مروری بر بازگشت های مدیرعاملان باشگاه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1193 ] - سه شنبه, 5 شهریور 1398
مروری بر بازگشت های مدیرعاملان باشگاه

محمدحسن انصاری فرد صبح امروز به عنوان مدیرعامل پرسپولیس منصوب شد. او در اواسط دهه 80 نیز این سمت را برعهده داشت. او تنها مدیرعامل پرسپولیس نیست که بیش از یک ب...

ارتش سرخ دات كام :

محمدحسن انصاری فرد صبح امروز به عنوان مدیرعامل پرسپولیس منصوب شد. او در اواسط دهه 80 نیز این سمت را برعهده داشت. او تنها مدیرعامل پرسپولیس نیست که بیش از یک بار به این سمت رسیده است.

 پیش از محمد حسن انصاری فرد، در طول تاریخ، 4 مدیرعامل پرسپولیس، بیش از یک بار عهده ‍دار این مسئولیت بودند. به بهانه بازگشت محمد حسن انصاری فرد به سمت مدیرعاملی پرسپولیس، عملکرد 4 مدیرعامل قبلی که فرصت دوباره برای پذیرش این سمت داشتند مرور شده است.

عباس انصاری فرد
عباس انصاری فرد برادر مدیرعامل فعلی پرسپولیس، تنها مدیری است که 3 بار مدیرعامل پرسپولیس شده است. او بار نخست در سال 69 مدیرعامل پرسپولیس شد. انصاری فرد اولین مدیر انتصابی سازمان تربیت بدنی در تاریخ این باشگاه است. مهمترین دستاورد دوره اول مدیریت انصاری فرد که تا سال 72 به طول انجامید، قهرمانی جام در جام باشگاههای آسیاست. او برای نخستین بار تبلیغ روی پیراهن را در فوتبال ایران انجام داد.

در کشاکش دعوای مالکیت پرسپولیس در اواخر دهه 70 دوباره چند ماهی نوبت به مدیریت عباس انصاری فرد رسید و این مدیریت چندان طولانی نبود.انصاری فرد در اواسط لیگ هشتم برای سومین بار مدیرعامل پرسپولیس شد. عدم تمدید قرارداد با علی کریمی موجب بدبینی هواداران پرسپولیس نسبت به این مدیرعامل شد و او نهایتاً لیگ نهم را به پایان نرساند.

علی پروین
نام علی پروین بیش از هر چیز به عنوان بازیکن و سرمربی پرسپولس شناخته می شود ولی این اسطوره باشگاه پرسپولیس در دو مقطع بحرانی عهده دار مسئولیت این تیم شد. او در اواخر اولین دوره لیگ برتر، در حالیکه سرمربی تیم بود، سرپرستی باشگاه را برعهده گرفت و تیم را به قهرمانی رساند. سلطان در هفته های پایانی لیگ سیزدهم باز هم در این موقعیت قرار گرفت و این بار پرسپولیس با مدیریت پروین و سرمربیگری دایی به رتبه دوم دست یافت.

حبیب کاشانی
حبیب کاشانی، در لیگ هفتم جایگزین محمدحسن انصاری فرد در پست مدیرعاملی پرسپولیس شد. این مدیرعامل، افشین قطبی را به فوتبال ایران آورد و با وجود جریمه کسر 6 امتیازی فیفا، پرسپولیس توانست پس از 6 فصل به قهرمانی برسد. او در ابتدای لیگ هشتم از جمع سرخپوشان جدا شد ولی در اواسط لیگ نهم جای عباس انصاری فرد را گرفت. کاشانی در گام نخست، کرانچار را از کار برکنار کرد و علی دایی سرمربی این تیم شد. مهم ترین چالش دوره دوم مدیریت کاشانی، اختلاف با علی دایی بود که به قطع همکاری با این سرمربی انجامید. حبیب کاشانی پس از نتایج ضعیف پرسپولیس در لیگ یازدهم از کار برکنار شد.

علی اکبر طاهری
در سال 93، پرسپولیس دوره متلاطمی را پشت سر گذاشت و حمیدرضا سیاسی که رییس هیئت مدیره و مدیرعامل پرسپولیس بود از سوی دادگاه فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شد و تا مسئولیت باشگاه پرسپولیس به طور موقت به علی اکبر طاهری رسید. او در پنجره نقل و انتقالات زمستانی بازیکنان بی کیفتی برای پرسپولیس جذب کرد و نهایتا به خاطر نتایج ضعیف و انتقاد هواداران فصل را به پایان نرساند و محمدحسین نژاد فلاح جایگزین او شد ولی با شروع فصل جدید علی اکبر طاهری مدیرعامل پرسپولیس شد و در دوران او پرسپولیس پس از 8 فصل قهرمان لیگ شد. محرومیت پرسپولیس از 2 پنجره نقل و انتقالات در زمان این مدیر اتفاق افتاد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : بن خلیفه دوحه
داور مسابقه : عظیم موف عزیز
سه شنبه, 22 بهمن 1398 / ساعت : 18:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن