کمیته انضباطی؛ درآمدزا اما متناقض

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 630 ] - دوشنبه, 8 مهر 1398
کمیته انضباطی؛ درآمدزا اما متناقض

آرای اخیر کمیته انضباطی درباره دربی، سر و صدای زیادی به پا کرده است. از مبلغی که در پی این احکام به دست کمیته انضباطی می رسد تا بی عدالتی کمیته انضباطی در رسی...

ارتش سرخ دات كام :

آرای اخیر کمیته انضباطی درباره دربی، سر و صدای زیادی به پا کرده است. از مبلغی که در پی این احکام به دست کمیته انضباطی می رسد تا بی عدالتی کمیته انضباطی در رسیدگی به پرونده ها و صدور آرا. نکته عجیب در مورد آرای صادره مبلغی است که باید دو باشگاه و برخی بازیکنان به عنوان جریمه پرداخت کنند. مجموعه درآمد فدراسیون فوتبال از دربی در بخش آرای انضباطی 236 میلیون تومان است؛ درآمدی عجیب.
البته هنوز حکم احمدزاده اعلام نشده و حداقل 20 میلیون تومان به این مبلغ اضافه می شود و درآمد فدراسیون به بالای 250 میلیون تومان می رسد. از این 250 میلیون تومان 140 میلیون تومان را باید دو باشگاه پرداخت کنند، مابقی هم سهم بازیکنان است.
این موضوع البته به پرونده های اخیر کمیته انضباطی مربوط نمی شود و عملکرد این کمیته در فصل نوزدهم است که بارها و بارها مورد نقد جدی قرار گرفته است. به گونه ای که عده ای معتقدند آرای کمیته انضباطی به شدت متناقض هستند.

«برای درک بهتر وضعیت، به بیان برخی مصداق ها می پردازیم که از واکنش های بعضاً سلیقه ای مسئولان انضباطی فدراسیون فوتبال حکایت دارد:
* در بازی پرسپولیس و تراکتور، هواداران تراکتور به بازیکنان پرسپولیس و بخصوص علیرضا بیرانوند فحاشی کردند و چند عمل دیگر خلاف قانون را انجام دادند - آوردن پرچم سایر کشورها و شعارهای هنجارشکنانه - که با واکنش نادرست بیرانوند همراه بود. در نتیجه کمیته انضباطی تراکتور و بیرانوند را محروم کرد اما محرومیت هواداران تراکتور که برای چندمین بار در سال های اخیر این عمل را انجام داده بودند، بخشیده شد.

* در سوی دیگر هواداران تیمی مانند نفت مسجد سلیمان که در بازی با استقلال علیه این تیم شعار دادند و با سنگ، شیشه اتوبوس حریف را شکستند، در همان شب بازی به مدت سه هفته از داشتن هواداران خود محروم شدند و هیچ بخشش یا تعلیقی هم در کار نبود.

* بعد از بازی پرسپولیس و تراکتور و مشکلات متعدد در این بازی، کمیته انضباطی تا چند روز سکوت در پیش گرفت تا صدای رسانه ها درآید و سپس اطلاعیه ای را صادر کند اما بعد از بازی دربی فوراً اطلاعیه داد و این بار خبری از رأی قطعی نیست.

اینها تمام اتفاق ها و آرای متفاوت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیست و فقط بخشی از آن چیزی است که باعث شده تقریباً تمام تیم ها و اعضای شان نسبت به تیم های دیگر و نهادهای اجرایی فوتبال بدگمان شوند و احساس کنند حق شان ضایع شده است.
این قبیل رفتارهای متفاوت با اعتراض هواداران و تشدید بیانیه نویسی و اتهام زنی مواجه شده است. مثلاً سپاهانی ها بعد از محرومیت بازیکن تیم شان از بازی با پرسپولیس، نهادهای انضباطی را محکوم کردند اما این بار به جای کمیته انضباطی، کمیته اخلاق اطلاعیه داد که نوع دیگری از تعارض در رفتارهای فدراسیون فوتبال است.

به نظر می رسد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای حاکم کردن جوی آرام و به دور از تنش، همراه با جدیت در رسیدگی به پرونده ها باید رویه معقول و یکسانی را در برخورد با افراد و تیم های متخلف در پیش بگیرد روشی که هیچ ایراد و انتقادی را به همراه نداشته باشد.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن