betbord_head

آنالیز فنی؛ از این شکست درس بگیرید!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 2620 ] - شنبه, 9 شهریور 1398

آنالیز فنی؛ از این شکست درس بگیرید!

پرسپولیس در یکی از بی برنامه ترین بازی های خود ، مغلوب تفکرات سرمربی سابق خود شد . اولین حضور محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل برای سرخ ها خوش یمن نبود و ای... 5 out of 5 based on 5 ratings.
آنالیز فنی؛ از این شکست درس بگیرید!

پرسپولیس در یکی از بی برنامه ترین بازی های خود ، مغلوب تفکرات سرمربی سابق خود شد . اولین حضور محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل برای سرخ ها خوش یمن نبود و ای...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس  در یکی از بی برنامه ترین بازی های خود ، مغلوب تفکرات سرمربی سابق خود شد .

اولین حضور محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل برای سرخ ها خوش یمن نبود و این تیم بعد از مدت ها در تبریز دست خالی زمین را ترک کرد و تن به شکست برابر تراکتور داد.

سیستم ناهمگون !
سرخپوشان در اولین دیدار خارج از خانه خود در لیگ نوزدهم ،  بازی را با آرایش 3-3-4  با ماهیت هجومی آغاز کردند. بیرانوند  مرد شماره یک پرسپولیس ، شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی  نیز دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. نادری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست ، قرار گرفتند. در خط میانی؛ نورالهی به عنوان هافبک دفاعی ، عالیشاه و امیری دو هافبک میانی ، نعمتی و ترابی به عنوان دو وینگر راست و چپ و در خط حمله هم علیپور تنها مهاجم هدف سرخ ها قرار گرفت . آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود ، شاگردان کالدرون به دنبال کسب نخستین پیروزی خارج از خانه خود بودند و به همین سبب بازی را تهاجمی آغاز کردند . تراکتور در دقایق ابتدایی مالکیت توپ را در اختیار داشت و به دنبال دستیابی به دروازه پرسپولیس بود . اما شاگردان کالدرون تواننستند با خطاهای پیاپی ، سرعت بازی را کاهش داده و از وقوع ضد حملات ، جلوگیری کنند . سرخ های پایتخت پرس از بالای زمین را در دستور کار خود قرار داده بودند و درصد خطای بازیکنان تراکتور را در یک سوم دفاعی خود بیشتر کردند . دنیزلی هم از این روش استفاده کرد ولی هوشیاری بالای مدافعین میانی پرسپولیس باعث شد تا آن ها رو به بازی بلند بیاورند و با استفاده از خلاء های پشت خط میانی جلو کشیده ، در چندین صحنه دفاع سرخ های آذربایجان را مورد تهدید قرار دهند . ولی به گل نرسیدند . رفته رفته شرایط برای پرسپولیس تغییر یافت . عدم آشنایی بازیکن ها با شرح وظایف شان در بازی، فضای خالی بیش از حد در میانه زمین و عملکرد سطح پایین عالیشاه ، امیری و نوراللهی دست به دست هم دادند تا یک گل را برای دنیزلی و شاگردانش به ارمغان آورند .  در نیمه دوم با حضور رسن ، سرخ ها در میانه میدان نظم پیدا کردند ، اما جابه جایی بیش از حد بازیکن ها و قرارگیری آن ها در پست های غیرتخصصیشان آن هم در شرایطی که به سیستم جدید عادت ندارند ، باعث شد تا استراتژی مربی درست اجرا نشده و شاهد سردرگمی بازیکن ها و عدم ایجاد موقعیت برای مهاجمان در فاز حمله باشیم .

پر اشتباه !
دقایق ابتدایی نیمه نخست این دیدار با اشتباهات بازیکنان دو تیم همراه بود. به طوری که در یک صحنه مظاهری دچار اشتباه شد اما سرخپوشان نتوانستند از اشتباه بزرگ این دروازبان استفاده کنند و این موقیعت را از دست دادند . در ادامه روی یک پاس رو به عقب نیز علیرضا بیرانوند اشتباه عجیبی را مرتکب شد اما این دروازه بان به سرعت اشتباه خود را جبران کرد و توپ را به کرنر فرستاد.در ادامه این دیدار، قرمزپوشان میزبان که از حمایت هواداران  بهره می بردند، در دقیقه 16 توسط فورچونه موقیت خوبی را به دست آوردند اما شوت این بازیکن راهی به دروازه پیدا نکرد و به اوت رفت. با گذشت دقایقی، این بار در دقیقه 20 پرسپولیسی ها در سمت راست محوطه جریمه تراکتور یک ضربه ایستگاهی به دست آورد اما ارسال مهدی ترابی، فرصت چندان خوبی برای مهاجمان سفیدپوش ایجاد نکرد. هرچه زمان به اواخر نیمه نخست بازی نزدیک می شد، افت و خیز این دیدار نیز بیشتر شد. با وجود اینکه فرصت چندان خطرناکی روی دروازه ها شکل نگرفت اما تلاش دو تیم برای ایجاد فرصت گلزنی، جدال را در میانه میدان جذاب کرده بود. در این بین شاگردان کالدرون سعی داشتند با یک ارسال بلند، علیپور را در فرصت گلزنی قرار دهند که با هوشیاری مدافعان تراکتور، توپ به علیپور نرسید.  در ادامه نیز شاگردان دنیزلی در دقیقه 38 یک ضربه کرنر به دست آوردند که عملکرد خوب مدافعان پرسپولیس اجازه نداد، تراکتوری ها دروازه بیرانوند را تهدید کننداما  شوت از راه دور احسان حاج صفی در آخرین ثانیه های نیمه اول، به گل تبدیل شد تا تراکتور با برتری یک بر صفر نیمه نخست را برنده از میدان خارج شود.

تلاش بی ثمر !
با آغاز نیمه دوم ، سرخپوشان پایتخت که یک گل از حریف عقب بودند، سعی داشتند با طراحی حملاتی گل تساوی را به ثمر برسانند. شاگردان کالدرون روی یکی دو صحنه با ارسال هایی می خواستند فرصت گلزنی ایجاد کنند که در این امر ناکام بودند. در این بین و در دقیقه55 بشار رسن، یک فرصت شوتزنی به دست آورد اما شوت این بازیکن از کنار دروازه به اوت رفت. در ادامه و در دقیقه 59 شاگردان دنیزلی پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شدند و میمبلا سعی داشت با استفاده از این فرصت گل دوم را برای تیمش به ثمر برساند اما شوت او، با واکنش خوب بیرانوند به کرنر رفت. در ادامه ارسال ضربه کرنر روی دروازه پرسپولیس فرصت بسیار خوبی برای مسعود شجاعی ایجاد کرد اما ضربه سر این بازیکن هم راهی به دروازه پیدا نکرد.در ادامه سفیدپوشان میهمان در دقیقه 67 صاحب ضربه ایستگاهی شدند و بشار رسن با استفاده از این فرصت دروازه تراکتور را هدف قرار داد اما شوت این بازیکن را رشید مظاهری پیش از ورود به دروازه به اوت فرستاد. سپس با گذشت دقایقی در دقیقه 75 دوباره پرسپولیسی ها فرصت بسیار خوبی به دست آوردند. اینبار مهدی ترابی با یک ارسال بلند توپ را به وحید امیری رساند اما این بازیکن هم نتوانست از این فرصت به خوبی استفاده کند و رشید مظاهری توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد تا شاگردان کالدرون نخستین شکست خود را در لیگ برتر تجربه کنند .  

 سخن پایانی ؛ رو راست باشیم !
قضاوت  و پیش بینی یک فصل در هفته دوم بسیار سخت است ، اما آنچه که از پرسپولیس مدل کالدرون در تبریز مشاهده شد،  مسیر پرفراز و نشیبی در پیش رو سرخ ها است . کالدرون در اولین بازی خارج از خانه ،  به تیمی باخت که آرزوی چند ساله اش بردن این تیم بود . به همین سبب استادیوم را پر از تماشاگر کرده بود تا از شرایط میزبانی،  نهایت بهره را ببرد. تراکتور هجومی تر از پرسپولیس بازی کرد. بویژه در نیمه اول که زهرش را هم ریخت .پرسپولیس اگر در نیمه دوم آنگونه عجولانه بازی نمی کرد ، قطعا بازنده از میدان بیرون نمی آمد . شجاعت مرد آرژانتینی قابل ستایش است اما تعویض های بدون معناش ، زمینه ساز باخت تیمش شد . از این بازی می توان درس های زیادی گرفت ، شاید مهمترین آن ها این است که کالدورن و شاگردانش  با چهار وینگر و تک هافبک دفاعی به اهداف خود نمی رسند  ونخواهند رسید . کادرفنی بلافاصله باید با تغییر سیستم و استفاده درست از بازیکن ها در پست های تخصصی شان شرایط را تغییر دهد. قطعا الزامی ندارد که همزمان چندین بازیکن هم سبک در ترکیب ثابت و در کنار هم بازی کنند. بدون شک مسیر طولانی است ، در طول فصل جدید، قطعا شاهد عملکرد بالا و پایین سرخ ها خواهیم بود که می تواند دائمی و یا مقطعی باشد . برای موفقیت و بازگشت به دوران اوج می بایست نواقص رفع شوند . به همین سبب کادرفنی یکماه زمان در اختیار دارد تا این مشکلات را برطرف کرده و تیم را به سطح خوب فصول گذشته برساند. اما آنچه که در تبریز دیدیم ؛ آن پرسپولیس همیشه مطمئن ، در بازی های بزرگ نبود .

*آرتین چراغی

مرتبط با موضوع

تبلیغات
betbord_news
چيدمان به ترتيب :
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  همانطور که نویسنده اشاره کرده استفاده همزمان از 4 وینگر و استفاده از تک هافبک دفاعی با توجه به نیروی انسانی پرسپولیس اشتباه است.
  باید بر اساس توانایی بازیکنان سریع به سیستم 4 2 3 1 برگشت
  و دو وینگر کار را از روی نیمکت ادامه دهند
  در ضمن تعویض های کالدرون آنگونه که نویسنده می گوید بیهوده نبود بلکه مناسب با وضعیت و کیفیت زمین نبود.
  اگر در 10 دقیقه پایانی و با ورود براندائو دستور سایت از جناحین داده می شود احتمال به گل رسیدن زیاد بود

نظرسنجی

با توجه به تعلیق میزبانی های ایران؛ به نظر شما پرسپولیس باید از این مسابقات کناره گیری کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 6 بهمن 1398 / ساعت : 16:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نساجی
نساجی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مرتضی منصوریان
جمعه, 6 دی 1398 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی7
2علی علیپور5
3وحید امیری3
4احمد نورالهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن