همه ناآماده برای شهرآورد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1782 ] - چهارشنبه, 27 شهریور 1398

همه ناآماده برای شهرآورد

همان شب قرعه کشی لیگ نوزدهم، همه متفق القول بودند که شهرآورد تهران در هفته چهارم یک اتفاق غیرمنتظره است. واکنش اولیه به این قرعه این بود که تیم های استقلال و ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
همه ناآماده برای شهرآورد

همان شب قرعه کشی لیگ نوزدهم، همه متفق القول بودند که شهرآورد تهران در هفته چهارم یک اتفاق غیرمنتظره است. واکنش اولیه به این قرعه این بود که تیم های استقلال و ...

ارتش سرخ دات كام :

همان شب قرعه کشی لیگ نوزدهم، همه متفق القول بودند که شهرآورد تهران در هفته چهارم یک اتفاق غیرمنتظره است. واکنش اولیه به این قرعه این بود که تیم های استقلال و پرسپولیس با سرمربیان جدیدی شروع کرده اند و استراماچونی و کالدرون فرصت کافی برای آماده کردن تیم های شان نخواهند داشت.

این پیش بینی درست از آب در آمد و دو تیم بزرگ تهرانی بعد از گذشت سه هفته هنوز به شرایط ایده آل نرسیده اند. درباره استقلال که از این سه بازی تنها دو امتیاز دارد می توان گفت که وضعیتی بحرانی دارد و روزهای سختی را سپری می کند. تغییرات تابستانی پرشمار و مشکلات مدیریتی بی پایان استقلال را آنقدر شکننده کرده که نشانه ای از یک تیم مدعی ندارد. استراماچونی یکی از ضعیف ترین تیم های سال های اخیر استقلال را تحویل گرفته و علاوه بر آن در این سه بازی بدشانس بوده تا تیمش در رده یازدهم بایستد.

پرسپولیس بهتر از رقیب قدیمی نتیجه گرفته و با دو برد موقعیت نسبتاً خوبی در جدول دارد، ولی نمایش این تیم با کالدرون و بازیکنان جدید هنوز هواداران را راضی نکرده و تیم همچنان با شکل ایده ال خود فاصله دارد. مربی آرژانتینی تیم را خیلی دیر تحویل گرفت و هنوز در حال آزمایش و خطاست که بعید است به این زودی به پایان برسد. شاید اگر اتفاقات بازی ها به نفع پرسپولیس نبود، کالدرون هم مثل استراماچونی در آستانه دربی غرق در بحران و مشکلات می شد.

ناآمادگی اما تنها مربوط به استقلال و پرسپولیس نیست و برگزارکنندگان مسابقات هم کوهی از مشکلات را پیش رو دارند. فدراسیون لیگ نوزدهم را با تأخیر زیادی شروع کرد تا ورزشگاه ها تجهیز و آماده شوند، ولی اتفاقات عجیب و غریب این سه هفته نشان داد که تحولی در کار نبوده است. این هفته در مسجدسلیمان، حتی امکان سؤال پرسیدن از بازیکنان در میکسدزون ورزشگاه وجود نداشت و اتوبوس استقلال بیرون ورزشگاه سنگ باران شد که نشان می دهد هنوز امنیت اولیه برای برگزاری مسابقات در این شهر برقرار نیست. یک روز بعد در آزادی که مهم ترین و مجهزترین ورزشگاه ماست، یک تراژدی رخ داد و کودکی به خاطر برق گرفتگی از دنیا رفت. حالا همین ورزشگاه روز یکشنبه قرار است میزبان هزاران نفر از هواداران استقلال و پرسپولیس باشد و همه نگرانند مبادا اتفاق تلخ دیگری رخ دهد. قانون 10-90 که روزهای گذشته درباره اش بحث های زیادی شد، با ضعف هایی که زیرساخت های ورزشگاه آزادی دارد، خیلی رؤیاپردازانه به نظر می رسد و بهتر است اصلاً به آن فکر نکرد.

بلیت های الکترونیکی هم که قرار بود ورود به ورزشگاه و شناسایی تماشاگران را تسهیل کند، در مرحله اجرا با مشکلات زیادی روبه رو شده. در بازی های اخیر تماشاگران زیادی با وجود خرید بلیت پشت گیت مانده اند و عبور از این غول های آهنی با دردسر و تأخیر زیادی ممکن است. بعد از اتفاق دلخراش اخیر حتی می توان گفت که ای کاش فدراسیون هیچ وقت به فکر گیت و بلیت الکترونیکی نمی افتاد و با سیستم بلیت های کاغذی و مأموری که آنها را با دست پاره می کرد ادامه می داد! هر قدر به روز شهرآورد نزدیک شویم، هیجان و حساسیت این بازی بالاتر خواهد رفت، ولی با آنچه در هفته های گذشته از دو تیم دیده ایم، توقع یک بازی جذاب و دیدنی چندان منطقی به نظر نمی رسد. سازمان لیگ هم در تغییراتش ناموفق بوده و تنها باید امیدوار باشیم که این بازی بدون اتفاق تلخی به پایان برسد. در آخرین خبر بازی به ساعت 16 موکول شده و این یعنی در یک روز غیرتعطیل احتمالاً تماشاگران کمتری می توانند در ورزشگاه حاضر شوند. هرچند پر نشدن ورزشگاه می تواند روی فضای بازی تأثیر منفی بگذارد، ولی با مشکلاتی که بلیت ها و گیت ها دارند، خلوت بودن ورزشگاه حداقل از نظر امنیتی اتفاق خوبی خواهد بود. شهرآورد همیشه مهم ترین رویداد لیگ برتر بوده، ولی این بار ظاهراً نه تیم ها برای این بازی لحظه شماری می کنند، نه سازمان لیگ اشتیاقی برای برگزاری آن دارد. برای دو تیم و مربیانش همین که در این بازی نبازند اتفاق خوبی خواهد بود و سازمان لیگ هم آرزو می کند، این بازی بدون دردسر به پایان برسد تا شاید در هفته های آینده ورزشگاه ها شرایط بهتری پیدا کنند.

این شاید بی موقع ترین شهرآورد سال های اخیر باشد و کسی برای آن آماده نیست، پس ما هم این بار مجبوریم سطح توقعات مان را پایین بیاوریم. فوتبال ایران از این بازی ها زیاد دیده و شهرآوردهای دیگری هم می آیند و می روند. شاید بهتر باشد این بار خیلی رؤیاپردازی نکنیم و فقط امیدوار به روزهای بهتر برای لیگ برتر و فوتبال ایران باشیم.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن