دربی تهران را با هیچ دربی دیگری مقایسه نکنید!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1397 ] - پنجشنبه, 28 شهریور 1398

دربی تهران را با هیچ دربی دیگری مقایسه نکنید!

نگاهی به خودتان بیندازید. کدام یک از دربی های دنیا قلب و احساس شما را انقدر تحت تاثیر قرار می دهند؟ شما شاید با دیدن دربی ‹‹دلامدونینا›› عاشق فوتبال شده باشید... 5 out of 5 based on 6 ratings.
دربی تهران را با هیچ دربی دیگری مقایسه نکنید!

نگاهی به خودتان بیندازید. کدام یک از دربی های دنیا قلب و احساس شما را انقدر تحت تاثیر قرار می دهند؟ شما شاید با دیدن دربی ‹‹دلامدونینا›› عاشق فوتبال شده باشید...

ارتش سرخ دات كام :

نگاهی به خودتان بیندازید. کدام یک از دربی های دنیا قلب و احساس شما را انقدر تحت تاثیر قرار می دهند؟

شما شاید با دیدن دربی ‹‹دلامدونینا›› عاشق فوتبال شده باشید. یعنی سرکشی های گنارو گتوزو شاید به شما نشان داده باشد که اصلا دربی یعنی چه؟ شاید اصلا تماشای بازی دو تیم شهر ‹‹منچستر›› که فقط برای یک شهر هستند و جز این دیگر از نظر هواداران هیچ شباهتی ندارند، باعث شده که نام دربی جای خودش را در ذهن شما باز نگه دارد. مطمئنا با بازی بوکاجونیورز و ریورپلاته فهمیدید که فوتبال فراتر از یک ورزش معمولی است. اما کدام یک از این بازی ها به علاوه ده ها دربی بزرگ دیگر دنیای فوتبال، توانسته اند به قلب و احساس شما راه پیدا کنند؟ کدام یک برنامه های روزمره تان را تغییر داده اند؟ برای کدام از ته ته دل خندیدید یا حتی گریستید؟ اگر دیوانه فوتبال باشید، هیچ بعید نیست که برای هرکدام از دربی هایی که گفتیم و نگفتیم چنین حس هایی را تجربه کرده باشید. ولی حالا این سوال را جواب دهید؟ برای کدام دربی از شب قبل تا صبح روز بازی روی چمن های خیس روبروی ورزشگاه آزادی خوابیدید؟ برای کدام دربی یک هفته پول تو جیبی تان را جمع کردید تا روز بازی به استادیوم بروید؟ بله؛ برای همان دربی که اشک های تان را به مرز نابود شدن دنیای تان می رساند و خنده های تان را سوق می دهد به سمت آرزوها و رویاهای بی نهایت.

دربی در ایران یعنی زندگی. اصلا شاید شهر آورد اسم بهتری باشد. مثلا همین امروز عصر، حوالی ساعت هفت معلوم می شود که قرمزها شهر را برای خودشان به خانه های شان می آورند یا آبی ها؟ علی پروین می گفت: ‹‹ کل فصل را بباز، دربی را ببر! ›› اگر با این جمله هنوز اهمیت دربی استقلال - پرسپولیس در ایران را درک نکردید، بیست و چهار ساعت مانده به بازی شروع کنید به گشتن در خیابان های شهر. از مردم بپرسید آبی یا قرمز؟ استقلال یا پرسپولیس؟ آنها فقط یک جواب عادی برای شما ندارند. بلکه شما باید عطش بردن و البته استرس باختن را از چشمان شان بفهمید.

این خاصیت دربی است. یک بازی بزرگ. یک روی زندگی. مرز بین نابودی و بقا. از بین برنده همه غصه ها و سازنده خنده های بلند. حتی برای چند روز. حتی برای چند ساعت. مهم این است که شما فقط با دربی زندگی تان را انقدر تحت تاثیر فوتبال می بینید. دربی های خارجی برای شما هر چقدر استرس داشته باشند، چند برابر بیشتر لذت دارند. چراکه اگر تیم محبوب تان مثلا در ال کلاسیکو باخت، دست یک بارسایی اهل کاتالان یا رئالی اهل مادرید به شما نمی رسد و کسی از خود نیوکمپ یا برنابئو برای تان کری نمی خواند. اما اینجا همه چیز فرق می کند. بالا آوردن سرتان به نتیجه ای بستگی دارد که بعد از نود دقیقه روی اسکوربورد ورزشگاه نقش می بیندد. از این هم عبور نکنید. برای اینکه بفهمید دربی تهران چه نقش متفاوتی برای شما دارد، به حال تان بعد از بدست آمدن نتیجه تساوی در دربی های خارجی نگاهی بیندازید. حداقل اینکه شما یک فوتبالی تماشاگر یک بازی زیبا بودید. اما کاش دربی های تهران مساوی نشود. چون آن زمان این شمایید که احساس می کنید هرچه حس و هیجان داشتید، دور ریخته شده است. فکر می کنید فوتبال یعنی واقعا یک بازی و شما بعد از چند روز به زندگی عادی برمی گردید و راهی ندارید جز اینکه صبر کنید تا دربی بعدی از راه برسد. دربی بعدی که بیاید دوباره همه چیز مثل چند ماه قبل است. همان شور، همان هیجان و همان کل کل ها. پس حالا محکم تر می گوییم که این خاصیت دربی تهران است. دربی ای که کاش مساوی نشود.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    رسول خطیبی مربی ماشین سازی در جواب اینکه مالک ماشین سازی و تراکتور سازی 1نفر هست میکفت مالک پرسپولبس و استقلال هم 1نفر هست..ظاهرا به ذهنش نمیرسیده که دربی تهران بین پرسولیس و استقلال انقدر حساسیت داره ولی دربی تبریز بین تراکتور و ماشین سازی اصلا مهم نیست..تراکتور سازی 6امتیاز از بقیه تیمها جلوتر هست ولی بازهم هیچی نمیشه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن