یک و دو

جباری: سهم بازیکنان در قهرمانی ها از برانکو بیشتر بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1398 ] - پنجشنبه, 24 مرداد 1398
جباری: سهم بازیکنان در قهرمانی ها از برانکو بیشتر بود

رضا جباری یکی از هافبک های تکنیکی پرسپولیس در دهه 80 که این روزها هدایت تیم نوجوانان این باشگاه را برعهده دارد حرف هایی می زند که جای تأمل و تفکر دارد. او مدع...

ارتش سرخ دات كام :

رضا جباری یکی از هافبک های تکنیکی پرسپولیس در دهه 80 که این روزها هدایت تیم نوجوانان این باشگاه را برعهده دارد حرف هایی می زند که جای تأمل و تفکر دارد. او مدعی است که نگاه ویژه ای به تیم های پایه نمی شود. جباری هم مثل اکثر پیشکسوتان بر این باور است که اگر حمایت از کالدرون شبیه به دوران برانکو باشد تکرار قهرمانی ها غیرممکن نیست اما اگر غیر از این باشد کار سخت تر از آن چیزی خواهد شد که هواداران انتظارش را دارند.
 
*شرایط این روزهای پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟
 اینطور که به نظر می رسد تیم طبق برنامه کارش را انجام می دهد، فقط امیدوارم اندک حواشی باقیمانده از رفتن برانکو هم از ذهن هواداران پاک شود تا تیم بدون مشکل وارد بازی ها شود. واقعاً حیف است که خودمان به اسم هوادار برای تیم مشکل ایجاد کنیم.

*حواشی فقط مربوط به رفتن برانکو نبود و...
 بله، این انتقاد وجود داشت که چرا هنوز سرمربی معرفی نشده باشگاه بازیکن جذب کرده که البته حرف درستی است اما آیا پرسپولیس باید دست روی دست می گذاشت تا همین چند تا بازیکن هم به تیم های دیگر می رفتند. من انتظارم این است که هواداران فقط به پرسپولیس فکر کنند چرا که بزرگان زیادی در طول تاریخ برای این باشگاه زحمت کشیده اند که احترام شان واجب است اما در نهایت رفته اند و پرسپولیس مانده است. من فکر می کنم حواشی هنوز به طور کامل جمع نشده است. هنوز که هنوز است برای بعضی ها نتیجه برانکو با تیم جدیدش اهمیت بسیاری دارد. آقای برانکو تیم جدیدی را انتخاب کرده و ما هم برایش آرزوی موفقیت می کنیم.

*برگزاری دربی هفته چهارم جذابیت همیشگی اش را دارد؟
 من دوست داشتم دیرتر برگزار می شد تا دو تیم نظم بهتر و هماهنگی بیشتری را به دست می آوردند. البته همین زود برگزار شدنش هم می تواند به جذابیت بازی کمک کند. به نظرم نقش مشاوران شان در این زمینه غیرقابل انکار است. آنها باید به خوبی توجیه شوند که این دربی شاید با تمام دربی هایی که دیده اند متفاوت باشد.

*به همین دلیل نتیجه اش برای دو مربی فوق العاده اهمیت دارد بخصوص تأثیر منفی که برای مربی بازنده در ادامه کارش خواهد داشت.
 ببینید هر کسی بگوید دربی حساسیت ندارد و یک بازی سه امتیازی است را من قبول ندارم. مربی برنده محبوبیت خاصی میان هواداران تیمش پیدا می کند و تا چند هفته خیالش راحت است. اما برای مربی بازنده ادامه کار سخت می شود. من نمی خواهم بگویم مربی بازنده اوت می شود اما کار برایش سخت تر خواهد شد چون بلافاصله بعد از باخت انتقادها شروع می شود.

*شاید هم بدشان نیاید که با تساوی تمام شود.
 این هم نوعی تفکر است.

*یکی از اتفاقات خوب این فصل پرسپولیس حفظ بازیکنان اصلی فصل قبل بود.
 قطعاً همینطور است. پرسپولیس اگر سه سال متوالی قهرمان شد دلیلش فقط برانکو نبود. در فوتبال دنیا اول بازیکنان تأثیرگذارند بعد مربی و بعد از آن مدیریت. اگر برانکو این بازیکنان را نداشت آیا قهرمان می شد. ببینید من سهم آقای برانکو را در این قهرمانی ها زیاد می دانم اما بگوییم فقط برانکو، در حق بازیکنان اجحاف کرده ایم و سهم آنها بیشتر است.

*پس حالا که تیم اصلی حفظ شده اگر پرسپولیس این فصل قهرمان نشود مقصر کالدرون است.
 در اینکه کار آقای کالدرون خیلی سخت است شکی نیست. به هرحال بعد از سه قهرمانی متوالی و نایب قهرمانی آسیا طبیعی است که توقع هواداران بالاتر رفته باشد. پرسپولیس اگر قهرمان نشود یعنی کالدرون توقعات را برآورده نکرده است. همه ما امیدواریم تا امروز توانسته باشد به شناخت خوبی رسیده و پرسپولیس را برای چهارمین سال متوالی قهرمان کند.

*خیلی ها معتقدند که تعویق لیگ به نفع پرسپولیس تمام شد.
 این تأخیر در آغاز لیگ خیلی زیاد بود و روی عملکرد تیم ها تأثیرگذار است. چون مربیان زمان بدنسازی قبل از لیگ را طوری برنامه ریزی می کنند که با انجام چند بازی تدارکاتی بعد از آن آماده مسابقات شوند اما چون آقای کالدرون کمی دیر به پرسپولیس آمد و برای شناخت بیشتر نیاز به زمان داشت شاید این تأخیر بتواند به نفع پرسپولیس باشد.

*عملکرد باشگاه را در فصل نقل و انتقالات چطور دیدی؟
 بازیکنانی که اضافه شدند با پرسپولیس و جو آن آشنایی دارند و از کیفیت خوبی هم برخوردارند اما تیمی که نایب قهرمان آسیا شده می توانست بازیکنان بهتری را جذب می کرد. این حرف من به خاطر پیشینه پرسپولیس و سه قهرمانی شان است.

*شاید یک دلیلش مشکلات مالی است که پرسپولیس سال ها با آن دست به گریبان است.
 تیمی که پول نداشته باشد چطور می تواند موفق باشد. باشگاهی که سالی 70 تا 80 میلیارد هزینه می کند اگر چشمش را روی یک میلیارد ببندد و آن را برای تیم بزرگسالش هزینه کند هیچ اتفاقی نمی افتد و به کسی هم برنمی خورد. در حالی که همین یک میلیارد تیم های پایه را از این رو به آن رو می کند. البته من به مدیران باشگاه ها حق می دهم که این کار را نکنند.

*چرا؟
 برای اینکه در فوتبال ما اگر شما هر سال در تیم های پایه قهرمان کشور شوید هیچ اتفاقی نمی افتد چون ویترین تیم بزرگسالان است و همه این تیم را می بینند. الان من به عنوان مربی تیم نوجوانان در نخستین بازی که تیم خوب منتخب ستارگان را با نتیجه 4-1 شکست دادیم به دلیل پرداخت نکردن جریمه سه میلیون تومانی روی سکوها بودم. باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس وقتی سه میلیون جریمه من را ندارد که بدهد چه انتظاری داریم که سراغ بازیکنان 10 میلیاردی برود یا بازیکنانی که فقط برای رضایتنامه شان 3، 4 میلیارد می خواهند. الان کادر ما 11 ماه است که حقوق نگرفته اند کسی باور می کند. واقعاً اگر تیم برای وزارت ورزش است چرا پول نیست اصلاً خصوصی اش کنند تا تکلیف مشخص شود. امیدوارم این مشکلات ادامه پیدا نکند چون در این صورت نتیجه گرفتن بخصوص برای تیم بزرگسالان سخت می شود. بدون تعارف می گویم که مشکلات مالی هر تیم را ضربه فنی می کند. البته فکر می کنم شرایط مالی استقلال بهتر باشد.

*چطور؟
 با توجه به بازیکنان خارجی و خریدهایی که داشته اند حتماً شرایط مالی شان بهتر است. اما در پرسپولیس دائماً می شنویم که پول نیست اما فراموش نکنید که ما پرسپولیسیم و پیشینه پر افتخاری داریم و تیمی هستیم با 40 میلیون هوادار که با حمایت های شان بخش زیادی از کمبودها را جبران می کنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
one o two

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهر قدس
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 17 اسفند 1398 / ساعت : 15:30
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن