مهاجم پرسپولیس مکمل می خواهد

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1759 ] - چهارشنبه, 10 مهر 1398

مهاجم پرسپولیس مکمل می خواهد

عملکرد خط حمله پرسپولیس در فصل جدید به یکی از سوژه های اصلی رسانه های ورزشی و البته یکی از دغدغه های مهم گابریل کالدرون تبدیل شده است. زمانی که مهدی طارمی نیا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
مهاجم پرسپولیس مکمل می خواهد

عملکرد خط حمله پرسپولیس در فصل جدید به یکی از سوژه های اصلی رسانه های ورزشی و البته یکی از دغدغه های مهم گابریل کالدرون تبدیل شده است. زمانی که مهدی طارمی نیا...

ارتش سرخ دات كام :

عملکرد خط حمله پرسپولیس در فصل جدید به یکی از سوژه های اصلی رسانه های ورزشی و البته یکی از دغدغه های مهم گابریل کالدرون تبدیل شده است. زمانی که مهدی طارمی نیامدنش قطعی شد باشگاه سراغ گزینه هایی رفت که به گفته مرد آرژانتینی قرعه به نام گزینه نهم افتاد.
 اما این برزیلی هم تا امروز نتوانسته در حد و اندازه های تیم پرسپولیس باشد و در واقع آن بازیکنی نبوده که بتواند مشکلات این تیم را حل کند.
 
جونیور حداقل تا نیم فصل می ماند
هواداران پرسپولیس چه بخواهند و چه نخواهند جونیور براندائو یا هر بازیکن دیگری که عملکرد خوبی نداشته باشد را باید تا نیم فصل بپذیرند. این تیم به لطف مدیران سابقش طوری بسته شده که جای خالی ندارد و در شرایط فعلی نمی تواند بازیکن جدید جذب کند پس چه بهتر فشار روحی روانی را از این برزیلی کم کنند و با حمایت های شان زمینه ارائه توانایی هایش را فراهم سازند.
 این اتفاق باید تا نیم فصل بیفتد و در آن صورت اگر پرسپولیس توانست مهاجم خوبی را پیدا کند و پس از توافق با این برزیلی یا هر بازیکن دیگر لیستش را خالی و بازیکن جدید بگیرد.
 شاید هم تا آن زمان جونیور تمام معادلات را با عملکرد خوب و گلزنی به هم بزند. در شرایط فعلی هیچ بازیکن خوب و مؤثری بدون تیم نمانده و پرسپولیس یا هر تیم دیگری باید با موجودیتش بسازد.
به همین دلیل اگر در مشهد و بازی با شهرخودرو باز هم این برزیلی در ترکیب اصلی قرار گرفت نباید تعجب کرد چرا که گابریل کالدرون اعتقادی به استفاده از سیامک نعمتی و بخصوص امید عالیشاه در خط حمله ندارد. به هرحال جونیور در بازی با ماشین سازی یک ضربه به چارچوب داشت و شاید همین برای امیدواری مرد آرژانتینی کافی باشد.
 
جای خالی یک مهاجم تخریبی
عملکرد قابل انتقاد علی علیپور فقط مربوط به این فصل نیست. این بازیکن در لیگ هجدهم با حضور 2664 دقیقه ای در زمین بیشترین بازی را برای تیمش انجام داد که ماحصل آن 14 گل و سه پاس گل بود. در واقع علیپور در هر190 دقیقه یک گل برای پرسپولیس زد. اما روند نزولی او از هفته بیست و ششم آغاز شد به طوری که در پنج بازی فقط یک گل زد که آن هم از روی نقطه پنالتی و اتفاقاً به همین تیم ماشین سازی بود که دو روز پیش نتوانست پنالتی اش را گل کند. این بازیکن در نیم فصل اول لیگ گذشته 7 گل (یک گل پنالتی) و در نیم فصل دوم هم هفت گل (دو پنالتی) زد با این تفاوت که در نیم فصل دوم هم بیشتر بازی کرده بود. علیپور اگر امروز همان مهاجمی نیست که هواداران پرسپولیس انتظارش را دارند، دلایلی دارد که می توان به آنها اشاره کرد:
1- پرسپولیس هافبک بازیساز ندارد و به همین دلیل مهاجمانش خوب تغذیه نمی شوند و اگر بشار رسن را تنها پلی میکر این تیم بدانیم چون بیشتر نیمکت نشین بوده پس نمی تواند در هر بازی چندین نوبت آنها را در موقعیت گل قرار بدهد. از طرفی علیپور یا جونیور را به هیچ وجه نباید با طارمی مقایسه کرد چون او برای خودش موقعیت سازی می کرد و کلاً ویژگی های این دو با هم متفاوت است.
2-علیپور در خط حمله تنها است. او در سال های گذشته عادت داشت که مهاجمانی مثل منشا، عالیشاه، سیامک نعمتی و ... کنارش بازی کنند و در واقع آنها با دوندگی های شان و خسته کردن مدافعان حریف فضا را برای گلزنی علیپور فراهم می کردند. امروز اگر این بازیکن طی 1016 دقیقه (5 بازی فصل قبل+5 بازی فصل جدید+ 2 بازی حذفی) فقط دو گل زده بی ارتباط به موارد ذکر شده نیست.
3- علیپور اما خودش هم باید بیشتر انرژی بگذارد. در واقع هیچ کس جز او نمی تواند به خودش کمک کند. او مثل هر بازیکنی بهتر از هر کسی خودش را می شناسد و دلیل این افت محسوس را می داند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  کی گفته جونیور باید تا نیم فصل بمونه!!؟ این بنده خدا تازه زنش زاییده باید قراردادش را فسخ کنند بره پیش بچه اش. 500 هزار دلار برای هیچی تا نیم فصل بدیم!!؟ بعد هم کی گفته پرسپولیس جای خالی نداره!!؟ کمال مصدومه و میشه از لیست خارجش کرد تا نیم فصل و یه مهاجم خوب خارجی گرفت.
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  طارمی اگر بهترین مهاجم ایران نیاشه جزو سه نفر اول هست .با طارمی پرسپولیس قطعا قهرمان میشد
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  یه پول دیگه جور کنید بدید جونیور بره سینیور بیاد..اون یارو مایگا با مصدومیت از این بهتر بود.الانم اول باید یکم بیشتر پول میدادید ..اگه میگیرید آفریقایی ها هم ارزونند هم بهتر جواب میدن..

نظرسنجی

به نظر شما فدراسیون قانون 3-0 کردن بازی به نفع پرسپولیس را اجرا می کند؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن