وطنخواه: شما به دنیا نیامده بودید جعفر پرسپولیس را درست کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1268 ] - پنجشنبه, 11 مهر 1398

وطنخواه: شما به دنیا نیامده بودید جعفر پرسپولیس را درست کرد

ساعاتی بعد از فوت جعفر کاشانی یکی از بزرگان تاریخ شاهین و پرسپولیس با رضا وطنخواه یکی از همدوره ای هایش تماس گرفتیم. وطنخواه صحبت هایش را اینطوری شروع کرد: «ا... 5 out of 5 based on 7 ratings.
وطنخواه: شما به دنیا نیامده بودید جعفر پرسپولیس را درست کرد

ساعاتی بعد از فوت جعفر کاشانی یکی از بزرگان تاریخ شاهین و پرسپولیس با رضا وطنخواه یکی از همدوره ای هایش تماس گرفتیم. وطنخواه صحبت هایش را اینطوری شروع کرد: «ا...

ارتش سرخ دات كام :

ساعاتی بعد از فوت جعفر کاشانی یکی از بزرگان تاریخ شاهین و پرسپولیس با رضا وطنخواه یکی از همدوره ای هایش تماس گرفتیم. وطنخواه صحبت هایش را اینطوری شروع کرد: «امروز (دیروز) صبح با یکی از دوستان مطبوعاتی تماس گرفتم و خبر رفتن جعفر را داد. واقعا متأثر شدم اما این چرخ روزگار است که می گردد و یکی یکی بزرگان فوتبال را از این آب و خاک می گیرد.»

وطنخواه گفت: «وقتی من از راه آهن رفتم شاهین، فکر می کنم ایشان یک سال بود به شاهین آمده بود. دو سال هم از من بزرگتر بودند. ایشان بک وسط بازی می کردند و نزدیک به ابراهیم آشتیانی در آن جناح. در این جناح هم که جاسمیان بود بعد داداش (آقا بیوک) آمد و سپس مسیح مسیح نیا.»

وطنخواه ادامه داد: «یک بار در تیم شاهین با عقاب بازی داشتیم در زمین شماره 3 شهباز. همین جایی که میدان ژاله است. در آن بازی 5 تا به عقاب زدیم که نمی دانم چه اتفاقی افتاد که جعفر رفت توی دروازه و گلری کرد. گل هم نخورد.»

مدافع چپ سابق پرسپولیس گفت: «جعفر خیلی خوب والیبال بازی می کرد. وقتی من و معینی و آشتیانی رفتیم دانشسرای تربیت بدنی، ایشان هم آمد اما بعد از 5-4 ماه رها کرد و رفت و با خدابیامرز بهزادی رفتند مؤسسه عالی زبان. بعد هم که ازدواج کرد و از آنجایی که پدر خانمشان در وزارت امور خارجه کار می کردند مدتی کاردار سوریه و دبی بود. ایشان در آلمان هم کار می کردند.»

وطنخواه گفت: «چند وقت پیش مصاحبه ای داشتیم در باشگاه شاهین که داداش (آقا بیوک)، من و جاسمیان رفتیم آنجا. آقای خیابانی مصاحبه می کرد. جعفر را آنجا دیدم که خیلی تکیده و لاغر شده بود. گویا جراحی ستون فقرات انجام داده بود و از این مشکل رنج می برد.»

همبازی کاشانی گفت: «جعفر در بازی معروف شش تایی ها هم حضور داشت و کنارش مسیح مسیح نیا بازی کرد. ایشان آدم خوب و بی آزاری بود و خبر مرگش برای ما باور نکردنی بود.»

وطنخواه درباره خصوصیات فنی مرحوم کاشانی در زمان بازیگری هم گفت: «ایشان چون والیبال بازی می کرد درجا خوب می پرید. آن زمان بک وسط ها توپ هایی که کنارشان بود را با قیچی برمی گرداندند. ایشان هم مثل حسن حبیبی زیاد قیچی می زد.»

وطنخواه با عصبانیت درباره بی احترامی هایی که به کاشانی بعد از مرگش شده، گفت: «در اینستاگرام دیده ام آدم های بی انصاف علیه جعفر نوشته اند. می خواهم بگویم مرد ناحسابی تو هنوز به دنیا نیامده بودی که ایشان پرسپولیس را به وجود آورد. اصلاً کی به شما گفته طرفدار پرسپولیس باشید. پرسپولیس اگر به دسته دهم برود هم شما باید افتخار کنی که هوادار این تیم هستی. جعفر کاشانی و امثالهم بودند که با دست خالی پرسپولیس را حفظ کردند آن وقت تو داری به این انسان بزرگ توهین می کنی. اگر جرأت داشتی، موقعی که زنده بود حرف می زدی.»

وی درباره اینکه به خاطر مخالفت کاشانی با برانکو برخی علیه او موضع گرفته بودند، گفت: «خب آقای برانکو یک خارجی بود. از کی تا حالا ما اینقدر اجنبی پرست شده ایم؟ دیدید که برانکو هم تیم را رها کرد و رفت. البته افتخارات ایشان قابل چشم پوشی نیست. یک نایب قهرمانی و سه بار قهرمانی لیگ بی نظیر است اما این دلیل نمی شود چون جعفر با برانکو اختلاف سلیقه جزئی داشته به آن مرحوم ناروا بگویید. این انصاف نیست.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن