کاشانی: برانکو نماد مدیریت در پرسپولیس بود

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1200 ] - یکشنبه, 20 مرداد 1398

کاشانی: برانکو نماد مدیریت در پرسپولیس بود

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس که دوست ندارد با این عنوان صدایش کنیم کلی حرف زد و اصرار داشت اینها آرزوهای اوست  حتماً بارها از زبانش شنیده اید که پرسپولیس بای... 3 out of 5 based on 6 ratings.
کاشانی: برانکو نماد مدیریت در پرسپولیس بود

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس که دوست ندارد با این عنوان صدایش کنیم کلی حرف زد و اصرار داشت اینها آرزوهای اوست  حتماً بارها از زبانش شنیده اید که پرسپولیس بای...

ارتش سرخ دات كام :

رئیس هیأت مدیره پرسپولیس که دوست ندارد با این عنوان صدایش کنیم کلی حرف زد و اصرار داشت اینها آرزوهای اوست  حتماً بارها از زبانش شنیده اید که پرسپولیس باید باشگاه باشد. این بار هم آقای جعفر کاشانی بارها این جمله و جملاتی شبیه این را تکرار کرد و آخر حرف های مان اصرار داشت که چیزی ننویسم اما من تقریباً همه حرف ها را می نویسم.
 
*آقای کاشانی پرسپولیس مشکلات مالی زیادی دارد. چگونه این مشکلات را مدیریت می کنید؟
 همه چیز عالی است. ان شاء الله همه چیز درست می شود. همه چیز با درایت و تدبیر حل می شود. ما همین امروز (شنبه) جلسه داشتیم در دفتر آقای رغبتی.

*بی پولی ها را چطور مدیریت می کنید؟
 همه چیز خوب است. ان شاء الله که همه چیز ردیف می شود. آدم وقتی می خواهد ازدواج کند یک مقدماتی دارد. یک مأخری دارد.

*امروز هم آقای هاشمی در جلسه نبود؟
 نه.

*می خواهند استعفا دهند؟
 نمی دانم اما در همه جلسات لازم نیست حضور داشته باشند. یک کارهایی بحث تخصصی و حقوقی است. در هر صورت حسن تفاهم بین این افراد وجود دارد و در آینده منجر به شکوفایی باشگاه می شود.

*پول برانکو و کالدرون را می دهید؟
 همه کارها انجام شده و انجام می شود. یواش یواش.

*شما بعد از رفتن برانکو هم به شدت تحت فشار بودید چون می گفتند شما و مدیر عامل باشگاه مقصر رفتن ایشان بودید.
 نخیر این حرف ها چیست. آقای برانکو از قبل تصمیمش را گرفته بود که برود. من همیشه کنار آقای برانکو بودم و پیروزی ها نتیجه مدیریت درست در باشگاه بود.

*این جمله شما هم بازخورد منفی زیادی بین پرسپولیسی ها داشت و از شما انتقاد شد.
 خب مدیریت مهم است دیگر. در خانواده هم مدیریت نقش اصلی را دارد. برانکو هم نماد و سمبل مدیریت بود.

*آقای عرب هم شدیداً تحت فشار هستند.
 همه چیز درست می شود. در هر صورت ما به صورت تیم و گروه کار کردیم و کار اجتماعی به جز دسته و گروه انجام نمی شود. من به مربی کاری ندارم اما باید در زیرساخت های خودمان افراد را تربیت کنیم. ما می توانیم از جوان های تحصیلکرده مان حمایت کنیم. آنها فهم و شعور دارند. باید از اینها حمایت شود تا زمینه رشد و تعالی بچه های خودمان فراهم شود. دل خارجی ها برای ما نمی سوزد. کی روش آمد چه شد؟ کدام تیم را تربیت کرد. من 5 سال باید با نوجوانان خودمان کار کنم.

*اما الآن تیم های پایه پرسپولیس وضع بسیار بدی دارند.
 من اصلاً نمی دانم. من نظرم را می گویم. باشگاه بزرگ باید توجه زیادی به زیرساخت هایش کند. اینکه 15 سال دیگر به کجا برسیم. باید روی جوان ها و امیدهای مان کار کنیم، هم از نظر فرهنگی هم تکنیک و فن.

*ولی شرایط مالی پرسپولیس نگران کننده است.
 من به پرسپولیس کاری ندارم و نظر خودم را می گویم. ما استعداد داریم و باید به زیرساخت های خودمان اهمیت بدهیم. الآن مربی خارجی آورده ایم باید از علم و دانش او به زیرساخت های مان اضافه کنیم. الآن باید 10 بازیکن امید پرسپولیس روی نیمکت تیم اصلی باشند. من همیشه می گویم چرا من را می برید مسافرت. دو تا جوان را ببرید که برایش انگیزه باشد و مورد توجه قرار بگیرد.

*اگر دغدغه ای وجود دارد از سر دلسوزی است وگرنه کسی نمی خواهد به اعضای هیأت مدیره بی احترامی کند.
من اول از همه امیدوارم شاهد شکوفایی باشگاه باشیم. باید تشکیلات داشته باشیم. فرهیختگان و نخبگان باشگاه را باید جمع کنیم. ما دو تا پتانسیل داریم. یکی پیشکسوتان و دیگری هواداران. باید سراغ پیشکسوتانی برویم که وجنات اجتماعی و بضاعت علمی دارند. هواداران هم دو دسته اند. یکی آنها که همیشه در میدانند و دیگری آنهایی که شناخته شده هستند و می توانند در مقاطع مختلف اثرگذار باشند. باشگاه باید صاحب سازمان شود و با هدفگذاری از این پتانسیل ها استفاده کند. ما باید برنامه ریزی 15 ساله برای جوان های مان داشته باشیم. اینها آرزوهای من است.

*گفته می شود تغییراتی در مدیریت و هیأت مدیره باشگاه انجام می شود.
 صحبت هایی می کنی ها. همه دارند کارشان را انجام می دهد. این حرف ها چیست. دور و بر تیم بزرگ همیشه شایعه زیاد است. باید کمک کرد. باید همه دست به دست هم بدهیم. از آنجایی که باشگاه بزرگ به لحاظ فرهنگی در جامعه تأثیرگذار است باید در بهترین شرایط تعلیم و تربیت باشد. ما باید به جوان های مان اهمیت بدهیم. اگر مربی خارجی داریم باید او بهترین جوان های مان را انتخاب کند. من 17 سال داشتم، من را از کجا پیدا کردند. شاهین از دبیرستان من را شناخت. باید به جوان ها بها داد.

*الآن پرسپولیس مربی خوبی آورده و شاکله تیمش را حفظ کرده اما همه نگرانند که مشکلات مالی به تیم لطمه بزند.
 هم مربی خوبی آورده هم بازیکنان خوبی دارد. نگرانی همیشه هست اما نگرانی باید برای آینده باشد. اینکه برنامه ریزی کنیم و به نسل جوان احترام بگذاریم. باید به جوان های مان علم و دانش این را بدهیم که بدانند پیراهن چه باشگاهی را به تن می کنند.

*اما مشکلات مالی را الآن چطور حل می کنید؟
 این تیم آمده با n تومان قهرمان شده. الآن می دانید چقدر هزینه دارد؟ نگرانی ها همیشه باید در جهت رفع مشکلات مطرح شود. من که اینجا نشسته ام پرسپولیس نیستم. پرسپولیس یعنی میلیون ها هوادار.

*نگفتید مشکلات مالی را چطور حل می کنید؟
 گفتم که باشگاه باید صاحب سازمان باشد. شما یک طرف معادله را می بینید. باید آن طرف معادله را هم در نظر بگیرید. ما آرزوهایمان را می گوییم و باید دست به دست هم بدهیم. ما همه چیز برای تبدیل شدن به رئال مادرید داریم. من از این همه نیروی انسانی تعجب می کنم. فقط مدیریت باید در جایگاه خودش خوب کار کند. الان والیبال مان را ببینید.

*اما فوتبال خیلی پیچیده تر است.
 چرا می گویید پیچیده؟ فقط باید مدیریت شود. چون هوادار بیشتری دارد و تأثیرگذار است پیچیده می شود. وقتی مدیریت باشد رفع چالش ها مدیریت می شود. ان شاءالله که مشکلات پرسپولیس هم حل می شود. الان همه چیز روی غلتک افتاده و رو به جلو می رود. خیلی آرام مشکلات را حل کرده اند اما باید بدانید تیم بزرگ مشکلات خاص خودش را دارد.

*اما الآن همه مربیان تیم های پایه از وضعیت تیم هایشان می نالند و از تبعیض ها می گویند.
 من زیاد به این مسائل ورود نمی کنم چون زیاد به باشگاه نمی روم. اما صحبت های عجیب و غریبی هم مطرح می شود. الآن تیم قهرمان شده و با این قهرمانی توقع جامعه و مردم بالا می رود و حق هم دارند. در این شرایط مدیریت باید صددرصد بالاتر باشد. من آرزو می کنم باشگاه پرسپولیس زیرساخت هایش را درست کند و به هواداران خاص و پیشکسوتانی که وجاهت دارند بها بدهد. من آرزو می کنم بهترین های پرسپولیس بازیکنان تیم های پایه اش باشند چون بازیکنی که با فرهنگ باشگاه و نیاز جامعه رشد پیدا می کند باعث خواهد شد باشگاه در آینده دغدغه ای از بابت پرورش بازیکن نداشته باشد.

*گفته می شود هیأت مدیره پرسپولیس بسیار منفعل عمل می کند.
 نه عزیز من. منفعل چیست. این حرف ها کدام است. مگر هر کاری کردند باید در بوق و کرنا کنند. همه چیز دارد پیش می رود و همه دارند زحمت می کشند.

*می گویند باشگاه پرسپولیس پول هایی که می گیرد را پیشخور می کند و اینطوری است که همواره به مشکل برمی خورد.
 شما وقتی می خواهید بروید لباس بخرید می گویید ان شاءالله پولدار بشوم و بعد بروم لباس بخرم. این یعنی که باشگاه سیستم هدفمند و سازمان داشته باشد و برنامه ریزی کند. شما از کلاس اول باید برنامه دانشگاه رفتنت را ریخته باشی. اینکه مثلاً می خواهی بروی دانشکده حقوق، باید این مسیر را بگویی تا تحقق پیدا کند. حالا اگر پدرت شام ندهد بخوری، لباس و کفش و قلم تهیه کند نمی توانی به مدرسه بروی. آن کسی که پول توی جیب اوست پدر خانواده است. او باید پول بدهد تا شما قلم بخری و بعد زحماتش را نشان بدهی و می شوی مهندس؛ ثمره عملکرد پدر.

*حالا پدر پرسپولیس به باشگاه پول می دهد؟
 (با مکث زیاد) ما دعا می کنیم باشگاه صاحب سازمان و هدفمند شود تا هواداران خاصی که میلیاردی کمک می کنند جایگاهی داشته باشند. از یک سو پیشکسوتانی که وجنات دارند از جایگاه شان استفاده بهتر شود. ما باید کاری کنیم تا این ورزشگاه کاظمی تبدیل به استادیوم مان بشود. نسل امروز چه می داند من چه کسی هستم. فقط یک اسم شنیده اند. باشگاه باید موزه داشته باشد و نسل امروز بدانند پدران شان تحت چه شرایطی ساختمان باشگاه را نگه داشتند. شاگردها هم باید وفاداری شان را نشان دهند. عمر فوتبال کوتاه است اما عملکرد هر شخص سرمایه ای می شود برای فردایش. درست است که شرایط ایجاب می کند تا طبق قرارداد با بازیکنان رفتار شود ولی وفاداری به عهد، رفتار، گفتار و کردار درست سرمایه معنوی بزرگی برای آینده می شود تا این بازیکنان جایگاه رفیعی داشته باشند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    آقای کاشانی موفقیتهای پرسپولیس در سالهای اخیر هیچ ارتباطی به شما نداره.اگر شما نبودین بازهم همین نتایج رو میگرفتیم ولی اگر برانکو نبود موفق نمیشدیم

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل پارس جنوبی به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن