حفظ قهرمانی برای پرسپولیس سخت تر است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1288 ] - شنبه, 19 مرداد 1398

حفظ قهرمانی برای پرسپولیس سخت تر است

پرسپولیس بعد از بازگشت از اردوی تدارکاتی ترکیه 6 بازی دوستانه انجام داده که حاصل آن سه پیروزی، یک تساوی و دو شکست بوده است. 5 بازی با تیم های لیگ برتری و یک ب... 5 out of 5 based on 1 ratings.
حفظ قهرمانی برای پرسپولیس سخت تر است

پرسپولیس بعد از بازگشت از اردوی تدارکاتی ترکیه 6 بازی دوستانه انجام داده که حاصل آن سه پیروزی، یک تساوی و دو شکست بوده است. 5 بازی با تیم های لیگ برتری و یک ب...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس بعد از بازگشت از اردوی تدارکاتی ترکیه 6 بازی دوستانه انجام داده که حاصل آن سه پیروزی، یک تساوی و دو شکست بوده است. 5 بازی با تیم های لیگ برتری و یک بازی با تیم دسته اولی انجام شده و با توجه به نتایج بدست آمده اینطور می توان گفت پرسپولیس در نیمی از بازی های تدارکاتی از رسیدن به پیروزی محروم شده است.

پرسپولیس در بازی هایی که انجام داد در دو بازی موفق به گلزنی نشد اما از نظر آمار گلزنی عملکرد بهتری به نسبت به تیم فصل گذشته داشت. معدل گل زنی این تیم درهر بازی 1.5 گل است. 9 گل در 6 بازی؛ البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که 4 گل از 9 گل در بازی دوستانه با تیم دسته اولی نیروی زمینی به ثمر رسید که قطعا قدرت تیم های لیگ برتری را ندارد. اما از سویی آمار خوب در گلزنی موجب شده تیم در فاز دفاعی هم کمی متزلزل ظاهر شود. پرسپولیس در سه بازی گل نخورد اما در سه بازی دیگر 6 گل خورد تا معدل یک گل خورده در هر بازی برای این تیم به ثبت برسد.

نتایج در بازی های تدارکاتی واقعیت این است که با گفتن این جمله که نتیجه در بازی تدارکاتی مهم نیست توجیه می شود اما نمی توان منکر شد نتیجه در بازی های تدارکاتی بیانگر واقعیت های فعلی تیم است. دستاوردهای بازی های تدارکاتی قطعا برای کالدرون مهم بوده. مربی ای که به خوبی می داند کار سختی را پیش رو دارد. او اگر تیم را قهرمان لیگ برتر کند دست به کار بزرگی نزده است به این خاطر که تیم در سه فصل گذشته به صورت متوالی قهرمان لیگ برتر شده است. شاید آورده ای که موجب شود تماشاگران پرسپولیس به افتخار کالدرون بایستند و برای او دست بزنند قهرمانی درلیگ آسیا است.

یکی از دستاوردهای مهم بازی های دوستانه برای کالدرون و پرسپولیسی ها این بوده که در دگردیسی صورت گرفته باید متوجه باشند که برای تکرار قهرمانی باید از نو تلاش کنند و سه جام متوالی تضمینی برای تکرار موفقیت نیست. به خصوص که خیلی از تیم ها مدعی علاقمندند به سلطه پرسپولیس در لیگ برتر پایان دهند. پرسپولیس از نظر فنی به نسبت فصل گذشته قوی تر هم شده. بازگشت بازیکنانی چون وحید امیری و فرشاد احمد زاده و همین طور هماهنگ شدن بیشتر بازیکنانی چون مهدی ترابی با تیم نشان می دهد که تیم باید در فصل جدید گام های قوی تری بردارد. اما این به شرطی خواهد بود که کالدرون تیم را از نظر انگیزشی در شرایط خوبی نگه دارد. شاید لطف قهرمانی در لیگ برتر برای شاگردان او کمرنگ شده باشد اما یک جام است که به شدت در کلکسیون افتخارات تیم کمرنگ است. لیگ قهرمانان آسیا و لازمه آن ارایه بازی های خوب در لیگ برتر است.

نتایجی که در بازی های پرسپولیس رقم خورد هم نگران کننده است و هم خوشحال کننده. اینکه پرسپولیس نمی تواند نساجی را شکست دهد نگران کننده است و از سویی خوشحال کننده است که این نتیجه در بازی تدارکاتی رقم خورده و به همه پرسپولیسی ها فهماند که برای موفقیت باید از نو تلاش کنند. همیشه گفته اند حفظ قهرمانی سخت تر از قهرمانی است. این را پرسپولیسی ها در روزهای اخیر با گوشت و خون خود حس کرده اند و درک این موضوع خود به تنهایی می تواند سرآغاز تکرار موفقیت ها باشد.

کالدرون و پرسپولیسی ها به این بازی و این نتایج نیاز داشتند. باید به مربی جدید فرصت داد و البته شاگردان دیروز برانکو به خوبی می دانند امروز شاگرد کالدرون هستند و برای موفقیت نباید به عقب برگردند بلکه باید نگاهشان رو به جلو باشد. آنها در پازل تاکتیکی کالدرون مهم ترین نقش را ایفاء می کنند.

نتایج پرسپولیس در بازی های تدارکاتی:
پرسپولیس 2 – نساجی 2
پرسپولیس 0 – فولاد 2
پرسپولیس 2 – نفت مسجد سلیمان 0
پرسپولیس 1 – پیکان 0
پرسپولیس 4 – نیروی زمینی 0
پرسپولیس 0 – سایپا 2


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل پارس جنوبی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن