دوالفقارنسب: باید به کالدرون شوک بدهند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1321 ] - پنجشنبه, 11 مهر 1398

دوالفقارنسب: باید به کالدرون شوک بدهند

کارشناس فوتبال ایران ضمن اشاره به ضعف تاکتیکی پرسپولیس در بازی های اخیر گفت: کاش این تیم در چنین برهه زمانی حساسی با شهر خودرو بازی نمی کرد. بیژن ذوالفقارنسب ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
دوالفقارنسب: باید به کالدرون شوک بدهند

کارشناس فوتبال ایران ضمن اشاره به ضعف تاکتیکی پرسپولیس در بازی های اخیر گفت: کاش این تیم در چنین برهه زمانی حساسی با شهر خودرو بازی نمی کرد. بیژن ذوالفقارنسب ...

ارتش سرخ دات كام :

کارشناس فوتبال ایران ضمن اشاره به ضعف تاکتیکی پرسپولیس در بازی های اخیر گفت: کاش این تیم در چنین برهه زمانی حساسی با شهر خودرو بازی نمی کرد.

بیژن ذوالفقارنسب در گفتگویی، در ابتدای صحبت های خود ضمن تسلیت درگذشت جعفر کاشانی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: این خبر من را واقعا شوکه کرد. نمی دانم درباره منش و بزرگی آقای کاشانی باید چه بگویم. چهار روز قبل او را دیدم که هیچ مشکلی نداشت و با هم درباره همه چیز هم صحبت کردیم. فکرش را هم نمی کردم چنین اتفاق ناگواری رخ بدهد.

وی در ادامه افزود: کاشانی یکی از معدود مدیران ورزشی بود که درک درستی از هدایت فوتبال ایران داشت. او باشگاهداری را معنا کرد. آرزویش این بود که پرسپولیس را مثل شاهین تبدیل به یک باشگاه کند نه اینکه برندی به عنوان یک تیم باشد. او شاهین را با داشتن مجموعه ای بیظیر تبدیل به یک باشگاه کرد و برایش از جان مایه گذاشت.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه این گفتگو درباره بازی پیش رو پرسپولیس مقابل شهرخودرو مشهد در هفته ششم لیگ برتر فوتبال گفت: کاش پرسپولیس در این برهه زمانی با شهرخودرو که تیم قدرتمند و فوق العاده خوبی است بازی نمی کرد. آنها هماهنگی کامل دارند اما کادر فنی پرسپولیس هنوز تکلیف خودش را با برخی بازیکنان که در چه پست هایی بازی کنند نمی دانند. کاش پرسپولیس در این مقطع به مشهد نمی رفت تا با شهرخودرو بازی کند.

کارشناس فوتبال ایران درباره تاکتیک پرسپولیس در فصل جاری اظهار داشت: متاسفانه مشکلات فنی این تیم بسیاربالاست. من نمی خواهم کالدرون را با برانکو مقایسه کنم اما اگر مثالی از دوران برانکو می زنم به خاطر راه موفقیتی است که او به خوبی طی کرده است. برانکو از بازیکنی که نمره اش هفت یا هشت بود طوری استفاده می کرد و برای هر بازی رابطه اش را گرم نگه می داشت که آنها را به بیست می رساند. می دانست یک بازیکن نیاز به روحیه دارد. کالدرون در طول این مدت چه کاری برای علی علیپور کرده است تا او بتواند از فشار خارج شود و باز هم برای پرسپولیس گل بزند. ضمن اینکه من معتقدم تاکتیک پرسپولیس به گونه ای نیست که این تیم موقعیت های گل زیادی داشته باشد تا مهاجمانش بتوانند انها را به گل تبدیل کنند.

وی به حضور حونیور برانداو مهاجم برزیلی این تیم در ترکیب اصلی پرسپولیس انتقاد کد و گفت: کالدرون باید بگوید با چه متر و معیاری چنین مهاجم فوق العاده ضعیفی را آورده است. او را سرمربی تیم به پرسپولیس آورد. اگر هم کیفیت پایینی داشت چرا او را آورد؟ مگر می شود یک مربی اینقدر آزادی عمل پیدا کند که گزینه نهم خود را به تیمی که قهرمان لیگ ایران شده است بیاورد. جونیور را تیم های دسته دوم قطر هم نمی خواهند.

ذوالفقارنسب در ادامه افزود: باشگاه باید به کالدرون تذکر بدهد و او را با شوک روبرو کند. پرسپولیس توانست ماشین سازی را ببرد اما کاملا مشخص است که این تیم مشکل تاکتیکی داردو  قطعا برایش دردسرساز خواهد شد. سرمربی تیمی همچون پرسپولیس باید همیشه توضیح دهد و از اینکه مورد سوال قرار می گیرد واهمه پیدا نکند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • رضا مهدوی
    رضا مهدوی :
    این طور که شما میگی نیست دکتر . چون خودت آدم محتاطی هستی و روش مربیان محتاط را بیشتر می پسندی این حرفها را میزنی . کالدرون دقیقا متوجه است که چه کار میکند . شما به عنوان یک دکتر فوتبال هنوز متوجه نمیشوی که تغییرات او به جهت عدم شناخت او از بازیکنان نیست که او مطمئنا بیشتر از همه بازیکنانش را شناخته و بزودی فوتبال ایران را هم خواهد شناخت چرا که بازیکنی که در تیم ملی آرژانتین و کنار مارادونا بازی کرده قطعا از ضریب هوشی بالایی برخوردار است.
    بعضی از کارشناسان فوتبال در ایران به این دلیل که شناخت زیادی از سبکهای مختلف مربیان دنیا ندارند و فقط با سبکهای مربیانی آشنا هستند که به ایران آمده اند و مربیگری کرده اند هنوز نمی دانند که تغییرات پی در پی در دو حوزه یعنی ارنج و تاکتیک شیوه کار مربی مثل کالدرون است. این مخالف " ثبات " نیست و اصلا قرار نیست همه مربیان مثل برانکو در یک فصل در همه بازیها اعم از حذفی و لیگ و آسیایی زک ارنج و یک تاکتیک داشته باشند . آن شیوه کار برانکو بود که جواب هم داد و این شیوه کار کالدرون است که هنوز برای قضاوت زود است ولی به اعتقاد من حقیر او در حال انجام کار بزرگتر و ساختار بزرگتری در پرسپولیس است . ساختار تیمی که از تمام ابعاد مفیدتر و البته سخت تر از ساختاری است که مربیان خارجی قبلی در پی ایجاد آن بودند . او سعی دارد ثبات تیمی را بین 22 بازیکن بوجود می آورد نه 14 بازیکن ثابت . ضمن اینکه او تنوع تاکتیکی دارد و بازیکنان را مجبور به استفاده از تفکر می کند. اما مهمتر اینکه ساختار او بر مبنای سازندگی است و نه فقط نتیجه گرایی . اتفاقی که آخرین بار توسط " استانکو" فقید اتفاق افتاد . او سعی در سازندگی دارد و ما این را نمی بینیم و تنها با گذشت 4 ماه او را غیرمنصفانه نقد میکنیم .

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن