عشق فراتر از مرگ و زندگي

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 701 ] - دوشنبه, 11 شهریور 1398

عشق فراتر از مرگ و زندگي

بي گمان اين نقطه نظر مشهور بيل شنكلي سرمربي افسانه اي ليورپول را شنيده ايد كه  معتقد است فوتبال فراتر از مرگ و زندگي است . شايد عده اي اين جمله. را نقطه ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
عشق فراتر از مرگ و زندگي

بي گمان اين نقطه نظر مشهور بيل شنكلي سرمربي افسانه اي ليورپول را شنيده ايد كه  معتقد است فوتبال فراتر از مرگ و زندگي است . شايد عده اي اين جمله. را نقطه ...

ارتش سرخ دات كام :

بي گمان اين نقطه نظر مشهور بيل شنكلي سرمربي افسانه اي ليورپول را شنيده ايد كه  معتقد است "فوتبال فراتر از مرگ و زندگي است".

شايد عده اي اين جمله. را نقطه نظر يك "ديوانه فوتبال" بدانند اما بسياري از عاشقان فوتبال  معتقدند اگر عشق را از اين ورزش بگيريم چيزي نخواهد داشت جز لگد زدن چند نفري به توپ!

نقطه نظر افراط گونه شنكلي مي تواند تعريفي رمانتيزم از فوتبال باشد. تنها چند روزي از مرگ دختر ٩ ساله لوئيز انريكه بازيكن سابق تيمهاي اسپورتينگ خيخون و رئال مادريد و بارسلونا و سرمربي اسبق تيمهاي رم و سلتاويگو و بارسلونا و تيم ملي اسپانيا بر اثر ابتلا به سرطان  استخوان مي گذرد. غم بزرگ براي يك هر شخصي كه عاشقانه داشتن فرزندي را نجوا مي كند و اين روزها جهان فوتبال تحت تاثير اين واقعه به بهانه هاي مختلف عشق و همدردي خود را با يكي از فرزندان پر افتخارش ابراز مي كند و شب گذشته در دربي دلا كاپيتاله كه يكي از حساس ترين دربي هاي جهان  ما بين رم و لا تزيو است تماشاگران رم از ياد سرمربي سالهاي ٢٠١١ تا ٢٠١٣ خود غافل نشدند و با بر افراشتن پلاكاردهايي با لوييز انريكه همدردي كردند.

حركت زيباي تماشاچيان رم به همه آنهايي كه فوتبال را دوست دارند و حتي حاضرند ملقب به "ديوانه فوتبال" باشند ياد آوري كرد عاشق فوتبال بودن چه معنايي دارد. در فوتبال عشق و تلاش و همكاري و هم باشگاهي بودن حرمت دارد و قرار نيست همه تلاشهاي فوتبال در كسب جام و افتخار محدود شوند. فوتباب پديده ماندني است زيرا چيزي فراتر از لگد زدن به توپ بوده و به قول بيل شنكلي والاتر لز مرگ ى زندگي است كه نگارنده به آن لقب "عشق" را مي دهد.

اگر يك عاشق و يا به بياني يك ديوانه فوتبال هستيم بايد با مفاهيم اصلي آن دوستي كنيم. فوتبال همراه با تحقير و تنفر و زشتي لياقت آن را ندارد كه با نقطه نظر بيل شنكلي تعريف و اصولا ورزش و فوتبال ناميده شود. اين جمله مشهور " اگر از فوتبال عشق را بگيريم چيزي جز لگد زدن به توپ از آن باقي نمي ماند" كليد فوتبالي است كه  چند دهه به ديوانگي با آن باليديم. ميدان فوتبال با همه تغييرات آن از يك ورزش به صنعت و تجارت جائي براي همدلي و دوستي و عشق و دوري از نفرت و خام انديشي ها است اين مفاهيم دهه ها است همراه با فراز و نشيب ها با فوتبال بوده و اميد نسل جوان عاشق فوتبال بدانند كه مفاهيم اصلي فوتبال چيست و به آن پايبند باشند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    جناب عاطف! هزاران هزار سپاس برای این متن زیبا و آموزنده

نظرسنجی

نتیجه دربی نودم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
استقلال
استقلال
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 31 شهریور 1398 / ساعت : 16:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مهدی سیدعلی
دوشنبه, 25 شهریور 1398 / ساعت : 19:45

گلزنان برتر پرسپولیس

محمدحسین کنعانی زادگان
# نام بازیکن تعداد گل
1محمدحسین کنعانی زادگان1
2مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن