betbord_head

اعتماد به مرد آرژانتینی

- نظرات : 6 اظهار نظر - بازدید [ 2225 ] - یکشنبه, 10 شهریور 1398

اعتماد به مرد آرژانتینی

مربیان بازنده همیشه باید آماده تندترین انتقادات باشند؛ مخصوصا اگر وارث دوران کامیابی و افتخار یک تیم بوده باشند. دردی که امروز بعد از تنها یک باخت در زمین ترا... 5 out of 5 based on 12 ratings.
اعتماد به مرد آرژانتینی

مربیان بازنده همیشه باید آماده تندترین انتقادات باشند؛ مخصوصا اگر وارث دوران کامیابی و افتخار یک تیم بوده باشند. دردی که امروز بعد از تنها یک باخت در زمین ترا...

ارتش سرخ دات كام :

مربیان بازنده همیشه باید آماده تندترین انتقادات باشند؛ مخصوصا اگر وارث دوران کامیابی و افتخار یک تیم بوده باشند. دردی که امروز بعد از تنها یک باخت در زمین تراکتور به جان گابریل کالدرون افتاده، شبیه دردی است که این سال ها همه مربیان بعد از گواردیولا و فرگوسن در بارسلونا و منچستریونایتد تحمل کرده اند. حالا وضع کالدرون هم همین است و باید به همزیستی با سایه سنگین برانکو خو بگیرد. برانکو فوق تخصص کسب امتیاز در تبریز بود و طبعا دست خالی کالدرون در این شهر، مایه ملامت او خواهد شد، اما حتی در دل همین شکست هم می شد نشانه های امیدوارکننده ای از سبک مربیگری کالدرون پیدا کرد.

وفاداری به فوتبال هجومی
پرسپولیس در یکی از سخت ترین مسابقات فصلش فقط با یک هافبک دفاعی به میدان رفت. اگرچه کمال کامیابی نیا به خاطر مصدومیت در دسترس نیست، اما کالدرون می توانست از حضور ربیع خواه یا حتی یک عنصر دفاعی دیگر در کنار احمد نوراللهی سود ببرد، که این کار را نکرد و در 90 دقیقه تنها یک بازیکن را مقابل خط دفاعی تیمش قرار داد. پرسپولیس البته در نیمه اول بازی تبریز دچار نوعی «ترس تیمی» شد و این هراس تا زمان به ثمر رسیدن گل تراکتور از تیم دور نشد. با وجود این، کالدرون به حفظ عناصر هجومی اش در زمین متعهد ماند و حتی با تعویض هایش در نیمه دوم، این رویه را تشدید هم کرد. این می تواند یک نشانه دلپذیر و امیدوارکننده برای ادامه فصل باشد؛ حتی اگر سرخپوشان در دو بازی رسمی اول شان فقط یک گل زده باشند.

بدعتی به نام تعویض بین دو نیمه
یکی از عادت های برانکو تعویض دیرهنگام بود. او هرگز عادت نداشت بازیکن ضعیف را فورا تعویض کند و مثلا جابه جایی بین دو نیمه، جز در زمان هایی که یک بازیکن مصدوم می شد اتفاق نمی افتاد. کالدرون اما نگاه دیگری دارد. او دیروز بین دو نیمه امید عالیشاه را که خوب بازی نمی کرد و تحت فشار هواداران حریف بود تعویض کرد؛ آنچه نشان می دهد برای تغییر ارنج در تیم این مربی، لزوما نیازی به گذشت 60 یا 70 دقیقه از زمان بازی نیست. در این شرایط بازیکن جانشین هم فرصت بیشتر و بهتری برای ارائه توانایی هایش خواهد داشت؛ اتفاقی که روز جمعه برای بشار رسن رخ داد و بازی پرسپولیس با حضور او در زمین عوض شد.

ماجرای مهدی شیری
در تیم برانکو مدافعان کناری معمولا حاشیه امنیت داشتند و در طول 4سال گذشته جز در یکی، دو مورد دیده نشد بازیکنی در این پست به دلیل ضعف فنی تعویض شود. کالدرون اما در این مورد هم سیاست دیگری دارد. او اوایل نیمه دوم مهدی شیری را که خوب بازی نمی کرد از زمین بیرون برد و سیامک نعمتی را یک خط عقب کشید تا جا برای امیر روستایی باز شود؛ گرچه این بازیکن جوان برای دومین هفته پیاپی قدر موقعیت بسیار خوبی که در اختیارش قرار گرفته بود را ندانست و نمایش قابل دفاعی ارائه نداد. به این ترتیب روشن است که در تیم کالدرون، هیچ بازیکنی درون زمین حاشیه امنیت ندارد و نمایش ضعیف می تواند منجر به تعویض هر مهره ای در هر پستی شود. برای جاافتادن موضوع، کافی است این داستان را با همه مسابقاتی که مثلا محسن ربیع خواه 90 دقیقه بی ثمر در زمین باقی می ماند مقایسه کنید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
betbord_news
چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  با توجه به عقب افتادن لیگ و 6-7 بازی تدارکاتی که پرسپولیس قبل از شروع فصل انجام داده انتظار داشتیم فوتبال بهتر و امیدوارکننده تری را ببینیم ولی خوب پرسپولیس و کادر فنی و بازیکنان نیاز به زمان بیشتری دارند. کالدرون می توانست بجای عالیشاه از ربیع خواه استفاده کند و یک امتیاز را توی تبریز در دست داشته باشد ولی ریسک غیرمعقولانه ای کرد و بازی با اینهمه وینگر باعث سردرگمی پرسپولیس شد. اگر بخواهم مقایسه کنم برانکو با اینکه تیم کاملی نداشت ولی از اول فوتبال بسیار عالی بازی می کرد جوری که همه اعتراف می کردند بهترین فوتبال لیگ را پرسپولیس انجام میده و این فوتبال کم کم منجر به نتیجه هم خواهد شد و شد. دوتا موضوع باعث باحتن و نبردن پرسپولیس شد. یکی رفتار غیرحرفه ای کامیابی نیا که میتوانست پایان فصل قبل جراحی کند و در بدترین زمان جراحی کرد و یکی هم نگه داشتن علی پور به زور بود. الان دیگه باید تا نیم فصل صبر کرد و برای فروش علی پور و جذب یه مهاجم طراز اول صبر کرد.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  دوست گرامی .آقای فهیم.
  بانظرات تان درباره برامکوکاملا موافقم.برامکو یک استثنادرفوتبال ایران بود
  ولی برانکودیگررفته
  وشایسته نیست که مدام اسمش رابیاوریم ودرفراقش آه بکشیم
  این فضامیتواندایجاوناامیدی کند
  سرمربی ماحالاکالدرون هست .مردی که کم ازبرانکوندارد
  پشتیبان اوباشیم
  وکمکش کنیم.همانگونه که برانکوراکمک کردیم
  وبه هیچ کس.وبه هیچ پیشکسوتس اجازه تخریب وتضعیفش راندهیم
  کالدرون هم برای خودش سیستمی وفلسفه ای دارد
  یاری اش کنیم تافلسفه فوتبالی خودراپیاده کند
  والبته این کمی زمان خواهدبرد
 • نیما یاردان قلی
  نیما یاردان قلی :
  من اصلا موافق سرمربی گری کالدردن نبودم اما تو بازی تراکتور نحوه چینش تیم و رفتار و کردارش موقع مصاحبه و تعویض هایی که میل و اشتیاقش به بردن نشون میداد خدایی طرفدارش شدم. ما سخت ترین بازیمون تو خونه حریف باختیم امیدوارم با پیروزی و بازیهای زیبا لذت تیممون ببریم.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  این مرد،مردمیدان است
  میتواند
  امانیازبه حمایت دارد
  حمایتش کنیم تابتواند
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  از کالدرون هم حمایت می کنیم تا سبک و فلسفه ی خودش رو پیاده کنه و نتیجه بگیره. یقین دارم که می تونه موفق باشه.
 • omid 110
  omid 110 :
  همیشه وقتی مساوی بودیم یا عقب بودیم و داشتیم حمله میکردیم برانکو دقیقه 90 تعویض میکرد و زمان بازی به نفع تیم مقابل از دست میرفت...نمیدونم دلیل این کارش چی بود

نظرسنجی

پرسپولیس برابر تراکتور به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
یکشنبه, 6 بهمن 1398 / ساعت : 15:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نساجی
نساجی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مرتضی منصوریان
جمعه, 6 دی 1398 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی7
2علی علیپور5
3وحید امیری3
4احمد نورالهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن