باقری: کالدرون بیشتر از برانکو با من حرف می زند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2070 ] - سه شنبه, 9 مهر 1398

باقری: کالدرون بیشتر از برانکو با من حرف می زند

 مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی خیلی سریع بعد از دربی حکم داد در صورتی که در ورزشگاه های دیگر اتفاقات به مراتب بدتری رخ داد. باخت پرسپولیس م... 5 out of 5 based on 5 ratings.
باقری: کالدرون بیشتر از برانکو با من حرف می زند

 مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی خیلی سریع بعد از دربی حکم داد در صورتی که در ورزشگاه های دیگر اتفاقات به مراتب بدتری رخ داد. باخت پرسپولیس م...

ارتش سرخ دات كام :

 مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی خیلی سریع بعد از دربی حکم داد در صورتی که در ورزشگاه های دیگر اتفاقات به مراتب بدتری رخ داد.
باخت پرسپولیس مقابل سپاهان کافی بود تا انتقاداتی متوجه تیم کالدرون شود. در این بین علیرضا مرزبان که سابقه مربیگری در پرسپولیس دارد و اتفاقا  با کریم باقری هم کار کرده است، از این مربی خواست اختیاراتش را در پرسپولیس بیشتر کرده و به نوعی تبر را از زمین برداشته و به جان تیمش بیفتد؛ توصیه ای که در نوع خودش قابل توجه بود.
کریم باقری در گفت وگویی درباره این موضوع و سایر مسائل صحبت کرده است.

*از بازی با ماشین سازی شروع کنیم، بردی که شما برای رسیدن به آرامش، نیاز مبرمی به آن داشتید.
خودتان می دانید که جام حذفی شرایط خاص خودش را دارد و برای اینکه راهی مرحله بعد شوید فقط یک بازی فرصت دارید. از این رو باید از نظر روحی و روانی و همچنین آمادگی در بهترین وضعیت خود قرار داشته باشید. فرقی هم نمی کند حریف تان لیگ یکی است یا لیگ برتری چرا که همه توان خود را می گذارد تا بازنده نباشد. ماشین سازی هر چه داشت در زمین گذاشت و ما هم خوشبختانه روز کم اشتباهی داشتیم و به آنچه می خواستیم رسیدیم.

*یک پنالتی مشکوک در بازی اتفاق افتاد و بازی را به جنجال کشید، راجع به این اتفاقات عجیب و غریب صحبت می کنید؟

در مورد پنالتی بهتر است کارشناسان نظر دهند. در مورد اتفاقاتی هم که باعث متوقف شدن بازی شد بهتر است اظهارنظری نکنم چرا که همه، ماجرا را دیدند.

*پرسپولیس خوب بازی نمی کند و برخی بازیکنان همچنان در پست های غیر تخصصی بازی می کنند، این انتقاداتی است که متوجه تیم شماست!
قبل از هر انتقادی باید شرایط را بررسی کرد. من به نظر منتقدان احترام می گذارم اما در همه جای دنیا وقتی تغییراتی در یک تیم اتفاق می افتد و یک تفکر جدید وارد یک تیم می شود زمان می برد تا نتیجه دهد؛ اتفاقی که در مورد برانکو هم رخ داد و او در سال اول موفقیت های سال دومش را کسب نکرد. کالدرون اولین سال حضورش در فوتبال ایران را سپری می کند و یکسری خواسته های تاکتیکی از بازیکنان دارد که هنوز به طور کامل اجرا نمی شود. تیم بازی به بازی بهتر می شود و همه چیز امیدوار کننده است. ضمن اینکه من قبول ندارم که می گویند کالدرون هنوز بازیکنانش را نشناخته، اتفاقا او بعداز سه ماه کار در پرسپولیس به شناخت خوبی از نفرات تیمش رسیده است.

*اما کالدرون برخلاف برانکو تیمی را تحویل گرفته که سه سال متوالی قهرمان لیگ شده و هواداران توقع ندارند تیم شان به راحتی به تراکتور و سپاهان ببازد.
به این نظر احترام می گذارم. اعتقادم این است که اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ نداده که بخواهیم نگران آینده باشیم. هواداران بدانند تیم برای موفقیت نیاز به آرامش دارد و این آرامش توسط آنها به تیم تزریق خواهد شد. هیچ کس در تیم دوست ندارد ببازیم و همه تلاش می کنند تا رضایت هواداران را جلب کنند. تماشاگران ما مطمئن باشند اگر مانند زمان برانکو پشت تیم باشند حتما موفقیت ها تکرار خواهد شد. زمان برانکو هم اگر موفق بودیم به خاطر این بود که مجموعه خیلی خوبی داشتیم و همه کارشان را درست انجام دادند و هواداران هم به بهترین شکل تیم را حمایت کردند.

*پرسپولیس در بازی با سپاهان آن طراوت و شادابی همیشگی را نداشت و این طور به نظر می آید که تیم تان مشکل بدنی دارد و مثل فصول گذشته نیست؟
نه من اصلا این مورد را قبول ندارم و اتفاقا تیم از نظر بدنی در شرایط خوبی است.کادرفنی به خوبی از وضعیت دوندگی بازیکنان با دستگاه هایی که در اختیارش است آگاهی دارد و میزان دوندگی تیم در حد استاندارد جهانی است.

*این هفته یک بازی 6 امتیازی دیگر با شهر خودرو دارید، می توانید این بازی را ببرید؟
شهر خودرو در دو فصل اخیر با یحیی گل محمدی تبدیل به یک تیم پرقدرت و با شخصیت بالای تیمی شده که نشان می دهد بازی فوق العاده سختی در مشهد داریم. برای پرسپولیس هیچ بازی در لیگ آسان نیست و ما باید در هر بازی با تمام توان به میدان رویم. چند بازی سخت در مدت کوتاهی داشتیم و باید برای بازی روز جمعه قبل از هر چیز ریکاوری خوبی داشته باشیم.

*علیرضا مرزبان که پیش از این مربی شما هم بوده در مصاحبه با تسنیم اعتقاد داشت که مسئولیت کریم باقری در پرسپولیس کمرنگ شده و شاید بهتر باشد او تبر را از روی زمین برداشته و به جان پرسپولیس بیفتد!
من به نظر دوستان احترام می گذارم و با جان و دل آنها را می پذیرم اما همان کارهایی که قبلا در پرسپولیس انجام می دادم الان هم انجام می دهم چه بسا بیشتر از قبل. مرزبان از بیرون تیم شرایط را می بیند و نظرش برای من بسیار محترم است. نه تنها او بلکه هر انتقادی که شود را با کمال میل می پذیرم و سعی می کنم اگر ایرادی هست برطرف کنم.

*منظورتان این است که اختیارات تان در تیم کالدرون در مقایسه با زمان برانکو بیشتر شده است؟
من که اختیاری در تیم ندارم! در پرسپولیس فقط یک کمک مربی هستم و تا همین حد مسئولیتم را انجام می دهم؛ نه بیشتر نه کمتر. کالدرون نسبت به برانکو خیلی بیشتر با من صحبت و خواسته هایش را مطرح می کند که این هم مورد خاصی نیست.

*در مورد محرومیت هایی که کمیته انضباطی برای پرسپولیس و برخی بازیکنانش در نظر می گیرد صحبت کنید، آیا شما مانند کالدرون اعتقاد دارید از بیرون مانع این می شوند که پرسپولیس باز هم قهرمان لیگ شود؟
صحبت من با کمیته انضباطی این است که محروم کردن تماشاگران پیش از این بارها در فوتبال ایران اتفاق افتاده اما نتیجه معکوس داشته است. ضمن اینکه اتفاقاتی که در دربی رخ داد مشابه آن و حتی شاید بدتر از آن در شهرهای دیگر رخ داده بود. در اکثر استادیوم های کشور که می رویم تماشاگرانی هستند که حرف های بدی می زنند و این برای فوتبال کشورمان خوب نیست اما با محروم کردن تماشاگران چیزی دست نمی شود. شاید بهتر باشد این مسئله در فوتبال ما توسط کارشناسان با دقت بررسی و تصمیمات درست گرفته شود. نباید صرفا با محروم کردن تماشاگران فکر کنیم همه چیز درست می شود. تاکید می کنم که سال های پیش هم این محرومیت ها زیاد برای هواداران در نظر گرفته می شد اما هیچ نتیجه مثبتی نداشت. الان هم مطمئن باشید بعد از محرومیت ها باز هم شاهد اتفاقات قبل خواهیم بود. خیلی راهکارهای بهتر برای حل این معضل در فوتبال کشورمان وجود دارد.

*خیلی ها می گویند کمیته انضباطی فقط حکم های مربوط به دربی را خیلی سریع صادر می کند.
بله همین طور است. بعد از دربی سریع و عجولانه  احکام صادر شد در حالی که شاید بهتر بود در کمال آرامش اتفاقات بازی را رصد کرده و بعد حکم های خود را صادر می کردند. من مخالف حکم های صادره نیستم بلکه اعتقادم این است که این احکام خیلی سریع صادر شده و مشخص است در مورد آنها خیلی کارشناسی و بررسی نشده است. تاکید می کنم اگر به دنبال اصلاح چیزی هستیم با این روش حکم دادن چیزی درست نمی شود.

*محرومیت دو جلسه ای شجاع خلیل زاده به خاطر رفتارش با داور دربی را چطور ارزیابی می کنید؟
شجاع فصل گذشته به شکل به مراتب بدتری در زمین به داور اعتراض می کرد و در این فصل تا حدی بهتر شده اما هنوز خوب نشده است. با این حال شجاع در دربی کار خاصی انجام نداد و نمی دانم چرا محروم شده است. عکسی از او دیدم که مقابل داور دستش را جلو بینی خود گرفته اما فکر نمی کنم این حرکتش دو جلسه محرومیت داشته باشد. ایراد شجاع این است که دستش در موقع حرف زدن با داور زیاد کار می کند. به نظرم کمیته انصباطی در مورد رای صادره در مورد شجاع باید تجدید نظر کند.

*بارها در بازی های پرسپولیس مشاهده شده که شما به بازیکنانی مثل خلیل زاده، کنعانی زادگان، احمدزاده و ... تذکر داده اید اما باز بی فایده بوده است!
همیشه هم نمی شود تذکر داد و آنها هم بچه نیستم که نفهمند چه می کنند. خودشان سن و تجربه کافی دارند و می دانند که نباید برخی حرکات را در زمین انجام دهند. شاید هفته ای دو بار هم شده با این بازیکنان صحبت می کنم و می خواهم در زمین مسابقه به داور اعتراض نکنند چرا که داور هم مثل آنها حق اشتباه دارد. خودشان هم می دانند هیچ وقت این اعتراض نتیجه مثبت نداشته و منجر به برگشتن تصمیم داور نشده است.
در همین جا اعلام می کنم اصلا جالب نیست که در بازی ها هر اتفاقی که رخ می دهد برخی بازیکنان به داور حمله و به آن شکل اعتراض می کنند. این دسته از بازیکنان باید در رفتار های شان تجدید نظر کنند. بازیکن باید بداند همان طور که خودش در زمین مرتکب اشتباه می شود داور هم انسان است و اشتباه می کند. در این گونه مواقع می شود خیلی محترمانه از داور خواست که قضاوتش را بهتر کند. از بازیکنان پرسپولیس می خواهم از این پس رفتارهای شان را در زمین تغییر دهند و کاری نکنند که محروم شوند. نفراتی مثل شجاع و فرشاد که الان محروم هستند و باید بدانند با رفتارهای غلط شان اول به تیم ضربه می زنند و بعد خودشان. شاید برخی فکر کنند تیم برای آنها جایگزین دارد اما این طور نیست و هر بازیکنی جایگاه خودش را دارد.

*قبول دارید شجاع خلیل زاده به خاطر همین اعتراض هایش در زمین هنوز به تیم ملی دعوت نشده است؟
بله موافقم. همه چیز که فوتبال نیست. بازیکنی اگر می خواهد جایگاه خودش را در فوتبال بالا ببرد باید اول شخصیت و رفتارش را بالا ببرد. شما در کنار اینکه باید عالی تمرین کنی و همیشه آماده باشی در کنارش از نظر اخلاق و رفتار باید به بهترین شکل عمل کنی. این دو مکمل هم هستند. من نمی گویم بازیکن حق اعتراض به داور را ندارد بلکه باید با رفتار درست این کار را انجام دهد. بارها به شجاع گفته ایم موقع صحبت با داور دستت را پشت بدنت ببر و خیلی محترمانه رفتار کن. نه شجاع بلکه بازیکنان و اعضای دیگر تیم هم باید به همین شکل رفتار کنند. پریدن سر کول داور اصلا رفتار مناسبی نیست.

*سوال آخرمان در مورد امید عالیشاه است که در دو بازی متوالی جایی در لیست 18 نفره نداشته، آیا مورد انضباطی از این بازیکن سر زده است؟
نظر آقای کالدرون این بوده که امید در تمرینات طوری ظاهر شده که از نظر ذهنی و بدنی آماده نیست. به همین خاطر به وی فرصتی را داد تا ریکاوری ذهنی و بدنی داشته باشد. انشالله از بازی با شهر خودرو به لیست برمی گردد. ما نه تنها به امید بلکه به همه نفرات مان احتیاج داریم و امیدوارم امید بعد از ریکاوری خوبی که داشت آماده و سرحال به ترکیب برگردد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما پرسپولیس موفق به صعود از گروه میشود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن