انتظاری: علیپور حق دارد اما نباید با گذشته اش زندگی کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 653 ] - دوشنبه, 8 مهر 1398

انتظاری: علیپور حق دارد اما نباید با گذشته اش زندگی کند

خط حمله پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی لیگ عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در همین راستا انتقادهای زیادی به مهاجمان این تیم بخصوص جونیور براندائو وارد شده است.  ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
انتظاری: علیپور حق دارد اما نباید با گذشته اش زندگی کند

خط حمله پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی لیگ عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در همین راستا انتقادهای زیادی به مهاجمان این تیم بخصوص جونیور براندائو وارد شده است.  ...

ارتش سرخ دات كام :

خط حمله پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی لیگ عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در همین راستا انتقادهای زیادی به مهاجمان این تیم بخصوص جونیور براندائو وارد شده است.
 سهراب انتظاری، مهاجم مطرح پرسپولیس در دهه 80 هم جزو منتقدان بازیکن برزیلی است. او که معمولاً درباره تیم محبوبش انتقاد نمی کند اما این مرتبه گلایه دارد؛ گلایه از آنهایی که زمینه حضور بازیکنانی را در تیم فراهم می کنند که در حد و اندازه های پرسپولیس نیستند.
 
*این روزها انتقادهای زیادی از خط حمله پرسپولیس و بخصوص مهاجم برزیلی این تیم می شود که اتفاقاً شماره هفت را هم به او داده اند.
 واقعیت این است که ما قدر اسطوره های مان را نمی دانیم و هر بازیکنی از راه می رسد پیراهن هایی را به آنها می دهیم که برای هواداران خاطره ساز بوده اند. شاید این حرف من در فوتبال حرفه ای و مطرح دنیا جایی نداشته باشد اما در فرهنگ فوتبالی ما این مسأله برای هواداران اهمیت دارد. من فقط به لحاظ فوتبالی می گویم که پیراهن علی آقای پروین برای جونیور خیلی گشاد است. این بازیکن در حد پرسپولیس که هیچ، در حد لیگ یک ما هم نیست. من هیچ وقت از پرسپولیس انتقاد نکرده ام اما واقعاً امروز از این شرایط ناراحتم، چون این بازیکن به قول فوتبالی ها بغل پای ساده را هم خوب نمی زند.

*بیشتر توضیح می دهی؟
 دلال ها و آنهایی که واسطه حضور این مهاجم در پرسپولیس شدند از یکی دو هفته قبل از آن در بوق و کرنا کردند که مهاجم تاپی خواهد آمد و تصور من این بود که قرار است نیمار دوم به پرسپولیس بیاید. طوری از او استقبال کردند که رئال مادرید از ادن آزار نکرد. از همه بدتر هم که 5، 6میلیارد با او قرارداد بسته اند، آن وقت با کج سلیقگی بازیکن جوان و آینده داری مثل محمدامین اسدی را کنار می گذارند. طبیعتاً هوادار هم در این شرایط آسیب می بیند. من از آقای کالدرون می پرسم که بر چه اساسی این بازیکن را جذب کردند. اینکه بعد از 5 بازی فقط یک مهاجم جوان گل می زند آمار بسیار بدی است. من خیلی امیدوارم که عبدی قدر جایگاهش را بداند. او پله ها را چند تا یکی طی کرد و حالا باید برای ماند در آن بالا خیلی تلاش کند.

*البته علی علیپور هم عملکرد خوبی نداشته به همین دلیل انتقادهای زیادی هم متوجه او شده است.
 علیپور نباید با خاطرات گذشته اش زندگی کند. اینکه دو سال خوب با پرسپولیس داشته را باید فراموش کند تا موفق شود. مطمئن باشد هواداران هیچ وقت زحماتش را فراموش نمی کنند. علیپور باید به امروزش نگاه کند و اینکه چرا با روزهای خوبش فاصله داشته است.

*شاید یک دلیلش اختلاف بسیار زیاد مبلغ قراردادش با جونیور باشد.
 از این بابت تا حدودی حق دارد بگوید چرا جونیور چند برابر من می گیرد، اما علیپور باید کارش را انجام دهد و بداند که خودش با عملکرد خوبش در سال های گذشته انتظارات را بالا برده است. به نظر من توجهی به اختلاف قراردادش نکند چون در نهایت باشگاه و آنهایی که با این مبلغ قرارداد بسته اند باید پاسخگو باشند. ما بازیکنان بزرگی داشتیم مثل علی کریمی، مهدوی کیا، هاشمیان، انصاریان، رهبری فرد و... که با جان و دل برای تیم شان بازی می کردند و علیپور هم باید بتواند روند خوبش را آغاز کند. من خیلی امیدوارم که هرچه زودتر پایش به گلزنی باز شود چون در آن صورت بار روانی زیادی از دوش او برداشته می شود.

*شما خودت این شرایط را تجربه کردی؟
 بله. الان هم به علیپور می گویم که غیر از علی علیپور هیچ کس نمی تواند مشکلش را حل کند. او به قول آقا فرشاد پیوس باید بیشتر تمرین کند. او ایراد کارش را بهتر از هر کسی می داند، ضمن اینکه بزرگتر های تیم مثل سیدجلال، کامیابی نیا، ماهینی، شجاع و بیرانوند باید به او کمک کنند. علیپور باید با خودش خلوت کند، موبایلش را کنار بگذارد و از فضای مجازی فاصله بگیرد.

*اما باید به آنها حق هم داد چون در جریان بازی خیلی صاحب توپ و موقعیت نمی شوند.
 صددرصد موافقم. پرسپولیس یک هافبک بازیساز تمام عیار ندارد. یکی دیگر از کارهای عجیب باشگاه کنار گذاشتن سروش رفیعی بود که در این روزها خیلی می توانست به تیم کمک کند. من دوست ندارم این حرف را بزنم اما پرسپولیس با این سبک و سیاق به بن بست می خورد. شما نگاه کنید سپاهان خیلی راحت می آید تهران و ما را شکست می دهد و می رود. آقای کالدرون باید هرچه سریع تر مشکل گلزنی پرسپولیس را حل کند. البته باشگاهی که چند مدیرعامل را در عرض یکی دو سال عوض می کند باید تاوان هم بدهد.

*اما مدیرعامل فعلی که فوتبالی است.
 بله، اما آقای انصاری فرد با این همه مشکلات چه کار کند؟ ایشان همه وقت و انرژی اش را صرف حل مسائل مالی و مشکلات تیم می کند. به نظرم آقای کالدرون باید پاسخگوی مسائل فنی باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن