betbord_head

ما ز یاران چشم یاری داشتیم

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 2345 ] - یکشنبه, 17 شهریور 1398

ما ز یاران چشم یاری داشتیم

روزگار ما تمام شده است! آری روزگاری که می پنداشتیم فوتبال زیبا است و فرصتی دهد که خستگی ها را از تن برون و کمی مشغله ذهنی را کم کنیم و به جستجوی رفاقتها برویم... 5 out of 5 based on 3 ratings.
ما ز یاران چشم یاری داشتیم

روزگار ما تمام شده است! آری روزگاری که می پنداشتیم فوتبال زیبا است و فرصتی دهد که خستگی ها را از تن برون و کمی مشغله ذهنی را کم کنیم و به جستجوی رفاقتها برویم...

ارتش سرخ دات كام :

روزگار ما تمام شده است! آری روزگاری که می پنداشتیم فوتبال زیبا است و فرصتی دهد که خستگی ها را از تن برون و کمی مشغله ذهنی را کم کنیم و به جستجوی رفاقتها برویم و به شوق فریاد گل بسیاری از حکایتهای سخت زندگی را فراموش کنیم. می پنداشیتم که فوتبال می تواند برای فرزندان ما چون پشتوانه ای باشد تا به آن پناه ببرند و رهائی یابند از رنجهائی که گاه بی گاه  روزگار به آنها تحمیل می کند. ما می پنداشتیم فوتبال می تواند مردمان را کنار همدیگر قرار دهد و فرهنگ بسازد و زبان مشترکی تولید کند و جنگهای خونین بشر را تبدیل به رقابت های ورزشی نماید اهدافی که بارون دو کوبرتن و ژول ریمه و ... می اندیشند و هنوز هم در فوتبال جهان شاهد آن تا حد زیادی هستیم. فوتبال در جهان تبدیل به جنبشی برای شادی آفرینی است و زن و مرد و کودک و نوجوان و پیر کنار یکدیگر می نشینند و با گردش توپ در میان مستطیل سبز غمها را به فراموشی می سپارند اما روزگار ما تمام شده است یا این که  به قول لسان الغیب "خود غلط بود آنچه ما پنداشتیم"

فوتبال ما که نامش را سالها است به فوتبالفارسی تغییر داده ایم حکایتهای دیگری دارد. فوتبالفارسی شده است جایگاهی برای نژاد پرستی و خشونت و دزدی و هزاران عامل دیگر که باور کردنی نیست. این فوتبال چشمان سربازی را از او می گیرد. این فوتبال به کودک نوجوانی با پرتاب سنگ ضربه مغزی هدیه می دهد. این فوتبال جایگاهی برای جنگهای جدائی طلبی شده است. این فوتبال پر از الفاظ زشت است اما آخرین شاهکار این فوتبال "خود سوزی" یک دختر جوان است که قصدی جز لذت بردن از دیدن ستاره های تیم محبوبش نداشته است. براستی چه پاسخی برای پدر و مادر آن دخترک بیگناه داریم؟ چگونه می خواهیم بی تفاوت فوتبالفارسی را دنبال کنیم و از آن سخن بگوئیم وقتی می بینم آنقدر حقیر است که دخترکان عاشقش یا باید هیبت مردانه بگیرند و یا آن که اسیر مرگ و نیستی گردند. هزاران حرف و حدیث زشت و سخیف  پشت سر دخترکی که بخاطر عشق به این هیولای زشت که "فوتبالفارسی" نام دارد همه آرزوها و عشق و شادمانی اش را به شعله های آتش سپرد می زنند اما حاضر نیستند بگویند که چگونه چنین فاجعه ای می تواند به صرف علاقه به فوتبال فقط در این دیار رخ دهد؟ این فوتبال به کجا رسیده است؟ روزگار ما تمام شده است و باید شرم کنیم که در این زمانه پر از حقارت و زشتي بوده ایم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
betbord_news
چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    جناب مهندس تورج عاطف! دست مریزاد و خداوند نگه دارنده و رهنمای اندیشه و قلم شما باد!
  • شعبانعلی میردارپاقلعه
    شعبانعلی میردارپاقلعه :
    رسانه های جمعی نادان تمامادلیل اینهمه بی اخلاقی هستن. اینکه یه دخترخودسوزی کرده وپدراین مرحومه هم بربحرانهای روحی اوصحه گذاشته یک عده که نونشان دراین جنجالهاست ازش یه دردسرامنیتی وملی ساختن که کمی بیشترفروش کنن. خدالعنتتان کنه. منبعدمرگ پسرآبی، پیرزن. پیرمردو... الاغ آبی وخوک وحشی آبی هم میادتیتر1

نظرسنجی

پرسپولیس برابر تراکتور به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
یکشنبه, 6 بهمن 1398 / ساعت : 15:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
نساجی
نساجی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : مرتضی منصوریان
جمعه, 6 دی 1398 / ساعت : 16:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی7
2علی علیپور5
3وحید امیری3
4احمد نورالهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن