مجله ارتباط

    melibet

زادمهر: دربی در هفته چهارم زمان خوبی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 585 ] - شنبه, 19 مرداد 1398
زادمهر: دربی در هفته چهارم زمان خوبی است

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، گفت: برگزاری دربی در هفته چهارم اتفاق خوبی است چرا که اگر تیمی در سه هفته اول آماده نشود تا پایان لیگ هم نمی تواند به آمادگی برسد. مح...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، گفت: برگزاری دربی در هفته چهارم اتفاق خوبی است چرا که اگر تیمی در سه هفته اول آماده نشود تا پایان لیگ هم نمی تواند به آمادگی برسد.

محمدرضا زادمهر در گفت وگویی، در خصوص وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس قبل از شروع لیگ برتر گفت: من در نزدیکی تیم نیستم و از دور اخبار پرسپولیس را پیگیر هستم. بازی های دوستانه هم پشت در برگزار می شود و ما فقط خلاصه بازی ها را می بینیم اما با توجه به اینکه شاکله اصلی تیم حفظ شده و از طرف دیگر چند بازیکن باکیفیت به پرسپولیس اضافه شدند به همین دلیل فکر می کنم شرایط این تیم شرایط خوبی خواهد بود. از طرف دیگر یک مربی به تیم اضافه شده که از سرزمین فوتبال آمده و کاملاً به فوتبال اشراف دارد. این مربی حدود 50 روز است که بالای سر پرسپولیس حاضر است و قطعاً تا اینجا شناخت خوبی از تیم به دست آورده و برگزاری بازی های دوستانه به او کمک کرده تا بتواند ترکیب اصلی اش را بشناسد. من فکر می کنم تا اوایل شهریور لیگ آغاز شود و این فرصت خوبی است که بازیکنان و مربی بتوانند به شناخت کاملی از یکدیگر برسند.

وی ادامه داد: مربیان تیم هم در این فرصت قادر هستند به شناخت خوبی از بازیکنان تیم دست پیدا کنند و همچنین به آنالیز تیم های رقیب بپردازند چرا که با آغاز لیگ دیگر فرصتی برای آماده سازی و یا حتی بدنسازی نیست. هر چند که در فوتبال روز دنیا این مسائل دیگر معنی ندارد. 50 روز زمان خوبی برای آماده سازی یک تیم است و کالدرون باید بدن های بازیکنان را مدیریت کند. خواسته هواداران و پیشکسوتان این است که پرسپولیس به موفقیت برسد چرا که تیمی که سه قهرمانی متوالی و یک نایب قهرمانی در لیگ را دارد قطعاً مسئولیت سنگینی روی دوش خود احساس خواهد کرد و از طرفی همه نگاه ویژه ای به این تیم خواهند داشت. 

زادمهر درباره اینکه کالدرون بازیکنان پرسپولیس را به دو تیم تقسیم کرده و به نوعی به نظر می رسد که تیم اصلی همان تیمی است که چهارشنبه ها بازی می کند، گفت: من این حرف را قبول ندارم چرا که کالدرون تیمش را تلفیقی از بازیکنان این دو تیم به میدان خواهد فرستاد و این طور نیست که بگوییم تیم اصلی فلان تیم است. این سیاست یک مربی است که گاهی می خواهد مدافعانش تحت فشار باشند و در یک بازی می خواهد مهاجمانش را محک بزند. به هر حال بازی های تدارکاتی برای همین است که مربی بازیکنانش را بشناسد. 

 پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره برگزاری دربی در هفته چهارم خاطرنشان کرد: البته در تاریخ دربی ها ما دربی از این زودتر هم داشتیم و یک بار در هفته دوم دربی پرسپولیس و استقلال برگزار شد اما به نظر من هفته چهارم زمان خوبی برای برگزاری دربی است. اگر تیمی نتواند بعد از سه هفته آماده شود مطمئناً تا پایان لیگ هم آماده نخواهد شد. قطعاً در سه بازی اول تیم ها از یکدیگر شناخت خوبی به دست خواهند آورد و این حرف ها دیگر عذر و بهانه است. جا دارد از کار خوب فدراسیون فوتبال هم قدردانی کنیم که به دنبال استانداردسازی شرایط برگزاری بازی های لیگ است. از طرف دیگر هم باید در زمینه برگزاری بازی ها، مسائل فنی و فرهنگی هم به استاندارد برسیم. مربیان و بازیکنان باید بدانند که هر بازی برای آنها حکم فینال است و همان طور که می بینیم بارسلونا و رئال مادرید بدون عذر و بهانه از همان هفته اول امتیاز جمع می کنند. به نظر من برگزاری دربی در هفته چهارم زمان بسیار مناسبی است. 

زادمهر در خصوص حضور مربیان مطرحی همچون دنیزلی، استراماچونی، ویلموتس و کالدرون در فوتبال کشورمان و تأثیرگذاری آنها ادامه داد: به نظر من اصلاً مهم نیست که چه مربیانی به فوتبال ایران آمدند بلکه مهم این است که ما از آنها چه چیزی یاد می گیریم و باید ببینیم خروجی حضور آنها چیست؟ من با دنیزلی کار کردم و می توانم بگویم که او فوق العاده به نظم و انضباط اهمیت می دهد و باید بگویم که برخلاف نظر شما من معتقدم که بازیکنان باکیفیت می توانند در فوتبال ما اثر بیشتری نسبت به حضور مربیان خارجی داشته باشد. همین والیبال را ببینید که با مربی ایرانی در مسابقات جوانان به مقام قهرمانی جهان رسیدند. فکر می کنید چرا این اتفاق افتاد؟ به این خاطر که از مربیان خارجی الگوبرداری کردند و در نهایت به موفقیت هم رسیدند. ما مربیان ایرانی خوب هم زیاد داریم. 

وی افزود: تیم یحیی گل محمدی را ببینید که چقدر خوب بازی می کند؛ مگر او مربی خارجی دارد؟ او با هوش ذاتی خود کارها را پیش می برد و از تجربیاتی که در سال ها فوتبال بازی کردن با مربیان مختلف داشته به خوبی استفاده می کند. باید امثال مربیانی مثل یحیی گل محمدی را حفظ کرد و به آنها بها داد. به نظر من اگر ما پولی که خرج مربیان خارجی می کنیم را خرج فوتبال پایه می کردیم اثرگذاری خیلی بیشتری داشت. شما ببینید که همین کاری که مربی قبلی پرسپولیس کرد اگر یک مربی ایرانی انجام می داد چه بلایی سر او می آوردند؟ هم پیشکسوتان و هم جامعه رسانه ای قطعاً انتقادهای زیادی مطرح می کردند.

سرپرست اسبق تیم پرسپولیس در خصوص اینکه گل محمدی شانس زیادی برای حضور در پرسپولیس داشت اما در نهایت این اتفاق رخ نداد، گفت: یحیی یک مربی حرفه ای است و با تیمش قرارداد دارد اما باید درباره او حرفه ای تر رفتار می شد. ما باید به دوردست ها فکر کنیم و من امیدوارم روزی را ببینیم که یحیی گل محمدی روی نیمکت تیم ملی بنشیند چرا که او تجربه کافی را برای این مسأله دارد. شما همین حسین فرکی را ببینید که سال ها در تیم ملی حضور داشت و با برانکو با موفقیت های بسیار زیادی هم رسید اما از او به خوبی استفاده نشد. چرا نباید فرکی روی نیمکت تیم ملی بنشیند؟ مگر او سال ها در این تیم حضور نداشته است؟ شما دیدید که در والیبال یک مربی ایرانی کار بزرگی انجام داد و ایران را قهرمان جهان کرد و مطمئناً در فوتبال هم ما می توانیم با مربیان ایرانی به موفقیت های زیادی برسیم. جامعه پزشکی ایران در بالاترین سطح دنیا قرار دارد و فوتبال ما چرا نتواند با استفاده از مربیان ایرانی به موفقیت های زیاد برسد؟ ما بیخود و بی جهت مربیان خارجی را بزرگ می کنیم و این در حالی است که در مربی گری 10 درصد تجربه مهم است و 90 درصد همه چیز از زمان فوتبال بازی کردن به دست می آید. 

زادمهر افزود: شما ببینید که مربیان بزرگی مثل زیدان و گواردیولا که امروزه در فوتبال دنیا برای خود اسم و رسم خیلی زیادی دارند در ابتدا چند سالی در تیم های پایه کار کردند و بعد به موفقیت های بسیار زیادی رسیدند اما ما در ایران مربیان خودمان را باور نداریم و آنها را دست کم می گیریم. این مسائل بحث های فرهنگی است چرا که اگر یک مربی ایرانی بخواهد کاری انجام دهد رسانه ها و پیشکسوتان او را نقد می کنند و این مسائل کار را سخت خواهد کرد اما مربیان خارجی چون رسانه های ایرانی را نمی خوانند درگیر این مسائل نمی شوند. اگر یک مربی خارجی تعویضی کند و برنده شود رسانه ها به به و چه چه راه می اندازند اما بارها مربیان ایرانی با تعویض هایشان ورق را برگرداندند اما کسی حرفی نزد. یک مربی قبل از هر چیز باید مدیر و معلم باشد و علم جامعه شناسی و روانشناسی را بداند. شما نمی توانید در سن بالا به بازیکن استپ کردن یاد بدهید. اگر بر اساس نوع مصاحبه کردن و گستاخی باشد که نمی توان این طور مربی انتخاب کرد و نباید این افراد به فوتبال نزدیک شوند چرا که آنها نمی توانند معلم باشند. زبان فوتبال زبان بسیار ساده ای است و نباید آن را سخت کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet

مجله ارتباط_اخبار

نظرسنجی

کدام گزینه را عامل مهمتری در قهرمانی پرسپولیس می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
گل گهرسیرجان
گل گهرسیرجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : سیرجان
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 25 مرداد 1399 / ساعت : 20:45
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
ذوب آهن
ذوب آهن
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کوپال ناظمی
جمعه, 17 مرداد 1399 / ساعت : 20:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور10
2مهدی ترابی10
3وحید امیری5
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن