ایرج عرب چرا آمد و به چه سبب رفت؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1034 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398

ایرج عرب چرا آمد و به چه سبب رفت؟

ایرج عرب به این سبب مدیرعامل قرمزها شد که در زمان ریاست حمیدرضا گرشاسبی تقریباً دست راست وی و از افراد مورد وثوق مدیرعامل وقت قرمز ها بود و خود گرشاسبی هم در ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
ایرج عرب چرا آمد و به چه سبب رفت؟

ایرج عرب به این سبب مدیرعامل قرمزها شد که در زمان ریاست حمیدرضا گرشاسبی تقریباً دست راست وی و از افراد مورد وثوق مدیرعامل وقت قرمز ها بود و خود گرشاسبی هم در ...

ارتش سرخ دات كام :

ایرج عرب به این سبب مدیرعامل قرمزها شد که در زمان ریاست حمیدرضا گرشاسبی تقریباً دست راست وی و از افراد مورد وثوق مدیرعامل وقت قرمز ها بود و خود گرشاسبی هم در زمان معرفی شدن به عنوان مدیر اول اجرایی قرمز ها نان این قضیه را می خورد که در زمان ریاست تقریباً دو سال و 7 ماهه اکبر طاهری در جمع آنان، دست راست وی تلقی می شد و بسیاری از کارها و راه ها به او ختم می گشت.

با این حال رفتن عرب به سادگی همین معادلاتی نیست که از آن یاد کردیم و پیچدگی های بیشتری دارد. عرب که طبق برخی شایعات و نظریه ها مأموریت داشت به پرسپولیس بیاید و با سیاستگذاری های خاص باعث جدایی و رفتن برانکو ایوانکوویچ از این تیم شود، پس از انجام این مهم نزد طرفداران پرشمار قرمزها به شدت نامحبوب شده بود و نام وی فقط تداعی کننده مردی بود که سیاستگذاری هایش فقط سبب فرار یکی از موفق ترین مربیان تاریخ حیات پرسپولیس از این باشگاه شده بود. حتی اگر اینگونه نگاه به عرب و کارهایش را طی مدیرعاملی تقریباً یکساله وی نوعی افراطی گرایی و خلاف واقع بدانیم، باز فرق بزرگی در ماجرا ایجاد نمی شود و در صورت قبول این نکته که وی فقط به طور تصادفی و بر اثر شرایط زمان مجبور به قطع همکاری با سرمربی کروات و بسیار محبوب قرمز ها شده، باز نظر منفی قشر عظیمی از هواداران سرخ به وی را منتفی نمی کند و او عاملی بود که حفظ وی را به نقطه ای منفی در بافت وجودی و درون کادر تشکیلات پرسپولیس جلوه می داد. او با هر یک از دو نگرش فوق مهره ای سوخته تلقی می شد که «نبود»ش بهتر از «بود»ش بوده و اگر می رفت (که البته رفت) خیلی از هواداران سرخ به این آرامش فکری می رسیدند که اگر برانکو فعلاً برنمی گردد لااقل فراری دهنده وی (چه به طور سهوی و چه عمدی) جایی در تشکیلات سرخ ندارد و رفته است که رفته است!‍

البته افرادی که عرب را به این سمت منصوب کردند، وی را بدون سمت نخواهند گذاشت و پست دیگری را برای او خواهند تراشید تا وی همچنان به زندگی و امرار معاش اش بر اساس ورزش ادامه بدهد اما هدف گذاران و طراحان و مجریان این رفت و آمد این آسودگی خیال نسبی را دارند که در روزهای وزش اولین نسیم های ناکامی در پرسپولیس هواداران دیگر عربی را مقابل خود نخواهند دید که سیبل انتقادات خود کنند. هنوز مهدی محمدنبی هست که بتوان به او ایراد گرفت و محسن خلیلی (معروف به محسن رفت و برگشت!) نیز به سبب گفت وگوهای نامعروفش با افشین قطبی در ایامی که هنوز برانکو رسماً از پرسپولیس نرفته بود از اوج قله محبوبیت به اوج قله مشکوکیت(!) فرو افتاده ولی عرب که مقصر اعظم شناخته می شد و تأخیر فراوانش در پرداخت بدهی های کلان برانکو سیاستی حساب شده برای گریزان کردن این مربی معمولاً متین و بسیار پرطرفدار کروات به نظر می رسید، با تصمیم روز گذشته سران ورزش دیگر در مجمع مدیران قرمز نیست تا در روزهای بد و توأم با شکست تیم ناسزا بشنود و مسئول عمده پایان دادن به دوران رؤیایی و سرشار از شکوه ایوانکوویچ به حساب آید.

این را که عرب دقیقاً تا چه میزان در تعویق پرداخت دیون برانکو دخیل و مقصر بود، به تاریخ و قضاوت افرادی می سپریم که آگاهی های بیشتری در این زمینه دارند اما با کنار گذاشتن او که طی هفته ها و روزهای اخیر به کرات رفتنش از پرسپولیس را تکذیب کرده بود، مسئولان مهره ای را از مقابل چشم ها دور کردند که ادامه حضورش فقط حساسیت ها را بیشتر می کرد و زخم های قبلی را چرکین نگه می داشت و خاطرات تلخ اخیر را به اذهان باز می گرداند.

او دیگر در پرسپولیس نیست و با اینکه محمدحسن انصاری فرد جانشین وی الزاماً همان کسی نیست که زخم های مزبور را التیام بخشد و همه راه ها را به سوی خوشبختی مجدد باز کند اما حسن مهمی که او از دید انتخاب کنندگانش دارد، این است که «او ایرج عرب نیست!»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 2
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : بن خلیفه دوحه
داور مسابقه : عظیم موف عزیز
سه شنبه, 22 بهمن 1398 / ساعت : 18:45

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن