betbord_head

شاگرد پروین، پیشقراول مبارزه با پروینیسم

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1443 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398

شاگرد پروین، پیشقراول مبارزه با پروینیسم

انصاری فرد جای عرب را در باشگاه پرسپولیس گرفت. آیا هواداران پرسپولیس باید به هم تبریک بگویند یا دوباره نگران اتفاقات تازه و قدیمی باشند؟ احتمالاً بیشتر آنها ا... 3 out of 5 based on 2 ratings.
شاگرد پروین، پیشقراول مبارزه با پروینیسم

انصاری فرد جای عرب را در باشگاه پرسپولیس گرفت. آیا هواداران پرسپولیس باید به هم تبریک بگویند یا دوباره نگران اتفاقات تازه و قدیمی باشند؟ احتمالاً بیشتر آنها ا...

ارتش سرخ دات كام :

انصاری فرد جای عرب را در باشگاه پرسپولیس گرفت. آیا هواداران پرسپولیس باید به هم تبریک بگویند یا دوباره نگران اتفاقات تازه و قدیمی باشند؟ احتمالاً بیشتر آنها از رفتن عرب خوشحالند چرا که غالباً تصور می کنند او مأمور نیرویی پشت پرده و قدرتمند بوده که برانکو را از پرسپولیس بیرون کند و حالا که ماموریتش تمام شده از سمتش کنار رفته است. این میزان از بدبینی و سیاه بینی در مورد مدیری که البته در قواره پرسپولیس نبود احتمالاً همراهان بسیاری دارد اما همانطور که پرسپولیس از برانکو گذشت باید از عرب و اشتباهاتش هم عبور کند. 

دوران مدیریت عرب به یک سال هم نرسید، خودش می گفت اینکه عمر یک مدیر در باشگاه پرسپولیس به طور متوسط به 8 ماه رسیده اصلاً اتفاق خوبی نیست اما دشواری های طی کردن این مسیر به او ثابت کرد 8 ماه دوام آوردن روی آن صندلی ظاهراً شیک در طبقه پنجم ساختمان باشگاه پوست کروکودیل می خواهد که عرب نداشت. عرب در قواره مدیریتی باشگاهی با مشکلات بزرگ پرسپولیس نبود. 8 ماه طول کشید تا خودش این را بفهمد اما بالاخره به این درک رسید که ست شدن با این پست غیر از جان سختی و روئین تن بودن، تدبیر، ابتکار و شجاعت می خواهد. عرب رفت بدون اینکه آخرین خرید پرسپولیس را او انجام داده باشد و اتفاقاً خودش آخرین خروجی تیم لقب گرفت. فقط یک روز مانده به پایان مهلت نقل و انتقالات پرسپولیس صاحب یک مدافع چپ جدید شد. یکی که البته نیامده رقیب انصاری و نادری باشد و بلای جان شان شود بلکه آمده تا آرام شان کند و آرامش را به این تیم حکمفرما سازد.

احتمالاً محمد حسن انصاری فرد در دسته آن مدیرانی قرار می گیرد که همواره باید یک جایی، یک سمتی داشته باشند. اگر پرسپولیس نشد، راه آهن. اگر باشگاه نشد، فدراسیون. حتی اگر سمتی پیدا نشد، کارشناسی در تلویزیون بدون اینکه چیز تازه ای به مخاطب خوره فوتبال اضافه کند حداقل کاری است که برای این دست مدیران می توان انجام داد. البته او یک تفاوت با هم قماش هایش در این طیف مدیران دارد. او بازیکن پرسپولیس بوده و خیلی ها دارند به خاطر همین جشن می گیرند که یکی از خانواده پرسپولیس در مسند کار نشسته، پس حتماً شرایط بهتر خواهد شد. صرف اطلاع و از روی تجربه بگویم که این شرط نه لازم است نه کافی اما می تواند یک حُسن باشد. اینکه انصاری فرد مختصات پرسپولیس، عظمت و شکوهش را می شناسد و به تبع با حجم مشکلات این تیم – باشگاه نگوییم بهتر است چون عملاً باشگاهی وجود ندارد – آشناست و می تواند خیلی زود او را روی ریل قرار دهد اما این شناخت تازه او را در نقطه صفر قرار می دهد. انصاری فرد با سابقه یک دور حضور در رأس باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیرعامل باید مبتکر باشد به استفاده از فرمول های تکراری تزریق پول و امکانات به باشگاه اکتفا نکند. 

انصاری فرد باید شجاع باشد و بازیکنان و کادر فنی را زیر پر و بالش بگیرد و در موقع لزوم از ایشان نسق کشی کند نه اینکه در موقع بحران از در پشتی فرار کند و قدرت مواجهه با زیرمجموعه اش را نداشته باشد. مدیرعامل پرسپولیس باید آماده باشد و تدبیر کند تا در زمان بحران گزندی به این تیم وارد نشود. او باید مسیر را هموار کند نه اینکه راه شوسه فعلی را شبیه مسیری سنگلاخ غیر قابل عبور و پر از دست انداز جلوه دهد. مخلص کلام اینکه انصاری فرد باید مدیر باشد. او در دوره اول مدیریتی اش در پرسپولیس نشانه های مثبت زیادی در این حوزه بر جای نگذاشته که خیلی زود به هم تبریک بگوییم. حقیقت اینکه آوردن بایرن مونیخ به تهران پوینت مدیریتی نیست. البته اتفاق خوبی است اما نه آنقدر که یک نقطه گل درشت در دوران کاری یک مدیر فوتبالی به حساب بیاید. شاید اگر ملاک موفقیت کسب قهرمانی، تعداد جام ها، ترانسفرهای موفق، درآمدزایی، ساختن تیمی کامل و جذب مربیان مجرب و توانمند باشد، می توان قضاوت بهتری درباره مدیران بخصوص در باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس داشت. اتفاقاً انصاری فرد در این آیتم ها چیزهایی برای عرضه دارد که می شود بیشتر از آوردن بایرن به تهران درباره اش صحبت کرد. او شاگرد علی پروین بود اما به شکلی کاملاً غیرمحسوس علیه او به پا خاست تا سلطان بعد از دو دهه حکمرانی به پرسپولیس به یکباره از این مجموعه کنده شود. محمدحسن شاگرد پروین بود اما از آن دست شاگردانی که معتقدند احترام علی آقا باید حفظ شود اما بودنش در رأس پرسپولیس دیگر کمکی به این تیم نخواهد کرد.

انصاری فرد با رفتن دنبال آری هان نامدار و بعد دنیزلی کاری کرد تا علی پروین مثل دوران راینر سوبل راهی برای نفوذ به پرسپولیس پیدا نکند و به عنوان سردمدار مبارزه با پروینیسم با پنبه سر برید اما حالا در قامت مدیرعامل باشگاه و در اظهارنظری به شدت سیاستمدارانه می گوید از پیشکسوتان دعوت می کند تا به او مشاوره بدهند. تکمله: انگار برای مدیرانی مثل عباس انصاری فرد، حبیب کاشانی و همین محمدحسن انصاری فرد تا دو نشود بازی شروع نخواهد شد اما برای شروع کار او، نه روی دوران نخست مدیریتی اش که خالی از قهرمانی و موفقیت بوده فوکوس می کنیم نه به آوردن بایرن و انتقال گرانقیمت اولادی امتیاز می دهیم . امروز انصاری فرد را در نقطه صفر می بینیم. انگار که هیچ وقت اینجا نبوده، تازه نفس غیر از جناج چپ باید همه جای زمین باشد، پس آخر فصل که رسید حتماً قضاوتش خواهیم کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
betbord_news
چيدمان به ترتيب :
 • احمد بناروئي
  احمد بناروئي :
  باعرض ادب واحترام
  بنظرم همگی سعی کنیم به مجموعه باشگاه وتیم محبوب پرسپولیس آرامش بیشتری بدهیم
  و خدای نکرده موجب تفرقه افکنی نشویم

  بازهم ارادت دارم خدمتتان
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  پروین ستون و سمبل پرسپولیس هست و کسی قرار نیست با پروین مبارزه کنه. حضور و حمایت پروین برای پرسپولیس نعمت است و انصاری فرد هم باید از پروین رخصت بگیره

نظرسنجی

پرسپولیس برابر تراکتور به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
یکشنبه, 6 بهمن 1398 / ساعت : 15:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نساجی
نساجی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مرتضی منصوریان
جمعه, 6 دی 1398 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی7
2علی علیپور5
3وحید امیری3
4احمد نورالهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن