betbord_head

تو چقدر نجیب بودی و ما نمی فهمیدیم!

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 3274 ] - یکشنبه, 17 شهریور 1398

تو چقدر نجیب بودی و ما نمی فهمیدیم!

راستش این است که در این سال ها زیاد بر سر داربی تهران کوفته ایم؛ از کیفیت پایین اش نالیده ایم، مساوی های پرشمارش را به تمسخر گرفته ایم و گاهی به تبانی و گاوبن... 5 out of 5 based on 21 ratings.
تو چقدر نجیب بودی و ما نمی فهمیدیم!

راستش این است که در این سال ها زیاد بر سر داربی تهران کوفته ایم؛ از کیفیت پایین اش نالیده ایم، مساوی های پرشمارش را به تمسخر گرفته ایم و گاهی به تبانی و گاوبن...

ارتش سرخ دات كام :

راستش این است که در این سال ها زیاد بر سر داربی تهران کوفته ایم؛ از کیفیت پایین اش نالیده ایم، مساوی های پرشمارش را به تمسخر گرفته ایم و گاهی به تبانی و گاوبندی متهمش کرده ایم. وسط این همه تحقیر و ملامت، گاهی درست و نادرست گم شد و سره و ناسره همنشین شدند. باکی نیست. خطای انسانی است و به هر حال پیش می آید. کاش اما همانقدر که در عیب یابی از داربی پایتخت استاد بودیم، نیم نگاهی هم به محاسن و امتیازاتش می انداختیم؛ مثلا آن همه اصالت و نجابت ذاتی که 50 سال مثل مروارید در صدف داربی پنهان بود و ما نمی دیدیم.

حتما باید مثل امروز در فلان شهر و فلان استادیوم گرفتار خشونت های نورس و شگفت انگیز می شدیم و حتما باید کشته و زخمی و کور و فلج می دادیم تا چراغ برداریم و دور داربی بگردیم. الهی دورت بگردم داربی تهران؛ تو که 50سال هواداران 2تیم را با یک دنیا کری و جدل، با انبوهی از تضادهای تاریخی و طبقاتی کنار هم نشاندی و خون از دماغ کسی نیامد. تو که گاهی بازیکنانت وسط زمین به جان هم افتادند و حتی بازی را نیمه تمام گذاشتند، اما تماشاگرانت با وقار روی سکو ایستادند و دست از پا خطا نکردند.

تو که هیچ سرباز وظیفه ای را نابینا نکردی، ماشین خبرنگاری که شاید همه سرمایه زندگی پر از افلاس و تنگنایش بود را به آتش نکشیدی و میزبان هیچ پرچمی غیر از پرچم3 رنگ میهن و پرچم سرخ و آبی تیم هایت نشدی. تو که سرباز همین خاک بودی، تو که حق لقمه و سفره را می شناختی. همه خلاف های این داربی شاید چهارتا فحش روی سکو باشد، اما به خدای احد و واحد سوگند که لنگ و کیسه شرف دارد به غرغره کردن درس نحس تجزیه طلب ها یا فریادهای نژادی و قومیتی که آتش به خرمن این سرزمین می اندازد.

تو چقدر نجیب بودی و ما هرگز نفهمیدیم. وقتی در فلان ورزشگاه باران سنگ سبوعانه 70هزار نفر بر سر 70نفر هوادار تیم میهمان درمی گیرد، بی انصافی است که یادی از داربی پاییز62 پایتخت نکنیم؛ همان که 130هزار نفر تا لب خط ورزشگاه آزادی کنار هم نشستند، استقلال بازی را برد و حتی یک نفر هم «آخ» نگفت. حاشا به غربت و مظلومیت مسابقه ای که 50سال تماشاگرانش در یک اتوبوس نشستند، سوار یک قطار شدند، از یک مسیر گذشتند، بازی را دیدند و درنهایت حجب و حیا کنار دشمن دیرینه از همان راه برگشتند.

می گویند «قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید»؛ ما هم انگار باید صابون خیلی چیزها به تن مان می خورد تا قدر داربی بی آزار تهران را بدانیم. شرمساریم. حلالمان کن رفیق قدیمی!مرتبط با موضوع

تبلیغات
betbord_news
چيدمان به ترتيب :
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  جناب بهروش! خدا مراد دلت رو بده که حرف دل ما رو زدی
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آفرین
  آقرین
  آفرین به رسول بهروش
  سگ استقلالی شرف داره به بعضی ها
  حداقل جدل مان بااستقلالی ها فقط فوتبالی ست
  درواقع استقلالی ها خیلی هم خوبنمد.فقط ایرادشون کج سلیقگی یه .
  جاداره بعدازسوت آغازداربی ،هواداران آبی وقرمزبه مدت یک دقیقه سرپابایستندوبه احترام دخترآبی سکوت کنند
  تاکمکی کنندبه ازبین رفتن رسم ورسوم غلط
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  یادش یخیر
  یه زمانیاوج فحش های استقلالی هابه دروازه بان پرسپولیس این بودکه :قلیچ بایدبرقصه
  .قلیچ هم دمش گرم.کم نمی آوردوبه قری می آمدکه دل شان خوش باشه
  این کجاوناسزاهای تراکتوری هاکجا؟
  این مطلب بهترین مطلبی بودکه دراین سایت دیده بودم
 • رضا مهدوی
  رضا مهدوی :
  الحق و الانصاف مطلب قشنگی بود . آفرین بهروش ... زیبا نوشتی و ستودنی .. واقعا آدم که بیشتر فکر میکنه میفهمه که این هوادارای کیسه و پرسپولیس در مقابل این طرفدارهای تازه به دوران رسیده تیمهایی تازه به دوران رسیده شاه هستن.
  ترترها یادشان رفته که تا قبل از این 30 میلیونی شدن هوادارشون!!!!!!!!!!!!!!!!!! وقتی پرسپولیس میرفت تبریز توی استادیوم باغشمال حتی 300 نفر هم به زور تیم شهر خودشان تشویق میکردند. حالا زنوزی ادعا میکنه 30 میلیون هوادار دارن !!!!!!
  زردک های اصفهان هم تقریبا شبیه اونا ... پرسپولیس توی اصفهان هم همیشه میزبان بود انگار ..
 • عرفان رنجبر
  عرفان رنجبر :
  ای لاو یو داری رسول جان.به خدا قسم ما هواداران قرمز و آبی پنجاه سال جز کل کل با همدیگه کار دیگه ای نکردیم. ما با هم مثل برادر می مونیم. باور کنید من استقلالی ها رو دشمن خودمون نمی دونم. دشمن ما زرد و اون قرمزتقلبی هستند. ترکهای وطن پرستی که احتمالا از سرزمین طلوع آفتاب، آفتاب سوخته برگشتند به ایران با خودشان سوغاتی مثل پرچم ژاپن آوردند.

نظرسنجی

پرسپولیس برابر تراکتور به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
یکشنبه, 6 بهمن 1398 / ساعت : 15:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نساجی
نساجی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مرتضی منصوریان
جمعه, 6 دی 1398 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی7
2علی علیپور5
3وحید امیری3
4احمد نورالهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن