اکسید هد

داغی که چهارساله شد؛ هادی هنوز زنده است

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1329 ] - سه شنبه, 9 مهر 1398

داغی که چهارساله شد؛ هادی هنوز زنده است

دقیقه 24 در فوتبال ایران در چند سال گذشته به زمانی برای زنده نگه داشتن نام یکی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تبدیل شده است بازیکنی که شخصیتش مورد احترام هوا... 5 out of 5 based on 5 ratings.
داغی که چهارساله شد؛ هادی هنوز زنده است

دقیقه 24 در فوتبال ایران در چند سال گذشته به زمانی برای زنده نگه داشتن نام یکی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تبدیل شده است بازیکنی که شخصیتش مورد احترام هوا...

ارتش سرخ دات كام :

دقیقه 24 در فوتبال ایران در چند سال گذشته به زمانی برای زنده نگه داشتن نام یکی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تبدیل شده است بازیکنی که شخصیتش مورد احترام هواداران سرخآبی بود.

«هادی نوروزی» کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس درگذشت. این خبری بود که روز نهم مهرماه سال 1394 در رسانه های کشور منتشر و فوتبال ایران در بهت فرو برد. هادی شاید در فوتبال ایران ستاره نبود اما شخصیت و شیوه رفتاری او در زمین این فوتبالیست مازندرانی را به بازیکنی تبدیل کرده بود که هنوز مورد احترام بسیاری از هواداران این رشته است.

هادی که چند مرحله از تیم جدا شد و پس از درخشش در تیم هایی مانند «داماش ایرانیان» و «نفت تهران» به پرسپولیس بازگشت، بازگشتی که در فصل پایانی زندگی او را کاپیتان تیم کرد. بخت زمانی با نوروزی یار نبود که وی در دورانی بازوبند کاپیتانی تیم فوتبال پرسپولیس را بر بازو بست که این تیم شرایط خوبی نداشت و رفت وآمد مربیان و مدیران موجب شده بود تا پرسپولیس نزدیک به یک دهه محروم از عنوان قهرمانی لیگ برتر باشد.

فشار بر تیم زیاد بود و بزرگان پرسپولیس از هادی بیش از دیگر بازیکنان توقع داشتند. فشاری که نوروزی در برخی از محافل دوستان به شدت از آن گلایه داشت و این گلایه پس از مرگ وی در مصاحبه های «محسن بنگر» و «میثم بائو» به خوبی دیده می شود. شماره 24 تیم پرسپولیس زیر فشار توقعات دوام نیاورد و در حالی بامداد روز نهم مهرماه به فصل پایانی زندگیش رسید که 30 بهار بیشتر از عمر وی نگذشته بود.

با مرگ هادی بازار شایعات داغ شد شایعاتی که هر کسی  می خواست وی را به یک سمت و سو هدایت کند. اما واقعیت مرگ هادی زمانی بیش از بیش افشا شد که دوستان قدیمی و همبازی هایش از گلایه این بازیکن از رفتار برخی از تماشاگران و بار روانی نتیجه نگرفتن تیم پرسپولیس می گفتند.

هادی رفت و فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس سیاه پوش شد. شماره 24 تیم فوتبال پرسپولیس رفت و این شماره را نه تنها بایگانی کردند بلکه هوادارانی که تا دیروز منتقد وی بودند روزهای تلخ عدم نتیجه گیری را فراموش کردند و با گرامیداشت نام او در دقیقه 24 بازی ها به نوعی این عدد نیز در تاریخ فوتبال ایران جاودانه کردند.

هادی از بدو ورود خود به پرسپولیس تهران شماره 24 را بر تن کرد و تا آخرین روزهای زندگی نیز با این شماره به میدان رفت. شاید برای برخی مایه تعجب بود که چرا بازیکنی که به مقام کاپیتانی تیم رسیده شماره تک رقمی را بر تن نمی کند اما نوروزی به پیراهنی که با آن سرخپوش شده بود وفادار ماند و در نهایت این شماره و دقیقه فوتبالی در تیم پایتخت را بایگانی کرد. پیراهن پرسپولیس شناسنامه هادی شد همانگونه که شماره شناسنامه وی نیز 24 بود.

هادی که از کشتی به فوتبال کوچ کرده بود بازیکن توانایی به شمار می رفت که هواداران بازی های او را در دربی به یاد دارند او در بازی بزرگ شهرآورد سه گل و 2 پاس گل به یادگار دارد؛ هواداران هنوز دبل وی را در جام ولایت برابر رقیب دیرینه (استقلال) فراموش نکردند.

وقتی که همشهریان وی از نوروزی خاطره تعریف می کنند از سختی های زندگی او می گویند. هادی بارها با آنان درد و دل کرده بود و از فشار سخت بازی سخن به میان آورد اما هادی در زمین این فشارها را کنترل کرد. او هیچگاه اجازه نداد که فشار نتیجه گیری و توقعات هواداران موجب پرخاش علیه هم تیمی یا حریف شود.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس با بدرقه باشکوه هواداران به سمت زادگاهش در روستای «کپورچال» شهرستان بابل رفا و در انجا آرام گرفت روستایی که از آن تاریخ به بعد به لطف آرامگاه هادی نوروزی بر سر زبان افتاد و امروز بسیاری از هواداران فوتبال برای حضور در مزار هادی به آنجا می روند.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • مهدی شعبانی
    مهدی شعبانی :
    بله . خدابیامرز هادی با جون خودش پرسپولیس رو جون داد و خودش رفت تو قبر ولی بعضیا جون گرفتن پرسپولیس رو پای یه پرفسور پول پرست نوشتن بدون اینکه از خودشون بپرسن چرا قبل مرگ هادی تیم با همون پرفسور ته جدول جا خوش کرده بود .
    مرگ هادی تیم نیم بند رو تا مرز قهرمانی متحد کرد که الان اسکناسای سبزش رو اون اجنبی به جیب داره میزنه

نظرسنجی

پرسپولیس در گروه پنجم لیگ قهرمانان چه جایگاهی را کسب می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
نساجی مازندران
نساجی مازندران
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : زاهدی فر
پنجشنبه, 19 فروردین 1400 / ساعت : 18:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن