آنالیز فنی ؛ پیروزی دیر هنگام !

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1150 ] - سه شنبه, 9 مهر 1398

آنالیز فنی ؛ پیروزی دیر هنگام !

سرخپوشان در نبردی حساس و سرنوشت ساز موفق شدند در واپسین لحظات وقت های اضافه پیروزی را در خانۀ ماشین سازی از آن خود کنند. پرسپولیس بعد از شکست تلخ مقابل سپاهان... 4 out of 5 based on 5 ratings.
آنالیز فنی ؛ پیروزی دیر هنگام !

سرخپوشان در نبردی حساس و سرنوشت ساز موفق شدند در واپسین لحظات وقت های اضافه پیروزی را در خانۀ ماشین سازی از آن خود کنند. پرسپولیس بعد از شکست تلخ مقابل سپاهان...

ارتش سرخ دات كام :

سرخپوشان در نبردی حساس و سرنوشت ساز موفق شدند در واپسین لحظات وقت های اضافه پیروزی را در خانۀ ماشین سازی از آن خود کنند.
پرسپولیس بعد از شکست تلخ مقابل سپاهان، از تبریز دست پر خارج شد. آن ها  اگرچه پنالتی گرفته شده را خراب کردند ، در مقابل ماشین سازی، نمایش بدی نداشتند و در وقت های  اضافه با گل دیر هنگام امیری به مرحله بعد صعود کردند .

تغییرات جدید  !
سرخپوشان در نخستین دیدار فصل جدید جام حذفی ، بازی را با آرایش 2-4-4 لوزی آغاز کردند. بیرانوند مرد شماره یک پرسپولیس، شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان نیز دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. نادری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست، قرار گرفتند. در خط میانی؛ ربیع خواه به عنوان هافبک تدافعی و رسن  به عنوان هافبک تهاجمی در راس لوزی قرار داشت ، ترابی و امیری نیز به عنوان دو هافبک راست و چپ خط میانی حضور داشتند .  در خط حمله هم علیپور و براندائو قرار گرفتند . آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود ، سرخ ها بیشتر از کانال های کناری خود برای گشودن دروازه  سبزپوشان ماشین سازی استفاده کردند . در نیمه نخست رهبری حملات سرخ ها از کانال سمت چپ ، در اختیار امیری بود . این بازیکن به همراه نادری در ایجاد حملات سرخ ها نقش مهمی داشتند . یکی دیگر از برنامه های مهم سرخ ها در نیمه نخست ، استفاده کردن از ضربات شروع مجدد بود . توپ های بلند ارسالی ترابی و امیری  هم در ضربات آزاد و هم در کرنر ها باعث ایجاد چندین موقعیت خطرناک روی دروازه سبزپوشان بود ولی در نهایت این برنامه ها منجر به رسیدن به گل نشد . با شروع نیمه دوم شاهد جابه جایی هفبک های راست و چپ سرخ ها بودیم . حضور امیری در سمت راست و ترابی در سمت چپ باعث شد تا مدافعین کناری ماشین سازی دچار مشکل در مهار هر دو بازیکن شوند . امیری باز همانند نیمه اول ، این بار در سمت راست رهبر حملات سرخ ها بود . حملات پی در پی سرخ ها پنالتی را برای آن ها به همراه داشت . بی دقتی در زدن ضربه پنالتی باعث به هدر رفتن آن شد . اتفاقات حاصل از این پنالتی وقت های اضافی طولانی را به همراه داشت  تا در نهایت در ثانیه های پایانی شاگردان کالدرون به گل پیروزی بخش رسیدند .

 پرنبرد  !
 بازی با حملات اولیه شاگردان گابریل کالدرون در جریان بود. در دقیقه 2، ارسال محمد نادری از سمت چپ، واکنش حامد لک را به دنبال داشت که در ادامه موجب شد دروازه بان ماشین سازی لحظاتی با آسیب دیدگی مواجه شود.پاس بشار رسن به مهدی عبدی در دقیقه 9، بازیکن جوان پرسپولسی را صاحب موقعیت کرد که با برخورد با مدافعان ماشین سازی، بی ثمر ماند که در ادامه بازیکنان پرسپولیس اعتقاد به پنالتی داشتند.دقیقه 10، ارسال وحید امیری به محوطه جریمه ماشین سازی، واکنش ناقص دروازه بان ماشین سازی را به همراه داشت و برخورد توپ به سر جونیور براندائو، موقعیت حساسی را به وجود آورد که  توپ با اختلافی کم از دروازه ماشین سازی به بیرون رفت.تا دقیقه 20، بازی در میانه میدان در جریان بود که مهدی ترابی ضربه کرنر را از سمت چپ به محوطه جریمه ماشین سازی ارسال کرد که در ادامه ضربه سر نصفه و نیمه شجاع خلیل زاده را به همراه داشت و حسین کنعانی زادگان، با ضربه قیچی برگردان، موقعیت حساسی برای پرسپولیس ایجاد کرد که توپ با اختلاف از دروازه ماشین سازی به بیرون رفت.اولین موقعیت مهم ماشین سازی در دقیقه 28 اتفاق افتاد که ضربه شوت محکم عیسی آل کثیر در محوطه جریمه پرسپولیس بی ثمر به کنار دروازه علیرضا بیرانوند رفت.ارسال مهدی شیری از سمت راست محوطه جریمه ماشین سازی، ضربه سر نصفه و نیمه مهدی عبدی را به همراه داشت و در ادامه بشار رسن در پشت محوطه جریمه، ضربه ای روانه ماشین سازی کرد که واکنش حامد لک را بر عهده داشت.ضربه آزاد پرسپولیس در دقیقه 38، شوت محکم مهدی ترابی را به همراه داشت که واکنش حامد لک توپ را به کرنر برد و در ادامه کرنری که ترابی روانه دروازه پرسپولیس کرد، ضربه قیچی برگردان شجاع خلیل زاده را به دنبال داشت که بی ثمر از کنار دروازه ماشین سازی به بیرون رفت.در ادامه تلاش دو تیم برای گل زدن در نیمه اول ثمری نداشت تا نیمه اول دیدار ماشین سازی و پرسپولیس با تساوی بدون گل به پایان برسد.

گل دیر هنگام !
در نیمه دوم بازهم شاگردان کالدرون بودند که حملات خود را روی دروازه ماشین سازی آغاز کردند اما موفق نشدند نقشه خود را در اویل نیمه دوم هم عملی کنند.در دقیقه 56، جونیور براندائو، در محوطه جریمه ماشین سازی قرار گرفت و شوتی محکم روانه دروازه ماشین سازی کرد که حامد لک مانع این شد تا دروازه شاگردان رسول خطیبی باز شود.پرسپولیس در دقیقه 59 روی ارسال وحید امیری و ضربه سر شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان را صاحب موقعیت کرد و این مدافع پرسپولیس توانست با ضربه پای راست دروازه ماشین سازی را باز کند اما چون او در موقعیت آفساید قرار داشت، گل مردود اعلام شد.تا دقیقه 70، بازی بیش تر در میانه بازی در جریان بود و موقعیت های نصفه و نیمه دو تیم راه به جایی نبرد تا این که در دقیقه 75 ضربه آزاد پرسپولیس و حرکت ترکیبی این تیم، بشار رسن را در پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد و شوت این بازیکن بازهم واکنش حامد لک را به همراه داشت و توپ را روانه کرنر کرد.دقیقه 79، برخورد علی علیپور با مدافعان ماشین سازی، در محوطه جریمه، موجب شد داور نقطه پنالتی را اعلام کند و علی علیپور در نهایت نتوانست پنالتی را گل کند و حامد لک ضربه علیپور را مهار کرد.بعد از پنالتی علیپور و حاشیه هایی که در امتداد این پنالتی شکل گرفت، کمک داور مسابقه یازده دقیقه زمان تلف شده اعلام کرد و در این مدت نیز پرسپولیس و ماشین سازی نتوانستند کاری از پیش ببرند اما در دقیقه 101، پرسپولیس گل پیروزی بخش این بازی را به ثمر رساند. بشار رسن در سمت راست محوطه جریمه ماشین سازی پاس عرضی روانه تیر دوم ماشین سازی کرد و وحید امیری با ضربه پای چپ گل پیروزی بخش این بازی را به ثمر رساند.در پایان تلاش ماشین سازی برای جبران نتیجه ثمری نداشت تا این بازی با یک گل به سود پرسپولیس به پایان برسد.

 سخن پایانی ؛ دیدار شهرخودرو مهم است !
شاگردان کالدرون بعد از گذشت 5 هفته از لیگ توانسته اند 9 امتیاز را بگیرد که نتیجه بدی نیست. اما همین حالا سه تیم در لیگ برتر بیشتر از پرسپولیس امتیاز گرفته اند اوضاع پرسپولیس بد نیست ولی در صورت ادامه این روند سینوسی ممکن است این تیم هم وارد بحران شود. بازی روز گذشته با ماشین سازی فرصت خوبی بود که کالدرون توانست دوباره اعتماد هواداران پرسپولیس را به خودش جلب کند. البته کالدرون انصافا در قرعه کشی مسابقات هم بدشانس بوده است . چه در لیگ برتر که در شروع فصل با همه تیم های مدعی روبرو شد و چه در جام حذفی که در اولین بازی باید با یک تیم لیگ برتری بازی کرد . به هر حال این پیروزی فرصت خوبی برای کالدرون شاگردانش بود که با روحیه بالا روز جمعه به مصاف تیم پر مهره شهر خودرو بروند .  حال باید دید که آیا بازی با شهرخودرو می تواند نقطه عطفی برای کالدرون شاگردانش باشد ؟

آرتین چراغی


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • بهرام عظیمی
    بهرام عظیمی :
    بازی با پدیده نقطه عطفه?!

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن