را نداشته باشد یا طرز تفکرش تغییر کند. به هر حال مربی تأثیرگذار است.

*فکر می کنید پرسپولیس با کالدرون موفق خواهد شد؟
 ما امیدواریم این اتفاق بیفتد. همه دوست دارند به شرطی که همه چیز روی روال باشد. اگر به مربی کمک نکنیم فرگوسن هم باشد نتیجه نمی گیرد. پیشکسوتان که بیرون گود هستند، منظورم با هیأت مدیره و مسئولان باشگاه است که تصمیم گیرنده اند. شاید اگر من و آقای عرب بیرون همدیگر را ببینیم، دیگری را نشناسیم اما چیزی که در رسانه ها می بینم این است که هیأت مدیره کمک نمی کند. اینکه چرا نمی کند نمی دانم. الآن این مربی از روزی که آمده گفته مهاجم خارجی می خواهم. این برای باشگاه پرسپولیس خیلی بد است که دو ماه دنبال مهاجم خارجی باشد. انتظار هوادار از این تیم زیاد است. ما دو سال جزو چهار تیم برتر آسیا بودیم نباید کار ی کنیم این جایگاه خراب شود. یعنی یکدفعه نمی توانیم نزول کنیم. این مسئولان باید کمک کنند. یعنی اگر کمک نکنند برای چه آمده اند. مخصوصاً الآن که همه می گویند تیم به مهاجم نیاز دارد. ما مهاجم می خواهیم تا هم کمک حال بقیه مهاجمان باشد هم مشکلات تیم را حل کند. فردا ما می خواهیم با کی گل بزنیم؟ فوتبال است و اتفاقات. خدای ناکرده اگر فردا علیپور هم مصدوم شود چه کسی را در خط حمله داریم؟ درست است جوان های خوبی داریم ولی یکدفعه نمی توانیم از آنها استفاده کنیم چون اگر زود به میدان بیاوریم شان محو می شوند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اخبار پرسپولیس

نظرسنجی

به نظر شما ترکیب پرسپولیس مقابل گل گهر نیاز به تغییراتی دارد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
سه شنبه, 19 آذر 1398 / ساعت : 17:30
ذوب آهن
ذوب آهن
0 - 3
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : فولادشهر
داور مسابقه : بیژن حیدری
پنجشنبه, 14 آذر 1398 / ساعت : 17:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی5
2علی علیپور4
3مهدی عبدی1
4احمد نورالهی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن